Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cox Tee Dee .010 0,16ccm
PříspěvekNapsal: čtv 08.08.2019 9:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
Ahoj minulej tejden jsem měl dva výborný obchody.
1).Asp FS 70 AR fungl novej za 2000kč
2).Cox Tee Dee .010 0,16ccm za 600kč
Ten Cox není novej,ale kompresi má i žhavící hlava žhaví.Při bližším ohledání jsem zjistil,že na té zadní plastové červené integrované nádrži je ulomená ta spodní sací trubička.Znalí budou vědět.Nevíte kde tu nádrž koupit? Ještě loni jsem to někde vygooglil,ale teď ani prd.Coxíkáři poraďte prosím.Je to motor spíš pro potěchu duše a do sbírky.Jsem trochu ulítlej na sbírání motorů do dvou kubíků.Chtěl bych motor vyzkoušet nebo i dát do éra.To se uvidí.Našel jsem na Ebayi větší hliníkovou nádrž na tenhle motor,ale radši bych ten plastový červený originál.
Šlo by to i provrtat a zalepit tam např mosaznou trubičku vhodného průměru.Ale nevím čím to zalepit.Ten motor bude potřebovat docela dost nitromethanu a ten leptá kde co.Co použít za lepidlo?Epoxid nebo spíš kyanoakrylát aby to to nitrované palivo nerozlepilo?Dík za pomoc
P.S.Ten motor je fakt nádhernej prcek :D a za tu cenu neberte to.


Naposledy upravil Mosquito dne čtv 08.08.2019 10:34, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Cox Tee Dee .010 0,16ccm
PříspěvekNapsal: čtv 08.08.2019 10:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
Mosquito píše:
Ahoj minulej tejden jsem měl dva výborný obchody.
1).Asp FS 70 AR fungl novej za 2000kč
2).Cox Tee Dee .010 0,16ccm za 600kč
Ten Cox není novej,ale kompresi má i žhavící hlava žhaví.Při bližším ohledání jsem zjistil,že na té zadní plastové červené integrované nádrži je ulomená ta spodní sací trubička.Znalí budou vědět.Nevíte kde tu nádrž koupit? Ještě loni jsem to někde vygooglil,ale teď ani prd.Coxíkáři poraďte prosím.Je to motor spíš pro potěch a do sbírky.Jsem trochu ulítlej na sbírání motorů do dvou kubíků.Chtěl bych motor vyzkoušet nebo i dát do éra.To se uvidí.Našel jsem na Ebayi větší hliníkovou nádrž na tenhle motor,ale radši bych ten plastový červený originál.
Šlo by to i provrtat a zalepit tam např mosaznou trubičku vhodného průměru.Ale nevím čím to zalepit.Ten motor bude potřebovat docela dost nitromethanu a ten leptá kde co.Co použít za lepidlo?Epoxid nebo spíš kyanoakrylát aby to to nitrované palivo nerozlepilo?Dík za pomoc
P.S.Ten motor je fakt nádhernej prcek :D a za tu cenu neberte to.

Nádrž je fatální problém.
Když totiž v roce 2009 skončil Estes a prodaly se ty zbytky (rozpracovaná výroba, nd a malá část přípravků, nástrojů a forem) tem dvěma kupujícím, tak původní forma na 0.10 nádrž už dávno nebyla, bylo pouze těch pár kusů co zbyly z výroby těch 5000 ks kdysi, a ty se prodaly prakticky okamžitě.
Takže jedině od někoho, kdo to má doma (kdysi to koupil) a prodá to (třeba ebay). Protože ale ty nádrže chybí všem, tak s vysokou pravděpodobností bude cena hrozná až tragická.
Zadní víka ("příruby" ) k mání tak nějak jsou (u Bernieho), ale jsou jiný než ty původní.
https://coxengines.ca/cox-.010-backplate-black.html
Puvodní díly jsou z nylonu 6, možná bych i našel přímo konkrétní materiál, protože mám pocit, že mi to kdysi W.Selzer napsal.
Lepit to nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cox Tee Dee .010 0,16ccm
PříspěvekNapsal: čtv 08.08.2019 10:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
btw - palivo musí být bezpodmínečně na ricínové bázi (ani stopa nějaké syntetiky), 30% nitra.
Viz návod.
A je třeba dávat pozor na ojnici - je tenká, zranitelná - takže startovat jedině tou pružinou, nebo rukou (jde velmi špatně), jakýkoli starter je téměř jistota ohnutí ojnice a přidření čela karteru o unašeč.
A taky pozor na výstřik tělesa karburátoru - snadno praská (když se příliš dotahne difuzer toho obstřiku), tyhle tělesa ale jako ND zatím naštěstí ještě jsou k mání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cox Tee Dee .010 0,16ccm
PříspěvekNapsal: čtv 08.08.2019 10:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
To MPml:Díky za vyčerpávající odpověd.Tak přinejhorším můžu vymyslet externí nádrž.Holt zkusím dát inzerát a budu hledat na Ebayi.Prosím neznáte přesné procento ricinu v palivu?Jste odborník na slovo vzatý.Je mi jasný,že syntetika je nesmysl.Všechny ingredience včetně nitromethanu mám doma.Moc děkuju za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cox Tee Dee .010 0,16ccm
PříspěvekNapsal: čtv 08.08.2019 12:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
Ta nádrž co jsem předtím zmiňoval je ta z vašeho odkazu https://coxengines.ca/cox-.010-alu-fuel-tank-red.html
Ale za ty peníze+ pošta a clo je to taky docela nesmysl :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cox Tee Dee .010 0,16ccm
PříspěvekNapsal: čtv 08.08.2019 16:19 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2009
Příspěvky: 36
Co takhle mosaznou kulatinu vyříznout závit provrtat a do nádrže také vyříznout závit a přišroubovat. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cox Tee Dee .010 0,16ccm
PříspěvekNapsal: pát 09.08.2019 14:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
Arnyun píše:
Co takhle mosaznou kulatinu vyříznout závit provrtat a do nádrže také vyříznout závit a přišroubovat. :)

Viděl jsi jak ta nádrž u 010/020 ve skutečnosti vypadá?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cox Tee Dee .010 0,16ccm
PříspěvekNapsal: pát 09.08.2019 14:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
dohledal jsem to palivo.
Původní paliva byla 10,20 a 30%, později, v konci pod Estesem, v rámci ekonomické optimalizace :roll: , se z toho modrého s původně 20%, stalo 15ti procentní.
Do 010 patří červený, originál složení (mám kopií skladové míchací karty), bylo 30% nitro, 18% ricín, 2% Dow XA-1180-6, zbytek (50%) meťák.
Míchali vždy najednou 910 galonů dávku.
Ten Dow kupovali ne napřímo, ale od Klotze jako 201. Ten 1180 už se podle mě nevyrábí, Klotz tu KL-201 v nabídce taky nemá, ale asi by se dalo zeptat, co místo té 201 aktuálně doporučují za náhradu.
Jinak já běhal na klasických 20% ricínu, bez toho Klotze, ale dával jsem tuším (je to už fakt dávno) nepatrně (taky asi tak 2%) UCONu - musel bych se ale podívat jestli to tehdy od Ivana byl UCON a nebo Motul Micro - použival jsem oboje)
V současnosti bych to asi nehrotil - použil bych jenom ricín, rozhodně ne pod 20%, a ne přes 22%. Pod 20% bude životnost mizerná, přes 22% to bude hůř držet otáčky a bude se to hůř seřizovat.
Použil bych 22%. Jo a zásadní - ten methyl musí být skutečně bezvodý a čistý - ne nějaký běžný industrial patok, jinak to bude běhat mizerně - je to prostě opravdu malý motor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cox Tee Dee .010 0,16ccm
PříspěvekNapsal: pát 09.08.2019 14:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
Mosquito píše:
To MPml:Díky za vyčerpávající odpověd.Tak přinejhorším můžu vymyslet externí nádrž.Holt zkusím dát inzerát a budu hledat na Ebayi.Prosím neznáte přesné procento ricinu v palivu?Jste odborník na slovo vzatý.Je mi jasný,že syntetika je nesmysl.Všechny ingredience včetně nitromethanu mám doma.Moc děkuju za odpověď.

Externí nádrže u 010 i 020 se používaly (u radiáků) celkem dost - protože na tu originál to běží opravdu dost krátce.
Samozřejmě, co nejblíž a do osy - nesaje to špatně, ale že by to byl nějaký zázrak (kdy může být nádrž daleko) tak to fakt ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cox Tee Dee .010 0,16ccm
PříspěvekNapsal: pát 09.08.2019 17:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
To MPml:Opravdu ze srdce moooc děkuju za vyčerpávající odpovědi.Palivo spáchám sám a snad poběží.Měj se fajn a čest tvé práciP.S.Mám tvé motory .061 žhavící i diesel v několika.kusech a oba typy včetně .040 clasic,který mám taky běhají naprosto fantasticky.Jak jsem psal no.Jsem holt ulítlej na sbírání těhle malých motorů do dvou kubíků.Ale jinak lítám i čtyřtakty až do patnáctky.Jen metyl,protože benzín moc smrdí a neměl bych to kam dávat :D Tak se měj fajn a klobouček dolů před tvými výrobky.


Naposledy upravil Mosquito dne sob 10.08.2019 10:05, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cox Tee Dee .010 0,16ccm
PříspěvekNapsal: pát 09.08.2019 18:33 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Mosquito píše:
Šlo by to i provrtat a zalepit tam např mosaznou trubičku vhodného průměru.Ale nevím čím to zalepit.Ten motor bude potřebovat docela dost nitromethanu a ten leptá kde co.Co použít za lepidlo?Epoxid nebo spíš kyanoakrylát aby to to nitrované palivo nerozlepilo?Dík za pomoc
P.S.Ten motor je fakt nádhernej prcek :D a za tu cenu neberte to.


Nevím, jaký je to průměr a jestli se dá dohonit tak tenká silikonová hadička, ale já taky těsnil trubičky tak, že do díry jsem nacpal hadičku a do ní natlačil mosaznou trubičku. Do trubičky jsem vybrousil kroužek po obvodě, aby ve spoji to trochu zapadlo a sama se pak neposouvala.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cox Tee Dee .010 0,16ccm
PříspěvekNapsal: sob 10.08.2019 10:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
To dudaj: To by se asi šlo,ale je to hrozně malý.Asi to shoří na tom,že neseženu tak tenkou silikonovou hadičku.Ale ono to místo na tý nádrži je dost problematický.Není to rovný materiál.Až bude čas tak to rozeberu a uvidím.Ale možná to bude schůdná metoda.Teď jen zjisti kde se dá sehnat silikonová hadička o vnitřním průměru cca 1 mm?Nevíte někdo?A ještě sehnat takhle tenkou mosaznou trubičku s venkovním průměrem cca 1,5 mm.Neví prosím někdo kde rostou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cox Tee Dee .010 0,16ccm
PříspěvekNapsal: sob 10.08.2019 10:30 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Tady https://www.gumex.cz/h/silikonova-hadic ... ilter=True
maj 1/2 mm. To by mohlo jít.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cox Tee Dee .010 0,16ccm
PříspěvekNapsal: sob 10.08.2019 11:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
To dudaj:Jj dík to je super.Trubičku s vnějším průměrem 2 mm dodává Pelikan,ale možná by byla lepší jen s průměrem 1,5mm .A to fakt nevím kde sehnat.Je to fakt strašně títěrný.To ale ten Coxík taky :D .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cox Tee Dee .010 0,16ccm
PříspěvekNapsal: pon 12.08.2019 16:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2005
Příspěvky: 409
Bydliště: Přibyslav
Ahoj, pro trubičky chodím do lékárny. Mezi injekčními jehlami je solidní výběr, tedy pokud
zrovna nepotřebuješ mosaz. Sehnal jsem tam i 2 mm...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Dodoxbb a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz