Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Taranis X9 Lite
PříspěvekNapsal: ned 12.05.2019 22:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
zelkar píše:
Jo, je to fakt podobný - má to dva kniply, váleček a taky displej :mrgreen:


Tak v tomto případě mluvit o plagiátu je skutečně dost blbost, běžný lowend, ovládání "válečkem" je už letité, měl to třeba Graupner/JR MX22 už "dáávno" atd. Provedení mi v dost ohledech přijde spíš jako remake Flysky/Turnigy 9X (liší se třeba právě tím "válečkem"), což mimochodem je jisté "uzavření kruhu", právě na tomto rádiu vznikl OpenTX.

Jiná věc ale je, že asi lze jen těžko věřit, že X9 lite není reakcí na Jumpery X12 a některé další novinky ve smyslu obchodním, tohle se asi moc okecat nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Taranis X9 Lite
PříspěvekNapsal: ned 12.05.2019 23:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
X9L jsem videl jako prototyp uz minuly rok v cine, myslim ze smerovani Flysky nebo MZ12 je presnejsi.

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taranis X9 Lite
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 6:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
RCStudio píše:
X9L jsem videl jako prototyp uz minuly rok v cine, myslim ze smerovani Flysky nebo MZ12 je presnejsi.


To by pak znamenalo, že budou i "Lite" telemetrické přijímače.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taranis X9 Lite
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 6:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Neni duvod, telemetrie je stejna a prijimace se daji aktualizovat.

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taranis X9 Lite
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 10:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
To bude zase dilema, přejít na ACCESS, zatím to nechat....Ještě jednu výhodu u ACCESS vidím. Při upgrade přijímačů nebude třeba rozlišovat soft (LBT, Non-LBT).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taranis X9 Lite
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 11:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
RCStudio píše:
Neni duvod, telemetrie je stejna a prijimace se daji aktualizovat.


Myslel jsem telemetrické přijímače s poloviční cenou. :-), než je začne dělat levně konkurence.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taranis X9 Lite
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 18:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
ellet píše:
....Ještě jednu výhodu u ACCESS vidím. Při upgrade přijímačů nebude třeba rozlišovat soft (LBT, Non-LBT).

To nerozlišujem ani teraz pri D8R-II Plus :mrgreen:
Myslím, že keby do toho spravili aj FW s podporou starých protokolov, išli by lepšie na odbyt. Cena rádia je jedna vec, ale prijímačov má človek viac, a preto treba pozerať aj na to, koľko stoja prijímače...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taranis X9 Lite
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 19:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
ddano007 píše:
...To nerozlišujem ani teraz pri D8R-II Plus :mrgreen:
Njn, taky mám něco z těch historických :) kousků. Mám to ale (teoreticky) vyřešený. Budou provozovány se starým amatérským vysílačem, kde mám DHT modul.

Tak si říkám, že by možná bylo dobrý založit pro ACCESS nový vlákno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taranis X9 Lite
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 20:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
No, ja mám tých "historických kúskov" dosť, nerátajúc do toho aj tie tri fungl nové z minulého roku v krabici pod stolom :lol:
Každopádne toto je skôr rádio pre začiatočníka, ktorý nemá hafo starých prijímačov - a ako také, z môjho pohľadu, moc nemá konkurenciu: za smiešny peniaz 24- kanálové rádio s neobmedzenými možnosťami mixovania...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taranis X9 Lite
PříspěvekNapsal: úte 14.05.2019 8:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
ddano007 píše:
Každopádne toto je skôr rádio pre začiatočníka, ktorý nemá hafo starých prijímačov - a ako také, z môjho pohľadu, moc nemá konkurenciu: za smiešny peniaz 24- kanálové rádio s neobmedzenými možnosťami mixovania...


No právě že konkurenci má - zmíněný Jumper 12PLUS... Tam máš za mírně vyšší cenu lepší gimbaly, víc přepínačů, možnost užít pro začátečnické EPP o poznání levnější varianty RXů (například Flysky), což cenu vyrovná a po pár RXech spíš otočí, větší výběr u různých BnF díky multiprotocolu, atd. Programování přitom stejné.

Pro X9 lite mluví teoreticky lepší základní vf modul (ale popravdě v kategorii očekávaného uživatele se to asi úplně neprojeví) a možná i lepší vazba na nové verze OpenTX, ale jinak asi nic.

Tohle nemyslím jako kritiku X9 lite, mě se naopak docela líbí, jen poměrně silně nesouhlasím s tím, že nemá konkurenci - právě že má...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taranis X9 Lite
PříspěvekNapsal: úte 14.05.2019 9:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Kdyby jste slyseli ty narky na 4in1 modul.
Nejvic me dojimaji ti lide co si koupi od nas RX a maji problem s Jumperem naparovat nebo provozovat. Ale my mame spatne prijimace :lol:

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taranis X9 Lite
PříspěvekNapsal: úte 14.05.2019 9:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
RCStudio píše:
Kdyby jste slyseli ty narky na 4in1 modul.
Nejvic me dojimaji ti lide co si koupi od nas RX a maji problem s Jumperem naparovat nebo provozovat. Ale my mame spatne prijimace :lol:


Já popravdě 4-in-1 nepoužívám ve spojení s FrSky RXy (mám ho v Taranisu, takže pro FrSky užívám interní modul), ale pro jiné věci to chodí v pohodě, otestoval jsem asi 6 variant a vyloženě pravidelně užívám Flysky a o něco méně často DSM2 a DSMX. A tohle chodí v pohodě na první klepnutí.
Popravdě u FrSky bych odhadoval, že problémy budou spíš na straně uživatelů než toho modulu, ono je tam variant protokolu (D8/D16/EU/neEU/ještě starší verze) tolik, že neznalý uživatel bude nutně zmaten. Nicméně co jsem jen pro ověření zkusil, tak mi FrSky EU RXy při správném nastavení chodily také "bez odporu".

Jinak ale k 4-in-1 doporučuji spíše přijímače AFDHS2A (Flysky) případně klony Futaby S-FHSS, ty mi přijdou "nejblbuvzdornější" a přitom hlavně AFDHS2A je hodně slušný protokol.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taranis X9 Lite
PříspěvekNapsal: úte 14.05.2019 14:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
tomashr píše:
No právě že konkurenci má - zmíněný Jumper 12PLUS... Tam máš za mírně vyšší cenu lepší gimbaly, víc přepínačů, možnost užít pro začátečnické EPP o poznání levnější varianty RXů (například Flysky), což cenu vyrovná a po pár RXech spíš otočí, větší výběr u různých BnF díky multiprotocolu, atd. Programování přitom stejné.

Čo ja viem? :?
Cena T12Plus skoro dvojnásobná, nemá 24 kanálov, nemá oficiálnu podporu OTX, nemá Jumper prijímače...
Záleží na tom, aké máš požiadavky.
Pri X9 Lite máš od rovnakého výrobcu prijímače, senzory, podporu OTX. To je z môjho pohľadu to, čo potrebuje začiatočník: all-in-one riešenie.
Ukáž mi iného výrobcu, ktorý to v tejto cene ponúka.
Jasné, že vieš skombinovať lacnejšie riešenie. Ale aj pri tom 4in1 module máš tuším napísané, že negarantujú, že to bude makať s každým prijímačom...
Takže preto si myslím, že tažko nájsť medzi výrobcami konkurenciu.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taranis X9 Lite
PříspěvekNapsal: čtv 16.05.2019 5:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2007
Příspěvky: 517
Bydliště: Brno


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Uhh. No Bruce dobre popsal novy protokol.

_________________
To vyhnije, a kdyz ne tak na to hodime SPcko(s.re pere)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taranis X9 Lite
PříspěvekNapsal: čtv 16.05.2019 7:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Bruce timto videem pomerne deklasoval svuj kanal. Mozna by bylo lepsi kdyby pred natocenim trochu premyslel.
24k - mezi nasimi zakazniky jsou lide kde je 16k malo. Tvrdit ze on sam nepouzil vic jak 9 k je dost...
Sifrovani - krom zajisteni ukradeni protokolu (coz je pochopitelne a vyvoj neni uplne levny) to ma hlavne benefit v tom ze se lepe kontroluji data ktera se prenesou lze u nich lepe zajistit nenarusenost jak rizeni tak telemtrie. Nasi telemtrii lze posilat i uzivatelska data jako UART a timto se uchrani i data uzivatelu. Frsky neni jen o hobby ale pouzivaji jej i spolecnosti ktere vykonavaji letecke prace. Tam je spolehlivost prenosu kriticka, nebot nikdo nechce ztratit stroj za stovky tisic a jeste napachat na zemi skodu. Tyto spolecnosti pozadovali lepsi zajisteni protokolu a to bylo docileno prave siftrovanim.

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz