Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 284 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 05.01.2019 17:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2008
Příspěvky: 613
J-F píše:
ale co umí sám postavit (myslím jako RC model :-D ), nebo jak s tím umí lítat. To, že má prachy na ovládačku..

no jisteee


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 05.01.2019 18:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2007
Příspěvky: 302
Bydliště: Nová Paka
jyrry píše:
No... ony i jiné značky mají přijímače do 2g...
A když fotím éro, nechávám tam vysílač hlavně pro představu o velikosti, jiné měřítko tam nebývá... :?


Ano, ale Graup u mě nevyhrál. :-D Promiň.
A co se týká představy o velikosti, tak v naprosté většině fotek je vysílač v popředí, tudíž představa o velikosti je úplně mimo. ;-) Teď nemyslím fotky tvoje -ty jsem neviděl...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 05.01.2019 18:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
J-F píše:
Pro mě, jako pro leteckého modeláře nění důležité, kolik kdo má peněz na machrování, ale co umí sám postavit (myslím jako RC model :-D ),

Modelárov tvojho kalibra veľa nie je. Je dobré že si späť.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 05.01.2019 19:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
@J-F: ono je to jako v jiných oborech. Protože je ta modelařina díky levné elektronice dostupnější a přitažlivější, tak je modelářů různé kvality více. I těch dobrých je určitě víc, jak bývalo dříve. Akorát se díky zmíněné dostupnosti vyrojila spousta takových, co na to "jen mají peníze". I když i z takových se může časem vyklubat něco kloudného. Pokud je větší základna, zákonitě z ní musí vyrůst více těch dobrých. Akorát jsou v tom množství hůř viditelní.

Akorát mě zaráží, že ti co nic neumí a "jen machrují, protože na to mají" můžou ty, co něco umí takto vytáčet. Proč? Nechce to trochu nadhledu? Přece, když na to mám (a to není hanba) a koupím si nějakou pěknou novou hračku, tak se s ní můžu i pochlubit, ne? :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 05.01.2019 20:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
prikrylm píše:
@J-F: ono je to jako v jiných oborech. Protože je ta modelařina díky levné elektronice dostupnější a přitažlivější, tak je modelářů různé kvality více. I těch dobrých je určitě víc, jak bývalo dříve. Akorát se díky zmíněné dostupnosti vyrojila spousta takových, co na to "jen mají peníze". I když i z takových se může časem vyklubat něco kloudného. Pokud je větší základna, zákonitě z ní musí vyrůst více těch dobrých. Akorát jsou v tom množství hůř viditelní.

Akorát mě zaráží, že ti co nic neumí a "jen machrují, protože na to mají" můžou ty, co něco umí takto vytáčet. Proč? Nechce to trochu nadhledu? Přece, když na to mám (a to není hanba) a koupím si nějakou pěknou novou hračku, tak se s ní můžu i pochlubit, ne? :)

Modelarina nie je o elektronike :wink: To musíš mať v rukách...
Aby si mal prehľad o J-F čo napríklad staval... http://www.j-f.cz/Modely/Albatros.html

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 05.01.2019 21:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2007
Příspěvky: 302
Bydliště: Nová Paka
prikrylm píše:
Akorát mě zaráží, že ti co nic neumí a "jen machrují, protože na to mají" můžou ty, co něco umí takto vytáčet. Proč? Nechce to trochu nadhledu? Přece, když na to mám (a to není hanba) a koupím si nějakou pěknou novou hračku, tak se s ní můžu i pochlubit, ne? :)


Nevytáčí mě to. Jen jsem konstatoval, že mi to přijde trapné. Prostě jsem to potřeboval zmínit, aby si to třeba uvědomili. Bohužel, je to ve všech oborech-koníčcích. Ale ber to jako pohled někohoo, kdo se po X letech vrátil k modelařině a viděl ten rozdíl. Kdo se tomu věnuje bez přestávky, ten si to ani neuvědomí. ;-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2019 0:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6894
Bydliště: Moravský kras
No, co k tomu říct.. Asi jsem nepochopil způsob tvého myšlení. Co je trapného na rádiu na fotce?? Teda ne že bych já osobně měl nutkání strkat k letadlu rádio, natož vůbec svoje modely fotit, ale to rádio tam mám obvykle pohozeno aby bylo po ruce.. A upřímně, u jakéhokoli většího modelu je cena rádia ta menší část nákladů...

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2019 9:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
LV píše:
Modelarina nie je o elektronike :wink: To musíš mať v rukách...
Aby si mal prehľad o J-F čo napríklad staval... http://www.j-f.cz/Modely/Albatros.html


Jo, tohle je paráda. Takovou šikovnost jsem dotyčným vždycky záviděl. Akorát sebekrásnější model bez elektroniky buď nelítá nebo lítá jen jako házedlo. A to zas taková lítací zábava není. Ne, že by pro někoho nebyla zábava vlastní stavění...


J-F píše:
Nevytáčí mě to. Jen jsem konstatoval, že mi to přijde trapné. Prostě jsem to potřeboval zmínit, aby si to třeba uvědomili. Bohužel, je to ve všech oborech-koníčcích. Ale ber to jako pohled někoho, kdo se po X letech vrátil k modelařině a viděl ten rozdíl. Kdo se tomu věnuje bez přestávky, ten si to ani neuvědomí. ;-)


No jo, no. Prostě je to dostupné a lidé jsou všelijací.
Kdysi dávno, když jsem chtěl lítat a nesatčil mi "komár", tak jsem si dle návodu stvořil balzového gumáka. Celkem mě to bavilo, ale věděl jsem o tom prd, takže gumák vypadal celkem hezky, ale lítal blbě, dneska už vím proč. Elektronika dovnitř byla pro mě naprosto nedostupná, i když jsem chodil okukovat ty, co ji měli.

Teď zas nemám ty prostory a čas, tak dělám raději pilota jak stavitele. Navíc jsem s pilotáží začal na vrtulnících (nepotřebují velkou přistávací plochu, žejo) a tam se toho (krom nějakých kabinek) moc vlastníma rukama postavit nedá. A já jsem z těch komu stačí, že to lítá a uřídím to (což se mi třeba s Convair XFY-1 nedařilo :-p), nemusí to vypadat jako reálné letadlo. Tak hlavně že nás to baví. :)

Tož tak.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2019 11:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Hola hola,me naopak ty fota vysilace s modelem kolikrate pripadaji jako tematicky vice zajimava. Každopádně treba toto foto mi rika : Uridis to i s timto a nepotrebujes nic jineho. A o nostalgii vyverajici ze snimku a jeho vypovidajici hodnote se nezminuji.
To v te fotografii proste je.
https://goo.gl/images/YaZZQe


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2019 11:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
A kdybych chtel byt modelarskym,, snobem,, tak bych ji mel a strasne ji i dlouho chci.A proc prave tu zlutou Rx? Byl bych i na ni hrdy?Ano.To jsou ty rozdilne pohledy nas modelaru na problematiku a nutnosti v dane oblasti. A diky Bohu za to,jinak by jsme kupovali a poletovali jenom s drony. Bojim se te doby,ona ale prijde,prirozene, se stratou nasi pameti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2019 12:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
HONZIK 22 píše:
A kdybych chtel byt modelarskym,, snobem,, tak bych ji mel a strasne ji i dlouho chci.A proc prave tu zlutou Rx? Byl bych i na ni hrdy?Ano.To jsou ty rozdilne pohledy nas modelaru na problematiku a nutnosti v dane oblasti. A diky Bohu za to,jinak by jsme kupovali a poletovali jenom s drony. Bojim se te doby,ona ale prijde,prirozene, se stratou nasi pameti.


Drony jsou nuda, dyť to lítá samo, to umí úplně každý. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2019 16:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
HONZIK 22 píše:
Hola hola,me naopak ty fota vysilace s modelem kolikrate pripadaji jako tematicky vice zajimava. Každopádně treba toto foto mi rika : Uridis to i s timto a nepotrebujes nic jineho.


Tak to bych mohl vyfotit dvoumetrovou benzínovou Extru a před ní položit tříkanál Modela Digi. :lol: Taky by se s ní dala uřídit pokud by se vyřadila směrovka. :wink: Ovšem s původníma střevama asi né.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2019 12:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2007
Příspěvky: 302
Bydliště: Nová Paka
No, tak po přečtení časopisu jsem hodně nahlodanej. Těším se na výstavu, trochu si tu DS dvanáctku osaham. Ještě by tomu neměli říkat vysílač pro začátečníky :-D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2019 13:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
J-F píše:
... Ještě by tomu neměli říkat vysílač pro začátečníky :-D

Lepší než vysílač pro konečníky...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2019 18:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2007
Příspěvky: 302
Bydliště: Nová Paka
jyrry píše:
Lepší než vysílač pro konečníky...


:lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 284 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz