Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Spaleny stridak?
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 16:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.9.2018
Příspěvky: 10
Zdravim, mel bych dotaz ohledne meho auta. Koupil jsem set stridaku na auto a druhy den se mi podarilo zaseknout se ve vysoke trave. Parkrat jsem zkusil vyjet ale po neuspechu jsem dosel k autu a od nej smrad. Uz se rozumne nerozjelo. Z motoru se po delsi dobe pri pokusu o rozjezd mirne zakourilo. Ted funguje motor pouze kdyz oddelam kabel senzoru a to se toci neochotne, pomalu a ma divny zvuk. Motor je Turnigy Trackstar a max odber je 47A. Baterky mam 5000MAh a 30C. Regl 120A a max burst 760A. Predpokladam, ze motor je dead a regl by mel snad byt ok? Jsem v tomhle zacatecnik tak se ptam tady. Je moznost zjistit co vse odeslo? Diky moc.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Spaleny stridak?
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 16:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
je-vylučovací metodou, zkusit jiný regl nebo jiný motor/jakýkoliv střídak ,který budeš moct připojit, to samé regl/ jedno z toho nepůjde...ale taky nepůjde oboje, jestli máš model. kamarády od nich půjčit a vyzkoušet

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spaleny stridak?
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 17:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.9.2018
Příspěvky: 10
Predpokladam, ze spatne ESC neznici motor. Bohuzel zname nemam co jezdi. Uz jsem koukal na nejake bazary, tak snad. Jinak jaka je sance, ze se odpalilo i ESC? Motorem preci jen stale toci a nechiva se divne. Navic bylo o dost silnejsi nez bylo treba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spaleny stridak?
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2019 15:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Jak pise kolega, vylucovaci metoda je nejlepsi. Taky jsem kdysi odpalil motor a nikdo mi to nechtel verit.

Ad kamaradi... napis odkud jsi a treba se nekdo z okoli ozve.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spaleny stridak?
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2019 16:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.9.2018
Příspěvky: 10
Jsem od Brna. Rajhrad. Nechce se mi prave kupovat hned oboje nove. Motor ma i po rozdelani kolem civek vytekly jakoby hnedy epoxyd ktery zatvrdl. Ten si myslim tam nebyl. Snad to prezim ten regl, byla by ho vetsi skoda nez motoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spaleny stridak?
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2019 16:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
taky můžeš zkusil to prostě očuchat, jak motor tak regl a to co bude smrdět je odpálené, pokud nesmrdí tak už jen vyllučovací metoda. A neboj ten smrad spáleného vinutí nebo elektroniky je nezaměnitelný a když máš motor rozdělaný tak můžeš šroubovákem zkusit jestli nemáš odlepené magnety v motoru

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spaleny stridak?
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2019 16:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.9.2018
Příspěvky: 10
K magnetum se nedostanu, stator je nerozebiratelny. Smrdel motor, proto si myslim, ze ten. Navic v urcitem miste rukou citim, ze pri toceni lehce pridrhava. Myslel jsem, ze pri seknutem motoru kvuli prekazce to bud vyresi spojka nebo to proste nepojede, necekal jsem spaleni. Asi nema cenu reklamovat, je to z Hobbykingu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spaleny stridak?
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2019 17:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.9.2018
Příspěvky: 10
Jinak co byste doporucili za motory? Na co se mam kdyztak divat? Nechci do toho zase cpat moc penez. Je to na 4WD. Co treba tento? https://profimodel.cz/cs/hobby/119645-r ... 05120.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spaleny stridak?
PříspěvekNapsal: ned 09.06.2019 8:24 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.6.2011
Příspěvky: 39
Bydliště: MORAVA
Nenapsal jsi jaký auto s jakým převodem ani jaký motor jsi v tom měl původně ... motor na ktery dáváš odkaz má 7,5 závitu to je vysokootáčkový - tak pro placky na asfalt ...... koukni po motorech 17 T a více , ale s tímto stylem ježdění v trávě bez převodování ti příště zase shoří motor , nebo regl ....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spaleny stridak?
PříspěvekNapsal: ned 09.06.2019 8:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.9.2018
Příspěvky: 10
Je to Himoto Zenit. Dostal jsem ho jen tak, tak jsem pretiskl lamajici se dily na tiskarne a ted ho prehodil na stridak. Dival jsem se podle KV. V origu to ma nejakych 3100 nebo kolik a ja se dival neco kolem tech 4. Prevod netusim kolik ma spur, ale kolecko na motoru je T15.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spaleny stridak?
PříspěvekNapsal: stř 26.06.2019 15:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2010
Příspěvky: 1024
Bydliště: Pivín, okr. Prostějov
Mám podobný dotaz. Taky mi po závodech trochu smrdí motor, asi spálený, závod jsem dojel, ale potom již auto cukalo, nechtělo se mu do akcelerace a následně vystřelilo naplno.. maximální výkon se asi trochu snížil.. tedka je problém, že nevím, zda je jen motor KO, nebo zda je to i reglem, senzorovým kablem, netuším ,co myslíte? nějáká rada?
motor po rozdělání nejeví poškození, ale lehce z něj prostě smrdí, takže nevím.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spaleny stridak?
PříspěvekNapsal: sob 29.06.2019 10:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.6.2009
Příspěvky: 496
sice nepíšeš co je to za motor a regulaci, ale obecně asi takto:

Změřit teplotu - jestli jsi to krátkodobě přehřál tak to trochu smrdí.
Jestli to takto cukalo, ale už necuká, kontroluj bezprostředně po jízdě teplotu, klidně prstem, chvilku bys to měl vydržet, lepší je teploměr :-)
Jeslti to cuká nadále i při studeném motor, tak vyměň nejdříve senzor kabel, pak zkus jíny motor (to je jednoduší), pak regl.
Taky se podívej u motoru na ložiska na vůli, nebo na hřídel jestli není axiálně vymačkaná, posouvá se - taky to může pomoct.
Ale nejčastěji mi to dělal senzor kabel, nebo odcházel regl, alespoň mém případě.
Může to být taky kondenzátorem u reglu, to že se to projeví v souvislosti se smrdícím motorem je někdy zavádějící a s motorem to souciset nemusí, jen se to v tom okomžiku projevilo něco co tam už nějakou dobu dřímalo.
Doufám, že jsi pořádně zkontroloval, že mechanicky je vše OK?

Nejlepší je se poradit s někým v reálu na závodech, vidět konkrétní chování, typ motoru, regulace, zapojení atd.

_________________
VBC Racing, Sanwa, Team Orion


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz