Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 28.02.2020 15:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Narazil jsem na velmi zajímavé vlákno http://forum.rcdesign.ru/f78/thread548212.html.
Autor je z Jakutské autonomní republiky. Popisuje stavbu 4.6metrového Turboletu s motory 55cm3 a plováky. Staví to z překližkové kostry vyřezávané laserem, výplnĕné pak z PU pĕny, kterou získává ze starých lednic.
I pro toho, kdo neovládá ruštinu, je to přínosné, protože stavba je názornĕ zachycena na videích. Postupnĕ stavba plováků v příspĕvcích #25, #49, #53, ocasních ploch v #55, trupu v #59, #61, #62, #66 a zatím to končí 1. částí stavby křídla v #75. Samozřejmĕ autor avizuje další pokračování.
Pak v #35 je video jak získává ten pĕnový PU a do příspĕvku #29, kdosi vložil video ze stavby obřího AN-22.

Každopádnĕ ty jeho technologické postupy jsou velmi inspirující.
Balzu nepoužívá, dle jeho slov o její existenci se prvnĕ dovĕdĕl asi před rokem a staví z toho co má.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 28.02.2020 22:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Skoro jsem nevěřil vlastním očím, naprostá pecka!!!
Super odkaz, určitě budu velmi rád dál sledovat, evidentně je na co se těšit...

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 28.02.2020 22:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
V posledním příspĕvku v reakci na můj, kde jsem se podivil, že jsem netušil o existenci verze s plováky, byl uveden odkaz na články/diskusní příspĕvky ohlednĕ přenesení 70% výroby L410 na Ural. No a tam vyvinuli verzi s lyžovým a plovákovým podvozkem, jakož počítají i s reinkarnací výroby L610. Taky píšou, že je to výsledek toho, že v roce 2008 koupili kontrolní 51% balík akcí závodu LET Aircraft Industries, a.s. a v roce 2013 koupili zbylých 49% akcí závodu LET. Ovšem za jakých skandálních okolností k tomu došlo :x , to se tam pochopitelnĕ nikde nepíše. :P Svĕdí mĕ prsty, že bych v tom smyslu tam nĕco napsal :roll: , ale jelikož vím jak citlivĕ na takové fakty Rusové reagují, tak se radĕji zdržím. :| Rusové neradi slyší pravdu a víckrát jsem se dostal do křížku za mnohem nevinnĕjší narážky, který se pak na fóru málem zmĕnil v můj diskusní lynč a ještĕ i s napomenutím od admina, za ot příspĕvky. :( Stejnĕ to nemá smysl, 90% Rusů o zločinech svých krajanů prostĕ nechce nic slyšet a ani nic na svĕtĕ je nepřesvĕdčí.
Takže, musím tady (pouze zde) jen smutnĕ skonstatovat, že ČR probendila své rodinné stříbro. Aero ovládli Amíci a LET Rusové. Je to důsledek neschopnosti/zabednĕnosti/prodejnosti tehdejších českých vlád a taky nedůslednosti policie/justice. Škoda. :cry: V UH jsem vyrůstal a oba moji rodiči v té fabrice pracovali (předtím i v Aero).

Každopádně tomu staviteli modelu nelze vyčítat nic, to je druhý důvod proč se o tom tam radĕji nebudu zmiňovat, abych mu nekazil ryze odborné vlákno.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne sob 29.02.2020 14:37, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 29.02.2020 8:22 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
Mě tam zarazil ten nesoulad technologií. Na jedné straně přesná výroba - CAD model, laserově řezáno a na druhé straně dopasovány bloky pěny na expanzní polyuretan a ruční odřezávání a broušení. Jinak dobrý, taky budu sledovat.

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 29.02.2020 15:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
No, já jsem si všiml, že to má promyšleno dobře. Jednak všechny díly mají technologické sloupky, aby se to dalo stavĕt přesnĕ na rovné desce a taky ty konstrukce má navrženy jako prostorově a staticky určité (zavĕtrovací příčky a pod. Asi se taky snaží se dostat při stavbĕ do únosného rozpočtu. Pokud znám situaci v Rusku, tak v tĕchto odlehlých oblastech mnohé pro nás samozřejmé vĕci prostĕ nejsou.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 29.02.2020 15:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 356
Bydliště: Ruda nad Moravou
I já se rád pokochal a něco dozvěděl (i o 410 s plováky), na stránku jde použít docela úspěšně automatický překlad, takže netřeba vzpomínat na azbuku a louskat.

Taky mě padl do oka automatický překlad příspěvku 51:
Ku.va, muž bez dvou hlavních prstů na pravé ruce vytváří takovou krásu ... Neexistují žádná slova ...
(pozn. - nevšiml jsem si toho hned)

Odpověď 52:
Velice vám děkuji, jsem někdy zvyklý zapomenout, že tam nejsou, moje žena mi laskavě říká želva :)

To vlákno je podle mě důkazem toho, že kdo nechce - hledá výmluvy, a kdo chce - hledá způsoby...

Asi nemá po ruce modelářskou prodejnu se všímtím komfortem jako my - a přeci SE staví.

RESPEKT !

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.03.2020 18:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Jestli to někdo sleduje, tak chlápek zas pokročil. :wink:
V příspěvku #86 http://forum.rcdesign.ru/f78/thread5482 ... ost7918862 je další videjko ke stavbě křídla a v příspěvku #90 http://forum.rcdesign.ru/f78/thread5482 ... ost7923174 je už fotka na hotovo nastříkaného trupu. Tu jsem si dovolil mu ukrást a umístit sem (snad se nebude zlobit):
Příloha:
Trup_nahotovo.jpg
Trup_nahotovo.jpg
[ 52.95 KiB | Zobrazeno 11473 krát ]


Až to postaví někam na asfalt/betón/vodu a vyfotí, tak bude problém ho rozeznat na fotce od skutečného velkého letadla. :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.03.2020 20:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Fakt úžasný, palec nahoru, obdivuji jeho um!

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.03.2020 19:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
V tom vláknu na ruském fóru teď přibyl příspěvek s videjkem záletu hydroplánové verze Turboleta. Tedy velkého, ne modelu, zatím.
Zde https://ok.ru/video/887121644037

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.03.2020 14:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
A je tu hned i další video od stavitele jak vyrábí a montuje motorové gondoly http://forum.rcdesign.ru/f78/thread5482 ... ost7930124.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2020 23:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tak už udelal motorovou zkoušku http://forum.rcdesign.ru/f78/thread5482 ... ost7938181, letĕt ale zatím nemůže, protože sibiřská zima zatím nepolevila. Ještě i 2. kvĕtna tam bylo -15°C, teprve včera se prý oteplilo. V nedĕli se chystá letĕt, tak se tĕším na další jeho video. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.05.2020 12:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Byla zveřejnĕna poslední část seriálu co se týče 8-mĕsíční stavby a různého testování http://forum.rcdesign.ru/f78/thread5482 ... ost7959810, zde už s ním jezdil po hladinĕ jezera ale zatím nevzlétl. Tedy postupuje fakt systematicky a opatrnĕ. Krotí své touhy a evidentnĕ nechce nic uspĕchat, tĕmĕř jako by to byl výrobce velkého letadla. No a v závĕru videa slibuje, že do 10 dnů realizuje zálet. Tak se tĕším, a Vy, co to taky sledujete, možná taky.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.05.2020 13:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Ja se vždycky se zájmem podívám když tu dáš odkaz a teda musím říct že obdivuji jeho umění

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.06.2020 10:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
tak už to skoro letělo, video na trubce


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.06.2020 18:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2006
Příspěvky: 926
Bydliště: Praha 10 ČR
Nové video s Cessnou, nádhera!



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Luboš
www.3dprintedtanks.com


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz