Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1146 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pon 22.04.2019 14:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. . to už po letech řídí jen podvěsek mozkovej . .
Zatím. Ale od loňska jsem podezřívavej . . .
Když to nevrčí, na vrcholu stáhnout, zatím funguje . . . .
Vážení Ď za rady
L


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pon 22.04.2019 14:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jó teď už vidím, že máš verzi PRO, takže on to janva9 jen trochu nepřesně pojmenoval. Je to menu "Trim settings" a máš to popsané v anl.manuálu na str.82. Jestli u české verze souhlasí čísla stránek nevím. U MC-20 to tak je, takže kombinovat německý, anglický, český manuál je hračka. :lol: Tím přepnutím CO na SE dosáhneš právě toho, že můžeš mít trimování pro každou fázi jiné. Žádné mixy do toho netahej.

Edit: Přes to menu "trimstep SE detail.jpg" to nastavovat nemusíš. Prostě si během letu přepneš na požadovanou fázi a vytrimuješ si co je potřeba, pak si přepneš na jinou fázi a zase si vytrimuješ. To je všechno.


Naposledy upravil Lark dne pon 22.04.2019 15:06, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pon 22.04.2019 15:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
Larku dík budu si pamatovat.
Stáhnu si pro jistotu trochu textu . . .
L


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pon 22.04.2019 15:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak jsem si schválně stáhnul i německý manuál pro MZ-24 PRO a jsem z toho jelen (stránkování souhlasí). V německém mají zkratky GL a PH, ale v angl. CO a SE. Prostě nechápu 8O


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pon 22.04.2019 15:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. . . učil jsem se šprechtit v letech 66-69 . . to je fakt už dlouho. A anglicky jsem ke své škodě nepolíbenej . .
Ď za zájem.
Problém jsem si myslím tak nějak pořešil, nechci a nebudu s níčím závodit, ale ti, co to potřebují - napadají mne F3béčkaři (krásná to disciplína) a jim podobní, plus maketáříi, tam to chápu. A pak ten překlad manuálu dělá radost třeba i v Trivoxu...
Mám v posl RX GR mimo varia i tu 3D "stabakcelgyro" a z dob studijních si tak nějak pamatuji co je PID regulace a jak s ní cvičil pan Laplace,
ale tuto veselost jsem před pár lety ukojil 3d stab Eagle tree se třemi trimříky + centrálním gejtem na zvoleném kanále.
V "bublinách "dobré, funkční. Ve starém klouzadle 2m6 se mi to nějak nelíbilo. Naštěstí to dalším kanálem šlo shodit . . .
Teď, jak jsem s dědky dva dny blbli na na place ( byl Bernard, ukulele, kontrabas, kytary a vozembouch hudební), tak kolega honil jakéhosi 2m hotlajnerníka soupravou JETI. Divnej letovej projev . .ptám se . .aha, stabilizace . .
Hlavně aby fungovaly snímače úhlu náběhu . . .
Vzletem v Let !!
L


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pon 22.04.2019 16:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. . jojo, MÁM CZ manuál od prodejce . . s německejma displejema. A to se tu a tam liší od nabídky angl displeje.
Má bejt šeredně a tak jsem vyklidil éra z auta a Vosáka hodil na stůl.
Myslím si, že pro daný případ to řešení přes plyn je pro Vosáka komfortní . . i když k profesionalitě to má trošku dál . . .
:-)
L


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pon 22.04.2019 16:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Radši jsem ty odkazy schoval, než přijde zase vyhrožování právníkem...
Příště je dám radši do SZ (i když teď nebyly k ničemu).
Držím palce v nastavování, já se taky odhodlávám k letovým režimům a pod., mám Mx-20 a tohle jsem ještě nedělal...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pon 22.04.2019 17:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jajně, asi je to tak lepší, než dráždit hada bosou nohou. :D
Jinak co vím, tak už se na ty letové režimy chystáš hóóódně dlouho. :lol: Neboj se toho, chce si to jen vyzkoušet a uvidíš jak je to jednoduché a na lítání příjemné, když si bez problémů vytrimuješ každý extra. Ty popisy jsou možná trochu krkolomné, ale nic na tom není. Jde jen o poprvé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pon 22.04.2019 17:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
:D Nene, ta ikona má název Trim Step. Je hezká zelená.

Až se Jirry odhodlá zkusit fáze, tak zjistí jaká je to paráda. A toho se asi bojí. :D

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pon 22.04.2019 18:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Janva9, jó už to vidím, na displeji je Trim Step, ale v manuálu je to v kapitole Trim settings. Ty manuály jsou děs a běs.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Graupner MZ-24 PRO HOTT programování
PříspěvekNapsal: ned 12.05.2019 5:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.5.2019
Příspěvky: 2
Zdravím, měl jsem Graupner MZ-18 HOTT kde naprogramovat letové fáze na modelu ENJOY 3 F5J a jejich ovládání kniplem plynu (a deaktivaci motoru ve fázi buterfally) byla otázka cca půl hodiny.
Ale nyní v Graupner MZ-24 PRO HOTT je to cesta do úplné ..někam. Jak mohou v výrobci zavedený postup a navíc logický, naprosto změnit. Nemám šanci vše naladit, prostě nelogická hrůza. Když umrtvím St1 ve fázi buterfally tak nefunguje nastavení výchylek Kř a Kl i potlačení výškovky a když vše předělám na fungující Kř i Kl i V, tak St1 stále aktivuje motor i ve fázi buterfally. A navíc si po pokusech vše nastavit nemohu vzpomenout jak jsem v na začátku umrtvil ST1 i když přeskakoval na plnou výchylku. Chce to odložit a odpočinout ale TX je na ovládání a neměla by zahálet
Má někdo postup programování už úspěšně vyřešen.
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: ned 12.05.2019 10:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
Neumrtvuj ST1. Pro umrtvení ovládání motoru použij křivku plynu. Prostě rovná čára -101%.

Používám to i pro blokování motoru proti náhodnému zapnutí. Fáze HOLD, ve které zapínám model a mám v ní základní nastavení modelu pro kontrolu.

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: ned 05.01.2020 18:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
Zdravím v novém roce . . .
JOJO, CH1 a TROTLE CUT . . .
Má v MZ 24 PRO akro benzin klasika a trotle cut mi funguje...A teď začínám kompletovat podobné éro, jen to má křídlo navíc . . .
A motor je stejný . . . ALE nemůžu ten chcíp motoru nastavit . . ruce se mi zatím neklepou a co bylo k snídani si zatím pamatuji . . .
A dioptrie snad za to nemůžou . . ..Ale abych tady nepsal litanie. Dal jsem to do wordu včetně obr a byl bych povděčen za upozornění
kde že se stávám blbem, v jakém kroku . . .
A mám na paměti výrok jednoročního dobrovolníka Marka:
Člověk by chtěl být gigantem, ale je lejno . . Zkuste pumpovat slávu do prasete, stejně vám jednou bouchne . . .
Doufám, že touto myšlenkou jsem neurazil a neodradil případné rádce . . .
děkuji
L
Takže asi 2 x 2 stránky, funkční L 16 a nefunkční Bü 131


Přílohy:
L 16 trotle cut.docx [711.01 KiB]
125 krát
B 131 trotle cut.docx [760.29 KiB]
95 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: ned 26.01.2020 18:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. . pro pořádek.
Trotle cut a MZ 24 . . .
Dal jsem trotle cut i idle low do chodu, tedy na sucho, zbejvá natahat hadičky od nádrže a pár drobností . .
- úvodní chybou asi bylo, že jsem to nastavoval již na vymezeném chodu serva, nastaveném subtrimu včetně reverzu i trotle curve
- ani po zrušení reverzu se mi nedařilo . . byl pro mne lepší z prostorových důvodů, ale vyřešeno a chod normal
- tak jsem začal "blbnout s % + a - , neutrálem, křivkou plynu až jsem to rozchodil . . . recept nedám, pletou se mi ta
všelijaká procenta sem a tam a k tomu německá logika
- manuál mi nepomohl . . . otrocké překlady technických textů z cizích jazyků do češtiny bývají úsměvné. Ale je to moje chyba,
měl jsem se víc učit . . . :-) Dobře mi tak.
- až se venku voteplí tak jen ten volnoběh donastavit . .
- jen jako veselost, manuál je s německými obr displeje a funkčními zkratkami a rádio má displej anglický . . .
Málo platné aileron je hezčí než Querruder . . . a takové Empfängersttromversorgung je fešácké slovo
České nejneobhospodařovávatelnějšími plodinami je mi milejší . . .
:-)

Leon


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Graupner MZ-24 pro HOTT
PříspěvekNapsal: ned 23.08.2020 16:55 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 12.6.2020
Příspěvky: 82
Mam dotaz, jak nastavim s MZ-24pro a prijimaci GR-18+3×G+3A+vario stabilizaci?? V menu vysilacky jsem na nic neprisel a z angl. navodu k prijimaci taky nejsem moudrej. Poradte mi nekdo prosim. Diky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1146 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: olisoft, prikrylm, Seznam.cz [Bot], tomashr a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz