Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Začátky létání s vrtulníkem
PříspěvekNapsal: pát 01.05.2020 12:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3757
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Malé vrtulníky nejsou (nutně) nestabilní, jen reagují rychleji, což vede na nutnost reagovat nacvičenými pohyby (reflexivně?) a ne vymýšlet, co s ní udělám. Tak to bylo myšleno.

Jak jsem tak (zase) pročítal ty IRCHA, tak já vlastně moc s vrtulníkem lítat neumím :-/ . I když si lítání užívám a nevzpomínám si, že bych s vrtulníkem v poslední době někde praštil.

Nic méně používám fintu matematiků - umím neznámou situaci převést na něco, co zvládnu.

No nic, jdu trénovat.

ujovko píše:
Koptéra sa neotočí okolo osi tak rýchlo.... dám Ti do ruky moju, skúsiš to.

otočí se okolo svislé osy rychleji jak 1x za sekundu? To snad ani principiálně nejde. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky létání s vrtulníkem
PříspěvekNapsal: pát 01.05.2020 12:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Ahoj, ja sa pokúšam IRCHA nacvičiť, niektoré kúsky sú fakt "pekné".
Skúsim tú otočku natočiť.

To dudaj:
Súhlasím, že sú v tom detailné rozdiely. Ja sa tým nezaťažujem, letím, točím, korigujem ..... a mením diely.
Horšie ako osmička je celý kruh, dostaneš stroj do letu proti sebe. A zrazu nevieš okamžite reagovať=korigovať. Píšeš "levou zadní", tak prečo sa neučiť na koptére(?)

Začínal som s helikoptérou. Po roku rozbíjania som si kúpil lietadlo a naučil som sa, "kde je sever". Potom som postavil 4koptéru a na ďalšiu sezónu som lietal s helikoptérou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky létání s vrtulníkem
PříspěvekNapsal: pát 01.05.2020 20:01 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
prikrylm píše:
Malé vrtulníky nejsou (nutně) nestabilní, jen reagují rychleji,


Ne, rychlost reakce je dána nastavením FBL,rychlostí serv a souvisí i s otáčkami rotoru :wink:
Může být velmi ostrá helina velká a líná malá.
Já mám 600 ku nastavenou podobně jako 250. Prostě mi vyhovuje nějaká odezva a živost heliny.

Jen se zeptám, jakou provozuješ velkou helinu a jakou malou. Abych věděl co porovnáváš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky létání s vrtulníkem
PříspěvekNapsal: pát 01.05.2020 21:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3757
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Já provzuju jenom malé a ještě pádlové. :) Jedna kilová 450 ka a jeden Maxir.
Kdysi jsem měl Blade mCP x.

K tomu nastavení FBL jednotky.. na stejnou obratnost u těžšího stroje ale bude potřeba víc jak poměrný výkon k hmotnosti. Ne?
Myšleno, když tam dám motor, který malý vrtulník unese, tak bude obratnější, než velký vrtulník se stejným poměrem hmotnost/výkon.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky létání s vrtulníkem
PříspěvekNapsal: sob 02.05.2020 10:08 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
prikrylm píše:

K tomu nastavení FBL jednotky.. na stejnou obratnost u těžšího stroje ale bude potřeba víc jak poměrný výkon k hmotnosti. Ne?
Myšleno, když tam dám motor, který malý vrtulník unese, tak bude obratnější, než velký vrtulník se stejným poměrem hmotnost/výkon.



Za předpokladu, že máš "rozumný" výkon motoru, výkon navíc nezvyšuje obratnost.
Prostě o tom , jestli vrtulník rychle přetočím do invertu rozhoduje rychlost výchylky serva a tu rychlost řídí FBL. Takže pokud máš rychlá serva, a dostatečné otáčky, tak prostě na FBL nastavíš agresivitu odezvy a máš buď línou mrchu, nebo velmi ostrou a bleskově reagující helinu.
A taky samozřejmě úhly na listech hlavního rotoru. S 9° toho moc nevymyslíš :D .
A taky ty serva nesmí být slabý na agresivní lítání. Prostě co je potřeba na rychlé obraty - vše :D
Ten výkon motoru - při správných otáčkách na rotoru, ta kinetická energie postačí na bleskovej obrat. Na 3d ne, ale na rychlou reakci ano.
Takže víc jde o ty otáčky - vyladění převodu motor- rotor.
Taky proto máš na helině různé letové režimy. Akrobatický, poletovací a línej pro realistický poletování nad zemí a přistání.
Ty samozřejmě nastavuješ právě na ty potřebné otáčky rotoru a výkon plynu v invertu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky létání s vrtulníkem
PříspěvekNapsal: sob 02.05.2020 21:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.4.2020
Příspěvky: 13
Tak když už jsme kluci začali řešit tyhle technické věci,může mi někdo vysvětlit některé technické věci?Neříkám,že toho půjdu,přijde mi Vbar dost drahý a ještě musíš dokupovat nějakou licenci na mod Rescue.Spirit je třeba plně v CZ a má tam vše,co by člověk chtěl.Ale to je asi otázka,co ke každému líbí.To tady asi rozebírat nechceme.Ale přijde mi to jako slušný nadstandart FBL.

V nastavení jsou STYLE,AGILITY,GAIN

Style:???připadá mi to stejné jako Agility
Agility:standart let,sportovní let s 3d a tvrdé 3D
Gain:je zisk jednotky FBL kvůli velikosti modelu?

Takže pokud nastavím hodnotu Agility na plno,budu mít z vrtulníka zlobivou hračku a pokud budu mit hodnotu na min,tak to bude líná mrcha?

Omlouvám se všem za asi hloupý dotaz,ale za mého létání tyhle věci se začínaly teprve objevovat na německých webech a přicházelo pomalu na svět Align 3GX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky létání s vrtulníkem
PříspěvekNapsal: sob 02.05.2020 22:56 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Mám Čínskýho a nepovedlo se mi ho rozumě nastavit. Sice jsem na to lítal, ale spokojenej s chováním heliny jsem nebyl. Takže je v šuplíku a používám Microbeasty a tam je to trochu jinak. Takže tohle neporadím.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky létání s vrtulníkem
PříspěvekNapsal: sob 02.05.2020 23:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.4.2020
Příspěvky: 13
Microbeast taky není asi špatná volba.Ale myslím,že nemá záchranu(pro blbce :lol: )mě se vše lépe nastavuje,když to vidím na displeji.A u Microbeastu mi to přijde takové složité a tajemné.Možná se pletu.Koukal jsem na nějaké videa a nejsem z toho vůbec dobry :mrgreen: i když by se někdo objevil,kdo by mi poradil,vůbec bych se toho nebál.Takže tě budu možná brzy kontaktovat :roll:

Pořád nevím:Vbar s jejich rádiem-přijde mi to jako jednoduché nastavení a hlavně jedna krabička
Microbeats a Futaba 18-tj další krabička navíc v podobě přijímače
Spirit a Futaba 18

jsem spíše nesvůj z toho,když máš pěkné rádio a vše nastavuješ ve FBL jednotce a rádio je ti vlastně kromě křivky plynu skoro k ničemu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky létání s vrtulníkem
PříspěvekNapsal: sob 02.05.2020 23:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.4.2020
Příspěvky: 13
Ikdyz prvni varianta je nechutne draha


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky létání s vrtulníkem
PříspěvekNapsal: ned 03.05.2020 7:43 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
nepotřebuješ vidět nic na počítači.
Prostě svítí odpovídající dioda nastavení parametru a ostatní řešíš rádiem a cyklikou.
Navíc nepotřebovat tahat helinu k PC je taky spíš výhoda.
Ale podstatný je,že mě se ta helina ve vysoké rychlosti dopředného letu chovala divně. a nepovedlo se to změnit žádným parametrem.
Ten Microbeast - mám dva - drží helinu jak má. Teda nemluvím o 3d . Tam zkušenost nemám a už nikdy mít nebudu :lol:
A návod je jasný. Když jdeš bod po bodu, není co pokazit. Kdyžtak se klidně ozvi, nebo se můžeš stavit, pokud to nemáš daleko kousek pod Prahu.
Záchrana je určitě velkou výhodou, to MB nemá.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky létání s vrtulníkem
PříspěvekNapsal: ned 03.05.2020 9:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Já jsem měl mini V-Bary ( teda čínské kopie mini K-Bary) ve třech helinách a chodili slušně. Nastavení přes PC velmi rychlé a na letišti nastavují přes tu jejich programovací krabičku, navíc ta umí ukládat nastavené data na kartu, takže můžeš mít několik profilů, nebo se při nastavování vrátit k ověřenému.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky létání s vrtulníkem
PříspěvekNapsal: ned 03.05.2020 10:46 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Jenže to je ta věc. Microbeast nepotřebuje krabičku navíc. A profil nastavíš pouze ostrost točení kolem os a změníš to jedním čudlem.
Žádný jiný nastavení neměníš. Prostě MB si to přepočítá sám.
KB má řadu možností na změny, ale vlastně jenom ladíš, co MB řeší sám. Takže výhodu nevidím.
Mám ho v 250 i 600 a prostě nic neřeším. Lítám :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky létání s vrtulníkem
PříspěvekNapsal: ned 03.05.2020 12:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.4.2020
Příspěvky: 13
No...budu nad tím přemýšlet.Za peníze,za které se to prodává,není o čem přemýšlet.Mam k tomu i navod a nevypadá to už tak nesrozumitelné,jak na Youtube.Ale našel jsem k tomu nějaké usb rozhraní.Zkousek to někdo?Jak to vypadá na PC?Nikde to nemůžu najit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky létání s vrtulníkem
PříspěvekNapsal: ned 03.05.2020 14:05 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
http://www.beastx.com/eng/support.php


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky létání s vrtulníkem
PříspěvekNapsal: ned 10.05.2020 12:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
prikrylm píše:
... otočí se okolo svislé osy rychleji jak 1x za sekundu? To snad ani principiálně nejde. :)


Ahoj, tak sa vraciam so sľúbeným videom
https://youtu.be/G5w6W8l5uco


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz