Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 210 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další

Páči sa vám tento model?
Áno 64%  64%  [ 25 ]
Ne 13%  13%  [ 5 ]
Ani nelíbí ani není škaredý 23%  23%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 39
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lietadlo Pluto
PříspěvekNapsal: úte 05.02.2019 20:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Možná jsem blbě hledal, vyloženě díly, nebo rozsyp na tento model jsem nenašel. Našel jsem ale mezi jinými plánek http://www.vekamodel.cz/historici-a-exp ... -modely-2/. Ale vím, že Péter má zrovna žebra k dispozici.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietadlo Pluto
PříspěvekNapsal: stř 06.02.2019 14:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Dovolím si vložit odkaz na Peterů model Pluto https://veka1.rajce.idnes.cz/Pluto_-_ma ... konverze./. Péter má vždy perfektně zpracovanou povrchovku. A ještě parafrázuju jednu dnes rozšířenou novou hlášku "Dycky Pluto!" :wink: . Mimochodem při brouzdání na Outerzonu jsem našel plánek na model, který jakoby z vejfuku čuďáckýho Pluta vypadl. Doma pro zájemce najdu odkaz a přidám.
P.S. Tak se mi to povedlo dřív, tady to je https://outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=5083. Určité rozdíly se najdou, ale podobnost je velká.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietadlo Pluto
PříspěvekNapsal: ned 10.02.2019 20:27 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.1.2018
Příspěvky: 73
Bydliště: Sadská
Ahoj,tak jsem dneska aspoň stihnul vyřezat křidelka,nestíhám :D
DAFe ,můžeš mi vyfotit,jak máš chycenou přední nohu? díky L.


Přílohy:
WP_20190210_001.jpg
WP_20190210_001.jpg
[ 56.01 KiB | Zobrazeno 4328 krát ]

WP_20190210_002.jpg
WP_20190210_002.jpg
[ 63.56 KiB | Zobrazeno 4328 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietadlo Pluto
PříspěvekNapsal: ned 10.02.2019 21:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Bohužel teď nemůžu, ale i kdyby, moc bys z toho nepoznal. Popíšu, přední noha je od trupu dolů podle plánu. Nahoře v trupu je ohnutá do "L", samozřejmě obráceně, směrem nahoru. Přepážku mám "sendvičovou", uprostřed trojka letecká překližka, s vyříznutým šlicem podle ohybu nohy. To je zalito epoxidem a z každé strany je pak dvojka letecká překližka, samozřejmě přilepené tímtéž epoxidem. Dnes mám model na kroužku, kde schne. Byl jsem vyhoštěn z domova, že prý nitro smrdí "jag sviňa". Až to donesu domů, udělám trochu lepší fotku čumáku. Jen upozorňuju, že mě čeká ještě jedna vrstva a model budu mít doma až v druhé polovině týdne. Pak doplním album, mimochodem, už jsem dokončil barevnou povrchovku. Žlutá je doplněná červenými linkami. A potom už instalace :? . Vypadá to nadějně, že se mi to podaří vyvážit bez olova 8) .
P.S. Podobně mám udělaný i hlavní podvozek. Oboje nohy jsou z drátu prům. 3 mm. Hlavní nohy jsou pouze ohnutý drát do "A" a je zalepen do stejného sendviče, jako přední noha. Do trupu mám zalepené dva nákližky, se zářezy na půl výšky a sendvič je vyříznut podle těchto zářezů. Zářez je v dolní části. Sestava je pak vlepena do trupu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietadlo Pluto
PříspěvekNapsal: pon 11.02.2019 9:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.5.2005
Příspěvky: 887
Bydliště: Žatec
Blog: Zobrazit blog (1)
Zdravím, byl to model mého mládí, měl jsem ho 2 kusy. Byl krásně umaštěný od detonačního paliva a krásně voněl po éteru. Jednokanálové ovládání a byly to krásné časy. A už jsem 70+ Hezký den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietadlo Pluto
PříspěvekNapsal: pon 11.02.2019 9:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.11.2014
Příspěvky: 288
Bydliště: S.M.
Joker píše:
Zdravím, byl to model mého mládí, měl jsem ho 2 kusy. Byl krásně umaštěný od detonačního paliva a krásně voněl po éteru. Jednokanálové ovládání a byly to krásné časy. A už jsem 70+ Hezký den

Taky mám zcela shodné vzpomínky. Ted jej zřejmě obnovím jako elektro retro, ale el. na detonační palivo nemá ani náhodou :-( Petr 60+

_________________
Avalon57


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietadlo Pluto
PříspěvekNapsal: pon 11.02.2019 10:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Osobně jsem spíše pro čuďáky, než elektriku, takže bych tam dnes dal žhavíka, nejspíš Číňana, jedničku, nebo jeden a půlku. Samozřejmě ovládání rozšířené o M, K a V. Elektriku jsem tam dal jen z důvodu, že to bude muster pro kluky na kroužku.
P.S. Jinak už taky točím "pátý gumy". A jinak ten model v albu na rajčeti je moje první Pluto. Tenkrát mi nějak uniklo, je stejný rok výroby (plán), jako já. Při seznamování s RC technikou už byly trochu jiné modely.

_________________
Hitec Aurora 9X


Naposledy upravil DAF dne pon 11.02.2019 10:12, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietadlo Pluto
PříspěvekNapsal: pon 11.02.2019 10:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.11.2014
Příspěvky: 288
Bydliště: S.M.
DAF píše:
Osobně jsem spíše pro čuďáky, než elektriku, takže bych tam dnes dal žhavíka, nejspíš Číňana, jedničku, nebo jeden a půlku. Samozřejmě ovládání rozšířené o M, K a V. Elektriku jsem tam dal jen z důvodu, že to bude muster pro kluky na kroužku.
P.S. Jinak už taky točím "pátý gumy".

Třeba na žhavíka ENYA 1,6 ccm s RC karburátorem mám pěkné vzpomínky - oproti posekaným prstům od MVVS 1,5D 2,5D apod. Ale vůně éteru a detoňáku je ničím nenahradtelná!

_________________
Avalon57


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietadlo Pluto
PříspěvekNapsal: pon 11.02.2019 11:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.5.2005
Příspěvky: 887
Bydliště: Žatec
Blog: Zobrazit blog (1)
Zdravím, když Ti to seklo umaštěné ruce v zimě, to bylo. Hojilo se to i měsíc. A k tomu byl ještě jednokanál, doma dělaný. Hezké vzpomínky. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietadlo Pluto
PříspěvekNapsal: pon 11.02.2019 15:20 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.1.2018
Příspěvky: 73
Bydliště: Sadská
i pro mě je to vzpomínka ,jsem 50+ :D a ta ENYA je ještě někde u rodičů
možná ji půjdu o víkendu najít,tohle stavím pro prince 11+. Luboš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietadlo Pluto
PříspěvekNapsal: pon 11.02.2019 15:23 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.1.2018
Příspěvky: 73
Bydliště: Sadská
Ahoj DAFe,takhle mi to stačí, díky L.
opraveno, :D


Naposledy upravil lubostom dne pon 11.02.2019 23:36, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietadlo Pluto
PříspěvekNapsal: pon 11.02.2019 19:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Dobře, jen je můj nick malinko jiný :lol: , ale jsem zvyklý, že i příjmení mi komolí. Přidal jsem na rajče pár fotek, ale je to už celek, není to v rozpracovaném stavu, takže nejsou vidět detaily. Fotky jsou ve výš uvedeném albu na rajčeti. V Mládí mě Pluto nějak minulo. Když jsem už začal pošilhávat po radiácích, byli už různí Siriové a už nevím jako se to všechno jmenovalo. Plánek na Pluta a třeba Vipana už nějak nebyl v prodeji (přelom 70 a 80 let). Jinak od MVVS 1,5D, ale také MK-17, jsem měl pazoury také pěkně posekané 8) . Nejvíc paseky mi ale udělal motor Modela Junior 2,0G. Už jsem to psaql několikrát, byl jsem na place (po návratu k modelařině) a ten hajzl nechtěl chytit. Hrál jsem si s ním asi 2 hodiny. Pak jsem vyčerpal palivo, sbalil to a odnesl domů Doma jsem jen tak přicvaknul žhavení a drcnul do vrtule, okamžitě chytnul na zbytky palkiva v karteru a model se rozjel po stole. Já ho chytil, ale za vrtuli, palec posekaný na plátky jako štangle salámu na kolečka :lol: . Ještě tam jsou vidět jizvičky 8) .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietadlo Pluto
PříspěvekNapsal: pon 11.02.2019 23:40 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.1.2018
Příspěvky: 73
Bydliště: Sadská
Díky ,a nick jsem taky opravil L.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietadlo Pluto
PříspěvekNapsal: úte 12.02.2019 8:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
V poho, jsem zvyklý, hlavně u příjmení :wink: . Někdy s tím jsou spojeny i humorné historky (hlavně při dodávce zboží), ale to by bylo na delší vyprávění a navíc to není z modelařiny.
Včera po kroužku jsem na to dal vrstvu lesklého nitrolaku, tak to zakončím zaponem a začnu montovat kormidla a instalovat vybavení. Už se těším na zálet, ale vzhledem k počasí to bude ještě chvilku trvat. Pokud se mi podaří udělat i letové snímky, také bych je doplnil.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietadlo Pluto
PříspěvekNapsal: ned 03.03.2019 16:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Dnes jsem definitivně Pluta dokončil. Do alba jsem přidal pár fotek dokončeného modelu https://daf64.rajce.idnes.cz/Pluto_2019_01_30. Jsou až na konci, pokud by je někdo nemohl najít :lol: . Teď už jen vyčkat na vhodné počasí a provést zálet. Serva křidélek mám zatím jen na Y kabelu, ale počítám, že po dokoupení krátkých prodlužováků půjde každé na jeden kanál. V takovém případě bych mohl vyzkoušet laborování s křidélky jako vztlakovými klapkami. Jó a k těm servům na křidélka, tedy jejich uchycení, žádné komentáře, že to je hnusné :evil: . Budou to příští rok stavět kluci na kroužku a i když by zapuštění do křídla bylo estetičtější a aerodynamičtější, bylo by to pro ně zatím dost pracné a potřebuju pro ně konstrukce celkem jednoduché. Až budou stavět nějakou fakt hustou maketu, tak to uděláme hezky pod dekl :wink: .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 210 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz