Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 23.08.2019 9:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
Ahoj.S jedním modelem se mi podařilo koupit i tohle přižhavování.Teď bych ho chtěl použít v jiném modelu.Všechno nastavení i ovládání je jasné,ale nikde nemůžu dohledat velikost napájecího napětí?Nemáte to někdo doma?Stačila by na to jedna lionka?Poraďte prosím.Díky https://www.hobbydirekt.de/Alte-Kategor ... 35704.html


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 23.08.2019 10:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
jedna možná, dvě radši ne. Nemusel by to vydržet. Bude to nejspíš na 4,8V
edit. mluvím o napájení pro přijímač, do kterého je spínač připojen, zbytek je jak píše Jarda dole.


Naposledy upravil jirinovo dne pát 23.08.2019 10:11, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 23.08.2019 10:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Napájení svíček je napřímo ze zdroje, píší Ti tam:
Ein-Zylinder 1,2 V = 1 NC-Zelle
Zwei-Zylinder 2,4 V = 2 NC-Zellen

(NC Zellen = NiCd články)
Je to jen spínač, napětí pro svíčku nijak neupravuje. Elektronika spínače pak je napájená ze zdroje pro přijímač.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 23.08.2019 14:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
To Jarda Růžička:No nevím .To napětí na výstupu 1,2V nebo 2,4V se přepíná přepínačem.Takže myslíš,že nejlepší bude to napájet jedním článkem nicd nebo nimh? A ovládací konektor přes Y - kabel zapojit do kanálu plynu?Ještě je tam nějaký trimr.,ale nevím k nastavení.čeho může sloužit?Pomocí překladače jsem zjistil,že to asi reguluje spínací bod.Jestli tomu rozumím dobře,tak pomocí toho trimru by se dalo nastavit při jaké poloze plynové páky to začíná přižhavovat?Jestli melu nesmysly,tak mě prosím někdo opravte :D .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.08.2019 8:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 439
Mosquito píše:
To Jarda Růžička:No nevím .To napětí na výstupu 1,2V nebo 2,4V se přepíná přepínačem.Takže myslíš,že nejlepší bude to napájet jedním článkem nicd nebo nimh? A ovládací konektor přes Y - kabel zapojit do kanálu plynu?Ještě je tam nějaký trimr.,ale nevím k nastavení.čeho může sloužit?Pomocí překladače jsem zjistil,že to asi reguluje spínací bod.Jestli tomu rozumím dobře,tak pomocí toho trimru by se dalo nastavit při jaké poloze plynové páky to začíná přižhavovat?Jestli melu nesmysly,tak mě prosím někdo opravte :D .


...no, píšeš nesmysly, ale lepší než " rovnat drát " :D
Je to, jak bylo výše uvedeno, pouze spínač něčeho - v tomto případě napětí pro svíčku (y ).
Mám pocit, že nevíš, jakým napětím se žhaví svíčky, jinak si nedokážu vysvětlit tvé vývody.
Takže - jedna svíčka - napětí 1,5 až 1,8 V ( dle výrobce atd atd )
- dvě svíčky ( dvouválcový motor ), každá znovu 1,5 - 1,8, ale celkové napájení 2 x 1,5-1,8 V
A nepřepíná se mezi jednou a dvěma, ale mezi žhavením jedné nebo dvou svíček
Ten trimr tam bude na doštelování napětí ( proudu ? ) do svíček
A nakonec - nastavení spínání tohoto udělátka se dělá na vysílači dle vybavení vysílače ( na Cadetu to půjde hůř než na DC 24 )
A přižhavuje se vždy při malých otáčkách z důvodu, aby motor nechcípnul...A bezpečné otáčky se musí zjistit provozem toho kterého konkrétního motoru. A tipnu-li, že v dolní třetině PLYNU, nebudu daleko od pravdy...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.08.2019 10:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
rodzr neměl by si tolik chodit na sluníčko, protože nesmysly píšeš ty. :lol:
Tohle stačí? To napětí se používá menší než jmenovité, protože jde jen o přižhavování, ne plné žhavení. Přepínač slouží k reverzování funkce, podle aktuální polohy serva a trimrem se nastavuje práh sepnutí v požadované poloze páky plynu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.08.2019 12:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
To Lark: Díky za tvůj příspěvek.Je to přesně tak jak jsi napsal .Včera jsem to přelouskal z němčiny překladačem.Už vím jak to funguje.Dneska jsem to zkoušel.Příspěvek výše od Rozdr je nesmysl.Napájet to budu jedním vekým niklákem.A jakým napětím se žhaví svíčky opravdu vím,proto6e žhavím už asi dvacet let chytrým žhavením vyrobeným podle časopisu RC modely.Je to stokrát lepší než kupované power panely.Nikdy mi nepřepálilo svíčku.A jsem vyučenej mechanik elektronik,jen s tou němčinou je to horší.A prostě radši se vždycky zeptám,když něco neznám a nechci to zmrvit no.To je celý :D .Lepší ze sebe udělat blbce než aby se začoudilo a šel.jsem shánět něco novýho.Díky moc všem za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.08.2019 12:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 439
Lark píše:
rodzr neměl by si tolik chodit na sluníčko, protože nesmysly píšeš ty. :lol:
Tohle stačí? To napětí se používá menší než jmenovité, protože jde jen o přižhavování, ne plné žhavení. Přepínač slouží k reverzování funkce, podle aktuální polohy serva a trimrem se nastavuje práh sepnutí v požadované poloze páky plynu.


...no výborně, je jasno. Kbybys tuto historickou malůvku zveřejnil rovnou, nemuseli jsme se snažit pomoci.
Jo a za ty "bludy " se omlouvám, přeci jenom je to už skoro dvacet let, co jsem neměl žhavíka v ruce :D ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.08.2019 12:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Většina přižhavovátek je podle malůvky co dal Lark. To jsou jen prostý spínače zap/vyp. Ale už jsem viděl pulzní přižhavovátko napájený jednou Lipolkou či Lionkou. Byly na tom dva trimry, jeden nastavoval dýlku zapínacích impulzů ( výstupní proud, barva vlákna) na volnoběhu a druhej v který poloze páky přestane žhavit. Mezi volnoběhem a tím koncem přižhavovaní se plynule měnila barva vlákna svíčky od skoro rudý do skomírající. Myslím, že to jeden čas dělal Vlach. Dalo se na to bez problémů startovat bez venkovního žhavení.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz