Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 16:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tak tohle video jsem našel na ruském fóru, je to z meziregionálního mistrovství z roku 2015 v Jaroslavli. :o
První záběry jsou z centra města, technicky zajímavé to začíná být cca od 5-6. minuty.
Velmi zajímavé je, jak to startují tou holí, pak ho roztáčejí než motor skočí do rezonance a pak si stoupnou na tu plošinu kolíku. :D
No, je to kategorie, která je asi ruské specifikum, tedy nevím kde ještě se v tomto soutěží. :roll:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Na konci videa jsou zobrazeny výsledky, nejvyšší rychlost byla dosažena v třídě desítek na úrovni 320km/h.
Jinak, ten věkový průměr soutěžících i organizátorů. 8O Bohužel to vypadá, že stejně jako u nás jsou mnohé kategorie asi na vymření. :cry:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 16:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
A to brždění koštětem je taky originální .. :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 16:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Kdysi se to jezdilo i u nás, ale jestli se nepletu, tak se jezdilo proti směru hodinových ručiček, stejně jakou "účka". Holt Rusové musí mít všechno jinak. :lol: ale je to mazec a mám dojem, že někde po světě se to ještě jezdí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 16:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Tohle zas tak moc ruské specifikum není, spíš je to trochu historie, které už jinde zmizelo... V minulosti se to ale jezdilo i u nás a v řadě dalších zemí, ještě daleko déle se pak jezdily upoutané rychlostní lodě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 17:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Teď nevím, jestli jsem moc mladej (58), ale já to nikdy nezažil. Masové to určitě nebylo. Já jen četl ruské knížky o tom, jak pro ta auta ty motory upravovali. Každopádně, tohle je čistě technická disciplína, koho baví spíš pilotování, ten si při tom moc neškrtne. Ale koho baví tuning motorů, tak ten si opravdu příjde na své. Jenže na tuhle kategorii musí být zázemí. Bez toho kruhového autodromu by to asi nešlo a bylo by to i nebezpečné. SvazArm, který by to postavil už není, ale v Rusku DOSSAF pořád ještě mají. Co vím, tak ode mne by to šlo jezdit asi nejblíž v Havířove, nedaleko plovárny tam takový ohrazený kruh mají (létaly sa tam i Učka), jenže to je dost blízko obytné čtvrti, tak nevím, jestli by dnešní obyvatelé ten jekot motorů tolerovali. :roll:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 17:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Solim Namez píše:
A to brždění koštětem je taky originální .. :D

Jj, to koště je super! :lol: :lol: :lol:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 17:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
tuším ještě koncem 70. let vyšel v modeláři -časopise plánek takového auta. Odebíral jsem ten časák od roku 78.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 17:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.5.2005
Příspěvky: 888
Bydliště: Žatec
Blog: Zobrazit blog (1)
Zdravím, u nás v Čechách se to také jezdilo tak v 60 tých letech. :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 17:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
tomashr píše:
Tohle zas tak moc ruské specifikum není, spíš je to trochu historie, které už jinde zmizelo... V minulosti se to ale jezdilo i u nás a v řadě dalších zemí, ještě daleko déle se pak jezdily upoutané rychlostní lodě.

Rychlostní upoutaná auta se stále jezdí, včetně řady závodů a i mistrovství. Počty lidí, co to dělají jsou obecně malé (bohužel jako většina ryze technických a nekomerčních modelářských kategorií v současnosti)
http://www.speedmodelcar.com/results/20 ... -%2020.htm
Mj. nejblíž je to k vidění v Německu, tam je relativně nejsilnější základna tady v okolí.
Letošní kalendář:
http://www.speedmodelcar.com/calendar.htm


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 17:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
VTjr píše:
Teď nevím, jestli jsem moc mladej (58), ale já to nikdy nezažil. Masové to určitě nebylo. Já jen četl ruské knížky o tom, jak pro ta auta ty motory upravovali. Každopádně, tohle je čistě technická disciplína, koho baví spíš pilotování, ten si při tom moc neškrtne. Ale koho baví tuning motorů, tak ten si opravdu příjde na své. Jenže na tuhle kategorii musí být zázemí. Bez toho kruhového autodromu by to asi nešlo a bylo by to i nebezpečné. SvazArm, který by to postavil už není, ale v Rusku DOSSAF pořád ještě mají. Co vím, tak ode mne by to šlo jezdit asi nejblíž v Havířove, nedaleko plovárny tam takový ohrazený kruh mají (létaly sa tam i Učka), jenže to je dost blízko obytné čtvrti, tak nevím, jestli by dnešní obyvatelé ten jekot motorů tolerovali. :roll:

V roce 1973 na mistrovství evropy naviga v Budějcích se ještě jezdily upoutané rychlíky (na Bagru - tj. prakticky uprostřed města, v rekreační zoně) - to ještě jezdil Šustr a další - mj. dodnes si ho a třeba i Merlottiho s jeho FSR 15 pamatuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 17:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Těch 320Km/h je od 34:55min.To je fofr... :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 23:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Zajímavý je, že 256 km/h dokážou s 1,5 ccm a 320 km s 10 ccm. To není zase tak velkej rozdíl, při tom rozdíl výkonů motorů je řádově vyšší ve prospěch 10 ccm. Nojo, fyzika je sfiňa. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.04.2019 7:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Nebude to náhodou tím, že menší kubarury se dají vytočit do vyšších otáček? :?

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.04.2019 10:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Možná. Ale větší kubatůra má větší krouťák a tak ji můžeš zpřevodovat na stejný i vyšší točky jako maj ty malý kubatůry.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.04.2019 10:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
jestli to taky nesouvisí s tím, že odpor roste s kavdrátem rychlosti...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz