Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2733 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133 ... 183  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 10.05.2020 0:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Hughes vypadá ve vzduchu dobře i když zrovna v dnešním podmračeném odpolední než se rozpršelo nevyniká tolik na modrá metalíza a model vypadá skoro černý s bílými pruhy. Uplatnila se víc světla a reflektor kde je ale špatný kontakt podobně jako na směrovce kde to bylo na revizi konektorů. Na videu je nechtěné mrkání reflektoru dobře vidět :-).

Na pětilist dost v poryvech foukalo, druhak jsem úplně jinému stylu lítání odvykl a až poslední pátá baterka byl trochu čistší let s menším počtem chyb. Hlavně se musí hlídat vítr, zatáčky po větru kde se to nečekaně dokáže propadnout. Po zkušenosti z Bambousku kde mě vítr sundal jsem lítal převážně jenom na nejvyšší otáčky.

Radost dělá obří polosouměrná vrtulka, zkoušel jsem i rychlé couvání proti větru a model udrží, to se u pětilistu nevidí často a před opravou kde byla klasická vrtulka 105mm polosouběrná Helitec nebo souměrná - ani náhodou.

Nenašel jsem Jlog2 tzn. bez dat a v souběhu všech pro a hlavně proti jsem nehodlal pokoušet bambi vak s vodou na novém Hughesovi se slabším motorem. vyzkoušel jsem jenom kanystr s vahou bambi vaku ( pohoda ) a pak dal + 1litr vody, taky bez problémů a odhozeno. Na dva litry půjdu až příště v klidu.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
První start jsem nenatočil, tenhle je tuším třetí



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Zkusmo s bambi vakem bez vody jako to vypadá. Proti kyblíku je díky barvě bambi dokonale vidět, skoro víc než samotná heli :-).


Přílohy:
IMG_5214.jpg
IMG_5214.jpg
[ 108.6 KiB | Zobrazeno 2257 krát ]

IMG_5217.jpg
IMG_5217.jpg
[ 77.86 KiB | Zobrazeno 2257 krát ]

IMG_5212.jpg
IMG_5212.jpg
[ 40.3 KiB | Zobrazeno 2257 krát ]

IMG_5213.jpg
IMG_5213.jpg
[ 36.32 KiB | Zobrazeno 2257 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 10.05.2020 0:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Dopoledne jsem vyrobil držák kamery kotvený na trup směrem dozadu. Na natáčení toho co se děje pod heli, nabírání a vypouštění vody, zásahy nebo minutí cíle. Držák umožňuje osazení kamery na plocho i na výšku, v SW se to potom otočí.

Upevňuje se dvěma stahovacíma páskama, držák má pryžové lemy proti posuvu na mírně kónickém tvaru trupu. I s kamerou váží 158 gramů, střed je 53cm za hřídelí pokud bych to chtěl vyvážit tak aby to nemuselo řešit bezpádlo, na baterce která má střed 30cm před hřídelí by musel přistát mezi obě baterky sáček s 244 gramy olova – celková váha téhle varianty je 402 gramů.


Přílohy:
IMG_0059.jpg
IMG_0059.jpg
[ 44.62 KiB | Zobrazeno 2258 krát ]

IMG_0058.jpg
IMG_0058.jpg
[ 35.25 KiB | Zobrazeno 2258 krát ]

IMG_0062.jpg
IMG_0062.jpg
[ 31.27 KiB | Zobrazeno 2258 krát ]

IMG_0067.jpg
IMG_0067.jpg
[ 41.21 KiB | Zobrazeno 2258 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.05.2020 0:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Michale díky za pochvalu a těším se na Wessexe. To je moje od dětství oblíbená záležitost a Ty ho máš nádherně provedeného :-).

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.05.2020 15:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2007
Příspěvky: 496
Bydliště: Plzeň
Ahoj Tomáši. Asi to udrží ta guma, ale raději se ujisti, že se ty pásky po kónusovém ocasu nešoupnou a tím pádem neuvolní. Mikrovibrace umí v tomhle směru hotový zázraky.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.05.2020 15:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Dost dobrý. Před chvílí jsem něco upravoval a teď to tady čtu, díky za varování :-). Už včera mě napadlo že ta guma není žádná pojistka, kónus je kónus a kdyby se to svezlo dozadu a trefila to vrtulka je vymalováno....

Takže jsem dal kousek od obou okrajů dva M3 šroubky, v trupu provrtám v dané pozici dva otvory kam to 2-3mm zajede a pásek s gumou zajistí. Když bude video k ničemu - Jello efekt je jasný ale spíš vibrace, dva otvory oželím a až se bude dělat časem povrchovka, bude tam mraky tmelení.

Přestalo pršet, možná se přece jenom ještě vydám na rybník, je to tak blízko to konečně vidět fungovat :-).

Dnes jsem napřed otestoval druhý systém a druhé servo na modrém Hughesovi. I když tam určitá malá nedostatečnost je a bylo by lepší dát mini servo s o něco vyšším tahem, na první ostré testy ( kdy to nic neohrozí ) to nechám jak to je a servo ve žlutém Hughesovi jsem vyměnil. Jenom to už není MG - kovové převody. Uvidím časem co vydrží a taky kolik tam bude pokusů. Před servo to chce vypínač, takhle při naběhnutí VBaru nějak divně vrní a až když se pohne ovladačem na vysílači, servo se zklidní a jde jak má. Tomu nerozumím - holt elektronika.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.05.2020 15:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Ahoj Tomáši,
je to krásná heli, tenhle tvar pruhů krásně doplní tvar trupu. A s bambivakem je to super.
Velká gratulace :)
P.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.05.2020 15:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Ještě brzy změním úhly na listech, i proto je Hughes tak jedovatý. Na tuhle kategorii je +12 a -9 hrozně moc, pětilist má tuším +10 až -5 a to pořád ještě i tak dokáže viset v invertu, jenom v něm asi moc nestoupá. V rádiu jsou na PIT Curve hodnoty +84/+42/0/-42/-84 což je taky trochu divné ale každopádně tohle se na rozdíl od Demona nastavuje ve VBaru přes komp. Ty vyšší hodnoty jsem tam nechal na zálet záměrně abych měl v případné krizovce rezervu, pak jsem to chtěl snížit a neudělal. Hlavně že řeším Agilitu,,,,,,,,

Bambi vak tomu sluší, to máš Pavle pravdu. I když je prázdný :-). Každopádně to není finálka, musím předělat osm horních úponů lanek kde se to kříží, před startem to musím rovnat. Kluci na srazu včera říkali že jsou nějaké otočné rybářské věci a ty by to pořešily.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.05.2020 22:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Po dnešku musím pár věcí radikálně změnit. Heli s VBarem je na úhlech +12 až -9 hrozně divoká, s pětilistem ( Demon ), slabším motorem a otáčkama je to učiněný beránek. Na druhou stranu s novou polomaketou nehodlám nic testovat :-).

Na rybník došlo ale domů jsem jel bez bambi vaku, stalo se to čeho jsem se párkrát v předtuše obával. Na vině je podle mě to servo, inovace a de facto dobrý chod plnění i vypouštění což bylo na videích dobře vidět už byly na silnější servo což jsem neudělal včas. Dnešní výměna nebyl špatná ale pořád je tak 2,6 kila málo, navíc ta serva mají malé páky a já tam měl tuším 22mm což je další deficit. Prostě servo bude jiné - mini místo mikro. Se silnějším servem a stačí o málo by se to určitě nestalo.

Po dešti bylo skoro bezvětří, ideální podmínky. Pro jistotu jsem dal starší baterku a první ( vůbec kdy ) start nad vodu abych se osmělil :-). Bylo to v pohodě, čeření vody znatelné ale nic významného. Připojil jsem bambi vak, udělal jako obvykle "poslední fotku" kdyby něco a ono se to záhy splnilo i když vlastně ne hned. První start nebyl moc učesaný, vodu se ale povedlo nabrat jednou kolmo a dvakrát popotažením, podruhé při couvačce a vytažení nahoru - radši, hák fungoval ještě dobře a vodu jsem vypustil - přesně podle prvotních představ. Jediné s čím se musí počítat je určitá ztráta vody pokud se bambi vak rozhoupe v podélnéí ose heli. Při vyhounutí vpřed se ovládací lanko nepatrně jakoby zkrátí a přizvedne uzávěr, pak se zase tlakem vody zavře. Takže se tomu musí letově předcházet a plynule vpřed nebo pomalu vytrácet rychlost.

Najednou se rozblikaly diody měřáku kapacity, uvidím ještě na logu kolik to dalo času ale přišlo mi to krátký. Měřák hlídá i slabší napětí a články, bylo jasné že jeden to balí a není na co čekat, žádné další pokusy. Rychle jsem couvnul, těsně nad zemí pustil bambi vak a přistál. Vyměnil jsem baterku a hurá na další a jistě lepší start.

To místo má trochu nevýhodu stromů 10 metrů vlevo a 15 metrů vpravo, vylívat vodu na zem znamenalo se teoreticky polít a to se mi nechtělo, rybník není zrovna křišťálová voda :-). Takže jsem to chtěl cíleně vypouštět zpátky což je easy ale v podstatě to byla chyba. Nabral jsem vodu a nastoupal do 8-10 metrů ale nebylo to úplně kolmo, vak se kýval tak 1,5 až dva metry což nebylo tolik aby ztrácel vodu. Napřed jsem si říkal jsetli je v něm vůbec voda a váhal jestli to proletět okruhem nebo ne. Mírné pohubování vrtulníku vypadalo jako že s tím nějaká váha cvičí a VBar to kompenzuje, zkusil jsem vodu vypustit a nic. Napadlo mě jestli se nekouslo servo, třeba je zablokované dole resp. to nedokáže zvednout a s plnáým vakem se mi nad břeh nechtělo. Začal jsem nepatrně couvat a zkoušel znova vypušnění, napřed nic, pak jsem to přehnal a bambi vak letěl z těch deseti do vody,,,,,,,,,,,,,,,, Plesklo to, já myslel že mě odvezou :-). Rychle jsem přistál, vytáhnul prsačky a hurá pro něj. To už jsem tušil že těch zhruba 10-12 metrů od břehu mi třeba nebudou stačit, a taky že ne. Po šesti metrech jsem byl tak tak, ani náhodou se sehnout a něco hledat. Nesmysl.

Zkrátím to. V týdnu půjčí místní skauti kánoj, vzpomenu na vodácké návyky a posouváním na dvou provazech s bójkama aby se mi neponořily to místo pečlivě prohledám. Nevěřím že bych bambi nenašel i když nějaká pochybnost tam logicky je. Rybník je chovný, minimálně průtočný a nevěřím že by se to dostalo jinam. V nejhorším se to najde při každoročním vypuštění ale to bych nevydržel. Kopyto mám, za dva tři dny vyrobím nový a Zdeněk prožene pár hodin tiskárnu :-). Vím bezpečně že to funguje a že je to zábava i výzva, přesně proto jsem do toho šel. Jenom je to zbytečná blbost a komplikace. Jak tomu předejít technicky je problém. Jedině to dát na třípolohový spínač, ovšem bez možnosti pomalého vypuštění a přesně to jsem nechtěl. Ale i tak to vyzkouším, třeba to přehodnotím. Ani při úplném otevření voda nevyletí naráz a má to nějakou prodlevu, možná by to stačilo a omezila se tahle záludnost. Nebo udělat nějaká odporový chránič třetí polohy, který by se dával pouze na bambi vak a ne třeba na světla a bez něj.

Pořád je čím se zabavit i když dnešek bych vzal klidně zpátky.

Dotykový displej kamary Xiaomi mě pěkně štve. Už po několikáté jsem po přistání zjistil že jsem nevědomky nějakým pohybem na čelovém úponu aktivovat BURST kde jsou tři fotky v plné palbě a žádné video. Takže to obvykle kontroluju těsně před zapnutím motoru tak jako včera kde jsem přišel jenom o jeden start. Dnes mám první start nad vodou, ten jsem i viděl a v domnění že je to v cajku na to radši nesahal. Chyba lávky, pád bambi vaku jako na potvoru nemám. Sice vím kde je a video k tomu nepotřebuju ale by to bylo dobré čistě jako archivní :-).


Přílohy:
IMG_0069.jpg
IMG_0069.jpg
[ 210.38 KiB | Zobrazeno 2185 krát ]

C0030762.jpg
C0030762.jpg
[ 127.51 KiB | Zobrazeno 2185 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.05.2020 10:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Video z prvního startu naštěstí mám, včera jsem to asi přehlédl ale to poslední s nechtěným odhozem ne, to bych bral taky. Každopádně je i tady vidět že nápad je realizovatelný za určitých předpokladů.

1/ vyměnit servo. Mikro HS81MG nebo plastový převod má tah 2,6kg na 4,8V ( aktuálně se prodává jako HS85MG - má tah 3kg / 4,8V a 3,5kg na 6V ), pak je Mini HS 225MG tah 3,9kg / 4,8V a 4,8kg / 6V. JIVE dává 5,5V což by bylo cca 4,4kg. Pak mám standardní HS-422 plastový převod, to je obrovské ale nepochopitelně slabší než 225MG - 3,3kg / 4,8V a 4,1kg / 6V. Přestavba je mnohem jednodušší s 225MG, není o tolik větší. Tak jsem ho objednal.

2/ přenastavit heli, úhly na listech, snížit otáčky a možná sundat agilitu. Přiblížit to pětilistu. Na nedělním videu s modrým Hughesem je patrné že letí klidněji pokud za to záměrně nevezmu a to jsem lítal preventivně na vysoké otáčky. S bambi ale musím zahrnout váhu navíc, neriskovat že to bude sice vláčné ale zahučím do vody :-).



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Na videu je celkem pět pokusů o nabrání vody.

Poprvé to bylo spíš popotahování bambi po vodě, nabral jsem trochu vody a vypustil jí.

Podruhé už jsem vody nabral víc ale stoupání strašně divoké a nikoliv svisle, bambi se mi rozhoupal, je tam dobře vidět to "zkracování" ovládacího lanka kde se bambi vepředu pootevře a část vody jde vždy ven. Špatný.

Potřetí to vyšlo asi nejlíp, řízené vypuštění, takto by to mělo ( aspoň ) vypadat až přestanu být nepřiměřeně nervní :-).

Čtvrtý pokus opět trhnutí směrem k sobě, tam jsem se lekl abych nešel do vody a vzal za kolektiv čímž se to pořádně, tentokrát v kruzích hodně rozhoupalo jako kyvadlo. Nesnažil jsem se to korigovat, spíš vypustit vodu a zkusit to znova.

Pátý pokus popotahování a zvednutí, nic moc. To už se rozblikaly diody měřáku a šel jsem radši na přistání, položení vaku na zem v pohodě.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.05.2020 6:35 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2009
Příspěvky: 33
Bydliště: Libeň (Dolní Břežany)
Obrázky: 0
Ahoj, super práce !!! Ve Vbaru si sniž agility. Jak na vrtulce, tak na cyklice, zkus banky, do každé trochu jinou hodnotu. Pro tyhle letové režimy (visení) je potřeba mít heli hodně stabilní, určitě by pomohle udělat AUTOTRIM.. Pro vypouštění či odhoz bambivaku na jednom servu je ideální třípolohový spínač a zpomalit chod serva. (nevím, jestli to tvoje Futaba umí...) Taky by možná bylo dobré mít spínač "Nouzový odhoz", který bambivak upustí okamžitě... Lepší znovu tisknout a šít, než šroubkovat heli.

_________________
JETI DC-24 ... a nějaký vrtulníky... Align, GM, Henseleit, Mikado, OXY, SAB ... :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.05.2020 8:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Díky, pořád jsem tak trochu na začátku a je toho dost co změnit, přesně jak to píšeš. Pavla123 už řešení s ovládáním vaku napadlo, teď se toho ujal Zdeněk který má taky TF8G a tyhle věci má zmáknutý mnohem líp jak já. Včera k tomu poznamenal asi toto : Chce to jeden volný mix. Pokud ti chybí páčky, tak jich nemusíš mít tolik na volby letových režimů. Stačí dvě a dalo by se nastavit i aby to při záchraně také automaticky odhodilo (další mix).

To nemá chybu, jenom to že jsem na to nemyslel dopředu. Nebo aspoň nevypouštěl vodu nad rybníkem :-).

Pětilist by na to byl v podstatě nastavenej, teoreticky bych za hodinu a půl obě mechaniky vyndal a zaměnil ( s maketou do toho zatím nejdu :-) ) a bylo by, na přenastavení ale stejně dojde. Včera jsem u Pecky koupil silné servo. Pokud tam dostanu standard je to nejlepší volba, tohle EMAX ES3005 má na 5,5V tah 11kg. Zapomněl jsem že mi zbylo silné Traxxas z auta ale dám ho do druhé heli. Původně jsem chtěl MINI HS-225MG ale to bych si moc nepomohl, rovnou mi to rozmluvili.

Odpoledne zkusím bambi najít, vybavení na to mám, vyrobit se dá všetko :-). Hrábě jsou rozebiratelné ( očíslované dráty ven ), tři dvoumetrové dřevěné násady na smetáky s alu spojkama jsou asi zbytečné ale preventivně je mám. Kdoví jestli je ještě nebudu někdy potřebovat.

Kanoj jsem vzdal kvůli manipulaci na auto ( sám ), s člunem budu akorát vypadat jako naše vele významná známá osoba :-). Bude se asi točit jako káča tak mám lano ke břehu které budu postupně povolovat směrem k místu kde by měl bambi být, je to asi 10 metrů od břehu. Rybník byl loni vypuštěný a vyčištěný, neměl by tam být bordel a větve o které se lanka zachytí a mám smůlu. Tak snad. Kvůli orientaci si dám na břeh takovou jednoduchou trigonometrii tří barevných latí, ty si vytrasuju podle známé polohy a z člunu uvidím jestli jsem "v paprsku". Jde o to bambi neminout.


Přílohy:
IMG_0072.jpg
IMG_0072.jpg
[ 94.6 KiB | Zobrazeno 2071 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Naposledy upravil Relax dne úte 12.05.2020 9:18, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.05.2020 8:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
S bankama je to super ale vždycky musím domů to přepnout. NTB mám starší Lenovo XP Profi, to VBar neumí.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.05.2020 21:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Bambi vak mám, trvalo to hodinu dvacet a nechci to absolvovat podruhé :-).

Člun měl jedinou výhodu - únosnou pořizovací cenu. Pokud bych musel bambi vak vyrábět znova, stálo by mě to mnohem víc. Jinak spíš negativa. Nautické vlastnosti hrůza - to jsem tušil. Válet se na vodě budiž ale cíleně a přesně se přemísťovat, ani náhodou. Zachránil mě nápad zatlouct do místa řízení heli červenou prohovanou lať, pár metrů za ní vytrasovat úhly kde to mohlo s rezervou ještě být a dopředu kolík s kotevním lanem, to bylo asi nejdůležitější. I když člun šejdroval vlevo vpravo, mohl maximálně zpátky ale ten jeden maximální bod a následně posunutí povolením lanka stačil. Skoro hodinu jsem hledal stylem hrábě kolmo dolů ( hloubka byla okolo 230cm takže jeden nástavec stačil, druhý jsem nepotřeboval ), pak směrem od sebe obloukem nahoru. Brzy mi došlo že to je fakt o náhodě a můžu ho klidně minout. Tak jsem to změnil. Hrábě jsem otočil, opřel se o ně a člun stabilizoval, mírně se odtlačil, hráběma po dně popojel k sobě, zastavil a tak několikrát znovu, pak vytáhnout kolmo nahoru. Začal jsem rovnou na odhadované vzdálenosti od břehu s tím že pak půjdu dál nebo blíž. Po deseti minutách a asi čtvrtém pokusu jsem cítil nepatrné váznutí a po vynoření "výlovného apatrátu" se mezi zelenými dráty zaleskla lanka bambi vaku a horní třmen, vzápětí jsem bambi opatrně přitáhl aby mi nezmizel znova dole. Radost nesmírná, co budu říkat.

V mírném euforii mě napadla dobrá pitomost a sice za odměnu se člunem svézt jako náš pan nejvyšší, zjistit jestli je to tak zábavné jak tehdy tvrdil. Není resp. dnes nebylo. Chtěl jsem se taky rozhodnout jestli si člun nechat nebo ne. Zajel jsem blíž ke břehu, vyházel všechno kromě bambi vaku a uvelebil se ležmo v člunu. Udělám pár temp pádlama a najednou cítím vlhko na zádech. I když jsem měl prsačky a pracovní overal, voda se tam nad nima dostala. Tak nic, voda ven. Byly to asi dva litry z pádel která netěsní a jak jsem je dával dovnitř aby neuplavala - ( na to mě upozornili ), nacamralo se tam. Tak zpátky ke břehu ale trochu vedle, to byla chyba. Netušil jsem že tam padá břeh fofrem dolů a jestli bylo tam co šel člun do vody třicet čísel, tady bylo určitě přes metr, voděnka kalná vidět nebylo nic. Kvůli balancování jsem to moc nenatahoval, levou nohou rychle ven ale chyba lávky, dno nikde a už jsem letěl.... Po krk ve vodě, bambi frčel za mnou a zmizel pod vodou, náramná taškařice :-). Kamarád tam byl před začátkem výlovu ale musel odjet, říkal ať se nenamočím :-). Rychle ven, váha díky nacucanému overalu a plným prsačkám přes metrák, hráběma jsem hned našel a vylovil bambi vak a pak už to byla nuda. Sbalit a domů. Akorát nevím jak mobil, nedal jsem ho prozíravě do sáčku. Fotku vyloveného bambi tam sice mám, mobil i šel a samozřejmě jsem ho hned vypnul. Při vypínání začal blikat - zhasínat. Teď už je pár hodin v rýži na den dva, pak se uvidí. Silikagel by byl lepší leč ho nemám, snad bude rýže s Lídlu stačit.

Bambi vypadá netknutě, jenom možná lehce ubyl lesk na lankách a mají dobrou patinu. Opět jako v neděli po odhození místo vypuštění asi litru vody ( to byla rána ) trochu vázne mosazné futra a dole to netěsní. Zkusím futro vyndat na nechat to na volno, možná to bude i lepší. Hlavně to chce vyřešit volné protáčení jednotlivých lanek na vaku, ty smyčky dole se kroutí, podvlékají za matky na třmenech což by být nemělo, vak potom nevisí vodorovně. Musím někam do rybářských potřeb, něco takového prý existuje.

Hlavně že je co vylepšovat a nemusím začínat od nuly vyrábět i když mě to bavilo. Teď bude delší pracovní pauza, dokonce musím i vybít potupně baterky protože týden je nechat nabité jim nedělá dobře. To se mi už hodně dlouho nestalo.


Přílohy:
IMG_5224.jpg
IMG_5224.jpg
[ 200.1 KiB | Zobrazeno 2022 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.05.2020 23:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Vyndal jsem mosazné futro z horního uzávěru bambi vaku které občas vázlo a osadil rybářské obratlíky jak napadlo OPR. Přesně tohle to chtělo :-). Šroubky M2,5 jsou zkrácené štípačkama a nezabroušené.


Přílohy:
IMG_0075.jpg
IMG_0075.jpg
[ 62.21 KiB | Zobrazeno 1949 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.05.2020 13:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Včera testování listů na jedné baterce, napřed snížení úhlů na listech z +12 na +10 a z -9 na -5 stupňů, pak snížení agility Main rotor ze 60 na 55 a vrtulky z 85 na 70 jak to radil Martinzpráglu.

1/ polosouměrné lopaty SPIN BLades hloubka 70mm, živý projev, přesné ale dost agilní, dobré na dynamičtější lítání, pořád moc živé na visení a tancování nad vodou s bambi vakem.

2/ souměrné Torsion Blades High Energy P. Novotného, možná příliš nebo málo dotažené, zaznamenal jsem pohupování trupu a nepůsobilo to moc dobře, Spin Blades možná lepší.

3/ Laminátové souměrné MSC - jasný vítěz. Letí to úplně jinak, měkce, předvídavě, tohle je ta správná volba na bambi vak. Ještě se musím podívat na doporučené maximální otáčky přestože mi stačí ty nejnižší, případně napíšu panu Vorlovi.

Aktuálně mám pocit že je s laminátama Hughes ještě stabilnější a klidnější než pětilist, to je celkem překvapení.

Nevím teď jestli jsem tam měl JLog2 a jak je to se spotřebou, kdyžtak to zopakuju. Mám pocit že těžké Spin Blades si berou trochu víc a avizovanou úsporu danou polosouměrným profilem jsem tam už tehdy nenašel.

Odpoledne jsem si zalítal konečně trochu víc s novým Hughesem, je tu jedno video za lepších světelných podmínek než v tu neděli



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

a pak jednom podvečerní se světly.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Ještě mnohem lepší je to za většího šera, to už kamera nezvládá bez šumu.

U modrého Hughese jsem pak otestoval dvoukilový balast, i na malé otáčky se s tím dá opatrně letět a uvidím ještě jak dopadla data z Jlog2. Dvě kila jsem odhodil asi z osmi metrů, kanystr to nevydržel :-). S bambi vakem bude lítat až po výměně serva.

U žlutého Hughese jsem zkusil přehodit ovládání háku na třípolohový spínač. Asi by to i šlo ale odrovnal jsem při tom další servo.... Při zapojení pod trup se špatně odhaduje poloha, plynulým ovládáním se dobře redukuje případná chyba kdežto spínačem to může skončit špatně. Kouslo se mi to a bylo po převodech :-(.

Doma jsem měl heli na bradlech na pergole a zkoušel rozprašování, k tomu víc někdy příště, je to ještě nedotažené. Každopádně se mi při roztočení než se listy odstředivou silou oba vystředí pěkně rozklepala a radši jsem toho nechal, muselo by to být ukotvené fortelněji, silnější hranoly ( teď 30/50 ) nebo desky zespoda vepředu a vzadu. Pro příště. Každopádně bambi vak doznal zjednodušení ovládání vody, vyhodil jsem dvě nadbytečné věci nahoře a teď už je myslím finální verze. Jedině se chystám o pár milošů zkrátit hliníkové tyčky na rozpěrné růžici. Tam jsem špatně měřil, je pořád trochu dole. Každopádně poškozené převody serva mě odradily od pokusu odstartovat s plným bambi vakem ze země z té základny a natočit to, mikro servo HS81 je naprosto nespolehlivé a vodu nevypustí, musel bych s plným vakem na zem. Mohl jsem jistě použít modrého, dát na něj kameru je otázka měření a dvou 3,5mm otvorů dole v ose, měl jsem i nářadí ale nechtělo se mi do toho.

Pak jsem otestoval držák kamery, tam je to dvousečné. na výšku je kamera stabilnější a nevibruje tolik, nezabere ale celý bambivak dole i s trupem.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

To se dá natočit na výšku, video následně otočit o 90 stupňů ale zase je tam dost výrazný ořez, přesto je to i tak použitelnější. ¨



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Držák každopádně funguje a drží na místě, akorát ty vibrace nic moc. Ještě zvážím umístit kameru shora na lyžiny dozadu, cílem je natočit celý proces nabrání a vypuštění vody.

Fotky z kamery v režimu Time Laps foto jsou příšerné, někdy mi Hughese nafotí syn.


Přílohy:
IMG_0081.jpg
IMG_0081.jpg
[ 150.01 KiB | Zobrazeno 1821 krát ]

fgdfgsdgsds.jpg
fgdfgsdgsds.jpg
[ 78.89 KiB | Zobrazeno 1821 krát ]

IMG_0079.jpg
IMG_0079.jpg
[ 151.8 KiB | Zobrazeno 1821 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2733 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133 ... 183  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz