Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 171 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Modely v Evropské unii
PříspěvekNapsal: pát 15.03.2019 18:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9140
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Já se neperu, za mě pere manželka 8) . Nemám náladu se s nějakým blbem v gumákach, co zrovna upadl z traktoru, dohadovat.
Jinak k předchozímu, samozřejmě, pokud je aspoň ústní souhlas s užíváním plochy, není problém, pokud není, záleží na kulakově nátuře a náladě. Než jsem se dostal do klubu, létal jsem z polní cesty. Bylo nás takových víc. Kulak nás nechával v klidu, hádal se jen s blby, kteří mu na motorkách a čtyřkolkách jezdili po zoraném a osetém poli. Taky jsem hledal model v poli, ale snažil jsem se chodit v řádkách a co nejméně šlapat po obilí, či jiné plodině. To samé vtloukám do kluků, že se nemůžou jako banda vrhnout do pole, když jim tam přistane model. Jde tam majitel a jde co nejopatrněji.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely v Evropské unii
PříspěvekNapsal: pát 15.03.2019 18:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.3.2012
Příspěvky: 943
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, ČR
Sunn píše:
...Pokud po mě někdo něco chce, třeba omezovat moje práva, je povinen se mi prokázat...

Myslím že tady zaměňuješ příčinu a následek. Soukromá osoba tě samozřejmě nemůže vykázat z veřejného prostranství, ale ty naopak nemáš právo volného přístupu na plochy, které veřejné nejsou, mezi ně patří i soukromá pole, louky, pastviny atd. Takže pokud tě z nich majitel vyhání, neomezuje tvoje práva, ale ty jsi svým vstupem omezil ta jeho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely v Evropské unii
PříspěvekNapsal: pát 15.03.2019 19:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Chjo, pokusím se to vysvětlit na modelové situaci.

Jdu po polní cestě, která vede přes louku. Jsem tam poprvé, na výletě. Nikde žádný plot, cedule se zákazem, nic podobného.
Kochám se krajinou a hezkým počasím.
Najednou odněkud přiběhne týpek a začne na mě řvát, ať vypadnu, protože tohle všechno okolo je jeho.

Jak se zachovám?
A) Sklopím uši a uteču - ale kam? Pokud to tam neznám, nevím co je soukromé a co ne.
B) Zeptám se ho, v čem mu vadím a snažím se ho uklidnit.
C) Vyzvu ho, aby mi prokázal, že je skutečně majitel pozemku a ne náhodný kolemjdoucí prudič.

Tak co myslíte?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely v Evropské unii
PříspěvekNapsal: pát 15.03.2019 19:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
To, že nemáme právo vstupovat na soukromé louky, pastviny nebo pole je poměrně častý omyl.

Řeší to zákon 114/1992 Sb., § 63, zejména odstavec 2.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely v Evropské unii
PříspěvekNapsal: pát 15.03.2019 19:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
DAF píše:
Já se neperu, za mě pere manželka 8) . Nemám náladu se s nějakým blbem v gumákach, co zrovna upadl z traktoru, dohadovat.
Jinak k předchozímu, samozřejmě, pokud je aspoň ústní souhlas s užíváním plochy, není problém, pokud není, záleží na kulakově nátuře a náladě. Než jsem se dostal do klubu, létal jsem z polní cesty. Bylo nás takových víc. Kulak nás nechával v klidu, hádal se jen s blby, kteří mu na motorkách a čtyřkolkách jezdili po zoraném a osetém poli. Taky jsem hledal model v poli, ale snažil jsem se chodit v řádkách a co nejméně šlapat po obilí, či jiné plodině. To samé vtloukám do kluků, že se nemůžou jako banda vrhnout do pole, když jim tam přistane model. Jde tam majitel a jde co nejopatrněji.


Z jakého důvodu nazýváš zemědělce kulakem? Nepřijde ti to trošku hloupé? :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely v Evropské unii
PříspěvekNapsal: pát 15.03.2019 19:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.3.2012
Příspěvky: 943
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, ČR
Sunn píše:
To, že nemáme právo vstupovat na soukromé louky, pastviny nebo pole je poměrně častý omyl.

Řeší to zákon 114/1992 Sb., § 63, zejména odstavec 2.

Naopak, poměrně častý omyl je, že to právo vždy máme!

Ten zákon cituješ naprosto správně, ale jednak je tam uvedeno "pozemky ve vlastnictví či nájmu státu, obce nebo jiné právnické osoby", tj. není tam pole či louka soukromé fyzické osoby, za druhé v odstavci 3) je to právo dost významně omezeno, takže nás asi budou nejvíc zajímat ta pole a louky a tam zjednodušeně řečeno nesmíš ve vegetačním období.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely v Evropské unii
PříspěvekNapsal: pát 15.03.2019 19:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
jio píše:
A on jako soukromá osoba má snad právo mě odněkud vykázat?

Keď ti vlezem bez pozvania na pozemok tak ma tam necháš? :mrgreen:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely v Evropské unii
PříspěvekNapsal: pát 15.03.2019 19:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
PetrD píše:
takže nás asi budou nejvíc zajímat ta pole a louky a tam zjednodušeně řečeno nesmíš ve vegetačním období.

Bez zvolenia majiteľa tam nesmieš aj mimo vegetačného obdobia. Proste sa dlho žilo v socializme.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely v Evropské unii
PříspěvekNapsal: pát 15.03.2019 20:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
LV
Tak to máte na Slovensku horší než v Čechách.
Máš nějaký konkrétní odkaz na právní normu, která zakazuje na Slovensku vstup na louky apod. mimo vegetační období bez svolení majitele?


Naposledy upravil Sunn dne pát 15.03.2019 20:38, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely v Evropské unii
PříspěvekNapsal: pát 15.03.2019 20:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
PetrD

Jde-li o pozemek fyzické osoby, právo volného průchodu krajinou tam sice není, nevede-li přes tento pozemek nějaká veřejně přístupná účelová komunikace, stezka či pěšina. Potom ano. Proto jsem taky v modelové situaci podtrhl to, že jdu po cestě.
A pokud fyzická osoba pronajme pozemek právnické osobě (třeba družstvu), je tam vstup jako u pozemků, vlastněných právnickými osobami.

Jinak kdo chcete dobrovolně rezignovat na svá práva a nechat se kdekým neoprávněně vyhodit, vaše věc. Nebudu nikoho přesvědčovat, aby svá práva znal a uplatňoval.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely v Evropské unii
PříspěvekNapsal: pát 15.03.2019 22:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Sunn píše:
LV
Tak to máte na Slovensku horší než v Čechách.
Máš nějaký konkrétní odkaz na právní normu, která zakazuje na Slovensku vstup na louky apod. mimo vegetační období bez svolení majitele?

Na Slovensku to máme presne rovnako ako v Čechách. To, ako si to kto vyloží, nie je otázkou národnosti.
Zákon č. 543/2002 Z. z.Zákon o ochrane prírody a krajiny §57.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely v Evropské unii
PříspěvekNapsal: pát 15.03.2019 22:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Praha 4
Teda, že vám skáču do úst, pánové - ale kulaka na poli či louce sotva potkáte. Tam pracuje jen pár procent vlastníků půdy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely v Evropské unii
PříspěvekNapsal: sob 16.03.2019 0:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9140
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Sunn píše:
...Jinak kdo chcete dobrovolně rezignovat na svá práva a nechat se kdekým neoprávněně vyhodit, vaše věc. Nebudu nikoho přesvědčovat, aby svá práva znal a uplatňoval.

Je otázkou, zda vstupem na pozemek, ke kterému nemáš žádný právní vztah, nenarušíš jiná práva jiných osob. Průchod je zjevně něco jiného, než rozbalení si nádobíčka a poletování. Práva jednoho končí tam, kde začínají práva jiného, analogicky svoboda.
Kulak skutečně na pozemku pracovat nemusí, na to si může zjednat námezdní sílu. To mu ale nebrání si majetek chránit.
Miloši, zkus čtené analyzovat a správně interpretovat, pak ti nikdo tvé letadélko Káně nerozšlape, ani ten kulak ne. Checkni na to, zapni hedku a pak ti třeba thinkne, že to není žádné hate, ani fake, natož fuck, ale writtnul jsem to jako joke. Chtěl jsem jen někoho pranknout a ono to vyšlo :lol: . Btw, myslíš, že je to takhle cajk?

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely v Evropské unii
PříspěvekNapsal: sob 16.03.2019 0:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
DAF píše:
Je otázkou, zda vstupem na pozemek, ke kterému nemáš žádný právní vztah, nenarušíš jiná práva jiných osob. Průchod je zjevně něco jiného, než rozbalení si nádobíčka a poletování.

Od příspěvku, kde popisuju modelovou situaci, mluvím o průchodu, zjevně marně.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely v Evropské unii
PříspěvekNapsal: sob 16.03.2019 0:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9140
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Já právo na průchod nepopírám, ale to zde není meritem věci. Zde se stále bavíme o možnosti někde poletovat a nenarušit přitom oprávnění dalších osob.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 171 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz