Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1046 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 70  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2019 6:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
pecold píše:
Nejlepší je potažený model s nezalepenou servo přepážkou
Tak na to už je pozdě :D , dozadu mám tažené 2 bowdeny, tak uvidím, jak to vyjde. Možná 1S Lion to dožene. :roll:



To nevadí, posun těžiště deskou serv není nijak zásadní. Dá se to trochu doladit, ale né nějak zásadně změnit.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2019 7:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2007
Příspěvky: 395
Bydliště: Č.B.
Pánové ještě jedna otázečka, když potahujete trup, potahujete ho i s namontovaným háčkem? Přemýšlím, jak ho upevnit bez šroubu ale s matkou v trupu. Když matka vypadne, tak je to podle mě na otevření trupu, což bych nerad. Jistě na to bude nějaká fligna. Díky P.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2019 8:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.9.2009
Příspěvky: 78
Bydliště: Brno
Ve starším příspěvku, v tomto vlákně, byl pro motorizaci doporučen http://www.dys.hk/product/D2225.html
Doporučená vrtule je cca 7x4, resp. 8x3.
Po zběžném googlení vrtulových listů pro sklopnou vrtuli v uvedených rozměrech jsem nic vhodného nenašel. Vrtulový kužel bych asi bral u Pohoda letu.
Jaké vrtulové listy a kde koupit? Díky za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2019 8:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
pecold píše:
Pánové ještě jedna otázečka, když potahujete trup, potahujete ho i s namontovaným háčkem? Přemýšlím, jak ho upevnit bez šroubu ale s matkou v trupu. Když matka vypadne, tak je to podle mě na otevření trupu, což bych nerad. Jistě na to bude nějaká fligna. Díky P.


Jsou dvě varianty:
1.tělo háčku (3D tisk) v trupu a stejně tak matičku k tělu přilepit opravdu malou kapičkou sekunďáku. Po potažení trupu se našroubuje imbusák M3 a našroubuje háček do těla háčku (3D tisk) a matičky no a pohybem v drážce vpřed nebo vzad se háček prostě odtrhne.

2. lepší a estetičtější varianta je udělat nejprve zahloubení v B2 pro hlavu šroubu. Tělo háčku (3D tisk) namontovat do trupu i s maticí a stáhnout šroubem. Jelikož bude hlava šroubu prakticky schovaná v B2 je možné potahovat i přes šroub - později po potažení a vypnutí potahu se třeba páječkou folie v místě hlavy šroubu odstraní. Nakonec opět zbývá našroubovat háček do těla (3D tisk).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2019 8:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Asja píše:
Ve starším příspěvku, v tomto vlákně, byl pro motorizaci doporučen http://www.dys.hk/product/D2225.html
Doporučená vrtule je cca 7x4, resp. 8x3.
Po zběžném googlení vrtulových listů pro sklopnou vrtuli v uvedených rozměrech jsem nic vhodného nenašel. Vrtulový kužel bych asi bral u Pohoda letu.
Jaké vrtulové listy a kde koupit? Díky za radu.



Podobné rozměry se dají běžně koupit na Hobbykingu nebo Aliexpressu. U nás v ČR je prodává Bighobby
Případně 8x4 které se budou dát určitě použít už dělá i Aeronaut


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2019 9:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2007
Příspěvky: 395
Bydliště: Č.B.
Díky, zkusím šroub se záp. hlavou, a pak ho "obříznout".
Jinak vrtule např. tady: https://www.jino.cz/sklopne-listy--7x4-cam-carb_1588


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2019 9:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Né šroub se zápustnou hlavou! použij ten šroub co tam je ve stavebnici, jen do B2 potahu vyhrábni frézičkou a nebo plochým vrtákem díru a dodaný šroub zapusť - bude tedy schovaný v balze (jen mírně vyčuhovat) a opírat se o překližku. Folii přetáhneš přes šroub a pak buď obřízneš nožem nebo propálíš hrotem páječky a dožehlíš okolo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2019 10:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2007
Příspěvky: 395
Bydliště: Č.B.
Okolo háčku i šroubu jsem balzu (cca 2x4 cm) vyřízl a doplnil překližkou a udělal zahloubení pro záp. šroub. Takže je to opřené.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2019 10:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
no a nebo, je to nějaká práce navíc, ale i tak se to dá udělat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2019 10:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 259
Bydliště: Kladno, ČR
Pánové, už jste někdo řešil vhodné rozložení komponent u elektroverze?
Nechtěl bych si zavřít dveře neuváženým přilepením "něčeho někam" teď, když je trup rozestavěný.
Předem dík...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2019 11:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Zenair píše:
Pánové, už jste někdo řešil vhodné rozložení komponent u elektroverze?
Nechtěl bych si zavřít dveře neuváženým přilepením "něčeho někam" teď, když je trup rozestavěný.
Předem dík...


Já se k tomu zatím nedostal, ale bude to podle toho jaké vybavení máš v plánu použít.

Optimálně: motor 2225, 15A regl co nejmenší velikosti a hmotnosti a aku 3S 500mAh u elektry bych klidně volil i menší serva cca 8-9g. Bude to pak asi následovně: motor, regl, serva, prijímač a aku co nejvíc do zadu. V případě použití 2S by bylo vhodné použít HV serva a nějaký malý regl bez BEC

Jestli chceš mít jistotu tak vypiluj (spoj) dvě vylehčovací díry v jednu velkou v centroplánové přepážce (u náběžky) ať můžeš případně nacpat přijímač až pod spojku. Jinak nemáš kde co zalepit tak aby jsi si "zavřel dveře"
lože serv se také lepí až na konec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2019 12:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 259
Bydliště: Kladno, ČR
Dík Tomáši,
úprava té centroplánové přepážky je v plánu, jsem rád, žes to posvětil. 20A regl už svlečený čeká na montáž. Serva půjdou dozadu pod křídlo, aspoň zkrátím lanovody. Jen baterka bude ale určitě 700mAh a lépe 1000, pokud se vejde. Rád bych s tím ve vzduchu coural trochu déle a protože tam nebude proudový senzor, je rezerva kapacity žádoucí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2019 17:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2009
Příspěvky: 383
Bydliště: Strakonice, ČR
TomHlavinka píše:
Neví prosím někdo o tenkostěnné plastové trubičce s vnitřním průměrem cca 10,5-11?? Takové nějaké extrudované brčko na materiálu nezáleží, klidně PP, PS, ABS. Chtěl jsem se vyhnout výrobě sklolaminátové trubičky na ocelovém trnu, ale asi to nevyjde...

Kdyby ještě někdo potřeboval podobnou trubičku, tak jsem na ní narazil. V obchodních centrech bývají stánky s prodejem ovocných čajů Bubble Tea a k nim je přesně taková - vnitřní průměr 10,9 - 11 a síla stěny 0,2mm. 20 cm trubičky (stačí pro obě křídla) váží 1,64g. Pak jsem jí objevil i na ebay.
Ještě mám dotaz na panty - klapky na izolepu, ale co SOP a VOP? Tam se při použití pružinky po čase jejím tlakem odlepuje (i kvalitní Aero od p. Paláčka).

https://www.ebay.com/p/100Pcs-Extra-Wid ... 2487191742


Přílohy:
IMG_8711.PNG
IMG_8711.PNG
[ 500.31 KiB | Zobrazeno 1826 krát ]


_________________
Jeti DC-24, Element F5J, Enjoy3, Piper 2,8
lodě Tito Neri, Smit Japan, Parat, Ragazza, Genesis.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: stř 21.08.2019 6:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Díky za odkaz, sice pozdě, ale aspoň víme, že se to dá sehnat.

SOP i VOP je potřeba lepit takto: Z lepící pásky si ustřihnu dejme tomu 10 cm položím na sklo lepící stranou nahoru a konce přilepím opět kouskem pásky (napnu to). Znovu ustřihnu těch stejných 10 cm a pásky přilepím na sebe tak aby se překrývali o 4-5mm - lepící stranou k sobě, vznikne tedy taková dvojitá páska. Používám Scotch Crystal Tape. je široká dejme tomu 20mm takže mám 15mm lepící strana nahoru 5mm dvě vrstvy - nelepí a 15mm lepící strana dolů. Vezmu ostrý nůž a nařežu z toho takové třeba 10mm široké panty - rozřežu to napříč. Tato vzniklé panty lepím na koncích a uprostřed kormidla a to takto: přilepím z vrchu na stabilizátor provleču štěrbinou a z druhé strany přilepím zespodu na klapku, hned vedle to nalepím přesně naopak z vrchu na klapku, provleču a zespodu na stabilizátor. Na VOP to udělám tak aby uprostřed kde je náhon byla páska proti náhonu a nemohlo se to odlepovat. U sop to udělám tak, aby dole u páky byla páska opět proti náhonu. Pak tah lanka izolepu neodlepuje, ale celé to funguje tak, že tu pásku vlastně natahuje a to už nemá šanci povolit. Nakonec obě kormidla přelepím z vrchu jedním velkým kusem pásky přes klapku i stabilizátor a ze spodu nalepím půlku na stabilizátor a zbytek zasypu mikrobalony, nebo pudrem, vznikne tak zavětrování štěrbiny.


červená je lepící strana


Přílohy:
2.PNG
2.PNG
[ 245.19 KiB | Zobrazeno 1609 krát ]

3.PNG
3.PNG
[ 378.6 KiB | Zobrazeno 1609 krát ]

1.PNG
1.PNG
[ 298.27 KiB | Zobrazeno 1609 krát ]



Naposledy upravil TomHlavinka dne stř 21.08.2019 14:21, celkově upraveno 2
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: stř 21.08.2019 8:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 259
Bydliště: Kladno, ČR
Perfektní popis Tome. Trochu jsem si přitom zavzpomínal na niťové panty, ale to už je móóc dávno i když princip je vlastně stejný...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1046 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 70  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz