Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Robotický vysavač
PříspěvekNapsal: úte 10.09.2019 11:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1178
Bydliště: Sedlcany
S Oplu moc nesouhlasim. Zkousel jsem starsiho iRobota, Roomy a LG a musim rict ze tam rozdil je - kdyz odhlidnu od saciho vykonu (nasi plovoucku vysavaly vsechny +- stejne), tak hlavni rozdil je v orientaci v prostoru. A iRobot byl proste nejlepsi. Nejezdil zmatene, kazde misto projel prave jednou nebo 2x (zalezelo na nastaveni). Nemel problem se vymotat okolo zidli a z pod stolu (kdyz tam pres zmet zidli zajel a potreboval se dostat ven). Ten rozdil nemusi vadit u mensich mistnosti, u vetsich uz to vadi kvuli baterce (aby se nemusel robot zmatenim pojezdem jezdit pro dokonceni ukolu nabijet).


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Robotický vysavač
PříspěvekNapsal: úte 10.09.2019 14:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.9.2011
Příspěvky: 418
Bydliště: Otrokovice (Zlín)
Moc zmatené mi to nepřipadá, na max výkon zbývá 35-40% baterky, pokud si dobře pamatuji.
Je to výstup přímo z appky, dle běžného pozorování vysávání nemám důvod nevěřit...


Přílohy:
Screenshot_20190910-135958_Mi Home.jpg
Screenshot_20190910-135958_Mi Home.jpg
[ 32.19 KiB | Zobrazeno 1033 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Robotický vysavač
PříspěvekNapsal: úte 10.09.2019 14:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1178
Bydliště: Sedlcany
Aha, tak xiaomi jsem takhle nevidel - letal jako pometlo. Osobne mam zkusenost jen s tema co jsem vyjmenovaval (roomba, lg, irobo).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Robotický vysavač
PříspěvekNapsal: úte 10.09.2019 18:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2007
Příspěvky: 311
Bydliště: Jelivářov
oplu píše:
Moc zmatené mi to nepřipadá, na max výkon zbývá 35-40% baterky, pokud si dobře pamatuji.
Je to výstup přímo z appky, dle běžného pozorování vysávání nemám důvod nevěřit...


Potvrzuji. Je to pecka!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Robotický vysavač
PříspěvekNapsal: úte 10.09.2019 20:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Kromě kabelů prodlužek vadí i zvednuté kraje koberců, mně se takhle několikrát zasekl kraj koberce mezi kolečko a kartáč a robota to odstaví.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Robotický vysavač
PříspěvekNapsal: stř 11.09.2019 16:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
Záleží na financích, ale v tuto chvíli patří ke špičce Neato Botvac D7/D6/D4 a Roborock S50/S60 od Xiaomi. (myslím tím co do spolehlivosti, výkonu, přesnosti, atd.) I když o mých zkušenostech s Neato D7 bych mohl napsat knihu smíšených pocitů.

Roomba je pěkná, ale je potřeba vysávat podlahu, ne strop.. :D , navíc já osobně moc nemusím její potřebu mít prostor nasvícen, protože jejich inženýr zapomněl, že existují kamery s IR přísvitem. Jo pokud by člověk neměl hodně hluboko do kapsy, i9+ nebo i7+ s vysávací stanicí (i když to zní, jako když startuje stíhačka) by mohla být zajímavá koupě.



EDIT:
Tohle není špatné pokoukání:
http://www.youtube.com/channel/UCvavJlMjlTd4wLwi9yKCtew


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Robotický vysavač
PříspěvekNapsal: stř 06.11.2019 22:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Dneska jsem koupil iRobot Roomba 966.

PRVNÍ DOJMY:

Uklízí dobře, a jak píšou všichni, pustíte ho do vyluxovaného uklizeného bytu a divíte se, kolik bordelu ještě sebere. Dva plné zásobníky.
Zkoušel jsem ho různě zmást, takže jsem mu zavíral dveře, které dříve našel otevřené a naopak, stavěl a odebíral jsem mu překážky, neboli jsem mu pod rukama měnil byt.
Přemístil jsem mu základnovou stanici, přenesl ho jinam a spustil jsem ho v jiné místnosti než měl základnu.
Musím říct, že se s tím vším popasoval opravdu dobře. Koukal jsem na jeho inteligenci, jak se chytal posledních známých mu bodů apod.
Až dojemné je, jak se stará okolo noh nábytku a jak je poctivě objíždí dokola. Luxoval do posledních sil, až mu došla baterka (před prvním použitím jsem jí nenechal dobít), a už s prázdnou baterkou se vydal velice přímou cestou k základně (fakt přesně, futra a překážky míjel tak s mezerou 1 cm), dobil se a pak sám pokračoval kde přestal.

Horší je to s přejížděním opravdu vysokých koberců. Bere je jako překážku a nenajede na ně. Když jsem ho položil na koberec s opravdu dlouhým vlasem (cca 40mm), tak ty vlasy namotal a skončil voláním o pomoc, že se zaseknul.
Tedy na vysoké koberce opravdu není.
Hladká podlaha a normální koberce s nižším chlupem mu nevadí. Hliníkové lišty mezi dlažbou a plovoučkou přejíždí hladce, umí se při tom zvednout (sám si na chvíli udělá vyšší podvozek).
Kabely jako např. prodlužovačku přejížděl a nenamotal, ale trochu je posunul.
Malé tenké lehké koberečky naroluje a strká je před sebou - nevhodné.

Tolik první dojmy. Až naberu zkušenosti, ještě napíšu.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: blesk a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz