Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1484 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: čtv 14.03.2019 16:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2004
Příspěvky: 192
Bydliště: Třebechovice pod Orebem
Ve větru o síle 5-6m/s kdy opravdu ručička měřáku nesleze pod 5m/s není moc příjemné létání s žádným F3K modelem.Také určitě platí čím menší tím horší (turbulence,nárazy větru,...).
Doporučil bych ti raději zakoupit plnohodnotné starší F3K.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: čtv 14.03.2019 17:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Ahoj, díky za info. Tak to bude lepší si radši počkat na větší F3K, 1,5 metrovku. Jak to tak ale sleduju, na bazaru zatím nejde nic sehnat nebo mám čistě smůlu při hledání. Zaplatit za nový model s plnou výbavou 12 000 Kč a více, a potom zjistit, že to není ten správný šálek čaje o páté bych moc nechtěl :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: pát 15.03.2019 22:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2008
Příspěvky: 533
Bydliště: Praha 8 - Karlín
Obrázky: 1
Ahoj,
Koukám že se tu rozebírá Prcek.
Pokud přemýšlíš o lítání v téhle kategorii, tak ti ho určitě doporučuji.

Přesně jak píše Marcel, je skladný i sestavený a hlavně lehký. Balast jsem zatím neřešil, ale určitě jde udělat.
Tedy co se týká verze K. U Fka jsem už nějaký balast zkoušel, ale stejnak to bylo málo a na lítání v pořádným větru jsem musel lepit olovo k trupu pod křídlo. Hlavně teda v alpách.

Ce se týká toho větru, tak určitě si v pohodě zalítáš do těch třech metrů. Pak to je spíš "honění" modelu po obloze a snaha o bezpečné přistání.

Myslím si že Prcka vyrábím celkem dost tuhého a s krásnou letovou váho od 125 gramů. Při hodech jej vůbec nešetřím - i ostatní kamarádi co stále létají závody. Výšky jsou víc než uspokojivé. Nemám to změřené ale odhady jsou někde kolem 30-40 m. Což mi přijde super.

Pokud máš o Prcka zájem, nebo nějaký dotaz tak neváhej napsat: jiri-model@email.cz, nebo případně na FB

Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: pát 15.03.2019 22:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.1.2016
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha 10
Obrázky: 6
Ahoj. Tak investuj 400 a prijed na workshop. Tam vse uvidis nazivo a dostane se ti i spousu dobrych rad do zacatku. F3k je drazsi ale o to hezci. Zadny motory gumy atd... Plus skvela parta lidi. Minimalne bude na workshopu dobra party s dobrejma lidma. Popr s sebou budu mit jedno ero v rozkladu. Tak ho muzi na nejakej hod a zkousku pucit. Mod 1 aurora9x... Jinak metrovka super. Ale proste 1,5 je 1,5m...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: pát 15.03.2019 23:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
GWSka píše:
Ahoj,
Koukám že se tu rozebírá Prcek.
Pokud přemýšlíš o lítání v téhle kategorii, tak ti ho určitě doporučuji.

Přesně jak píše Marcel, je skladný i sestavený a hlavně lehký. Balast jsem zatím neřešil, ale určitě jde udělat.
Tedy co se týká verze K. U Fka jsem už nějaký balast zkoušel, ale stejnak to bylo málo a na lítání v pořádným větru jsem musel lepit olovo k trupu pod křídlo. Hlavně teda v alpách.

Ce se týká toho větru, tak určitě si v pohodě zalítáš do těch třech metrů. Pak to je spíš "honění" modelu po obloze a snaha o bezpečné přistání.

Myslím si že Prcka vyrábím celkem dost tuhého a s krásnou letovou váho od 125 gramů. Při hodech jej vůbec nešetřím - i ostatní kamarádi co stále létají závody. Výšky jsou víc než uspokojivé. Nemám to změřené ale odhady jsou někde kolem 30-40 m. Což mi přijde super.

Pokud máš o Prcka zájem, nebo nějaký dotaz tak neváhej napsat: jiri-model@email.cz, nebo případně na FB

Jirka


Ahoj Jirko,

díky za info. Jaký je prosím Tě rozdíl Tvých verzí K a F? Tuším asi ve váze, ale nevím jak v letu a další odlišnosti. Jaká je průměrná letovka kolem těch 3 - 4 m/s. u nás pořád fouká, bezvětší nebo menší vánek je už zázrak ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: pát 15.03.2019 23:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Majklíček píše:
Ahoj. Tak investuj 400 a prijed na workshop. Tam vse uvidis nazivo a dostane se ti i spousu dobrych rad do zacatku. F3k je drazsi ale o to hezci. Zadny motory gumy atd... Plus skvela parta lidi. Minimalne bude na workshopu dobra party s dobrejma lidma. Popr s sebou budu mit jedno ero v rozkladu. Tak ho muzi na nejakej hod a zkousku pucit. Mod 1 aurora9x... Jinak metrovka super. Ale proste 1,5 je 1,5m...


Ahoj, jj, určitě přijedu, díky. Parta dobrých lidí je základ. Volnost u FK má něco do sebe :-) Za půjčení na hod bych byl moc rád, ale lítám bohužel mód 2 ... Řeším ještě, jak je to s opravama modelu. Vrtulník jsem si dokázal sám postavit, ale s těmito materiály to neumím a hlavně v malém bytě nemůžu díky rodině a dětem pracovat s laky apod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: sob 16.03.2019 9:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.1.2016
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha 10
Obrázky: 6
Ahoj ja bydlim v panelaku v malym byte s ditetem a nikdy problem nebyl. Vlastne jediny co pouzivas na opravu je epoxy a vterinak. Coz se da v pohode uhlidat. O opravach spis az osobne. Ale hlavu bych si s tim nelamal. 90% oprav udelas s trochou cviku sam. Hezky den a navidenou


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: sob 16.03.2019 10:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2008
Příspěvky: 533
Bydliště: Praha 8 - Karlín
Obrázky: 1
Jak bylo už řečeno. Verze K je značně lehčí a vyráběná z jiných materiálů než verze F.
U Fka je zapotřebí aby křídlo bylo pevnější a i těžší, proto je použitý sendvič Herex a jiná tkanina. Jako další rozdíl je v délce trupu a v ocasních plochách.

Myslím si že v těchto podmínkách úplně v pohodě. I s tím 120 gramovým házedlem se dá lítat na svahu, ale nesmí moc dunět.

Co se týká oprav, tak jak už také bylo řečeno. Není to nic složitého. Opravdu stačí řídký, nebo střední vteřiňák a epoxid. Popřípadě kousek tkaniny. Ale pokud by sis s opravou nevěděl rady, tak tady na fóru ti vždycky někdo poradí jak na to.

Co se týká letového projevu, tak Prcek při dobrém seřízení létá zcela sám. Je to větší volňásek. Hodně také záleží na stylu létání a na velikosti výchylek. Já osobně mám radši větší výchylky než kdokoli jiný. A i tím se Prcek dostává na dost hravé a obratné letadlo. Hodně si nechá líbit a spoustu věcí dokáže odpustit.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: sob 16.03.2019 11:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Majklíček píše:
Ahoj ja bydlim v panelaku v malym byte s ditetem a nikdy problem nebyl. Vlastne jediny co pouzivas na opravu je epoxy a vterinak. Coz se da v pohode uhlidat. O opravach spis az osobne. Ale hlavu bych si s tim nelamal. 90% oprav udelas s trochou cviku sam. Hezky den a navidenou


Ahoj, tak to jsem rád. Pokud to je jenom vteřiňák a epoxy se skelnou tkaninou, tak to by šlo. Ale stejně o opravách osobně. V každém případě setkání rozhodne.

Hezký víkend


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: sob 16.03.2019 11:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
GWSka píše:
Jak bylo už řečeno. Verze K je značně lehčí a vyráběná z jiných materiálů než verze F.
U Fka je zapotřebí aby křídlo bylo pevnější a i těžší, proto je použitý sendvič Herex a jiná tkanina. Jako další rozdíl je v délce trupu a v ocasních plochách.

Myslím si že v těchto podmínkách úplně v pohodě. I s tím 120 gramovým házedlem se dá lítat na svahu, ale nesmí moc dunět.

Co se týká oprav, tak jak už také bylo řečeno. Není to nic složitého. Opravdu stačí řídký, nebo střední vteřiňák a epoxid. Popřípadě kousek tkaniny. Ale pokud by sis s opravou nevěděl rady, tak tady na fóru ti vždycky někdo poradí jak na to.

Co se týká letového projevu, tak Prcek při dobrém seřízení létá zcela sám. Je to větší volňásek. Hodně také záleží na stylu létání a na velikosti výchylek. Já osobně mám radši větší výchylky než kdokoli jiný. A i tím se Prcek dostává na dost hravé a obratné letadlo. Hodně si nechá líbit a spoustu věcí dokáže odpustit.


Díky za odpovědi. Budu přemýšlet o Prckovi a o dvou verzích K nebo F. S opravami si nechám poradit, nemám v tom žádnou praxi. Ale snad na workshopu a setkáních se dozvím všechno, co bude třeba.

Hrozně mě to láká, ale musím mít jistotu, že zvládnu nastavení a opravy. U Prcka je fajn, že můze mít i gondolu s motorem. To je perfektní, kombinace házedla s motorovým větroněm.

Děkuji za perfektní odpovědi!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: sob 16.03.2019 17:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2007
Příspěvky: 2788
Bydliště: Český Těšín
ja mám Prcky dva z težším křídlem na svah a z lehčím na louku :) ale na svahu jde lítat i z prckem Kačkovým do silnějšího větru tam přidám závaží do těžis
ště. beru ho sebou na výlety na hory a jak jehezký kopeček tak házím :roll:

_________________
Chase360 SniperII LA 700 Agile 7,2 Rytmus Max
http://petrct.rajce.idnes.cz/
http://www.helitesin.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: ned 24.03.2019 20:14 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2009
Příspěvky: 45
Zdravím,
dovolil bych si zde položit otázku ohledně RC vybavení. Chci se po delší pauze vrátit k létání a F3K je jasná volba. Musím koupit novou soupravu a tedy - jaký by byl ideální vysílač pro tuto kategorii? Ptám se hlavně ohledně ovládání letových režimů.Létal jsem velké větroně a měl jsem pultovou graupnerku 24. Díky moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: ned 24.03.2019 20:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2013
Příspěvky: 242
Bydliště: Řáholec
Obrázky: 0
b13 píše:
jaký by byl ideální vysílač pro tuto kategorii?

Zarytí "AntiFrskyisti" prosím jednoduše ignorovat, předem díky!

ZA MNE Frsky Taranis Q X7, a proč?
    - neskutečný poměr cena/výkon
    - opravdu kvalita, prosím neplést si s levnou čínou - a ano, opravdu jsem viděl vnitřnosti mnoho jejich produktů
    - výborný malinký příjmač G-RX6 s integrovaným variem (každého přeci zajímá jak se zlepšuje v hodech :D )
    - příjmače FrSky v pohodě zvládají napájení jednočlánkem LiPo (kapacita, ideální válcový tvar tak akorát do čumáku (Turnigy), rychlé a hlavně jednoduché dobití bez nutnosti balancování...)
    - OpenTX, tj. prakticky žádné limity v programování - a že je opravdu co programovat: Druhy a nastavení F3K
    - LUA skripty - hodně zajímavé možnosti právě pro F3K
    - hlasový modul - není hodno spouštět oči z modelu kvůli pohledu na display pro odečtení výšky, času, stavu baterky, atd...
    - ale hlavně výborná ergonomie pro F3K - váha, tvar, hmatníky
    - šachta pro externí vysílací modul (Jeti, Futaba, Spektrum), kdo má non-Frsky příjmače v modelech
    - jednoduchý přechod (povolení/přitažení 2 šroubků) na "zajímavý" Mód 0 - oba kniply se vrací na střed (mj. dobrá ochrana před hodem "na brzdách", tj. většinou destrukcí modelu)
    - tvar přímo vybízející k vylepšování:
    Příloha:
    IMG_20190219_150836.jpg
    IMG_20190219_150836.jpg
    [ 37.91 KiB | Zobrazeno 4531 krát ]

    - a v neposledné řadě výborná tuzemská podpora, CZ systém, CZ manuály, šablony, skripty, atd...

_________________
frsky x7 & frsky xLite | telink toro & zohd orbit & hacker tomahawk.ng


Naposledy upravil kitemonkee dne ned 24.03.2019 23:59, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: ned 24.03.2019 22:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2014
Příspěvky: 155
Bydliště: Brno
Obrázky: 6
Co se týče rádia a obecně systému, každý podle své chutě a co mu vyhovuje. Obecně je v Česku pro Káčka rozšířeno Frsky, Jeti, Graupner, Futaba :)

_________________
Především F3Káčka, ale i něco omotorované se v hangáru najde
Jeti DS-12 Carbon


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: ned 24.03.2019 22:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
kitemonkee píše:
Zarytí "AntiFrskyisti" prosím jednoduše ignorovat, předem díky!

ZA MNE Frsky Taranis Q X7, a proč?
    - neskutečný poměr cena/výkon
    - opravdu kvalita, prosím neplést si s levnou čínou - a ano, opravdu jsem viděl vnitřnosti mnoho jejich produktů
    - výborný malinký příjmač G-RX6 s integrovaným variem (každého přeci zajímá jak se zlepšuje v hodech :D )
    - příjmače FrSky v pohodě zvládají napájení jednočlánkem LiPo (kapacita, ideální válcový tvar tak akorát do čumáku (Turnigy), rychlé a hlavně jednoduché dobití bez nutnosti balancování...)
    - OpenTX, tj. prakticky žádné limity v programování - a že je opravdu co programovat: Druhy a nastavení F3K
    - LUA skripty - hodně zajímavé možnosti právě pro F3K
    - hlasový modul - není hodno spouštět oči z modelu kvůli pohledu na display pro odečtení výšky, času, stavu baterky, atd...
    - ale hlavně výborná ergonomie pro F3K - váha, tvar, hmatníky
    - tvar přímo vybízející k vylepšování:
    Příloha:
    IMG_20190219_150836.jpg
    - a v neposledné řadě výborná tuzemská podpora, CZ systém, CZ manuály, šablony, skripty, atd...


Ahoj a co např. Taranis Plus nebo X-lite? Nemáš s tím zkušenosti? Měl jsem Horus X10S, ten prodal a pořídil Jeti DC. Teď přemýšlím o F3K a o pořízení další, lehčí vysílačky k házení. Nevím, jak bych házel s DC ...


Naposledy upravil Petronel dne pon 25.03.2019 19:27, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1484 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz