Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 03.04.2019 16:38 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.3.2011
Příspěvky: 30
Bydliště: Liberec
Ahoj lidi,
jelikož mi už malinko vyrostly dětičky, začal jsem mát čas vrátit se k některým starým koníčkům. Oprášil jsem rádio, letadla, heliny ... a zjistil co všechno mi chodí a spíš nechodí poté co jsem to několik let nezapnul. Pročetl jsem si spousty příspěvků a témat na fóru a potřeboval bych tak trošku nasměrovat.
Aktuálně mám doma Futabu T7C (předělávanou z 35MHz na 2.4GHz) a 3 kousky klasických 450tek v různém stádiu vůlí a rozkladu. Lítá to, ale má to už svoje za sebou.
Taky jak jsem zjistil tak reakce a návyky jsou tak na 20% kde bývaly. (to nechme stranou, to snad doženu) Nicméně připadám si tak trošku jak alenka v říši divů Všechno je dost jinak.
Jelikož jsem zjistil že ke svému vysílači už neseženu jiný přijímač než bazarový, tak pokukuju po Futabě 12K ... tam doufám že nestřílím moc mimo a nešahám vedle.
Co se týká helin, tak jak jsem zjistil tak klasika s pádlama je dneska spíš retro. Když jsem hračky uložil do šuplete, tak se o FBL psalo jako o budoucnosti a výkřiku techniky.
Principielně tuším jak to funguje, ale potřeboval bych trošku nasměrovat na rozumný FBL systém na který se orientovat. Na trhu toho je strašne moc. U hodně 3D gyr jak jsem zjistil se jedná spíš o řešení pro normální plošníky (fakt to někdo potřebuje ?)
Optimálně prostě nějaký "mainstream" ... Akrobacii jsem nikdy nelítal a ani nebudu - rotorem nahoru mi to stačí. Režim "záchrana" by se mi asi občas hodil
Nejlépe něco s jednoduchým nastavením. Jak jsem koukal, tak spousta řešení se nastavuje appkou v PC. Nevím jak moc je to komplikované a jak moc je potřeba nosit sebou na plochu notebook. Něco co doladím šroubováčkem, nebo z mobilu by asi bylo ideální :)
Nebo je lepší šáhnout po přijímači s 3D gyrem ?
Prostě v tom dost plavu. Potřebuju nakopnout na nějaký mainstream FBL systém u kterého už si naštuduju detailněji co to umí a neumí. Na netu jsem jich našel hodně, ale chybí zpětná vazba z praxe. Další problém je ten, že řada příspěvků na fóru je starých, tak se mi těžko rozlišuje co je ještě živá technologie a co už je dávno překonané.


Díky za odpovědi.

_________________
T7CP + FrSky, HK-450GT, HK-450PRO, FPV, cca 10 letadel


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 03.04.2019 16:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
S tímto neprohloupíš.

viewtopic.php?f=107&t=65010


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.04.2019 16:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Myslím že se mnou v zásadě budou všichni souhlasit: Spirit.

Je český, má famózní podporu od autora (kdokoliv má problém, tak se ihned řeší, dokud se nevyřeší).
Má záchranu (i automatickou podle výšky) a další doplňkové funkce, nastavitelné chování (od chování koaxiálu přes maketu po hard 3D).
Koukni na http://www.spirit-system.com, dočteš se tam ledacos a je tam i diskuse do které se také koukni jak funguje ta podopora ;-)
Nastavuje se to doma v počítači, na letišti je možnost doladit telefonem (Android i Apple), nebo (s určitými vysílačkami) plnohodnotně přímo přes vysílačku, vše v češtině.
Edit: Zdzd byl rychlejší :D

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2019 9:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7120
Bydliště: Vsetín
Na třech helinách lítám miniKbar, jasně, nebude asi dosahovat takových kvalit, ale za tu cenu? A nikdy jsem s ním neměl žádný problém, pravda, mají teprve asi cca 200 startů.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.04.2019 9:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.1.2019
Příspěvky: 49
Spirit funkčně i cenově bez konkurence, moje zkušenost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.04.2019 21:46 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.3.2011
Příspěvky: 30
Bydliště: Liberec
Dík za informace.
Spirit a Tarot 450 je na cestě.

_________________
T7CP + FrSky, HK-450GT, HK-450PRO, FPV, cca 10 letadel


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz