Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 580 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: stř 18.12.2019 10:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 455
Pro jiri
Tak podívej, já píšu vesměs tak, jak mluvím. A nějaký podmět, nebo přísudek mě opravdu už nic neříká. Už su ze školy hodně dlůho pryč. A nejvíc mě štve, když někdo někoho upozorňuje, že někde napsal např. místo tvrdého y í měké. A teď k věci. Mě milí Jiříku bohatě stačí to, co umí Taranis. Mě bohatě stačí šest kanálů. Já víc nepotřebuju. Už to chápež, proč sem tomu Tominovi napsal to, co sem mu napsal? Já nepotřebuju tady podrobně rozebírat nějaké detaily. Já nejsu žádný expert. Nebít Rimra, tak ani nenapípám do Taranisu to, co tam potřebuju mět. Mě zajímá létání a né nějaké pindy okolo RC souprav. Tečka.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: stř 18.12.2019 11:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Janek2 píše:
Pro jiri
Tak podívej, já píšu vesměs tak, jak mluvím. A nějaký podmět, nebo přísudek mě opravdu už nic neříká. Už su ze školy hodně dlůho pryč. A nejvíc mě štve, když někdo někoho upozorňuje, že někde napsal např. místo tvrdého y í měké. A teď k věci. Mě milí Jiříku bohatě stačí to, co umí Taranis. Mě bohatě stačí šest kanálů. Já víc nepotřebuju. Už to chápež, proč sem tomu Tominovi napsal to, co sem mu napsal? Já nepotřebuju tady podrobně rozebírat nějaké detaily. Já nejsu žádný expert. Nebít Rimra, tak ani nenapípám do Taranisu to, co tam potřebuju mět. Mě zajímá létání a né nějaké pindy okolo RC souprav. Tečka.


Janek2, Janek2. Proč tak podrážděně reaguješ? Od Tomáše to byl normální věcný dotaz, od Jiřího poznámka k Tvé češtině, která je mimochodem bohužel příšerná ... Ve svém věku by jsi měl mít už rozum a brát věci s nadhledem a klidem. Jsem v kategorii 50+ a myslím si, že věcná poznámka a dobře míněná kritika je vždy v pohodě a k ponaučení. Ne se jenom hystericky bránit, když se mnou někdo hned nesouhlasí a nepronáší oslavné ódy na moji velikost ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: stř 18.12.2019 12:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
....samozřejmě sem patří spisovná čeština,ale některá nářečí ten náš jazyk "obohacují" a je to někdy i docela úsměvné.A myslím si,že v 67 letech není tak důležité jestli tazatel napíše měkké nebo tvrdé "Y".Milovat je taky správně s měkkým,ale zkuste to někdo. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 16:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
tomashr píše:
Můžu mít jeden drzý dotaz (a myslím vážně, nejde o provokaci)? Mě trochu uniká, v čem je tak podstatná čeština právě u OpenTX, kde v menu v podstatě nic není a vše se tvoří tak nějak od nuly...
Chápu, proč někdo chce lokalizaci u Futaby, Jeti či Graupner/SJ, kde je v menu mračno pojmenovaných položek, to absolutně respektuji. Sice to i tam v jistém smyslu komplikuje hledání námětů na internetu, ale beru za fakt, že tam pro řadu lidí klady převládají.
Ale proč je to tak podstatné u OpenTX? Tam mi přijde, že nutně dominují zápory a je to vyloženě psychologická záležitost...

Pro mě je čeština dobrá na telemetrické a jiné hlášky, v menu mi AJ nevadí.

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 19:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Jardátor píše:
....samozřejmě sem patří spisovná čeština,ale některá nářečí ten náš jazyk "obohacují" a je to někdy i docela úsměvné.A myslím si,že v 67 letech není tak důležité jestli tazatel napíše měkké nebo tvrdé "Y".Milovat je taky správně s měkkým,ale zkuste to někdo. :D


Milovat s měkkým "i" je děsivá noční můra :-). V případě Janeka bych ale řekl, že se jedná spíše o specificky upravené domácí nářečí :-). Jinak mě již od dětství imponovali staří lidé, kteří krásně psali a spisovně mluvili (a že jich bylo opravdu hodně).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 20:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 455
Zdravím,
petronel píše:
V případě Janeka bych ale řekl, že se jedná spíše o specificky upravené domácí nářečí :-). Jinak mě již od dětství imponovali staří lidé, kteří krásně psali a spisovně mluvili (a že jich bylo opravdu hodně).
Konečně na to někdo přišel. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: stř 15.04.2020 21:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
Třeba se někomu bude hodit, kdo nechce mít poškrábaný displej https://www.ebay.com/itm/3x-FrSky-Taran ... 2749.l2649

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: sob 13.06.2020 19:41 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Netuším , jestli se to někde řešilo, ale nedaří se mi to dohledat.
XSR-SIM v PC se nainstaloval bez problémů. Před tím jsem ho aktualizoval na poslední firmware.
Po restartu počítače ale není funkční a musím ho vytáhnout a zase nasunout. Pak vše běhá standartně, ale zas jen do vypnutí PC.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2020 20:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 627
Bydliště: Prešov,SR
Obrázky: 50
Ahoj.
Znova som tu s bazálnou a pre mnohých určite úplne hlúpou otázkou. Prosím neukameňujte ma.
Keďže ani po roku som na QX7S nenašiel odvahu na nastavenie letových režimov a nikde to poriadne to vysvetlené nie je, tak poprosím Vás o zrozumiteľné jednoduché vysvetlenie polopatisticky.
Zatiaľ vo vysielačke mám napípaných a odlietaných 16 modelov ale dostal som sa najďalej k jednoduchému mixu, nastaveniu stabilizácie na S8R a logovaniu dát o signále kvôli reklamácii niekoľkých prijímačov.
Na Aurore to bolo v návode pochopiteľné a zvládol to aj blbec, štvorservové krídla som si vždy doladil k spokojnosti.
Na začiatok dajme tomu napríklad hornoplošník so vztlakovými klapkami v dvoch polohách s príslušným kompenzovaním výškovkou. Plus ďalší režim kde idú klapky spolu s krídelkami.
Všeobsahujúce návody a návod na stránke predajcu sú bohužiaľ ničnehovoriace. Na frskyforum.cz sa mi nepodarilo registrovať /neviem vyplniť potvrdzujúcu otázku kolik kanálu má access/....
Nastavovanie cez PC nepoužívam, radšej ručne napípam.
Videá od ok-rimra ohľadom letových režimov som nenašiel, iné fóra opentx o tom nikde nič, len samé veci, ktorým nerozumiem, napríklad skripty, lua, protokoly, proste samé veci, ktoré každý berie ako samozrejmé a ja im vôbec nerozumiem, to som asi retard či čo. Keď sa niekde na rcmanii začítam do vlákna o frsky alebo opentx tak skončím hneď po prvej vete, lebo vôbec nemám potuchy o použitých pojmoch.
Jednu klapku by som ešte možno nejako nejako napípal a možno aj kompenzáciu výškovkou ale dve klapky už nie, nieto ešte viac polôh.
Nerozumiem, prečo to nemá normálny návod.
Ďakujem.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2020 20:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Nic si z toho nedelej. Ja ctu tady treba toto vlakno, a driv bych se naucil Hebrejsky, nez tuto problematiku zvladnul :mrgreen:
viewtopic.php?f=38&t=70326&start=210
Obdivuji kazdeho kdo se tim umi prokousat. Ti kluci snad ani nelitaji, jen programuji a testuji sve nastaveni. Chran me Panbuh pred necim takovym. :mrgreen:
Treba toto
sampoalphascan píše:

Prosím tě, mohl by jsi to při chvilce prohnat přes simulátor.
A pak ještě na tohle, přijde mi to zbytečné, ale nevím jak se toho zbavit.

local function run(EVT_ROT_LONG)
background()

hspd = hspd * 10
end



EDIT: vyřešeno, je to funkční viz. níže popsaný script

________________________________________________________________

-- orientační přepočet RPM na HEAD speed

--
local kspd = 0.0
local hspd = 0.0
local rpm = 0.0

--
local function init()
kspd = 6.2 -- kspd = koeficient přepočtu ( hodnota RPM senzoru děleno 6.2 )

end

--
local function background()
rpm = getValue("RPM")
hspd = rpm / kspd
setTelemetryValue(42,1,0,hspd*10, 18, 1, "Hspd") -- jednotky rpm
end

local function run()
background()

hspd = hspd
end

return { init=init, background=background, run=run }


Za ten cas uz mam postavenou a zaletanou maketu SR 71. :mrgreen:




_______________________________________________________________


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2020 21:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
Stačí hledat https://www.kolmanl.info/index.php?show=frskyx7_jak1
i nějaké video by se dalo najít https://www.youtube.com/watch?v=1Lec04OE-g0

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2020 22:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 627
Bydliště: Prešov,SR
Obrázky: 50
Čítal som.
Áno keď si človek prečíta oficiálne české návody pre taranis alebo opentx že čo sú napríklad globálne premenné a čo sú logické spínače tak už to nepochopí vôbec. Lebo to čo je o nich tam napísané je tak na slučku okolo krku.
Ja som myslel polopatisticky.
No nič skúsim pohľadať či náhodou vo vysielačke náhodou nie je vzor pre štvorservové krídlo. Radšej som to chcel pochopiť.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: stř 09.12.2020 8:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
ludicek píše:
Čítal som.
Áno keď si človek prečíta oficiálne české návody pre taranis alebo opentx že čo sú napríklad globálne premenné a čo sú logické spínače tak už to nepochopí vôbec. Lebo to čo je o nich tam napísané je tak na slučku okolo krku.
Ja som myslel polopatisticky.
No nič skúsim pohľadať či náhodou vo vysielačke náhodou nie je vzor pre štvorservové krídlo. Radšej som to chcel pochopiť.


Neporadím ti, protože se do toho dostanu jenom když to dělám a pak zase zapomenu.
Každopádně mám mimo jiné napípanou F-16 , kde mixuji dělenou výškovku jako křidýlka s křidýlky a současně křidýlka s funkcí klapek.
U všeho stačilo jenom použít vstupy, mixery, serva. Nic jiného.
Vysvětlit to po mě nechtěj, protože 1/2 hodiny se do toho dostávám, abych si to připomněl, ale pak už jenom člověk přiřazuje závislosti a ovladače a upravuje ovlivnění křivkami.
Z těch vzorů pochopíš ten způsob programování skoro rychleji, než z návodů. A u Rymra, který mi hodně pomohl v začátku hlavně s tím že všechny cesty vedou do Říma fajn. Ale nervy na jeho způsob popsání funkcí nemám.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 15:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 346
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Ludicek: Ahoj, co potrebujes teda napipat? :) Zkusim Ti pomoct, pripadne vysvetlit :)

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 15:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 346
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Ludicek: Jasne klapky mas zrejme na dvou kanalech bych rekl. Kompenzace vyskovky je taky v pohode. Klapky zadne/polovicni/plne na tripolohovy spinac jsou taky v pohode. S tim, ze tam chces mixovat i kridelka, to samozrejme jde taky. Dokonce bych rekl, ze toto vsechno jde bez letovych rezimu, az na ty kridelka ;)
Klidne napis, nejak se spojime a nastavime ;)

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 580 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz