Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ASP FS 52 AR
PříspěvekNapsal: sob 05.10.2019 8:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.10.2019
Příspěvky: 6
Zdravím. Má kroužkový výbrus ?Zcela nový motor téměř bez komprese ,děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 52 AR
PříspěvekNapsal: sob 05.10.2019 9:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
U novýho motoru je přeci explozivní výkres, tak se podívej. Můj dvouválec FT160AR kroužkovej je a opravdu, komprese dost malá ale chodí bez problémů i na prst.
ABC byly všechny ASP dvoutakty, co jsem měl. Nový se téměř nedaly přetočit přes kompresi, úplně při tom vrzaly a skřípaly.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 52 AR
PříspěvekNapsal: sob 05.10.2019 9:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.10.2019
Příspěvky: 6
Bohužel přišel bez seznamu nd. , vypadá to spíš na L kroužek ,to bych chápal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 52 AR
PříspěvekNapsal: sob 05.10.2019 13:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Pokud jsi doposud 4T motor neměl, může se ti zdát, že ta komprese je malá. Ale opak je pravdou, bohaté dostačuje. Jestli je kroužkový nevím, myslím, že ne. Hledat návod s explozivním výkresem se mi nechce.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 52 AR
PříspěvekNapsal: sob 05.10.2019 14:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.10.2019
Příspěvky: 6
Pánové , jeden klasickej kroužek. Jako zarytej dvoutaktář jsem byl trochu překvapen malou kompresí :roll: .Dík za reakce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 52 AR
PříspěvekNapsal: sob 05.10.2019 18:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 53
Mam mirne pouzitou ASP ctyrtakt 20 cm³, palivo pouzivam 85/15 ricin. Pri provozovani pri nizsich teplotach, asi kolem 5 stupnu C
a po delsi dobe odstavky pak pri prvnim startu bylo nutne pouzivat starter ( Kavan = MEZ Nachod, ten s planetovou prevodovkou), pro tento motor je uz vykon starteru na hrane,
a dobrou startovaci autobaterii, ne gelovou.
Rukou nahozeni bylo obtizne az nemozne.
Motor jsem protocenim a nasatim
s ucpanym hrdlem karburatoru musel trochu preplavit. Pak uz dalsi starty sly lepe po uvolneni krouzku a lozisek od zatuhleho ricinu. Kdyz motor takzvane kope prebytkem paliva nad pistem je mozne nahazovat do protismeru otaceni motoru, t. j. ve smeru pohybu hodinovych rucicek pri pohledu zepredu na model ( motor normalne vepredu modelu). Predpoklad dobre svicky a zhaveni, pouzivam elektronicke podle kdysi uverejneneho navodu v Modelari od p. Voracka. Pomohl by alespon podil 5 % syntetickeho oleje v palivu a nebo konzervace WD 40 po letani. Obcas zkontrolovat vuli ventilu. Je to na www. strankach Petra Taxe.
Jinak na modelu mam prizhavovani 0 az do 40 % plynu a se zpozdenim vypnuti-vydrzi 2 vteriny aby prizhavovalo pri prechodu plynu do vyssich otacek zhotovene z 10 A spinace a dvou! do serie NiMH aku malych monoclanku 4 Ah ovsem nastavene v OpenTx Taranisu stridou tusim 1:1 aby svicka se neprepalila a zhavila na spravnou teplotu. Jeden clanek nestacil, na svicce bylo pouze asi 0,7 V. Cele to vyjde na 400,- Kc. Kdo chce muze samozrejme vyuzit profesionalni prizhavovani.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 52 AR
PříspěvekNapsal: ned 06.10.2019 13:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.10.2019
Příspěvky: 6
Zdravíčko tak 4T už vrčí :mrgreen: zcela nový nahozen rukou.Protože si sám v tak malých otáčkách nenasaje , nastříknuto palivo do výfuku(bez tlumiče) asi 0,5 ccm ,protočen v protisměru-nažhaven,pomalu protočen až klepne-švihem proti směru kopne a běží již ve správném směru. Nikdy v životě jsem nepouži startér :mrgreen: Snad to někomu usnadní život :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 52 AR
PříspěvekNapsal: úte 08.10.2019 17:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Při hledání čehosi jiného jsem našel "rozstřelový" nákres těchto motorů (zajímavé, že vždy, když hledám něco konkrétního, tak to nenajdu, ale najdu spoustu jiných věcí, které jsem hledal a nenašel už dřív, nebo už i zapomněl, že něco takového mám a najednou se to hodí :lol: ). Ale k věci, i když to bylo na FS 91, tak myslím, že to bude obdobné jako na FS 52. V každém případě u 91 je uveden pístní kroužek.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 52 AR
PříspěvekNapsal: úte 08.10.2019 17:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.10.2019
Příspěvky: 6
Dík,ano má klsickej pístní kroužek :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz