Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: stř 04.09.2019 20:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10492
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Vážení, stříkal jste někdo nějakou poletuchu základovkou a vrchníma emailama Chemopur? Jaký s tím jsou zkušenosti? Je to lepší a odolnější než akrylátový dvousložkový autolaky? Jak dlouho to schne a jde umýt pistole nitrem (acetonem) nebo musí být ředidlo Chemopur?
Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: čtv 05.09.2019 14:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Malacky
Umyť acetonom to ide v pohode, robil som s tým kedysi, myslím že je to dobrý a odolný povrch. Skôr by som mal obavu aby si neurobil príliš hrubú (ťažkú) vrstvu. Ide to pekne "nakladať" v krátkych intervaloch (nesteká po 15min - možno striekať ďalšiu vrstvu), do 24 hod je vytvrdená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: čtv 05.09.2019 15:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10492
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dík za info. Používals i jiný odstíny než co je nabízený v základu, tedy nechal sis míchat svý odstíny? Mě na tyhle barvy dal tip člověk, co se motá kolem výroby UL, s Chemopurem stříkají kvůli odolnosti proti UV, benzínu a dobrý mechanický odolnosti. A má to být nepoškrábatelný ale při tom pružný a nepraská ani časem nežloutne. No a hlavně to stojí asi 5 x míň než automobilní dvousložkový akrylátovky. 160 kaček pixla 0,7L + tužidlo a ředidlo. Taky jsem se dozvěděl, že to používají misto gelcoatu na první vrstvu do forem při laminování. Blbý je, že to vede jen pár prodejců/míchačů.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: čtv 05.09.2019 17:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Jirko a kde je budeš kupovat ty? Neznám je azatím jsem nehledal ale dobré je vědět kde se dají ,,u nás,, koupit...... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: čtv 05.09.2019 19:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Malacky
... to už bola dávno, robil som len s tým čo bolo bežne v predaji. To som považoval za jediné podstatné mínus - veľké balenia. Ale môžem potvrdiť čo píše Celeron - odolné, stabilné, ... dobre sa aplikuje aj štetcom. Mám s tým doma urobené ÚK (trubky) a po 15 rokoch ako nové, nezažltnuté, lesklé ... Kto by to vedel dodávať v malom alebo dokonca miešať odtiene netuším 8O


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: čtv 05.09.2019 21:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jak je to se skladovatelností barvy a tužidla?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: čtv 05.09.2019 23:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10492
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Ceny jsou docela v pohodě. Základovka 1 kg bílá 255,- čirej lak 0,9kg 240,- barevný emaily podle pigmentu 0,8 kg většina za 180 kaček, výrazný pigmenty 220, vyjímečně 300,-. Ředidlo je 0,8 kg za 64 kaček, tužidlo 0,2kg 110,-
Možnost míchání podle RAL nebo dodanýho vzorku. Většina základních barev má 2-4 odstíny,
Ty barvy mají vydržet léta, tužidlo stojí pár kaček a kdykoliv jde dokoupit nový.
Ufone, když si na netu zadáš Chemopur G a nebo Chemopur E, tak ti pár dodavatelů vypadne včetně e-šopu. :wink:
Ale možná budu stříkat nitrocelulózovým Cemalem, vůbec jsem netušil že to ještě existuje a cena je ještě nižší než u toho Chemopuru. No a na vrch polyuretan lak.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: pát 06.09.2019 6:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
Používal jsem na trupy.
Originál ředidlem jsem ředil pro stříkání, na mytí klasika aceton funguje normálně. Jak už bylo napsáno, nechá si dost líbit, vrstvení po cca 15 minutách, tvrdé druhý den, ale musí bít aspoň 22 - 25°C. Dobře se brousí, leští.
Odolné palivu nevím, jinak mechanicky vydrží opravdu dost, opět je ale důležitá teplota při tuhnutí. Víc = líp i na výslednou tvrdost. Nežloutne, neztrácí lesk. Jako první vrstvu do formy naprosto normálně, ALE:
1 - nesmí přijít přímo do formy, ale na PVA. Bez PVA je po formě!!! Zkusil jsem několikrát různé separátory a buď jsem dělal něco blbě, nebo to postě nejde.
2- Laminovat poměrně brzo do barvy. Tedy ve chvíli kdy už sice nelepí, ale ještě v ní zůstane otisk prstu. (cca 2 hod)
Pokud sem šel dýl, už se občas nechytl laminát k barvě.

Skladovatelnost barvy je v pohodě v letech, tužidla ne. To mi cca po roce zgelovatělo.
Kupoval jsem v Liberci, což mám kusek a tam i míchají odstíny.

Papíra

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: pát 06.09.2019 9:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Takže skladovatelnost tužidla je podstatně delší než u akrylátového. Ten akrylát je po 1 max. 2 měsících nepoužitelný. Dík za info.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: pát 06.09.2019 10:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10492
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Larku, to je nějaký divný. Vloni jak jsem stříkal haupnu Padesátky chvíli po řezací návštěvě u Tebe. Tužidlo zbylo a vyhazoval jsem ho až letos na jaře. Bylo kolem hrdla skleněný přesnídávky ztvrdlý ale dole u dna bylo tekutý. Odhadem 3/4 roku. Vyhodil jsem to protože lékovka nešla rozšroubovat a nechtěl jsem se pořezat.
Co to bylo za výrobce nevím, (koupeno v HK Autolaky Rašín) jestli to byl Glasurit a nebo Lechler, prodává oboje.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: pát 06.09.2019 10:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
S dovolením se Vám do toho vložím.Ten Chemopur je prostě průmyslový 2K polyuretan a těchto materiálů je na našem malém trhu až moc takže je z čeho vybírat.Bohužel pokud by se striktně dodržovaly zákony tak si to fyzická osoba nemá šanci koupit protože tyto barvy mají jiné limity VOC než materiály pro konečný prodej fyzickým osobám.2K průmyslové barvy bývají rozděleny na těžký průmysl a lehký průmysl.Pro modeláře je nej vybírat z kategorie lehký průmysl.Chemická odolnost je stejná.Kryvost a následná vrstva/hmotnost/ lepší než u barev do těžkého průmyslu.Cena může být stejná.Třeba značka Valspar Industrial...Selemix...atd.Výhod je že to jde míchat i v menším množství než 1Kg/1L ale nechtějte prosím 100ml!
Životnost tužidla může být i v řádu roků ale jen v originál neporušeném obalu takže tužidlo rozhodně nekupovat do zásoby.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: pát 06.09.2019 12:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
blembondo, díky za upřesnění.
Jirko, já přesně nevím co to bylo za výrobce té akrlátovky (značili jí na plechovce MH), ale tužidlo bylo po dvou měsících nepoužitelné v celé vrstvě, a od čirého laku po měsíci zgelovatělo. Určitě byla i chyba, že jsem ho nepřelil do nádob, aby nad ním nezůstalo moc vzduchu, což jsem neudělal. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: pát 06.09.2019 12:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
MH by mohl být Mobihel. https://www.rembrandtin.cz/refinish/mobihel/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: sob 07.09.2019 0:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10492
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
blembondo píše:
Bohužel pokud by se striktně dodržovaly zákony tak si to fyzická osoba nemá šanci koupit protože tyto barvy mají jiné limity VOC než materiály pro konečný prodej fyzickým osobám.

Tak takovýhle dělení snad platilo za bolševika a to už je naštěstí dávno pryč. :lol: Pochybuju, že kdyby to byla barva výhradně pro průmysl, tak by ji výrobce balil do 0,7 l plechovek a prodával komukoliv, kdo si ji objedná na e-shopu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: sob 07.09.2019 7:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
To moje sdělení ohledně VOC se vztahuje k těm značkám které jsem tady už napsal.Tedy opravdové průmyslové barvy.Prodej třeba autolaků je možný podle zákona taky jen osobám s živ.listem a přesto se to vesele prodává komukoli. :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz