Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1046 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 70  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 10:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Do obsahu stavebnice jsem přidal niť Dynema 0,3mm pro táhlo s SOP.
Kusovník o pár příspěvků výše jsme aktualizoval.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 12:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
Tomáš podľa skúsenosti po poslednej súťaži čo sme mali v Nevericiach tak ja náhon SOP do vetra bude lepší bovden. Alebo ak máš pevnú balzu na smerovku tak dať tuhšiu pružinku


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 12:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Ano tuhá musí být opravdu dost, minimálně jako na F3K. Není s tím však problém, stejně jako u VOP.
Do větru je lepší bowden alespoň na VOP. Ve stavebnici bude jeden bowden a jedna Dynema. Řekl bych optimální kompromis.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 06.05.2019 7:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Mě na pružinkách štvaly vždycky dvě věci.
Zaprvé to je chtě nechtě větší nápor na servo - neříkám že neúnosný, ale prostě to tam je. Za druhé se dost často mělo kormidlo s pružinkou snahu odlepovat od pásky. Zase - řešitelné, ale pokud k tomu není opravdu zásadní důvod, tak mi přijde nepatrné navýšení hmotnosti o bowden jako téma k úvaze - zhoršení váhy celkem malé, ale jednoduchost a spolehlivost zkrátka vyšší...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 06.05.2019 10:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Na elektru by se mi taky líbily spíš dva bowdeny, ale třeba je to jen zvyk - váhu asi moc neřeším, motor a baterky něco vážit budou.

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 06.05.2019 10:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Toto už nechám na každém jak uváží. Primárně je to vyvíjené a testované pro soutěžní lítání RES.
Je jasné, že než vozit vzadu olovo, kvůli dovážení případného motoru, baterek atd, tak to raději bowdeny dva. O tom bez debat. Nicméně mám pocit, že i v případě elektro varianty se dovažovat nebude. Baterky mají docela velký prostor k posunu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 07.05.2019 7:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
dorazily krabice


Přílohy:
IMG_20190507_063725.jpg
IMG_20190507_063725.jpg
[ 100.31 KiB | Zobrazeno 2644 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 07.05.2019 7:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Tak na okraj k bowdenům - včera jsem trochu vážil... Pokud se použije uhlík 0,8mm, tak ten váží (metr) 0,7g, vnitřní plastová trubka bowdenu má cca 3g. Hmotnost takto řešeného bowdenu do Kiwi tedy bude kolem 4g, reálně je o něco kratší, ale zase přibydou koncovky.
Pro srovnání klasický drát 0,8mm má sám o sobě skoro 6g, primární část hmotnosti bowdenu je skutečně "v železe", i po ztenčení na 0,5mm bude vážit víc než vnější trubka.

Tolik obecná informace, každý ať si přebere sám (já si sám ještě nejen na 100% jistý, jak to nakonec udělám).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 07.05.2019 9:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
tomashr píše:
Tak na okraj k bowdenům - včera jsem trochu vážil... Pokud se použije uhlík 0,8mm, tak ten váží (metr) 0,7g, vnitřní plastová trubka bowdenu má cca 3g. Hmotnost takto řešeného bowdenu do Kiwi tedy bude kolem 4g, reálně je o něco kratší, ale zase přibydou koncovky.
Pro srovnání klasický drát 0,8mm má sám o sobě skoro 6g, primární část hmotnosti bowdenu je skutečně "v železe", i po ztenčení na 0,5mm bude vážit víc než vnější trubka.


Chápu dobře, že se vezme vnitřní trubička z klasického "pelikáního" bowdenu, ta se použije jako vedení, a do ní se nacpe uhlíkový "drát"? Nebo je to nějaká speciálka, o které jen nevím? Takhle jsem to chtěl udělat - teda za předpokladu, že ten metrový uhlík bude stačit délkou.

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 07.05.2019 9:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
bitovod píše:
Chápu dobře, že se vezme vnitřní trubička z klasického "pelikáního" bowdenu, ta se použije jako vedení, a do ní se nacpe uhlíkový "drát"? Nebo je to nějaká speciálka, o které jen nevím? Takhle jsem to chtěl udělat - teda za předpokladu, že ten metrový uhlík bude stačit délkou.


Ano, přesně tak... Tohle jde na malé modely, kde stačí uhlík 0,8mm.
"Speciálky" taky jsou - optimum je tlustší uhlík v tenké teflonové trubičce, tak má táhla třeba Pike Perfection, ale pro Kiwi asi zbytečné, tak nemá cenu řešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 07.05.2019 9:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Jasně - a jen pro záznam (ne pro Kiwi, tedy mimo téma), ta teflonová trubička se dá někde koupit? Měl bych dva větší kandidáty, jinak by do nich asi šel ten obyč.

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 07.05.2019 10:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
bitovod píše:
Jasně - a jen pro záznam (ne pro Kiwi, tedy mimo téma), ta teflonová trubička se dá někde koupit? Měl bych dva větší kandidáty, jinak by do nich asi šel ten obyč.


Nevím, já ten uhlík v teflonu mám v Djangu a to jsem řešil tak, že jsem poslal zprávu výrobci Pike, ať mi to přiveze na závody :-) Koupit to určitě půjde, jen jsem zkrátka osobně neřešil. Tak na první pokus mi vypadlo tohle: https://www.aliexpress.com/item/Free-sh ... 52125.html , některé průměry vypadají slušně, ale do detailu jsem zkrátka nezkoumal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 07.05.2019 10:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
bitovod píše:
......jsem to chtěl udělat - teda za předpokladu, že ten metrový uhlík bude stačit délkou.


ano, metrový kus bude opravdu stačit. Ve stavebnici je metrový kus drátu průměr 0,6mm a plastová trubička příslušného průměru, oboje od MP JET


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2019 20:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Zase přibylo na https://adobe.ly/2GH4Q0r pár fotek - už mám oba středy pohromadě, jede se dál. O víkendu s tím asi pohnu, bude hnusně, tak nedělní závody odpadají...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pát 10.05.2019 8:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Pěkně a rychle to roste! Nezapomeň pak zalít spáry mezi trubkou a pásnicí. Ideální by byl epoxid s cabosilem a mikrobalony. Možná by stačila jen hustá disperze.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1046 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 70  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz