Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1051 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: čtv 24.10.2019 7:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.7.2019
Příspěvky: 75
Bydliště: Tachov
darth.hokro píše:
určitě vem dvě stejný auta, (rozuměj podvozky). Je nesmysl držet pak náhradní díly na různé značky. Vím jaký bordel v tom mám doma :D


Souhlas :wink:

_________________
Jeep Cheeroke_vse china Axial SMT10 - ve výstavběMaverik Strada DCFlysky FS GT3B konvert na 3S


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: čtv 24.10.2019 9:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
TomJu píše:

Ja vim, ze tedka budu za vola, ale po delsim premysleni jsem se rozhodnul pro model expedice...

Nechtel jsem reagovat hned, protoze jsem po tvem prispevku zacal mit opet brouka v hlave...
Nakonec jsem do toho zapojil i manzelku, ktera po precteni prispevku, rekla, ze mam vzit model expedice.
Diky prispevku darth.hokro, rovnou dva

Vezmu od Traxxas TRX-4 Defender a nad druhym jeste premyslim...
Jedna otazka zni, jestli jde jezdit expedice i s modely Crawlery, pokud ne, zkuste prosim doporucit se kterym mate dobre zkusenosti? Cetl jsem, ze dobre jsou treba jeste Axial SCX10 II.
Druha otazka, kdyz budu mit dva modely od ruznych znacek, jak je to s nabijeci, a jinymi baterieme, konektory...? ( IC3,IC5, EC3, EC5, Deans... ) Musim mit ke kazdemu modelu nabijec zvlast, pripadne existuje universal nabijec, ta lepsi varianta... (ruzne kabely, konektory)

Ja se do toho zamotavam, cim dal vic.

Nejpoužívanější jsou dnes podvozky Traxxas TRX-4, Axial SCX10 I a II. Pokud chceš kupovat nová auta, tak v tvém případě bych pořídil TRX-4 Land rover pro tebe a TRX-4 Sport pro syna. Potom budeš mít konektory i řadu dílů stejných. TRX má vlastní konektory, ale tyse dají normálně přepájet nebo dát redukce, tak to není překážka. Já používám tyto na auta i letadla a troufám si říct, že jsou nejuniverzálnější, dobře se s nimi pracuje a jsou levné. Nabíječky jsou dnes určitě univerzální pro všechny baterie - stačí si případně vyrobit nebo pořídit redukci na konektory, které potřebuješ.
Crawler je o něčem jiném. S tím se leze po nějnáročnějším terénu - je to jako bouldering v lezení. Expedice je o projíždění terénu s auty podobným skutečným. Pro vyproštění a vzájemnou pomoc se používají lana, navijáky, vyprošťovací nájezdy. Je to takové hraní si na skutečnou expedici. S crawlerem, který všechno vyjede je to trochu nuda :-)

Doporučuju ti přihlásit se na FB do skupin:
RC Expedice,Trial,Crawler
RC Praha Crew
RC Expedice RCETC
Na webu je fórum https://www.rc4x4.cz/ kde je velké know how z minulosti

No a nejlepší je zajít na nějakou expedici jako divák a všechno okouknout a poptat se. Třeba tuto sobotu Hazmburk nebo Ďábličák.

Pat

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: čtv 24.10.2019 9:47 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.7.2019
Příspěvky: 75
Bydliště: Tachov
Tady máš obrázek o ryzim crawlerovi.




Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Jeep Cheeroke_vse china Axial SMT10 - ve výstavběMaverik Strada DCFlysky FS GT3B konvert na 3S


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: pát 08.11.2019 21:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.10.2019
Příspěvky: 11
Hodne videi jsem zkouknul...

Nepsal jsem uz radsi nic, pze bych se s vyberem snad nehnul z mista

Dlouho jsem se rozhodoval, prestoze jsem chtel prvne jedno auto pro syna, padla krom jinych jedna z rad, ze dve auta a spolu, na ukazatel rychlosti si nevzpomene

Radili jste mi dobre, ze mam vzit modely na stejnem podvozku, ale nebyl jsem schopen si vybrat.

Taky diky za doporuceni ruznych skupin zamerenim na expedice a forum.

Vzal jsem nakonec modely viz foto, at si synek vybere pod stromkem, jen doufam, ze na me zbyde Rock Rey Cim vice ctete a sledujete videa, tak tech aut je, ktere me zaujaly. A co by staly za zkousku. Obrázek

Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: čtv 19.03.2020 16:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2010
Příspěvky: 562
Bydliště: Brno
Ahoj, syn, který má 1 a 3/4 má rád autíčka, máme doma jedno na ovládání klasickými packami, ale nedaří se mu s tím. Máte někdo zkušenost s RC autem pro takového prcka? Vůbec nevím, podle čeho se řídit, jsem spíš na letadla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2020 4:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2011
Příspěvky: 448
Bydliště: Brisbane
ahoj.
mam doma kluka 2.2 roku, je dost manualne zrucny oproti jinym detem, ale auto neuridi. Nema v hlave spojene ze co delat na ovladaci se prenasi na auticko. Nemyslim ze takhle male dite to zvladne. Cekam az mu budou cca tri a zkusime. Ted ho nechavam tocit s volantem na ovladaci kdyz jedu pomalu, ale nic z toho nema.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2020 8:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2010
Příspěvky: 562
Bydliště: Brno
Ahoj, díky za odpověď. Mám doma dvě takové oušusové hračky a malej přesně ví, který ovladač ovládá, které autíčko, vždy mi to přinese v páru, snaží se autíčko zapnout, ale ty páčky jsou pro něj děs. Ale ví, že když se snaží pohybovat páčkou, že má auto reagovat. Tak jsem právě přemýšlel o ovládání takovám tím velkým volantem. Nebo fakt počkat, než z toho bude mít víc rozumu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2020 12:13 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10763
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Ovládání páčkami není problém. Jen to nesmí jezdit rychle. A stačí se s tím projet a položit to na koberec. Děti na to přijdou sami.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Hodně se mi osvědčilo MN99S z Ali. Za ty prachy je s tím docela dost legrace. Až bude třeba, tak koupím druhý a nějaké úpravy na podvozku. Zatím mám jen chuť přesunout aku z kapoty o hodně níž a možná dát nějaké lehčí. Má to směšnou spotřebu.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2020 20:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2011
Příspěvky: 448
Bydliště: Brisbane
Kolik mu je?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: stř 25.03.2020 1:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2011
Příspěvky: 448
Bydliště: Brisbane
trochu jste mne nakousli, tak jsem jeste pokoukal po necem co by mohl jezdit doma.
mn99 vypada pekne, taky jsem nasel HS 18311 na ktere je dost nahradnich dilu (a neco pasuje z Latraxxu) a nebo Flytec 9118 kde nejsou zadne nahradni dily.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: stř 25.03.2020 3:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2011
Příspěvky: 448
Bydliště: Brisbane
Tak jsem vzal mn99, měl slevu 20% ne ebay.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: stř 25.03.2020 13:39 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10763
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
okno píše:
Kolik mu je?

Buldozeristovi bylo tenkrát 2 a 1/2.
Offroudistovi v době jízdy předškolák.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2020 14:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.4.2020
Příspěvky: 1
Zdravím, chtěl bych se poradit s výběrem RC auta pro syna - v létě mu bude 6 let
K Vánocům měl auto z Lidlu za 599 Kč a v pohodě to zvládal nebourat..

Rozpočet do 2 tisíc Kč, proporcionální řízení i plyn a možnost náhradních dílů

Synovec má toto 9115 Challenger monster 1:12 za 1990Kč a přijde mi to jako celkem schopné a živé auto za ty prachy :-)
Podle popisů a na převracení méně náchylná varianta 9116 Truggy

Co jsem se díval, tak stejný podvozek mají i auta Antix MT1 a taky Funtek DT-12 a MT-12

Osobně vzhledově se mi nejvíce líbí Funtek DT-12
Výhodou je i to, že není třeba oddělat všechny 4 závlačky, aby se člověk dostal k baterii - stačí přední 2 a vyklopí se celá karoserie dozadu.

Obrázek

Máte s těmito auty někdo případně zkušenosti??

Dále bych k tomu chtěl dokoupit další baterii - což je v ČR za 800mAh 9,6V cca 500 Kč ..
Koukal jsem na Aliexpress a našel sem celkem ucházející SET 2 baterie+ možnost jejich propojení+ USB nabíječka komplet za cca 450Kč (17,63$)

Za případné zkušenosti, typy a kritiku výběru děkuji :wink:

EDIT: Když teď koukám, kam šel od Koronaepidemie kurt EURa €, tak až prodejci vyprodají, co mají, tak to asi půjde dost nahoru.. V cizině stojí tyto auta DOST ... Narozeniny budou v létě ,ale asi bych to koupil už teď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: ned 03.05.2020 23:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.5.2016
Příspěvky: 5
Hoj,

pár let modelařím. Mám revo 3.3 a Summita 1:8. Chci kupovat další tak jsem si to tu pročítal a čekal jsem, že tu budete doporučovat něco od HPI jako je nyní SAVAGE XL Flux. Protože byť mám TRXy :) tak jsem měl stále za to, že jsou to vlastně profi hračky - jak se takhle hláška zažila. S revem to byl otčenáš se summitem trochu lepší, nicméně to trpí na převody apod.
Nyní chci už něco profi sice nezávodím, nemám finanční limit. Rozhodně chci monstera. Kdysi jsem koukal na X-MAXXe ale to jsme zpět u TRX a 1:5 už mě připadá moc úlet. Jezdím kolem baráku pole, les, příkopy i trochu asfalt.

Tak jestli mi toho SAVAGE XL FLUX od HPI doporučíte :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: ned 03.05.2020 23:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2011
Příspěvky: 448
Bydliště: Brisbane
Pokud nemáš limit a máš místo tak rozhodně doporučuji x-maxx. Nic lepší nesezenes. Pokud je to moc velké kup 6s arrma. Rozhodně nemůžeš udělat špatně asi s jedním.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1051 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz