Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výstava Modely odložena
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2020 20:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
DAF píše:
Nechci zakládat nové vlákno, ale mám takovou otázku. Koníček (zájmová činnost) je jinak nazýván jako hobby. Když se teď mají otevřít hobby markety, daly by se pod toto označení podsunout i modelářské obchody? Co vy na to? Nebo se necháme ve čtvrtek, resp příští týden (doufejme, že příjemně) překvapit?


ja bych pockal na ctvrtek, do te doby se uvidi co vytahnou z klobouku dalsiho pro pristi sazkovy tyden..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výstava Modely odložena
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2020 21:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
To máš pravdu, ale také jsme mohli uzavírat sázky. V každé případě, pokud by se do toho ty "naše" obchody vešly, nebylo by to špatné. Něco jsem koupil před e-shop, ale budu ještě něco dalšího potřebovat a raději si pro ty věci chodím sám (co kdyby tam měli něco, co určitě taky potřebuju, jen o tom ještě nevim :lol: ).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výstava Modely odložena
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 0:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
No moc nedoufej. Situace majitelu obchodu neni zavidenihodna. za prve je zde pristup vlady k opatrenim ktery funguje na principu nahodneho vybuchu takze majitele nevi co muzou a kdy muzou a kdyz uz mozna muzou, pak prijdou alespon protichudne vyklady ruznych ministru a nahodne se menici pravidla s otviraci dobou nebo metrazi prodejen. Obavam se ze spousta drobnych zivnostniku za takove sitace radeji chvili pocka nez by riskovali flastr. Budes muset jeste chvili vydrzet s eshopem.alespon sveho obchodnika podporis.

Co se tyce sazeni - nevim, nevim. zkusil bych radeji neco lepe predvidatelneho a bezpecnejsiho, treba ruletu. Ruskou.

EDIT: tak jsem se podival lepe na to, co nase skvela vlada vlastne vyhlasila. Je to dost neurcite jako vzdy, ale vzhledem k tomu ze povolili cituji "hobbymarkety" ale zaroven porad tak nejak plati zakaz maloobchodniho prodeje, tak v podstate tohle temer urcite nepokryta prodejny modelarskych potreb. Leda by zaroven meli ti prodejci zivnost i pro zelezarstvi nebo opravnu kol. Uvidime jakeho kralika vytahnou z klobouku priste, ale proted DAFe pravdepodobne to budes muset i nadale vydrzet, pripadne se se svym oblibenym prodejcem cilene domluvit na "guerilla prodeji" tedy ze ho vlastne jen pujdes navstivit a pri te prilezitosti si vymenite zkusenosti, dojmy, pojmy a take nejake to zbozi za penize..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výstava Modely odložena
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 16:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Já to opravdu nechápu,
ale né to, co vláda vyhlašuje , spíše nechápu sobeckost, na kterou celá diskuze ukazuje .... to opravdu potřebujete pánové HOBBY MODELÁŘI otvírat krámky abyste si mohli dojet pro láhvičku vteřiňáku či prkénko balzy? Vždyť fungují služby jako jsou kurýrní dodávky bez účasti pošty a ty kupodivu fungují zcela v běžném režimu co se týče dodávky v časovém rámci......Běžně toto používám za posledních 20 dní jsem tak objednal a přijal 8 zásilek důležitého modelářského ,,chlebíčku,,.
Já jsem na modelařině živ a opravdu to předčasné uvolňování nechci, protože bych rád abychom alespon v létě mohli chodit bez náhubků a nemuseli se bát si pokecat s kamarády.
Myslím , že leckdo ze zdejší komunity by se měl opravdu zamyslet nad svým systémem hodnot v životě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výstava Modely odložena
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 17:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Přes e-shop jsem sice objednal za poslední dobu jen 2x, na rozdíl od tebe, a využil jsem možnosti osobního odběru, který většina obchodů stejně nabízí. Rozdíl je jen ten, že se nepodívám dovnitř, kde mě většinou trkne něco, co také potřebuju a na místě to přihodím k nákupu. Když na věc přijde, můžu si to i nadále objednávat přes ten e-shop a buď si pro to stejně dojet (chodím do práce a můžu odbočit cestou domů), nebo si to klidně nechat poslat kurýrem, nevidím v tom problém. To otevření by byla příjemná věc a krok návratu k normálu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výstava Modely odložena
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 23:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
je to každého věcí rozumu.... normálnost je také věcí zvyklostí, pro mě je normální si cokoli objednat a nechat si to dovézt kurýrem protože neutrácím čas jízdou minimálně 25km do modelářské prodejny..... jak jsem psal už na mnoha pokecech kde si lidé už asi 3 týdny stěžují jak jsou omezováni v rozletu svých aktivit..... pro mě osobně je tento stav zcela běžným životním stavem.... už 26let co mám modelářskou živnost jen vyjímečně se vyskytuji mimo domov (od roku2012 už nejsem ani na LetňanskémnesmysluMH) , což se projevuje i v tom, jak se prezentuji v TV.... výjezdy za účelem montáže v muzeích jsou pak zcela specifickou situací , protože i NTM v praze znám zadním či spodním vchodem tím hlavním jsem prošel naposledy když mi bylo 8 let...... :wink:
Prostě to každý máme jinak......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výstava Modely odložena
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2020 8:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ještě k nákupům, motor si objednám, serva si objednám, spoustu dalšího také, není problém. Ovšem pokud si budu chtít koupit balsu, nosníky a další dřevo, raději si dojdu osobně a vyberu si, co se mi bude líbit, ne, že jen odpočítám X prkének a Y nosníků. A když už jdu pro dřevo, tak si dokoupím i ten motor a serva. Při osobním nákupu se také můžu i poradit, co bude lepší. Ono být zalezlý jak jezevec v noře (bez urážky), také není ideální. Ale někdo třeba netouží po kontaktu s okolím.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz