Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MC 20 Hott-MZ 12 Hott učitel-žák
PříspěvekNapsal: pon 01.04.2019 18:21 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2009
Příspěvky: 52
dobrý den,mám tyhle dvě rádia a ani za boha je nemůžu zprovoznit v systému učitel-žák...není někdo z okolí Vyškova kdo by pomohl?díky


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: MC 20 Hott-MZ 12 Hott učitel-žák
PříspěvekNapsal: pon 01.04.2019 21:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Pároval jsem před časem MC-20 a MX-12. Už si to moc nepamatuju, ale hlavní věc je, že se nejdřív spáruje žák s modelem a teprve potom v TX učitele v menu žák, tento Tx s Tx žáka. Jak už někde v diskuzi zaznělo, v návodu to Graupner popisuje na mnoha stránkách, ale je to ve finále triviální na 3 věty. (Ono taky většina popisu je na spojení pomocí kabelu.) Ještě si vzpomínám, že v tom menu žák učitel na Tx učitele, je potřeba zaškrtat přenášené kanály.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC 20 Hott-MZ 12 Hott učitel-žák
PříspěvekNapsal: pon 01.04.2019 22:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ten postup nastavení sem dával kdysi Boš a snad mě nezastřelí, když sem přidám i ten jeho návod, který jsem si trošku zeditoval. :? Podle jeho nastavení je přijímač napárovaný na žákovský vysílač.
V těch manuálech je to u každého vysílače popsané trochu jinak a je v tom i spousta matoucí "omáčky" pro propojení pomocí kabelu. Zjistil jsem, že asi nejlíp je to asi popsané v manuálu pro MX-20, kdy Rx je napárovaný na učitelský Tx, což mě osobně připadá výhodnější, protože jako učitel model zalétám, vytrimuju, a pak teprve nastavím režim učitel, včetně přiřazení přepínače. Pak v žákovském vysílači nastavím stejný model včetně nastavení (bez párování Rx), a pak teprve napáruji vysílače mezi sebou.


Přílohy:
Nastavení_Učitel-Žák.doc [28 KiB]
164 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC 20 Hott-MZ 12 Hott učitel-žák
PříspěvekNapsal: úte 02.04.2019 9:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
A já jsem popsal to kdysi takto:

Rosta2 . 15.08.2013 16:00:40 . e-mail . www . info
předchozí vlákno-filtr vlákno-strom odpovědět
Re: bezdratovy ucitel/zak na Hott
yoda (15.08.2013 00:10:32): No já jsem se s tímto problémem taky dost dlouho trápil, podle manuálu, a stejně pořád nic. Takže postup je takový, že se s přijímačem v modelu spáruje pouze vysílač ŽÁK. Na vysílači učitel se pouze aktivuje vhodný mikrospínač v menu TEACHER - PUPIL a v tomto menu se potom provede spárování vysílačů ŽÁK - UČITEL . A nakonec se nastaví vychylky kormidel a plynu na obou vysílačích, tak aby byly stejné - čili když učitel má třeba plnou směrovku a žák ji má také, tak při přepnutí na žáka ta směrovka musí zůstat stále naplno vychýlená, některé mixy se musí nastavit pouze na vysílačí učitel, na vysílači žák to nereaguje.


Je ale asi celkem jasné, že jako první učitel zaletí žákův model, vyladí se nastavení modelu, a potom se teprve udělá to nastavení učitel a žák.


Naposledy upravil Rosta2 dne úte 02.04.2019 9:26, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC 20 Hott-MZ 12 Hott učitel-žák
PříspěvekNapsal: úte 02.04.2019 9:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
...........

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC 20 Hott-MZ 12 Hott učitel-žák
PříspěvekNapsal: úte 02.04.2019 9:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jak jsem psal, fungují obě varianty napárování přijímače a je každého věc, co komu vyhovuje. Rosta2, nechápu ale jak to myslíš s tou směrovkou? Pokud budu mít kormidla před přepnutím na žáka v nějakých výchylkách, tak po přepnutí na žáka se nastaví do polohy podle poloh kniplů žáka a jeho trimování. Prostě se modulace přebírá ze žákovského vysílače. Pro režim učitel/žák žádné mixy nepoužívám a na žákovském vysílači nastavím třeba jen menší výchylky než na učitelském.

Edit: Většinou ale předávám řízení s při kniplech v neutrálu, případně se domluvíme na kolik si má nastavit plyn.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC 20 Hott-MZ 12 Hott učitel-žák
PříspěvekNapsal: úte 02.04.2019 10:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
Možná jsem se jenom neobratně vyjádřil, prostě ty výchylky kormidel , musí být stejné jak na vysílači učitel tak i na vysílači žák, prostě když mám na vysílačí žák vychýlený knipl třeba té směrovky nadoraz, a na modelu má směrovka 30° tak to stejné musí být i na vysílači učitel a naopak, já jsem měl vysílač MC-20HOTT a žák měl vysílač MX-12HOTT, a rozsah těch výchylek na těch vysílačích nebyl totožný, tak se musely upravovat, aby ty výchylky z těch vysílačů byly na nodelu stejné, ale to je snad každému jasné :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC 20 Hott-MZ 12 Hott učitel-žák
PříspěvekNapsal: úte 02.04.2019 10:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
Lark píše:
Jak jsem psal, fungují obě varianty napárování přijímače a je každého věc, co komu vyhovuje. Rosta2, nechápu ale jak to myslíš s tou směrovkou? Pokud budu mít kormidla před přepnutím na žáka v nějakých výchylkách, tak po přepnutí na žáka se nastaví do polohy podle poloh kniplů žáka a jeho trimování. Prostě se modulace přebírá ze žákovského vysílače. Pro režim učitel/žák žádné mixy nepoužívám a na žákovském vysílači nastavím třeba jen menší výchylky než na učitelském.

Edit: Většinou ale předávám řízení s při kniplech v neutrálu, případně se domluvíme na kolik si má nastavit plyn.



Ano ale já jsem většinou zase přebíral řízení, když už byla skoro katastrofa, a žák se zasekl, samo že řízení se předáva když je model v takové řekněme neutrální poloze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC 20 Hott-MZ 12 Hott učitel-žák
PříspěvekNapsal: úte 02.04.2019 10:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak už si rozumíme. :D Velikost výchylek ale stejná být nemusí a pro žáka je někdy výhodnější mu ty výchylky zmenšit, nebo omezit plyn. Alespoň pro úplné začátky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC 20 Hott-MZ 12 Hott učitel-žák
PříspěvekNapsal: sob 13.04.2019 12:35 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2009
Příspěvky: 52
tak vyřešno přímo na prodejně Reichard model.....přijímač spárován s učitelským vysílačem a pak vysílače mezi sebou,bez problemu,díky všem zúčastněným za snahu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC 20 Hott-MZ 12 Hott učitel-žák
PříspěvekNapsal: ned 31.05.2020 18:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
Neví někdo jak je to z módy. Může mít učitel např. mód 1 a žák mód 2 ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC 20 Hott-MZ 12 Hott učitel-žák
PříspěvekNapsal: pát 03.07.2020 23:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 16.8.2018
Příspěvky: 95
Bydliště: Kladno
Vysílač žák a vysílač učitel můžou mít rozdílné mody. Vyzkoušeno s MZ12PRO a MX-10.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz