Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 15.04.2020 20:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.3.2012
Příspěvky: 943
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, ČR
Fyziku neokecáš, pokud chceš vyšší výkon tak rozhodně 4S. Ideální by bylo s někým se domluvit a nějaké listy si na zkoušku půjčit a měřit max. proud. Kalkulátory tyhle motory moc neznají. Já bych si tipnul 13x10 ale samozřejmě bez záruky, záleží taky jak tvrdou baterkou to budeš krmit.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 15.04.2020 21:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
PetrD píše:
Fyziku neokecáš, pokud chceš vyšší výkon tak rozhodně 4S. Ideální by bylo s někým se domluvit a nějaké listy si na zkoušku půjčit a měřit max. proud. Kalkulátory tyhle motory moc neznají. Já bych si tipnul 13x10 ale samozřejmě bez záruky, záleží taky jak tvrdou baterkou to budeš krmit.


Súhlasim. Ja by som dal RFM 13x9 (ale najlepšie je odmerať). Pri tvrdom aku. 4S 2200mAh 65C to vychádza cca. takto:
Údaje watmetru z eCalc:
Proud: 37.59 A
Napětí: 14.05 V
Výkon: 528.1 W
Statický tah: 2962 g

Max. Pri plnom nab. aku:
Údaje watmetru:
Proud: 41.56 A
Napětí: 14.86 V
Výkon: 617.6 W
Statický tah: 3282 g

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.04.2020 22:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Podařilo se mi po úpravě kabeláže do trupu Dinga nacpat dva čtyřčlánky, takže 2Px4S celkem 2600 mAh. (75C úplně pravda asi nebude, jelikož sama jedna nová baterka má 28mOhm a napětí šlo rychle dolů.) Na stole to bralo 42A s původní vrtulí 14x10. Ve vzduch nevím, protože čidlo se pod kabinku fakt už nevešlo. Předpokládal jsem, že to bude za letu o něco míň, tak jsem to risknul.

Ožilo to znatelně, stačí plyn na 5 vteřin a jde to nahoru od oka nějakých 50°-60°. To mi v pohodě stačí.

Pokouším se trénovat svah a chci jen mít jistotu, že mne motor vytáhne z případného maléru :D. Byl jsem na svahu v Maršovicích včera i dneska, foukalo nějakých 7-10 m/s, pro mne tak akorát. Zalítal jsem si moc pěkně, motor šel jen pár vteřin, když mne to odfouklo. Trup bez pohonu vytáhnu až to budu umět :)
Díky za rady všem.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz