Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 08.03.2019 12:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Zdravím všechny, nemáte někdo tento motor? Hořejší ho prodává jako F5J ekon. verzi pohonu. Ptám se, protože se mi nezdají moc parametry uváděné výrobcem. Doporučuje na 3s vrtule 9x7, 10x6 a dokonce 10x8 (což je teda zcela jistě blbost nebo překlep na 2s). V ecalcu už s 9x7 je motor s příkonem nad 360W, což je 15s limit motoru. Můžete se někdo podělit o praktické zkušenosti s tímto motorem?


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 08.03.2019 14:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 11.2.2017
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha
Nemám ho, ale na stoupáku k němu lze najít dost informací, např. https://www.stoupak.cz/forum/technika/9766-motor-vrtule-baterky-pro-f5j?start=450


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 08.03.2019 15:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
heczkot píše:
Nemám ho, ale na stoupáku k němu lze najít dost informací, např. https://www.stoupak.cz/forum/technika/9766-motor-vrtule-baterky-pro-f5j?start=450

Díky, za info, na odkazu vidím jen test od Ivana s 10x6 v F5J, ale proud a napětí nepíše, takže se toho jeden moc nedozví. Nebo jen špatně hledám?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 08.03.2019 15:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
U výrobce píšou max. 30A po dobu 15s. S 3s a 9x7 je člověk dle ecalcu na 37A a 379 W (max. 360W po dobu 15s). Nechápu to ...
Doporučují něco, co je výrazně nad limitem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 08.03.2019 15:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Tak jsem právě mluvil s Ivanem, proud neměřil. Lítá s tím déle než rok na 3s s 10x6 a prý v pohodě. Tak jsem to dal do ecalcu, 420W !!!! Těm parametrům od výrobce teda moc nevěřím.
Chtělo by to někoho, kdo to měřil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 08.03.2019 16:12 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 11.2.2017
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha
Datasheet výrobce jsi viděl? https://www.horejsi.cz/DataFiles/Dualsky/XMotor_EG_datasheet.pdf.

Ten motor je o něco větší než klasická oběžka 28xx, nemám důvod nevěřit, že funguje tak jak ho Ivan prezentuje. Že z eCalcu leze něco jiného bych příliš neřešil, dokud se zvažovaná aplikace příliš neliší od F5J a motor nebude přetěžovaný dlouhodobě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 08.03.2019 16:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
heczkot píše:
Datasheet výrobce jsi viděl? https://www.horejsi.cz/DataFiles/Dualsky/XMotor_EG_datasheet.pdf.

Ten motor je o něco větší než klasická oběžka 28xx, nemám důvod nevěřit, že funguje tak jak ho Ivan prezentuje. Že z eCalcu leze něco jiného bych příliš neřešil, dokud se zvažovaná aplikace příliš neliší od F5J a motor nebude přetěžovaný dlouhodobě.


Ono jde spíš o to, jestli ty parametry Ri a kv nejsou úplně jinde a proto to nehoří. Ale pak to také ovšem nemá ty výkony, které vychází v ecalcu. Jde prostě o to, že pokud někdo podle těch parametrů ladí a rozhoduje se o koupi motoru, pak bude nemile překvapen realitou. Tomu chce určitě každý předejít. Ostatně proto se na to ptám.
Srovnatelné motory jiných výrobců v podobné kategorii mají tyto parametry v trochu jiném poměru a proto také nevycházejí tak dobře, jako tento Dualsky, je to na delší debatu. A nechce se mi věřit, že by v Dualsky porazili fyziku. Vychází extrémně dobrá účinnost v porovnání s jinými motory a stejnými ostatními komponenty pohonu. Viz ecalc na obrázku.


Přílohy:
Minicorado XM2838EG-9L 9x7 3s.png
Minicorado XM2838EG-9L 9x7 3s.png
[ 466.35 KiB | Zobrazeno 2226 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2019 16:19 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 192
Bydliště: Plzen
Priznam se, ze mne to taky hooodne prekvapilo.

Neverim ze by lhal Altis. Opravdu jsem s motorem lital rok. Ted jsem jen dal nove baterky, Gaoneng 1000-3S. Zmeril jsem odpor hned jak prisly, bylo to kolem 6mOhmu, to se mi zda hodne dobre na tu kapacitu. Proud jsem nemeril -snazil jsem se vyuzit pocasi a tak nebyl cas. Ale uz v ruce je poznat, ze motor je vic nastvanej nez predtim. A vyska je taky vetsi nez driv, nejak to uz mame vsichni v oku. Odpor clanku jsem meril na nekolika pristrojich, v podstate stejne vysledky.
Delal jsem uz 5 startu, ten posledni byl dokonce 308 metru ... v grafu jeste neni.
Pokazde bylo skoro mrtvo. Ted to nejde.

eCalc - myslim ze vsichni delame chybu v zadani odporu eroplanu. Uprostred nahore je okenko Odpor = bezny nebo tak nejak. Nic s tim nedelame. F5J urcite "bezny" odpor nema. Ale neni tak snadne vlozit odpor spravne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 14:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
No, nakonec jsem se rozhodl to řešit méně kompromisní cestou a oběžku jsem nepoužil. Každopádně by nebylo od věci dát do modelu nějaký logger, třeba Unilog nebo Unisens, ať je naprosto jasno a oddělí se zrno od plev.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.03.2019 8:59 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 192
Bydliště: Plzen
Uveřejnil jsem to, co jsem naměřil. Všechno mi to zatim sedi: výška, předpokládaná doba letu bez "shazování", eCalc.
Nemohu vyloučit chybu, ale ta se dá zjistit jen měřením a byl bych jenom rád, kdyby ji někdo identifikoval.
Každého zájemce zvu na společné polétání na naší louce.

Apropó, mám zato, že móda používání nicků je už dávno za námi.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz