Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zapojení přijímače GR-12SC HoTT
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 13:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
jyrry píše:
V tomto odkazu píšeš - konektor micro JST, rozteč 1,25mm. Můžeš tu rozteč ověřit? Já mám obrázek podle kterýho to nesedí. Rád bych věděl, co za konektory v tom přijímači opravdu je. Taky na tom obrázku být ale nemusí...


Přílohy:
konektory.jpg
konektory.jpg
[ 14.84 KiB | Zobrazeno 2539 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapojení přijímače GR-12SC HoTT
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 13:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Ověřeno, opraveno :oops:
Nevím jak se mi to povedlo...
Je to 1,5mm.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapojení přijímače GR-12SC HoTT
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 13:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
jyrry píše:
...Je to 1,5mm.
Díky :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapojení přijímače GR-12SC HoTT
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 13:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Co pořád nevím - jak rozumně tyhle konektůrky z přijímače odpojovat. Taháním za kablíky určitě ne a jinak není za co vzít; jediné co mi zafungovalo je vzít ze širší strany stranovými štípačkami pod těmi výstupky a opatrně vyviklat :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapojení přijímače GR-12SC HoTT
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 14:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Já mám na malém Rx - Molex (1,25mm) a ty jdou, za okraj, nehtama parádně vytáhnout. Je to ale Rx značky, co si tady nedovolím napsat. :D Taky proto jsem se na tu rozteč ptal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapojení přijímače GR-12SC HoTT
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 15:00 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Kralupy nad Vltavou, letiště Aero Vodochody
Zdravím, těchto přijímačů vlastním několik napájení přijímače do kteréhokoliv kanálu, pozor na polaritu konektorů. Prodávají se serva přímo s příslušnými konektory, ale můžou byt zapojeny jinak, je potřeba důsledně zkontrolovat a to samé platí u hotových konektorů s kablíky kde také zapojení nesouhlasí a je potřeba přepinovat. Jinak lze napájet jednou nebo dvěma lipolkami napřímo, ale musí také toto napětí zvládat serva.
Jinak dosah přijímače bez problémů, létané v F3K na hranici viditelnosti dále v samokřídle a vrťasovi Trex 250 od začátku co se začali prodávat bez jediného problému. Odpojovat opatrně tahem za všechny kabely, ale lepší a bezpečnější pinzetou a opatrným viklavým pohybem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapojení přijímače GR-12SC HoTT
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 18:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.1.2018
Příspěvky: 2
Děkuji za všechny odpovědi, teď už v tom mám jasno.
Jinak pokud by to někoho zajímalo, konektory mají rozteč 1.5mm (jak píše jyrry), je to typ JST ZH a s jejich rozpojováním mám už zkušenosti. Používám většinou malou špičatou kalenou pinzetu, kterou chytnu konektor zboku pod lemem a páčím. Veselo je, když pinzeta sklouzne přes lem konektoru a zakousne se do vodičů vycházejících z konektoru. Věšinou to snesou jen několikrát. Proto kritické místo opatlávám tekutou gumou Plasti Dip - viz příloha. Uvedený přijímač má hmotnost 1.5g a možná ho použiju do malého vrtulníku Lynx Oxy 2 (řídící jednotka mikro Spirit - hmotnost Spirita 6.66g s pouzdrem, 3.15g bez pouzdra, serva DS-895-HV a Blue Arrow H0988UHS, regulátor motoru Castle Talon 25, jeho BEC má výstup 5.5V).
Ještě jednou děkuji všem za pomoc.


Přílohy:
IMG_5250_u01.jpg
IMG_5250_u01.jpg
[ 73.21 KiB | Zobrazeno 2426 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: přijímač Gr-12SC HoTT
PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 22:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.10.2017
Příspěvky: 35
Bydliště: Banská Bystrica (Sk)
Zdravím ... MZ24PRO a po napípaní cez príjmač GR12 - SC model reaguje na všetko, viem si ho napípať ale neustále mi vysielač hlási nulové napätie na príjmači, pritom všetko stále funguje ... nerozumiem tomu , čo nastaviť ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 22:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Máš to asi špatně spárovaný, vyresetuj Rx podržením tlačítka při současném připojení napájení a znovu to spáruj. Nezapomeň při párování mít RX a Tx aspoň 1,5 m od sebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 23:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.10.2017
Příspěvky: 35
Bydliště: Banská Bystrica (Sk)
problem je že aj po opakovaných spárovaniach model začne reagovať ale na vysielači ukazuje RX nula V, keď vypnem vysielač a opäť ho zapnem všetko normálne nabehne funguje ale po 10-15 sekundách opäť hláška "napětí přímače" ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 23:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Páruješ moc blízko u sebe


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pát 20.12.2019 0:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nevím v jaké vzdálenosti B2studio páruje, ale s MC-20 běžně páruji kolem 60 až 75cm a nikdy se mi nestalo, že by párování proběhlo špatně. V Manuálu se uvádí kolem 1m. Na 1,5m snad ani normálně nedosáhneš. Nemyslím, že by MZ-24 byl nějak odlyšný. Jestli to po zapnutí chvíli funguje správně, včetně zobrazení napětí přijímače, a pak to vypadne, měl bych podezření spíš na vadu přijímače. Nebyl Rx havarovaný? Zkusil jsi párování s jiným přijímačem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pát 20.12.2019 0:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Ještě by mohla pomoci aktualizace firmware Rx. Ale mám osobní zkušenost s tímhle chováním a bylo to tím párováním u sebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pát 20.12.2019 0:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.10.2017
Příspěvky: 35
Bydliště: Banská Bystrica (Sk)
Párujem po resete aj 2,5 m ďaleko ( samozrejme s asistenciou) .... toto je mikro prímač SC-čko a ten nemá tlačidlo takže idem podľa návodu a Bindujem po zapojení batérie ... Podľa mňa je TX v poriadku lebo po skúšovnom napárovaní na GR 16 ( na iný model) všetko funguje ako má ... no GR-16 má tlačidlo a tak prárovanie pohodné ...

Všetko funguje objednám nový príjmač ... zatial som sa po stiahnutí zvuku hral z nastavovaním lietadla a aj po hodine všetko fungovalo ... no bohužiaľ RX stále ukazuje nulu :? Objednám novú kus asi ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pát 20.12.2019 0:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Těch 2,5m už je zbytečný extrém. A s tou aktualizací FW by to taky mohl být důvod. Jde ale o to, aby aktualizoval na odpovídající verzi jaká je ve vysílači. Na stránkách vidím, že poslední verze pro GR-12SC je 1a05 z 26.4.2019 a je to zatím betaverze, netestovaná na chyby. Jen pro upřesnění GR-12SC se aktualizuje pomocí "micro_swloader.exe".


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz