Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 16.11.2019 0:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
jak to tady čtu, tak mne překvapila jedna věc. Že podle vyjádření prodejce není rozhodující jaké parametry uvede výrobce, ale to, jaké parametry uvede prodejce. To je tedy argument roku. Řekl bych. Čímpak asi ty parametry převodovky pan prodejce zjistil? Nasliněným prstem ve větru? Asi.

Takové zbavení se odpovědnosti za vlastní chybu, což je jednoznačné, se hned tak nepotká. Co když si příště vymyslí stejnou výmluvu u čehokoli jiného? Fakt skvělá reklama, pane Hořejší.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 16.11.2019 7:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 471
Musím jej souhlasit,docela tam nakupuji často a za né malé peníze.Zatím jsem tedy nic reklamovat nemusel nicméně tento konkrétní přístup je poněkud neštastný.
Musím se jen pousmát kdy se mi povedlo mojí blbostí zkratovat přijímač,poslal jsem jej do Příboru a samozřejmě řekl k tomu co jsem za blba
No a do týdne jsem měl nový přijímač o cca 30-40 procent levněji než na krámech
Nevím,ale dle mě kolega modelář neporušil nic dle výrobce a výměnu kus za kus bych bral jako standartní postup
ona ta cena převodovky tuším někde kolem 2tis není nic tragického pro prodejce zvlášt

Budu dávát ten samí pohon taky do minicoráda tak to abych si jednu tu převodovku vzal jako foršus na sklad :D :D :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.11.2019 7:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Standa Stuchlý píše:
Takové zbavení se odpovědnosti za vlastní chybu, což je jednoznačné, se hned tak nepotká. Co když si příště vymyslí stejnou výmluvu u čehokoli jiného? Fakt skvělá reklama, pane Hořejší.


A vážně jsi přesvědčen, že to je chyba prodejce? Ono se to upřímně dá dokurvit řadou způsobů, mimochodem i ty v threadu udané hodnoty odběrů mi k danému motoru úplně nesedí, čert ví, co se tam dělo.

Mě tohle tedy rozhodně nepřipadá jako situace k jasnému uznání reklamace, zejména pokud to již bylo starší než šest měsíců (to v threadu není)...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.11.2019 13:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Nebudu komentovat jestli si Ivan zpřísnil podmínky použití duralové 5:1 micro edition převodovky . (osobně si myslím,že těch 600W je výrazně realističtější než 1kw.)
Co je podstatné, připravil jsem dvě videa .
První je, když se kroužek který se namontuje prostým položením na přírubu a přišroubováním. Je to děs!! 0.08 mm házivost vzhledem k velikosti zubů a tím i poloměru evolventy zubů je vyloženě jistá cesta do rychlého zničení.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

To samé po vyrovnání kroužku. Dá se to udělat ještě lépe, ale je to jen příklad kde bude zakopaný pes!! Je nutné si uvědomit, že pokud se zuby neodvalují po svojich evolventách, ale díky nesouososti se o sebe třou , tak eloxový povlak u duralové převodovky se velmi rychle obrousí a poté je to rychlý konec.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Vyrovnávat kroužek není zrovna sranda, nedá se do kroužku nijak ťuknout. Okamžitě je tam mikro ploška a na ní pak skáčou hodinky (což jsem na druhém videu udělal) , pak jsem místo bronzovout tyčkou doklepával kroužek tyčkou z teflonu.
Výsledných 0.018 není zrovna podle mého gusta, ale už by to myslím šlo použít.
Vše toto, je pro dlouhou životnost převodovky a hlavně pro pocit,že jsem vše udělal správně a pokud se něco podělá, není to moje chyba.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.11.2019 13:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
tomashr píše:

A vážně jsi přesvědčen, že to je chyba prodejce? Ono se to upřímně dá dokurvit řadou způsobů, mimochodem i ty v threadu udané hodnoty odběrů mi k danému motoru úplně nesedí, čert ví, co se tam dělo.

Mě tohle tedy rozhodně nepřipadá jako situace k jasnému uznání reklamace, zejména pokud to již bylo starší než šest měsíců (to v threadu není)...



nechci Ti brát iluze, ale docela by mne zajímalo, jakým způsobem u Hořejšího ony převodovky montují. A protože mám vlastní zkušenosti s prodejci a jejich argumenty co se týče záruky, tak budu rozhodně víc věřit Daliborovi, který je odborně skutečně fundovaný dát nezaujatou odpověď, než prodejci. Ten má zájem jediný. Prodej a zisk. To neokecá nikdo, proto ten prodej dělají.
Jedině snad u Jeti to berou jinak. Odpálený regulátor mi vyměnili za nový s 0,-Kč doplatkem. Prý si na něm zjistí, co by šlo ještě vylepšit, aby vydržel víc.
Prodejce. NiCd akumulátor nový s napětím 0V je v pořádku, Tak jej dodává výrobce (Varta). No nekup to, že? Nekoupil jsem. Servo při připojení na stole(nezabudované) shořel kabel do 2 sekund. Reklamace? V servisu tvrdili, že mělo po havárii vylámané zuby. Skutečnost ale byla, že + žíla v krabičce byla napíchnutá na cínovou špičku od - pólu. Po uzavření víčka jasný zkrat. Ale dle servisu a obchodníka jsem to servo havaroval.
No, mohl bych pokračovat třeba vrtulí, se šikmo provedenou dírou. Argument? To si svrtej a zalej epoxi. Od té doby účty nikde neberu, protože reklamace jsou na prd.
Fakt, obchodníkům věřím jen jedno. Otvírací dobu.
Tak promiň, ale v tomto případě s převodovkou asi panu Hořejšímu moc věřit nemůžu. Fotky a Daliborovy závěry jsou hodně vypovídající. Ale je to jen můj osobní názor.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.11.2019 14:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Kluci Ivan jasně napsal,že konverzní kroužek chodí už namontovaný od Reisenauera. Tzn,že to namontovali blbě tam.
Druhá věc je,že dokud tyhle duralové věnce používají F5J piloti, kde v drtivé většině je 3S a z baterek které používají se dá tahat tak max 50A. Což znamená,že příkon bude max 500W (plus mínus něco podle stavu baterek). Takže si myslím,že duralový věnec je opravdu tak do max 600W. Proto se jim nic nesere.
No a když se sejde nesouosost, k tomu 800W přenášených na elexovaný povrch zubů otěrem, né odvalováním...tak kde hledat viníka??


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.11.2019 15:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
Dalibore, tak pak nechápu, v čem je problém. Reklamace od Hořejšího do Reisenauera a zákazník by reklamaci u prodejce neměl mít problém vyřešit. Pak je to jen mezi výrobcem a prodejcem. Pokud tedy přesvědčí Reisenauera o chybně usazené přírubě. A tady asi bude ten problém.

Pokud převodovka Reisenauera potřebuje až tak přesné usazení, tak je v něčem nedokonalost. Používal jsem několik let převodovku Maxon 4,4:1 koupenou právě u Hořejšího. Už je neprodává, škoda. Přírubu jsem našrouboval na Megu bez jakéhokoli centrování a dodnes není znát jakékoli opotřebení. A to jsem ji zatěžoval až na 1300W. Mazivo jsem použil to nejsprostší na převody serv. Tak nevím kde je u převodovek Reisenauer problém, když ji nedokážu sám doma správně sešroubovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.11.2019 19:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Převodovku s motorem mám dobu delší než 6 měsíců. Model měl být v únoru doma, což se nestalo. Motor poprvé letěl až v srpnu. Když jsem navrhoval pohon, chtěl jsem jednoznačně 4s, výkon jsem tak nějak odhadoval kolem 600 W. Podle toho jsem vybíral konkrétní motor s převodovkou 5:1 a kv kolem 3500. Převodovka dle výrobce má vydržet 1000 W. Po testovacích letech jsem se dostal ke špičce lehce pod 800 W asi na 3 sekundy s nevhodnou vrtulí. Rozhodně jsem si ničeho zvláštního během všech testů nevšiml. Nyní je (byl) pohon včetně vrtule optimalizovaný a pro krátká stoupání do 5 sekund (více opravdu není třeba) je příkon max. kolem 720 W s vrtulovými listy AE 11x12. Motor to naprosto bez problémů zvládal. Věřím, že kdyby nebyl problém s usazením, převodovka to dá také. Nevěřím, že p. Reisenauer je hloupý a ve specifikaci, za kterou má ručit, uvede něco, co není pravda. Proto mne přístup p. Hořejšího celkem zklamal.
Jsem bohužel stále mimo, takže nemám čas to poslat. A ani jsem se nerozhodl, jestli to vůbec na reklamaci posílat budu.

Rád bych se totiž dozvěděl pravdu, co se vlastně stalo. Po již proběhlé komunikaci s p. Hořejším mám obavu, že se ji nedozvím, pokud to pošlu na reklamaci. Pravda je totiž ještě stále v modelu, na napájeném motoru - ona příruba. Nemám úchylkoměr, takže to nezměřím. A pravdu bych se rád dozvěděl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.11.2019 19:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 471
No po této debatě se ti ani nedivím zda reklamovat nebo koupit rovnou novou,myslím že to proč se to stalo je jedna věc a reklamace věc druhá.
Já kdybych se měl v dílně zabývat proč u zánovních aut odcházejí EGR ventily,vstřiky,filtry pevných částic atd..tak si toho moc domů nepřinesu a zákazník si stejně ten díl musí koupit
To že to tady Dalibor tak rozebral je určitě chválihodné,zřejmě ve výsledku šlo o vadný kus a zřejmě ti stím prodejce nijak nepomůže více bych se já osobně v tom nevrtal


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.11.2019 20:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
MomoBrut píše:
Převodovku s motorem mám dobu delší než 6 měsíců.


29.05.2018 10:11:38 jsi napsal: Baterka je spotrebak, to je elementarni premisa, kterou je nutne pochopit. Cloveku se nakonec neskutecne ulevi, kdyz pochopi, ze je to spotrebak a kolem baterii furt nedela tanecky. Usetri spoustu casu a nervu, nestoji to absolutne za to. Tvuj nazor tok dejin nezmeni.

Místo "baterka" napiš "převodovka" a neřeš to.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.11.2019 23:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
novfra píše:

29.05.2018 10:11:38 jsi napsal: Baterka je spotrebak, to je elementarni premisa, kterou je nutne pochopit. Cloveku se nakonec neskutecne ulevi, kdyz pochopi, ze je to spotrebak a kolem baterii furt nedela tanecky. Usetri spoustu casu a nervu, nestoji to absolutne za to. Tvuj nazor tok dejin nezmeni.

Místo "baterka" napiš "převodovka" a neřeš to.


8O Ty musíš mít asi snadný život, když je pro Tebe převodovka za 1800,Kč "spotřebák".

Bože Bože, to je ale národ. Už je mi jasné proč si s námi každý v.....c vytře ........


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.11.2019 9:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
Standa Stuchlý píše:

8O Ty musíš mít asi snadný život, když je pro Tebe převodovka za 1800,Kč "spotřebák".

Bože Bože, to je ale národ. Už je mi jasné proč si s námi každý v.....c vytře ........

Musíš se na to dívat realisticky - právě jsi odhalil, proč už ty konverze na ty Maxon převodovky nikdo nechce do modelařiny dodávat.
Jinak slovo "spotřebák" je celkem relativní - je to mj. třeba i https://www.aeroracingengines.com/Q500LS.html
nebo dokonce i toto https://cs.wikipedia.org/wiki/Saturn_V - a všimni si, že obě ty věci, stojí překvapivě trochu :mrgreen: víc, než 1800,- kč
Ono totiž všechno není černobílé a i jednoduché - řada věcí je relativních.


Naposledy upravil MPml dne ned 17.11.2019 10:10, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.11.2019 9:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Standa Stuchlý píše:
8O Ty musíš mít asi snadný život, když je pro Tebe převodovka za 1800,Kč "spotřebák".

Bože Bože, to je ale národ. Už je mi jasné proč si s námi každý v.....c vytře ........


Ale tohle není o mě. Citace je vytažená z debaty o baterkách, přičemž cena některých byla vyšší než cena momentálně probírané převodovky. A já ji skutečně nenapsal :)

O tom, jestli mám, nebo nemám snadný život to skutečně nic nevypovídá. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.11.2019 11:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
ty převodovky se dál prodávají, jen je v nich menší výběr a trochu vyšší cena, která taky rozhoduje.

https://www.hacker-motor-shop.com/Brush ... 001&p=2103

A srovnávat baterku coby spotřebák s kosmickým odvětvím je tak trochu mimo. Citaci o baterkách znám, jistě, ale to je zase o něčem jiném. Pak asi nebude vadit, když Ti odejde servo za 1880,-Kč jen kvůli výrobní závadě. Taky asi reklamaci řešit nebudeš. No,každý máme na věc jiný pohled.

Dál to rozvádět nebudu, zasírat vlákno neplodnou debatou není účel tohoto fóra. To jek do hospody u píva.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.11.2019 11:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
Standa Stuchlý píše:
ty převodovky se dál prodávají, jen je v nich menší výběr a trochu vyšší cena, která taky rozhoduje.

https://www.hacker-motor-shop.com/Brush ... 001&p=2103

A srovnávat baterku coby spotřebák s kosmickým odvětvím je tak trochu mimo. Citaci o baterkách znám, jistě, ale to je zase o něčem jiném. Pak asi nebude vadit, když Ti odejde servo za 1880,-Kč jen kvůli výrobní závadě. Taky asi reklamaci řešit nebudeš. No,každý máme na věc jiný pohled.

Dál to rozvádět nebudu, zasírat vlákno neplodnou debatou není účel tohoto fóra. To jek do hospody u píva.

A ČETL jsi to, co jsi nalinkoval?
(no mounting adapter and pinion)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz