Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Geronimo 3m od FlyFly
PříspěvekNapsal: ned 19.05.2019 16:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2018
Příspěvky: 105
Tak loze serv jsem nakonec nechal, ještě jsem ho trochu probrousil, a snad to bude dobrý. Je to natesno, ale nikde to nedře.
Serva jsou 15gramova, kovové převody.

Už mi zbývají jen nějaké kosmetické úpravy, model je osazený, dovažovat jsem nemusel. Tak snad půjde brzo do vzduchu a snad tam taky vydrží :-)

Kvalita - No, je to moje první "stavebnice" takže vůbec nevím jaká je normální a běžná kvalita a nemuzu tedy porovnavat. Nečekal jsem žádný zázrak, ale tohle je fakt bída.
Tak třeba tenhle zápisem pomůže potencionálními zájemcům v rozhodování. Já bohužel nic nenašel.

Večer zkusím ještě nafotit nějaké detaily.

Teď se bavím pipanim do Taranisu:-)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Geronimo 3m od FlyFly
PříspěvekNapsal: úte 28.05.2019 11:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2018
Příspěvky: 105
Tak tady nejake ty fotky.

Vymenil jsem ovladci paky toho motyla - original mel zalepene draty v kormidlech, na koncich zavit, a k nim takove pekne koncovky pro pripojeni tahel. Ale trochu chyba ze otvor v koncovkach ma o dost vetsi prumer nez ten zavit na dratech. Nechtel jsem to tam jen tak zakydat epoxydem, nevim jestli by to dobre drzelo a jestli by se to neprotocilo, tak jsem je uplne vymenil.

Prijimac je zasunuty hluboko v trupu pod kridlem, tak jsem udelal loze na kterem je prijimac i baterie. Cele to jde pohodlne vytahnout ven.

Teziste s touto vybavou vyslo presne, mohu ho trochu upravovat posouvanim baterie.

Do predku trupu jsem si jeste vlepil male ocko z dratu a k nemu mam prichyceny regulator, a jeste plastovy clip pro prichyceni kabelu od motoru - porad se mi zdalo ze se dotykaji plaste motoru, s tim clipem je to OK.

Nakonec jsem taky zkusil zvazit obe poloviny kridla a motyla....... Leve kridlo je o 4g lehci. No, to by asi slo (mozna jsem spatne odmeril servokabely), ale dost me dostal ten motyl. Leva polovina je lehci o 13g nez prava ( 25g x 38g) !!!!

Prubezne take dozehluju folii. Moc dobre nedrzi, hlavne v mistech zavesu.

Zkroucenou kabinu jsem srovnal nad teplem, zda se ze tvar uz drzi.

Celkova vaha zustala na 2042g.


No, FlyFly.... je to bida. Nevim jestli jsem mel smulu na spatny model, nebo primo na jeden spatny kus, ale vicekrat uz to urcite neudelam :-)


Přílohy:
Prijimac.jpg
Prijimac.jpg
[ 99.57 KiB | Zobrazeno 2635 krát ]

Servo-kridlo.jpg
Servo-kridlo.jpg
[ 28.14 KiB | Zobrazeno 2635 krát ]

vtail-paky1.jpg
vtail-paky1.jpg
[ 50.17 KiB | Zobrazeno 2635 krát ]

vtail.jpg
vtail.jpg
[ 78.7 KiB | Zobrazeno 2635 krát ]

trup1.jpg
trup1.jpg
[ 93.55 KiB | Zobrazeno 2635 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Geronimo 3m od FlyFly
PříspěvekNapsal: úte 28.05.2019 13:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
graup15 píše:
Hodně dobrej oddíl asi :-) :-)
Když to čtu...se divím,že to lidi kupují...


Jo, asi tak... Smutné je, že když se pak dá do inzerce neporovnatelně výkonnější model, tak odezva nulová či přímo narážky na vysokou cenu a že si dotyčný raději koupí něco nového. No, často to dopadne přesně takhle...

Poznámka - to o inzerci NENÍ narážka na autora vlákna, s ním jsem žádnou podobnou debatu neměl!!!

Toho je mi spíš líto, že si koupil takovou sračku - sorry, ale to není přehnané slovo, třeba ten motýl se fakt nedá hodnotit jinak. Už ta nenažehlená fólie je síla, ale provedení, kdy není náběžka skoro ani zakulacená, je trochu moc. A že podle hmotnosti je zjevně každá půlka z úplně jiného prkénka balsy je taky vtipné.
Dál je "zajímavý" trup, obávám se, že po prvním tvrdším přistání bude praskat, uhlíkové zesílení se zjevně nekoná :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Geronimo 3m od FlyFly
PříspěvekNapsal: úte 28.05.2019 14:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2018
Příspěvky: 105
Jj, souhlas. Ja jsem ted jenom proste nechtel za model utracet moc penez, a bylo mi jasne ze zadny zazrak nemuzu cekat. A kdyz jsem videl tohle, tak jsem to risknul. Ale tohle je fakt moc...
O cenach za kvalitni a funkcni modely vubec nediskutuji a naprosto je respektuji.


Zalet uz take probehl......
tomashr píše:
Dál je "zajímavý" trup, obávám se, že po prvním tvrdším přistání bude praskat, uhlíkové zesílení se zjevně nekoná :-(

Ty jsi tam byl? :D :D :D

Je to presne tak. Prvni hod ( jenom pokus o kluz, bez motoru) probehl tak ze z ruky sel po cumaku rychle dolu..... Zadna velka rana to nebyla a hned prasklina na konci kabiny.

Ten motyl mam presne podle toho puvodniho sedla (na ktere bych ho v originalu proste nalepil a dal nic neresil), ale asi je ten trup bude mirne ohnuty. Sice jsem se uhel nabehu snazil zkontrolovat, ale asi spatne....

Takze jsem dotrimoval vyskovku (docela dost), druhy pokus uz rovnou s motorem. Stejne jsem musel hodne pritahovat(jak s motorem, tak bez).

Pak uz to letelo, ale jak jsem mel porad dost pritazeno, tak uz nezbyvalo moc prostoru pro ten mix vychylek vyskovka/smerovka. Takze na smerovku to prakticky nereagovalo....

No a pri dalsim pristavani jsem to trochu prehnal se zpomalenim, takze nasledoval ztrata rychlosti a dalsi tuknuti cumakem(ale opet nic velkeho) a to uz trup popraskal po celem obvodu. Motorova prepazka byla prilepena asi take jen tak na oko, takze povolila - cela se bez poskozeni odloupla od epoxidu kterym byla prilepena. A loze serv povolilo na jedne strane trupu. Kdyz jsem za nej trochu zabral, tak jsem ho z trupu vyloupnul cele.....

Takze ero je zpatky v "dilne". Z trupu jsem odbrousil zbytky lepidla z toho loze serv a z motorove prepazky a pujdu do celeho predku vlaminovat sklotextil (uhlik nemam). Tady bych se rad poradil.... mam 50ku a 80ku. V miste te praskliny bych dal pruh 80ky (po celem vnitrnim obvodu) a pres nej az k mot.prepazce tu 50ku. Mohlo by to na nejake funkcni zpevneni stacit? nebo jeste pridat?

Motyla udelam rovnou noveho, s lepsim uhlem nabehu - ona se mi ta uprava na odnimaciho taky asi uplne moc nepovedla, mam asi moc dost dlouhe paky a daleko od osy otaceni. Takze s tim si jeste pohraju, snad se mi to podari.
Loze serv udelam nove aby bylo vice mista na servopaky.


tomashr píše:
, že si koupil takovou sračku - sorry, ale to není přehnané slovo... :-(

Omluva netreba, ja uz naprosto souhlasim..... :D Ale kdyz uz je v chalupe, tak ho hned nevyhodim a pokusim se z toho dodelat letajci stroj :D
:wink: A protoze zkusenosti jsou k nezaplaceni, tak to byl vlastne uplne vyborny obchod :wink: A kdyz to pomuze nekumu dalsimu v rozhodovani, o to lip.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Geronimo 3m od FlyFly
PříspěvekNapsal: úte 28.05.2019 15:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
To kde si dal (uchytil) ten motýľ. Ten mal ísť z vrchu na trup do toho žľabu.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Geronimo 3m od FlyFly
PříspěvekNapsal: úte 28.05.2019 15:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2018
Příspěvky: 105
Ano, to vím. Ale právě že jsem ho nechtěl napevno přilepit. Kvůli transportu je odnímatelný. Viz foto o 2 příspěvky zpět. Takže ten zlab je ze stran seříznuty a jsou v něm vylepené trubičky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Geronimo 3m od FlyFly
PříspěvekNapsal: úte 28.05.2019 16:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
No neviem či si nezmenil celú geometriu motýľa. Však daj vedieť ako to bude lietať vo finále.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Geronimo 3m od FlyFly
PříspěvekNapsal: úte 28.05.2019 18:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2010
Příspěvky: 1891
kabinu je nejlepší vylaminovat uhlíkovým pásem. Přece jen je to pak pevnější než sklo. Já k tomu ještě používám vyhřívací dečku do auta, kterou omotám kolem trupu v místě laminování. Dá se tak docílit teplota skoro 40 stupňů, což se projeví na zvýšené pevnosti.

https://havel-composites.com/cs/produkt ... m-504-3197

jo, a do trupu nafouknu balonek. Ten bezpečně přitlačí vše k lepené stěně. Před lepením původní materiál přebrousit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Geronimo 3m od FlyFly
PříspěvekNapsal: pon 17.06.2019 0:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2018
Příspěvky: 105
Tak po delsi dobe nove info. Mel jsem trochu problem s regulatorem, tak trochu tvalo nez jsem ho vratil a poridil novy. (Frsky Neuron)

Trup dostal vystuhu ze tri vrstev skla 80g a udelal jsem nove loze pro serva.
Motyla jsem zatim nechal puvodniho, jen jsem vyrizl a znova vlepil ty uhlikove tycky tak abych vytvoril vetsi uhel nabehu. Uz je to mnohem lepsi, ale jeste by to stupinek chtelo. Porad musim mit trochu "pritazeno" - asi tak o 2mm

Kazdopadne dnes probehlo trochu vetsi zaletani. A docela dobre :-) Sice mam dalsi problem s motylem - absolutne nezataci, to musim jeste doladit. Takze krouzeni pouze na kridelkach, ale to nebyl problem. Zhruba 20minutove plachteni behem ktereho se mi povedlo 3x chytit termiku z cca 50m do cca 250m. Necha se docela dobre zrychlit, par lopingu take vydrzel. Brzdici klapky zatim moc nebrzdi, ty original vychylky dolu jsou naprd - zavesy klapek jsou na hornim potahu, budu je otacet.
Hlavne nevim co s tim motylem a zatacenim. Proste bud je temer bez reakce, nebo se vselijak kymaci, nebo zacne po dlouhe dobe aspon trochu zatacet, ale uz ho nevratim zpet. Az si na tom originalu doladim spravny uhel nabehu, tak se pustim do vyroby noveho. Mozna trochu zvetsit plochu tech pohyblivych ploch, udelat vetsi vychylky..... a snad to zacne take zatacet. Nejak si pohrat s diferenci vychylek?

No, takze ve finale jeste nejsem, ale uz se s tim da letat a neni to k vzteku :-) I pres nutnost dalsich uprav jsem si to docela uzil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Geronimo 3m od FlyFly
PříspěvekNapsal: pon 17.06.2019 1:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Aký si mal problém s ESC Neuron? Tiež som teraz jeden kúpil Neuron 80, ale ešte som sa k nemu nedostal a plánujem ho až do nového projektu.

Aký máš uhol na motýli? Ti si to nieako upravoval. Mal by byť 120 stup. Ak máš väčší tak to moc na smerovku nebude reagovať.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Geronimo 3m od FlyFly
PříspěvekNapsal: pon 17.06.2019 20:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2018
Příspěvky: 105
Původní ESC byl Emax 60A, ten jsem vracel a místo něj mám ten Neuron 60. Naletano ma zatím zhruba jenom tu jednu hodinu, takže moc hodnotit nemůžu. Ale motor se točí, serva servují, telemetrii posílá a programovat se dá telefonem :-)

Úhel na motylu mě také napadl. Zmerim až za tyden, ale dodržel jsem úhel který byl vymezen tím originálním sedlem. Takže jsem ho nijak neřešil a důvěřoval konstruktérům z FlyFly .......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Geronimo 3m od FlyFly
PříspěvekNapsal: pon 17.06.2019 21:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
juraj.jurej píše:
To kde si dal (uchytil) ten motýľ. Ten mal ísť z vrchu na trup do toho žľabu.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Teda na tom videu je vidět,že to lítá na ho.... :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Geronimo 3m od FlyFly
PříspěvekNapsal: úte 18.06.2019 10:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.3.2012
Příspěvky: 943
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, ČR
juraj.jurej píše:
... Aký máš uhol na motýli? Ti si to nieako upravoval. Mal by byť 120 stup.

Pokud má model s motýlem létat řízen směrovkou, běžně se dělá motýl 100° a tomu taky odpovídající zvednutí uší. FlyFly se skoro rovným křídlem a krátkým trupem se musí řídit primárně křidélka/výškovka, myslím že nějaká úprava motýla stejně moc nepomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Geronimo 3m od FlyFly
PříspěvekNapsal: úte 18.06.2019 10:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2010
Příspěvky: 1891
Zase na druhou stranu, je to ideální model pro začátečníky. Taková neklidná a nevyspytatelná mrcha Tě naučí reagovat bez přemýšlení. Tedy, pokud to do té doby přežije. A pokud ne, tak to zase tak velká škoda nebude. Navíc, vzhledem k provedení křídla, i blbě udělaná oprava jeho letové vlastnosti nezhorší. Spíš naopak.

Možná by to chtělo trochu větší vzepětí a posunout těžiště .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Geronimo 3m od FlyFly
PříspěvekNapsal: ned 23.06.2019 12:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Ty fotky. To je ale prasečina. Tak tohle nenabízím nikdy ani jako lítaný model po letech provozu.
Jdu blejt velebnosti...

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz