Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rozebíratelnej lanovod
PříspěvekNapsal: čtv 10.10.2019 23:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Potřeboval bych vyřešit aby občas šlo vytáhnout směrovkovej lanovod z vnější trubičky bowdenu kterou prochází skrz bočnice trupu. Až doteď jsem používal nerozebíratelnou klasiku, na obou koncích nerez lanka fí 0,8-1 mm očka se zálisem v trubičce. Naprosto spolehlivá věc. Ale rozebrání jde jen štípačkama a vše znova. Taky se musí dost přesně odlaborovat délka.
Vím, že existuje duralovej podélně půlenej váleček, ve kterým jsou drážky pro lanka a po nastavení délky lanovodu se ty dvě půlky válečku stáhnou šroubkem (šroubkama). V Jinu to na krámě nemají, netuším jak to přesně vypadá, kdo to dělá a jak se tomu nadává.
Používáte to někdo? Zajímá mě, jestli po smáčknutí lanek v tomhle vehementu je lanovod ve stavu, že půjde vytáhnout z vnější trubičky bowdenu a zase ho tam vrátit. Nebude lanko od toho smáčknutí roztřepený a rozlámaný?
Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozebíratelnej lanovod
PříspěvekNapsal: pon 14.10.2019 22:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
a co tak to lanko na konci procínovat? Vznikne tuhý konec, který se jistě třepit nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozebíratelnej lanovod
PříspěvekNapsal: pon 14.10.2019 22:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nerez se cínuje dost blbě u za použití spejšl vodiček. Stříbren a autogénem to jde dobře. Vyzkouším, zda by se dalo lanko jen zapájet do bowdenovy dutinky stříbren . A nebo ještě zkusím něco vykrouhat na soustruhu, už tuším co.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozebíratelnej lanovod
PříspěvekNapsal: pát 08.11.2019 22:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Konečně jsem se dostal k vyrobení rozebíratelnýho lanovodu. Inspirací byl modrej bowden s nerez lankem a skřípacíma koncovkama co se tu prodával někdy v půlce 80-tých let.
Dělal jsem přes páku z kalený kulatinky tahovou zkoušku zda se lano z koncovky nevyškubne. Vyškublo se něco jinýho, M3 závitovka našroubovaná až na doraz z kulovýho čepu při zatížení cca 60 kg. Měřeno přes mincíř do 30 kg a páku 1:4.


Přílohy:
koncovka lanovodu.jpg
koncovka lanovodu.jpg
[ 287.62 KiB | Zobrazeno 1618 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozebíratelnej lanovod
PříspěvekNapsal: sob 09.11.2019 8:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
https://mpjet.com/shop/cs/859-napinaky-a-prislusenstvi

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozebíratelnej lanovod
PříspěvekNapsal: sob 09.11.2019 8:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Standa Stuchlý píše:
a co tak to lanko na konci procínovat? Vznikne tuhý konec, který se jistě třepit nebude.

Najhorsie co mozes na lanku urobit je pouzit cin.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozebíratelnej lanovod
PříspěvekNapsal: sob 09.11.2019 10:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
LV píše:
Najhorsie co mozes na lanku urobit je pouzit cin.
Nevím, jestli je to nejhorší, ale na čezetě byly konce lanek letované do kuželovitých koncovek. Je pravda, že koncovky byly uloženy v otočném čepu, a vždy namáhány tahem.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozebíratelnej lanovod
PříspěvekNapsal: sob 09.11.2019 18:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
LV píše:
https://mpjet.com/shop/cs/859-napinaky-a-prislusenstvi

Zjevně sis nepřečetl a nebo nepochopil zadání na počátku vlákna.
Potřeboval bych vyřešit aby občas šlo vytáhnout směrovkovej lanovod z vnější trubičky bowdenu kterou prochází skrz bočnice trupu.
Nic z odkazu problém neřeší.

To BoŠ: Co si pamatuju, tak koncovka byla zalisovaná a na konci zapájená cínem jen aby tam nebyl roztřep. Na druhý straně bylo lanko zalisovaný ve válečku se závitem na štelování správný dýlky. Jo a ty lanka byly dvouplášťová pocínovaná ocel, vnitřní jádro a oplet. Ocel se cínem pájí podstatně líp než nerez. Taky si pamatuju, že na zadní brzdě se mi podařilo párkrát lanko z tý koncovky u pedálu vyrvat a tak mi to potom kámoš do dutinky zapájel stříbrem, za bolševika velice úzkej profil ale pak to vydrželo léta.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozebíratelnej lanovod
PříspěvekNapsal: sob 09.11.2019 20:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Celeron píše:
Zjevně sis nepřečetl a nebo nepochopil zadání na počátku vlákna.
Potřeboval bych vyřešit aby občas šlo vytáhnout směrovkovej lanovod z vnější trubičky bowdenu kterou prochází skrz bočnice trupu.
Nic z odkazu problém neřeší.

To BoŠ: Co si pamatuju, tak koncovka byla zalisovaná a na konci zapájená cínem jen aby tam nebyl roztřep. Na druhý straně bylo lanko zalisovaný ve válečku se závitem na štelování správný dýlky. Jo a ty lanka byly dvouplášťová pocínovaná ocel, vnitřní jádro a oplet. Ocel se cínem pájí podstatně líp než nerez. Taky si pamatuju, že na zadní brzdě se mi podařilo párkrát lanko z tý koncovky u pedálu vyrvat a tak mi to potom kámoš do dutinky zapájel stříbrem, za bolševika velice úzkej profil ale pak to vydrželo léta.
S tou přední koncovkou mám zkušenost takovou, že lisovaná nebyla. Ale možná to někdo v tom mém historikovi z roku 1956 už opravoval. Vyměňoval jsem tak všechny tři lanka na řidítkách, čepy v páčkách neměly zářez na lanko, což je logické. Zalisované to ale nebylo. Konec lanka byl roztažený v koncovce do kužele a zalitý pájkou. Zkoušel jsem to vytrhnout, ale vydželo to mé pokusy bez problémů.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz