Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 6:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
kodynejdek píše:
... kdyby někde byly předdefinované modely jako křidlo nebo jednoduchej akrobat šablona co se jen upraví.

Zcela kacířsky zkusím námět - pořiď si Gr/SJ HoTT. Myslím že klasicky šablonové rádio ti bude vyhovovat. Mám Mx-16 i Mx-20 a jsem spokojený. A nejsem členem klanu Svědkové FrSkyovi, to má taky něco do sebe :-D

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 6:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
kodynejdek píše:
No všechno je to pravda ja vím koukal jsem ze taranise uz tu v čechách vážně dělá a je jen o 600-700 dražší než třeba na bangoodu což je pusinka za jistotu a záruku že je to komu omlátit o hlavu :lol: no asi začnu projíždět vlákna openTX možná to pochopím na flysky se mi líbila ta jednoduchost. To taranis nemá kdyby někde byly předdefinované modely jako křidlo nebo jednoduchej akrobat šablona co se jen upraví.


Já koupil Taranise v RC Studiu a měl jsem tam mnoho předdefinovaných typů modelů, včetně samokřídla. Ale k tomu, aby sis spároval a nastavil svoje samokřídlo, nepotřebuješ ten Open TX pochopit, stačí postupovat krok za krokem podle nějakého videa na Youtube, sám jsem toho důkazem :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 7:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Bombasticka vyhoda Taranisu ci vsetkych open TX. Programovat podla videa...
Dakujem. Mam rad intuitivne programovanie kde sa to da bez manualov a videi, bez znalosti, kodov... Ak je ti Futaba, Jeti draha, chod do Graupnera. Programovanie proti Frsky, Jumper je luxus.
A sablona pre Taranis? No niekto ju nejak vytvoril a ty budes musiet najskor pochopit ako. Dokonca aj tebou vytvoreny model ak sa k nemu vratis po dvoch troch rokoch bude velka neznama.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 8:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Pridam aj ja svoju trosku do mlyna.Zacinal som z flysky dobre radio lacne prijimace ale iba 6ch.Potom som presiel na turnigy 9ch ale nepacilo sa mi kupil som si turnigy 9xr pro dobre radio ale mal som problem z modulom frsky.Kupil som xkovy a ako tak v poriadku. Potom som kupil taranisa E(x9E)to bola katastrofa 3modeli na triesky stale som riesil umiestnenie anten prijimaca proste nic nebolo dobre.Nakoniec som si kupil Futabu T10J z bazaru odvtedy neriesim nic iba si lietam.
LV tu pise ze ma radsej intuitivne ovladanie no ja mam v nom zmetok a vyhovovalo mi viac opentx vsetko je to o zvyku.
Chvilu som mal aj graupnera MX12 to bolo podla mna asi naj radio ake som mal ale zial iba 6ch .
Moja rada pokial ti nevadi bazarovy tovar kup radsej nieco kvalitnejsie pokial chces nove tak radsej dosetri.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 8:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Upřímně mi ten dotaz přijde pořádně pomotaný.
Už třeba to "na Futabu nemám, ale líbí se mi Spektrum DX8 G2" je z prominutím kravina - Futaba T12K stojí úplně stejně jako DX8G2.
Odsuzování Flysky je podle mého názoru prachobyčejná "smůla na kus", která se může stát úplně u čehokoli, reálně si naopak myslím, že AFDHS2A je jeden z vůbec nejpovedenějších protokolů a šlape perfektně, u rádia neplyne z příspěvku o jaký typ šlo, ale zrovna lowendový FS-i6 je podařený, problém bych zase viděl jako kusovou vadu, která se prostě může stát i u rádia za 20 a vícew tisíc (a že takových případů bylo :( ).

Za mne bych asi začal od úvahy, zda je požadavek opravdu jen na triviální rádio na modely, kde by ryze funkcemi stačilo Flysky - pak stačí nižší třída, u Futaby T6K, u Spektra DX6 či malinko dražší DX6 G3, u Graupner/SJ se taky něco najde,třeba MZ-12 - cena včetně RXu u všech maximálně kolem 6k.
Anebo už je vhodnější plnohodnotné rádio, kde se nastaví v podstatě cokoli, pak tu máme přímo tazatelem zmíněné Spektrum DX8 G2, výše uvedenou Futabu T12K, MX16/20 od Graupnera.
Jinak když jsme u ceny, tak zrovna u FrSky je na jednu stranu dobrá, ale na druhou stranu třeba cena přijímačů je sice slušná u "plnohodnotných RXů" ve srovnání s podobnými originály Futaby či Spektra, ale nějaký lowend klon do EPP samokřídla seženu k Futabě i Spektru spíš levněji než k FrSky (hlavně u nových typů, kde FrSky zařízlo D8 protokol, klony s D16 a LBT už se shánějí hůře). Tohle píšu ani ne tak jako argument proti FrSky jako spíš téma k zamyšlení - je nutné se na to koukat trochu šířeji a závěry mohou leckdy být i docela překvapivé...

Prostě je z čeho vybírat,ale chtělo by to nejprve vychladnout a ujasnit si zadání :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 8:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2013
Příspěvky: 105
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 4
Podle tvých předchozích příspěvků zde na rc mánii si ten taranis pořiď...Koukám že hodně experimentuješ tak si myslím že ten taranis(frsky - opentx) zcela ideální...

_________________
historickemodely.cz
QUEEN BEE 1950,ORION 1943,ADMIRÁL,RED RIPPER 1940,SOKOL,HURIKÁN 1940...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 8:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Měl jsem Graupner MZ-24 (nyní je už PRO, nebo MZ-16) a můžu to trochu za sebe shrnout co považuji za dobré:
- celkem jednoduché programování a dobré možnosti - viz popis soupravy
- dobře se drží
- hlášky telemetrie hlasem
- výdrž baterie jakž takž, lze tam dát vyšší kapacita
- SJ má telemetrické regulátory
- přijímače jsou i s variem, popřípadě se stabilizací (ceny standartní)
- GPS čidlo nic moc
- lze nastavovat regulátory, přijímače přes vysílač. Např. lze provést reverz serva i v přijímači, nejen ve vysílači. Používal jsem to aby monitor serv ukazoval pohyby tak jak je to ve skutečnosti (jeti to neumí)

Myslím, že cenově se to od Spektra moc neliší. Pro začátek by mohla stačit MZ-12 Pro (12 kanálů).

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Naposledy upravil semi dne pát 15.11.2019 12:34, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 12:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1206
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
On psal, že mu na Taranisovi nejvíc vadí Open TX. Pak je variantou třeba Horus, který lze provozovat s FrSky OS, což je celkem 'normální' systém, na nastavování v lecčems přehlednější než DX. A multimodul pro starší přijímače do méně kritických použití tam může dát taky.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 12:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.8.2017
Příspěvky: 107
Bydliště: Nejdek
Obrázky: 4
Někdo to tu napsal dobře ujasnit si to! dobře ujasním. Asi sem to nenapsal hned na začátku dobře a nikdy sem taranis nechtěl pomluvit. Měl jsem vlákno nazvat nechci openTX jaké jsou jiné možnosti? Je to moje chyba nazval jsem to špatně. Jinak na taranisu se mi až na software libí vše ty jeho možnosti proto se omlouvám že to tu zní zmateně. Moje chyba. Dobrá popíšu svou představu chci přesně tohle. Radio jednoduché na progromování s běžným protokolem a nějakou nabídkou BNF modelů kvalitně zpracované ať vydrží a nemusím se bát že spadnu. Dale snažím se létat Fpv coptéry a epp modely letadel chtěl bych do budoucna nějakou heli. Vím že co je univerzální není vždy dobrý ale přes to něco takového hledám. Takhle sem měl nejspíše napsat hned na začátku a neznělo by to tak schyzofréně. Rozpočet 8000,-

_________________
q450 copter, samokřídlo 750, zeta z-84, wizard x220, rcfactory flash, sky surfer 1400, Hacker P51d,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 13:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2011
Příspěvky: 173
Bydliště: SR
Jiri píše:
On psal, že mu na Taranisovi nejvíc vadí Open TX. Pak je variantou třeba Horus, který lze provozovat s FrSky OS, což je celkem 'normální' systém, na nastavování v lecčems přehlednější než DX. A multimodul pro starší přijímače do méně kritických použití tam může dát taky.


Súhlasím s Jirí, ja používam Frsky OS už dva roky a k úplnej spokojnosti.
Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 13:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Já už před pár lety přešel na Taranis a to hlavně kvůli nespolehlivosti jedné nejmenované soupravy.A zatím absolutně bez problémů,žádná ztráta signálu se zatím nekonala.Ale samozřejmě k tomu dojít může.Maslím si,že za ty peníze to je velmi solidní rádiu za velmi přijatelnou cenu.Open Tx se může na začátek zdát trošku složitější,sám jsem to tak měl,ale brzy zjistíš že zase tak složité to opravdu není a jde si na to rychle zvyknout.A pokud nad tím nechceš moc přemýšlet,ta instruktážní videa na YT ti to všechno maximálně usnadní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 14:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1986
Bydliště: Vysočina, ČR
kodynejdek píše:
... Měl jsem vlákno nazvat nechci openTX ...
Můžeš to vlákno, pro klid majitelů Taranisu, přejmenovat. Je to v tvojí moci. Já Taranis nemám a radit nebudu (ale taky bez OpenTx už vysílač nechci :D, je to čirá radost...teda pro mě...ale kamarády mám i mezi jeho odpůrci...).


Naposledy upravil ellet dne pát 15.11.2019 14:13, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci OpenTX co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 14:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.8.2017
Příspěvky: 107
Bydliště: Nejdek
Obrázky: 4
Jj raději jsem to změnil :wink:

_________________
q450 copter, samokřídlo 750, zeta z-84, wizard x220, rcfactory flash, sky surfer 1400, Hacker P51d,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: sob 16.11.2019 16:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
kodynejdek píše:
To taranis nemá kdyby někde byly předdefinované modely jako křidlo nebo jednoduchej akrobat šablona co se jen upraví.


Mám Taranis X9D+ asi 5 let a předdefinované šablony tam mám od začátku (byly nainstalované asi prodejcem).
Jsou tam 4 - běžné letadlo, heli, samokřídlo a koptéra. Třeba u letadla stačí zodpovědět pár dotazů v češtině - např. "má model motor?" - pokud odpovíš ano, tak "na jaký kanál je zapojen" atd. Potom jestli jsou křidélka na jednom nebo dvou kanálech, klapky atd. Myslím, že žádná videa nejsou k takovému nastavování potřebná, zvládne to snad každý, kdo je schopen ty otázky přečíst :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.11.2019 20:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
kodynejdek píše:
... tata si pořídil taranise q7 open tx pro mě zaležitost nervů. Pokukuji po ověřené značce ...

1, FrSky je dostatočne kvalitná a overená značka.
2, Keďže máš možnosť - predpokladám - si Taranisa požičať, skús pouvažovať, či by nestálo za pokus naučiť sa niečo o OpenTX. Za pokus moc nedáš... Neviem, koľko máš rokov, ale myslím, že to zvládli aj podstatne staršie ročníky :wink:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz