Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: drops
PříspěvekNapsal: úte 14.05.2019 20:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.1.2012
Příspěvky: 289
Bydliště: ¨Libina
Taky bych to chtěl umět

_________________
koksák


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: drops
PříspěvekNapsal: stř 15.05.2019 11:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 316
Obrázky: 1
Skôr ten svah mať za záhradou by som scel :P

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: drops
PříspěvekNapsal: stř 15.05.2019 16:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Mně teda nepřijde, že je za tím nějaké extra letové umění. Ale možná jen nevím, na co se mám dívat. Každopádně když to srovnám s tím jak lítá Surfimp, je to o něčem jiném. Třeba tady s Ahi:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Nebo tady s Le Fish:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Ale svah je to pěkný, o tom žádná.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: drops
PříspěvekNapsal: stř 15.05.2019 17:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
YenyaKas píše:
Mně teda nepřijde, že je za tím nějaké extra letové umění. Ale možná jen nevím, na co se mám dívat..


Docela by mne zajímalo nějaké video od tebe, když tak zasvěceně hodnotíš letové umění :mrgreen:
Jinak mě to pilotně přijde proti Ahi/Le Fish spíš náročnější. Ta tebou odkázaná videa stojí a padají s výborným svahem, kde to prostě nosí všude a pak už se dá s obratným modelem blbnout snadno. U nás na tohle moc podmínky nemáme, ale u moře to je místy super, měl jsem například možnost vidět na vlastní oči americkou plachtařskou mekku Torrey Pines (pobřeží Tichého oceánu) a to je prostě něco úplně jiného, než jakýkoli svah u nás.
Pak to jde snadno, popravdě třeba u toho druhého videa s Le Fish mi dokonce přišlo, že pilot místy letí lehce na náhodu a o přesnosti moc být řeč nemůže. A zase - v takto luxusním proudění to jde, ale kdyby tohle zkusil na méně dobrém kopci, tak by asi brzy skočil nedobře. U toho Dána mám pocit daleko lepší kontroly atd., ale je to samozřejmě těžko porovnatelné kvůli úplně jinému charakteru letu odlišného modelu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: drops
PříspěvekNapsal: stř 15.05.2019 17:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
Tak předně, Dán létá na lepší hudbu (The Chemical Brothers - Galvanize) :wink:
Ale jinak tam má pěkné přesné výkruty např. rozfázované na nožové lety (čas 1:30), nebo naopak velmi pomalý výkrut (hned potom).
Také létá s mnohem rychlejším, dražším a méně nárazuvzdorným modelem.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: drops
PříspěvekNapsal: stř 15.05.2019 17:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Vždyť rovnou píšu že možná nevím na co se mám dívat, a rozhodně nikde nepíšu, že jááááá bych to zaletěl líp. Když napíšu, že se mi nelíbí nějaký obraz, hokejový zápas nebo písnička, tak tím přece taky neříkám, že já bych to dovedl líp. Tak mi nepředhazuj něco, co jsem nenapsal. Jen uvádím, co mi přijde jako zajímavější, lepší, a z mého pohledu obtížnější pilotáž.

Ano, on letí víc "na náhodu", že ty figury a jejich posloupnost vymýšlí za letu. Nijak mě to neuráží.

Někde tam má článek a video o tom, jak lítat v horších podmínkách: http://www.slopeaerobatics.com/articles ... onditions/

Ale jinak ty podmínky jsou podle mě srovnatelné s tím úvodním videem, takže s tím to porovnávat lze, není třeba sem tahat naše svahy.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: drops
PříspěvekNapsal: stř 15.05.2019 18:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
YenyaKas píše:
Ale jinak ty podmínky jsou podle mě srovnatelné s tím úvodním videem, takže s tím to porovnávat lze, není třeba sem tahat naše svahy.


Nemáš tak docela pravdu - při té čisté plynulé pilotáži by to šlo zaletět i u nás v daleko více případech, než to "neorganické blbnutí" na dalších videích.
Jinak k videu LeFish - já netvrdím, že mne to "vymýšlení za letu" jakkoli uráží, jen to prostě o pilotáži nevypoví tolik, jako plynulý uhlazený
Dejme tomu, že si jako osoba specializovaná na větroně vezmu 3D EPP akrobata jako PinkCow od RC Factory. Když vyrazím létat, tak budu dělat velmi akční obraty, bude to vypadat skvěle a video pro neznalého fajn. Pak to strčím do ruky třeba Honzovi Špatnému či jinému člověku specializovanému na akrobacii - on z hlediska divočin nezaletí o moc víc než já, ale to, že jsem v akrobacii hluboce podprůměrný, se projeví v momentu, kdy bude cílem ty obraty zalétat v přesném prostoru, výkruty přesně zastavovat, atd. - najednou budu "úplně malinký"...
A asi nějak takto na mne působí rozdíl videí - Dán to krásně fázuje (výkruty), časuje obraty (tlačený přemet končí kde začal, drží linii a tak). Tohle prostě u těch zbylých příkladů tak docela patrné není...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: drops
PříspěvekNapsal: stř 15.05.2019 18:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Já spíš oceňuju to, že Surfimp s tím lítá i pár centimetrů nad zemí, a dostane se z toho, i když to zrovna na malou chvíli přestane nosit. Přesnost tak moc neocením, a když už, tak si dovedu představit, že k přesnolétání je lepší mít ten motor, a naopak tam podle mě (zdůrazňuji) není důvod, aby to celé vypadalo i nějak esteticky.

Tady ty sporty které míchají estetiku s nějakým objektivním bodováním - krasobruslení, skoky na lyžích, přesnolétání asi taky - mně přijdou lehce absurdní (znovu opakuji pro jistotu: mně). To je jako kdyby někdo chěl rozhodovat o tom, jestli Bob Dylan dostane Grammy na základě toho, jak přesně drží rytmus a jestli nezpívá falešně :-).

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: drops
PříspěvekNapsal: čtv 16.05.2019 9:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2004
Příspěvky: 205
Bydliště: Praha
Super létání, jeden z lepších kopců v Dánsku co se létání ale hlavně přistání týče. Bohužel slunce na "Levé" s odrazem od moře létání v podvečerních hodinách hodně znesnadňuje. Při podmínkách jako na videu, min cca 15m/s je to úžasný zážitek. Co bych rozhodně podotknul je, že při létání na takovém kopci musíte velmi přesně kopírovat hranu a to je na tom asi to nejobtížnější i když to nevypadá. Jinak je to prostě super lítání pro zábavu a o tom to je. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: drops
PříspěvekNapsal: čtv 16.05.2019 12:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.1.2012
Příspěvky: 289
Bydliště: ¨Libina
No nevím jak přesně musí kopírovat hranu možná v horizontální rovině .Tady na dalším videu s tím stejným érem létá výkruty do kruhu.Pro toho kdo létá akrobacii to při daných podmínkách asi nebude až tak obtížné.Mně se zkrátka líbí ta hra nejen s protivětrem ale jasné a pohledné využití dynamiky samotného éra. To střídání.

_________________
koksák


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: drops
PříspěvekNapsal: čtv 16.05.2019 12:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 316
Obrázky: 1
kokeš píše:
No nevím jak přesně musí kopírovat hranu možná v horizontální rovině .Tady na dalším videu s tím stejným érem létá výkruty do kruhu.Pro toho kdo létá akrobacii to při daných podmínkách asi nebude až tak obtížné.Mně se zkrátka líbí ta hra nejen s protivětrem ale jasné a pohledné využití dynamiky samotného éra.


Dotyčný lieta f3f súťaže, to vidno na jeho štýle, tam sa využíva dynamika naplno

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: drops
PříspěvekNapsal: čtv 16.05.2019 14:39 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Grugh píše:
pěkné přesné výkruty např. rozfázované na nožové lety (čas 1:30), nebo naopak velmi pomalý výkrut (hned potom).


Dovolím si svoji poznámku bodovače F3A, RCA, F3P a tak včetně muzikálů.

Je vidět, jak F3F modely létají akrobacii naprosto zoufale. Za ten více-bodý výkrut byla jasná NULA (od 0-10), za pomalý bych dal taky NULU, protože nebyl pomalý. Pomalý trvá více než 3sec. Když bych od toho odhlédl, tak DVA.
Ale to je tím, že ty větroně nejsou akrobaty.

Ale svah je to parádní. Škoda, že na kombat je to moc větrno.

Souhlasím s názorem, že je vidět pilotní rozdíl, když létám stylem "zrovna to tam upadlo, tak jsem to asi chtěl" a "naplánovaným letem". Speciálně za vyšších rychlostí. :D :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: drops
PříspěvekNapsal: pát 17.05.2019 11:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
TomasC píše:

Souhlasím s názorem, že je vidět pilotní rozdíl, když létám stylem "zrovna to tam upadlo, tak jsem to asi chtěl" a "naplánovaným letem". Speciálně za vyšších rychlostí. :D :D


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: drops
PříspěvekNapsal: pát 17.05.2019 12:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2004
Příspěvky: 205
Bydliště: Praha
kokeš píše:
No nevím jak přesně musí kopírovat hranu možná v horizontální rovině .Tady na dalším videu s tím stejným érem létá výkruty do kruhu.Pro toho kdo létá akrobacii to při daných podmínkách asi nebude až tak obtížné.Mně se zkrátka líbí ta hra nejen s protivětrem ale jasné a pohledné využití dynamiky samotného éra. To střídání.


Létání za silnějšího větru je lehčí než za slabšího, pokud nejdeme do extrémů. Pokud se podíváme na tvar kopce, nosí to skutečně jen nad hranou nebo lehce před, v horizontu a vertikálně od hrany výše s tím, že se vzrůstající výškou klesá vznos. ten se přibližně zastavuje tak vysoko nad kopcem jak vysoký kopec je. Tohle je vysoký kopec cca 6-10m, létání tedy není až taková honička o přesnost stopy. Ostatní dráha letu je na setrvačnost, takže jak se říká: "váha je motor".


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz