Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2005 7:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
O GWS se píše - byly snahy je použít na microheli, všichni se pak pokorně vrátili k HS-55.

Důvodem byla nízká životnost a spolehlivost.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2005 13:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2004
Příspěvky: 149
zdzd píše:
O GWS se píše - byly snahy je použít na microheli, všichni se pak pokorně vrátili k HS-55.

Důvodem byla nízká životnost a spolehlivost.


budu mít Horneta a o žádných jiných servech nepřemýšlím než o HS-55 a na vrtulku HS-50, a že vrtulník neni zrovna lejlevnější letostroj, tak použiji to nekvalitnejší co můžu-serva a přijímač HITEC
at si říká co chce kdo chce HS-55 jsou nejkvalitnější, nejlepší nespolehlivější serva na světě- přežili i srážku s KOROPTVÍ!!!
:D :D :D

_________________
support slowflyers


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2005 13:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2004
Příspěvky: 149
jinak ještě tady nejakej koumák řikal, že serva na letadle dostávaj stejnej záhul jako v heli a já řikam, že TO NENI PRAVDA!!
působením roztočeného rotoru při akrobatických orbatech 3D mikroheli dostávají serva kolektivu a cykliky opravdu hodně velkou zátěž, a ne jen mechanickou, ale i rychlou změnou polohy serva.
podívejte na videa Horneta II na www.mscomposit.cz

_________________
support slowflyers


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2005 13:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
DarkMen píše:
Nikde se tady nemluví o servech GWS, které zase používám já a mám jich 12 ks a v pohodě. Lítaám téměř každý den, pokud počasí dovolí. HS 55 jsou opravdu na dlouhou diskuzi, jelikož HITEC jsou značně rozšířená serva a na trhu je jih spousta.Vím, že měli několik špatných várek a tak se může jednat o tyto serva.

souhlas, taky pouzivam vice mene GWS a nedam na ne dopustit...jsou celkem levne a celkem i vydrzi...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2005 13:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Hitec a nejkvalitnější přijímače-neblázni :D :D :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2005 15:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2004
Příspěvky: 149
důkaz o kvalitě vysílače LAZER4 hitec: když jsme jeli na slovensko, tak se mi v kufru u auta vylil šampon na vlasy do vysílačky-nefungovala, tak jsem jí ze vsteku hodil do bazénu-také nefungovala-vypláchnul jsem v destilovaný vodě a vysušil fénem-a funguje :D

_________________
support slowflyers


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2005 16:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
tikef píše:
důkaz o kvalitě vysílače LAZER4 hitec: když jsme jeli na slovensko, tak se mi v kufru u auta vylil šampon na vlasy do vysílačky-nefungovala, tak jsem jí ze vsteku hodil do bazénu-také nefungovala-vypláchnul jsem v destilovaný vodě a vysušil fénem-a funguje :D

si delas srandu, ne????


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2005 18:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
tikef píše:
důkaz o kvalitě vysílače LAZER4 hitec: když jsme jeli na slovensko, tak se mi v kufru u auta vylil šampon na vlasy do vysílačky-nefungovala, tak jsem jí ze vsteku hodil do bazénu-také nefungovala-vypláchnul jsem v destilovaný vodě a vysušil fénem-a funguje :D
Za první- je normální, že když se do elektroniky něco vyleje a není to zaplé,tak většinou postačí vymáchání v dest. vodě a následné usušení.Ale tím myslím třeba dálkové ovládání od televize(co chvila)U vysílače bych to neriskoval (a když tak po důkladné servisní prohlídce) .A za druhé jsme se tady bavili o PŘIJÍMAČÍCH !Tvrdil jsi že to nejlepší, co můžeš dát do vrtulníku je rx od HITECA a s tím si dovolím silně nesouhlasit


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2005 18:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Do microheli byl nejosvědčenější JETi REX 7+.

Teď se objevují také Schulze IPD, JETI MPD a pod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.08.2005 11:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2004
Příspěvky: 149
zelda píše:
tikef píše:
důkaz o kvalitě vysílače LAZER4 hitec: když jsme jeli na slovensko, tak se mi v kufru u auta vylil šampon na vlasy do vysílačky-nefungovala, tak jsem jí ze vsteku hodil do bazénu-také nefungovala-vypláchnul jsem v destilovaný vodě a vysušil fénem-a funguje :D

si delas srandu, ne????


nedělam. a ještě k tomu mi moje nový letadlo rozmlátila koroptev 8) a to už dokáže pořádně naštvat...

_________________
support slowflyers


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31.08.2005 19:28 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 22.8.2005
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Pouzivam take HS-55 i GWS. U GWS mi 2x odesel servozesilovac a HS-55 mi skubalo. Nejdriv jsem si myslel, ze je to RX, ale nakonec se ukázalo, ze to dela servo. Bylo to na VOP, dost neprijemna zkusenost i kdyz to dopadlo dobre. Zkusim ho take vycistit :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31.08.2005 19:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 22.8.2005
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Jeste k tem vysilacum a vode. Jednomu z mojich synu se stalo, ze mu spadl vysilac do vany. Po vysuseni druhy den fungoval normalne. Byl to ale takovy ten neproporcionalni, co se dodavaji v sadach s lodickama za sedm stovek. S mojim HITEC Eclipse 7 bych to rozhodne nezkousel. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2005 19:48 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2004
Příspěvky: 35
Bydliště: Rožňava. Slovensko
Dobrýdeň.Mám dve servá hs-55 asi rok. Jedno som už vyradil po problémoch s potenciometrom. Samozrejme škubalo. To druhé zatiaľ šlape dobre v mustangu od alfa-motel na krídielkach. To prvé bolo na výškovke. Po rozobratí som našiel na dráhe potenciometru hlbokú drážku a ani vyčistenie liehom nepomohlo. Nahradil som ho servom od MS kompozit. Sú to malé 8gramové servá používané asi vo vrtulníkoch. Zatial šlape. Neviete niekto kde by som zohnal potenciometer do hs-55?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2005 15:59 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2005
Příspěvky: 23
Bydliště: Děčín 32
K servům HS-55. Taky sem se setkal s zmíněným "škubáním", ale to až po asi třech letech co jsem s nimi opravdu dost létal (několikrát týdně). Podle mě to, zda serva budou škubat nebo ne závisí na tom, jak budou zatěžována. A taky na tom, v jakych podmínkách se budou provozovat. Pokud někdo bude létat v podmínkách ve kterých by se mohla dostat do potenciometru serva voda, nebo jen vlhkost (mrholení, v zimě-sníh, příležitosný děšť), tak je jen otázkou času, než se potenciometr znečistí korozí. Jinak je asi určitě dobré létat s minimálním třením v bowdenu a malou potřebnou silou k vychýlení kormidla. Co nejmenší odpor v bowdenu(ne na úkor hysterze-necitlivosti),pákách kormidel a serv je základem úspěšného a přesného řízení modelu. Zvlášť to platí u křidélek. Jinak létám i se servy HS-81 ve větších modelech nebo tam, kde potřebuji větší sílu. Nemůžu si na ně stěžovat. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: servo hs 55
PříspěvekNapsal: ned 25.12.2005 21:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
kamos mel ten stejny problem akorat s hs 303. pak tam vymenil potenciometr a vse je v poho ale radsi skontroluj aj keblik hlavne žluty


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz