Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Elektropohon pro svahový větroň
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 7:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.5.2015
Příspěvky: 133
Chápu , že to zní paradoxně , ale chci model využívat více na ploše než na svahu.

Zadání je:

El. motor inrunner nebo opláštěná oběžka, max. cena cca do 3000 Kč. Čím méně ,tím lépe.

Průměr max. 36 mm, délka max 70 mm. Trup je v podstatě tyčka.

Napájení 3S 2200 mA. Baterie s více S a trochou kapacity se do trupu nevejde.

Letová hmotnost bez motoru cca 2300g.

Letový motorový projev a stoupavost vzhledem k zadání neočekávám bůhvíjak závratný.
Přesto by to neměla být až tak pomalá a líná mrcha.

Poradí někdo prosím, už jsem toho na netu zkouknul hodně, ale nenašel nic vhodného.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektropohon pro svahový větroň
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 11:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.5.2015
Příspěvky: 133
Mezitím se mi podařilo dohledat pro mne zajímavý motor --- MVVS 5,6/960 REDLINER

Jsou s ním zkušenosti? Nějaká měření by byla?

Stále však stojím i o vaše informace k úvodnímu článku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektropohon pro svahový větroň
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 13:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.3.2012
Příspěvky: 943
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, ČR
Všiml sis kolik ten MVVS váží? Na 3S má nízké KV, ten bych rozhodně nedoporučil, ten by potřeboval 4S baterku.

Důležitý údaj - jak vychází těžiště modelu, resp. jakou hmotnost motoru tam můžeš naložit, aby to optimálně vycházelo, tj. abys u lehkého motoru nemusel dovažovat vepředu nebo u těžkého naopak vzadu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektropohon pro svahový větroň
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 13:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
PetrD píše:
Všiml sis kolik ten MVVS váží? Na 3S má nízké KV, ten bych rozhodně nedoporučil, ten by potřeboval 4S baterku.

Důležitý údaj - jak vychází těžiště modelu, resp. jakou hmotnost motoru tam můžeš naložit, aby to optimálně vycházelo, tj. abys u lehkého motoru nemusel dovažovat vepředu nebo u těžkého naopak vzadu?

Keďže je to dajaké eFko tak to poletí naložené aj na 4500g.
Termičáka z toho neurobí aj keby sa vošiel do 2500g.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektropohon pro svahový větroň
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 14:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.3.2012
Příspěvky: 943
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, ČR
Jistě že to poletí i naložené, ale nějak nechápu jak nám to pomůže ve volbě vhodného pohonu s požadovaným zadáním?
Něco levného, malého, na 3S baterku, co by svižně letělo se 4,5kg modelem, to je sen nejednoho modeláře :wink: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektropohon pro svahový větroň
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 14:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
PetrD píše:
Jistě že to poletí i naložené, ale nějak nechápu jak nám to pomůže ve volbě vhodného pohonu s požadovaným zadáním?
Něco levného, malého, na 3S baterku, co by svižně letělo se 4,5kg modelem, to je sen nejednoho modeláře :wink: .

To bolo iba na margo toho ako vychádza ťažisko... Dá sa s tým pri danej maximálke dosť laborovať.
A čo sa týka "levného", tak nič také neexistuje. Buďto je niečo dobré, alebo lacné.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektropohon pro svahový větroň
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 15:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 439
...no, kdyby se ti povedlo tam nacpat baterku 4s, doporučil bych ti toto:
Turnigy 3458/4 1100 kV ( průměr 35 mm )
Talon 60 A
Já- accu 4s 1800 Bolt ( 200g ) doporučuji
Vrtule 12 -12,5 / 7-8
Kužel průměr 40
Model - Sonet E, váha 2240 bez accu, s accu 2440g.
Myslím, že bys byl spokojen a ta chvíle přemýšlení o uložení accu se vyplatí....
Ale samozřejmě je možná " jednoduchá " cesta - motor za mnoho tisíc, převodovku a tak...


Přílohy:
IMG_5755-1.jpg
IMG_5755-1.jpg
[ 93.08 KiB | Zobrazeno 2128 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektropohon pro svahový větroň
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 16:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.3.2012
Příspěvky: 943
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, ČR
Přikláněl bych se taky k předchozímu názoru. Motor v aspoň trochu přijatelných parametrech vzhledem k zadání a na 3S baterku mě napadá snad jedině Mega 22/30/3, jakákoliv oběžka 3548 (resp. AXI 2826) bude na 3S asi slabší.

Na 4S ten sortiment motorů dost naroste, a přitom ty zmiňované Bolty jsou jen o 2mm silnější než běžná 3S-2200 baterka. Pak už se dá z obdobné oběžky jak píše rodzr dostat slušný výkon, tak asi TOP by mohl být AXI 2830/10 , ale vzhledem ke KV by musel mít větší vrtuli. Případně by se dala použít tahle zapouzdřená varianta - GliderDrive SK3, kdyby vadily přívodní kabely u klasické 35mm oběžky.

Sám jsem před lety měl v NYXovi taky 3548/900KV na 4S a dalo se s tím při 2,5kg slušně lítat, ale stejně tam nakonec skončil převodovkový NEU 1112. Výkonové parametry samozřejmě někde jinde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektropohon pro svahový větroň
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 17:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.5.2015
Příspěvky: 133
pro rozdr : Turnigy 3458/4 1100 kV ( průměr 35 mm )jsem nikde nedohledal,
když tak Turnigy 3448/4 1100 kV ( průměr 35 mm ). Pokusím se zapracovat na umístění té 4S Lipol
Pokud jsi se nespletl tak dej odkaz na ten Turnigy 3458/4 1100 kV.

pro PetrD : Já ještě nevím jak bude těžiště vycházet, to záleží jaký motor a baterii použiji. Asi budu muset něco dovážit, to je nutné skoro vždy a to nyní neřeším. Ten MVVS je sice drahý, ale ten průměr motoru by mi umožnil řezat opravdu jen málo ze špice, což by se rozhodně kladně projevilo př i dovažování těžiště. Mně se to KV nezdá tak nízké (960 ot/V), ale na 4S by to bylo určitě lepší než na 3S, to s tebou souhlasím. Ta cena je fakt velké mínus.

pro LV : Termičáka z toho opravdu dělat nechci , ale myslím, že se dostanu na váhu cca 2800g , přičemž plošné zatížení činí cca 48,5 g na dcm. Původně jsem pomýšlel na hmotnost cca 2500g.

Pokud najdu motor aby to letělo svižně tak mne ta hmotnost netrápí. U Megy by taky asi nějaký motor byl, ale cenově si nepolepším oproti MVVS a na průměru motoru taky ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektropohon pro svahový větroň
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 17:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 439
[quote="smyk1111"]pro rozdr : Turnigy 3458/4 1100 kV ( průměr 35 mm )jsem nikde nedohledal,
když tak Turnigy 3448/4 1100 kV ( průměr 35 mm ). Pokusím se zapracovat na umístění té 4S Lipol
Pokud jsi se nespletl tak dej odkaz na ten Turnigy 3458/4 1100 kV.

...omlouvám se za překlep - je to D 3548 / 4 1100.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektropohon pro svahový větroň
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 17:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.5.2015
Příspěvky: 133
Vidím, že budu muset jít do 4S LiPol. Pokud myslíte , že je tak více možností je to dobře.
Ale jedna podmínka tu stále platí a to co možný nejmenší průměr motoru a to max 38 mm. A musí to být inrunner, nebo opláštěná oběžka. Drahé motory s převodovkami nechci použít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektropohon pro svahový větroň
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 17:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.3.2012
Příspěvky: 943
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, ČR
Možná jsem ten MVVS odsoudil zbytečně přísně, ale vzhledem k hmotnosti a ceně mi prostě na 3S nepřišel jako rozumná varianta.

Pokud nacpeš dovnitř 4S tak zkus mrknout na tu čínskou napodobeninu, já mám tu menší verzi 3850/1400KV a chodí dobře, a nepřekáží tam kabely. Dokonce jsem z toho vnějšího pláště na soustruhu trochu stočil (těsně pod 37mm) aby se mi volněji vešel do trupu. On ten MVVS sport nebo redliner je taky vepředu v místě ventilátoru opuchlý na 38mm, je to správně nakresleno v návodu u 4,6 sport


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz