Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 12:06 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Od 7.4. je možné vyrazit na letiště a zcela v klidu létat s modely.


Detaily:

Vláda vzala na vědomí vydání mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým se mění a prodlužuje omezení volného pohybu osob až na výjimky a kterým bylo nařízeno omezení pohybu na veřejně dostupných místech a omezení kontaktů, a to na dobu ode dne 7. dubna 2020 do konce nouzového stavu.

Zákaz volného pohybu osob nevztahuje na sportování na venkovních sportovištích, v parcích, v přírodě a na jiných veřejně přístupných místech za splnění těchto podmínek:
-nošení ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), které brání šíření kapének, a to s výjimkou venkovních sportovišť, kdy jsou sportující osoby, popř. skupina společně sportujících osob, odděleny od jiných osob fyzickou překážkou (např. stěna nebo plot) nebo vzdáleností nejméně 2 metry,
-společně sportují jen dvě osoby, s výjimkou členů domácnosti, popřípadě při sportování od jiných osob zachovávají odstup nejméně 2 metry,
-nejsou využívány související vnitřní prostory sportoviště, zejména společné šatny, umývárny, sprchy a podobná zařízení, ve kterých by nebyly plněny shora uvedené podmínky, včetně cesty za účelem tohoto sportování.


Ale co je nejdůležitější, tak v Odůvodnění:
Za splnění uvedených podmínek se tak lze věnovat celé řadě sportů, zejména:
.......
sportovnímu letectví,


V příloze máte všechny potřebné dokumenty
https://apps.odok.cz/djv-agenda?date=2020-04-06


Pokud by někdo pochyboval, že letecké modelářství je sport, tak se jedná dokonce o sport uznaný Mezinárodním olympijským výborem https://www.olympic.cz/sport/48--aerosport


Přílohy:
RCIABNFACMUP.pdf [196.71 KiB]
201 krát
RCIABNFACRAV.pdf [232.14 KiB]
182 krát
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 13:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Tak to mne vadilo naprosto nejmíň....ani jsem nezaregistroval,že se na letiště nesmí...páč lítám hned vedle na poli :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 13:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
Jo, je to potvrzené i z oficiálních míst. Dneska mne na cestě k letišti zastavila hlídka MP a prý kam jedu. Když viděli roušku, tak už jsem ani nemusel nic říkat :-). Jen mne zarazilo-od kdy musí člověk sdělovat cíl cesty? Ale nechtěl jsem si kazit den, tak jsem nešťoural


Přílohy:
IMG-20200319-WA0011.jpg
IMG-20200319-WA0011.jpg
[ 19.98 KiB | Zobrazeno 5167 krát ]


_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 14:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 1.12.2017
Příspěvky: 129
Bydliště: ČR
kope píše:
Jen mne zarazilo-od kdy musí člověk sdělovat cíl cesty?


Dobrý den.
Stále přece platí omezení volného pohybu.
Antonín


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 14:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Omezení volného pohybu sice platí, ale cesty do parků a do lesa byly povolené vždycky. Je třeba nečíst jen novinové články, ale přečíst si doslova to vládní nařízení, které ty noviny pak parafrázují. Ty lepší noviny aspoň na plný text odkazovaly.

No a k původní otázce @kope - cíl cesty samozřejmě člověk sdělovat nemusí, a to ani na přímý dotaz. Pokud po vás policajt (zvlášť městský) něco chce, pak vlastně požaduje vysvětlení, a podání vysvětlení má nějaké zákonné náležitosti, jako například poučení o právu odmítnout podat vysvětlení. Pochybuju, že MP zrovna v tomto má čisté svědomí.

Nikdo nemá povinnost se s policajtem bavit nebo mu na jeho dotaz něco sdělovat. Možná v rámci slušnosti odpovědět na pozdrav, ale dál se s nima nebavit. Cokoli řeknete, může být použito proti vám.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 15:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9138
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
YenyaKas píše:
...Nikdo nemá povinnost se s policajtem bavit nebo mu na jeho dotaz něco sdělovat. Možná v rámci slušnosti odpovědět na pozdrav, ale dál se s nima nebavit. Cokoli řeknete, může být použito proti vám.

Ano, maminka mi taky říkala, že se s cizejma lidma nemám bavit :lol: .
Člověk by dle těch nařízení měl omezit tzv. zbytečné cesty, ale kdo to bude posuzovat? Máme tchána na Šumavě, když mu něco povezu, pojedu s pražskou erzetou přes půlku republiky, bude to zbytečná cesta? Může se tam najít nějaký aktivista, že tam jezdí "pražácí na chalupy a dotáhnou tam ten kurňavírus".
Teď ještě půjde o to, kdy se otevřou modelářské kšefty. E-shop je sice dobrý způsob, ale většina prodejen má stejně možnost osobního odběru, tak to v podstatě vyjde na stejno.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 17:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
kope píše:
Jo, je to potvrzené i z oficiálních míst. Dneska mne na cestě k letišti zastavila hlídka MP a prý kam jedu. Když viděli roušku, tak už jsem ani nemusel nic říkat :-). Jen mne zarazilo-od kdy musí člověk sdělovat cíl cesty? Ale nechtěl jsem si kazit den, tak jsem nešťoural


mohl si slusne a popravde odpovedet, ze jedes dopredu.. :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 17:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
YenyaKas píše:
Omezení volného pohybu sice platí, ale cesty do parků a do lesa byly povolené vždycky. Je třeba nečíst jen novinové články, ale přečíst si doslova to vládní nařízení, které ty noviny pak parafrázují. Ty lepší noviny aspoň na plný text odkazovaly.

No a k původní otázce @kope - cíl cesty samozřejmě člověk sdělovat nemusí, a to ani na přímý dotaz. Pokud po vás policajt (zvlášť městský) něco chce, pak vlastně požaduje vysvětlení, a podání vysvětlení má nějaké zákonné náležitosti, jako například poučení o právu odmítnout podat vysvětlení. Pochybuju, že MP zrovna v tomto má čisté svědomí.

Nikdo nemá povinnost se s policajtem bavit nebo mu na jeho dotaz něco sdělovat. Možná v rámci slušnosti odpovědět na pozdrav, ale dál se s nima nebavit. Cokoli řeknete, může být použito proti vám.

.......a cokoli co neřeknete uplně stejně.......
obvyklé bývá nepředjímat u policisty to že je bud ,,blbec,, nebo ,,že chce s vámi ,,vy..at,, pak je normální rozhovor ve kterém prostě mluvíme jako člověk s člověkem zcela normální a zatím se mi za těch skoro 55 let toto vždy a podotýkám OPRAVDU VŽDY , vyplatilo.....
Kdo se chová jako blbec obvykle bývá za blbce považován......


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 19:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Vždycky je to o lidech, pokuď mě zastaví policajt a normálně se na něco zeptá,tak mu normálně odpovím a buď mě popřeje šťastnou cestu, nebo mi doporučí abych tam třeba nejezdil. Zas bych z toho nedělal kovbojku...

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 19:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
slusne konverzovat lze i beze slov.. :)
https://youtu.be/ZcWdQHHwGvs?t=4174

nekdy narazis na slusny lidi, nekdy na blbce, nekdy na mestskou policii. zivot uz je takovy. kuprikladu ja sem dnes cestou na letiste nepotkal zadnou policii, ale na letisti sem potkal ve svym kufriku vybity baterky. tak bylo kazde slovo zbytecne.. :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 22:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
DAF píše:
Člověk by dle těch nařízení měl omezit tzv. zbytečné cesty, ale kdo to bude posuzovat?


No přesně. Pointa je v tom, že rozhodně to nemá co posuzovat policajt. Takže dle vkusu každého soudruha se buďto odpovědi vyhnout, nebo policajta poslat do patřičných míst, nebo věřit v rozhovor člověka s člověkem (ale pak se nedivit - já už jsem se jednou divil, a opakovat to nehodlám).

Ale co, nekazme si náladu a lítejme. Dneska se konečně uklidnil vítr až po západu Slunce, ale ten kus hadry pak lítal docela pěkně. I úplněk byl vidět.
Příloha:
paraglide.jpg
paraglide.jpg
[ 14.25 KiB | Zobrazeno 4488 krát ]


_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2020 19:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
A ono bylo lítání zakázaný? V rámci "vycházky" jsme byli v sobotu na letišti v Kobilicích. Žádný srocení, 2 lidi. Kolem projeli stáťáci policajti a žádnej zájem o nás nejevili.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2020 20:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9138
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Když jsem byl v sobotu odpo poletovat, nebyl na letišti z modelářů nikdo. Ale frkér kolem byl docela slušný - venčiči psů, dětí a sebe sama, cyklisti a důchodci. Četníci, ani empíci (tedy jestli tam v obci obecní žandáři jsou) nikde. Teď už by to mělo být trochu volnější.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.04.2020 8:54 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2008
Příspěvky: 55
Tomáši, nepodařilo se mi najít, jak se váš spolek vypořádal s Rozhodnutím Ministerstva dopravy - Odboru civilního letectví , upřesňujícím podmínky provozu všeobecného letectví v současné situaci. Přitom jsou v něm požadavky podle mého rozumné, snadno splnitelné a věřím i prospěšné. Když tvrdíme, že letecké modelářství patří mezi letecké sporty, měli bychom to brát se vším všudy.
U nás (modelářské letiště Nesvačily) je to jasné - na ty, kdo přijedou létat, kontakty mám (to považuji za opravdu důležité), bude se parkovat ob stání, pejskaře, maminky s kočárky, cyklisty a podobné vždy požádám, aby si našli jiné místo k dívání, nebudu podávat kávu u jednoho stolu a kadibudka bude zavřená.
Navíc by možná stálo za připomenutí, že ti z nás, kteří již nejsou nejmladší a trápí je nějaký chronický neduh, by měli sami zvážit, zda nebude lepší si společné létání ještě na chvíli odepřít.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.04.2020 9:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
DAF píše:
Když jsem byl v sobotu odpo poletovat, nebyl na letišti z modelářů nikdo. Ale frkér kolem byl docela slušný - venčiči psů, dětí a sebe sama, cyklisti a důchodci. Četníci, ani empíci (tedy jestli tam v obci obecní žandáři jsou) nikde. Teď už by to mělo být trochu volnější.


Já v neděli ani nelítal (jakési špatně rozpoložení a foukalo) ale sešlo se nás tam 15, což není ani v létě za krásného počasí... :-D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz