Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lze nastartovat auto 3s lipolkou
PříspěvekNapsal: sob 05.01.2019 21:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2013
Příspěvky: 546
Bydliště: Rokycany
novfra píše:

Nemáš pravdu. Změř si to někdy. Alternátor 160A mi na volnoběh dává 130A. Možná víc, ale už jsem neměl co zapnout. No....zapomněl jsem na vyhřívání zadního okna, takže ještě by to asi pár Ampér dalo.
U druhého auta nemám změřený proud, ale i když zapnu všechno na elektriku (čti do čeho vedou dráty) tak napětí na volnoběh se drží mezi 14,8-15V. Měřeno hned po nastartování, AGM +řízené dobíjení. S ohledem na spotřebiče to rozhodně není pod 100A. Alternátor má výkon 180A.
Pokud by Tě zajímal i proud, můžu to zítra změřit. Dnes už se mi do garáže nechce.


A abych se vrátil k původní otázce. Porovnej si odpory vybitého PB startovacího akumulátoru a paralelně připojeného 3S LiPol. Prostě po nastartování do té Lipolky teče pár desítek ampér. Neznám to konkrétní auto, jeho výbavu a výkon alternátoru, ale klidně by do té Lipolky mohlo téct i přes 100A. A opět podle typu auta a výkonu alternátoru až s napětím 15V, tedy 5V / článek.
S baterkama už jsem zkoušel všechno možný i nemožný, ale na tohle bych odvahu neměl. Snad jen s poučeným pomocníkem, který do sekundy po nastartování Lipolky odpojí a i tak bych se bál ty baterky někde nechat volně ležet.
Pokud pomocný zdroj startování , tak 4S /1-2P A123. Nejen rozdíl v napětí 12,6V oproti 14,4V, ale také elektrická a mechanická odolnost.

No, s měřákem jsem do toho nešel, ale vzhledem k tomu, že jsem připojil lipolku, nastartoval, došel k aku a odpojil- cca 3 sec., a dál s ní bez problémů funguju v éru, nebál bych se toho ani příště :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Lze nastartovat auto 3s lipolkou
PříspěvekNapsal: sob 05.01.2019 21:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
jag42 píše:
Co dát 4 čl a silnou diodu (nebo několik paralelně). Do lipolky nic nepustí a do startéru ano. Na těch pár vteřin by to mohly ustát i nijak moc výkonové diody.


Třeba tohle by to řešilo za něco přes 100Kč
https://www.ebay.com/bhp/diode-10a


Nebo rovnou nějaké diody z alternátorů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lze nastartovat auto 3s lipolkou
PříspěvekNapsal: sob 05.01.2019 21:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Dobrý nápad, ideální řešení :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lze nastartovat auto 3s lipolkou
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2019 15:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 316
Obrázky: 1
Pravidelne zabudam zapnutu lampicku v interiéri a startujem to s 5s 4000 lipo pripojenou cez krokosvorky, je to 2.8 benzín setstvalec cize väčší objem a s olovom vybitym na total len na tu lipo to naskočí na brnk.

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lze nastartovat auto 3s lipolkou
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2019 17:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
5S? To už je dost vysoké napětí, to bych se bál o elektroniku...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lze nastartovat auto 3s lipolkou
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2019 18:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 316
Obrázky: 1
blesk píše:
5S? To už je dost vysoké napětí, to bych se bál o elektroniku...


No práve preto to pišem aby ti co maju strach so 4S boli v kľude :mrgreen:
Ale fakt je, ze aku v aute je ešte v kondícii a to napätie stiahne, keby bola po smrti s veľkým vnútorným odporom tak by to možno dopadlo inak. Každopádne 4S nespraví autu nič

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lze nastartovat auto 3s lipolkou
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2019 20:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.11.2015
Příspěvky: 10
Obrázky: 1
1,2 HTP BZG na 3S 3000mah od Pecky na rybách po té co baterka celou noc krmila ledničku na pivo na brnk. I otáčky startéru byly podle ucha srovnatelné. Připojeno na hulváta pod matičky na svorkách, tak odpojení chvíli trvalo. Lipolka byla jen mírně vlažná a stále chodí i když začíná být znát věk...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz