Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Těžiště Edge XL od RC Factory
PříspěvekNapsal: pát 23.11.2018 9:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Nejsi sám, komu to nevyšlo. Můj model má bez akumulátoru se setovou výbavou 614 gramů, 3S 1300 přidají dalších 111 g, dohromady to bude mít 725 g. :-(


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Těžiště Edge XL od RC Factory
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2018 21:09 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.8.2016
Příspěvky: 31
Bydliště: Jihlava
Mám těžiště myslím 15 mm za tom co je v plánu , teď to lítá , jak má , podle plánu děsně těžký na čumák.Já to raději nevážil , lítám 3S 1800 - 2200 , na 2200 v poho 7 min pořádnýho blbnutí. Skvělý éro na vyblbnutí a trening 3D , už to má docela blízko k balzáku s výhodami EPP .

_________________
S-Bach 300 ,2,75,DLE 111 , S-Bach 342 RC Pilot 2,7,GP123, PA Extra, Edge a Extra RC Fact.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těžiště Edge XL od RC Factory
PříspěvekNapsal: pon 04.03.2019 21:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdravím pánové akrobatisté.Už někdy v listopadu jsem si postavil 3D akrobata něco jako Edge dle internetu.Docela jsem se snažil pro mě až nezvykle pečlivě dodržet hlavně osy křídla a výškovky,potlačení a vyosení motoru a těžiště....Profilová křídla jsem si prvně sám vypálil odporovým drátem a po dokončení jsem byl docela nadšený že po těch obyčejných plackoletech se mi podařilo docela dobré éro opět za pár desetikorun (XPS) Rozměry 1150x1000,váha těsně pod 1kg,motor s tahem 1,7kg ,ovl. K.S.V.M Problém je ten že mi to nechce vzlétnout,na podzim 3 pokusy a 3 držky,letělo to v mírné zatáčce k zemi.Dnes jsem se opět odhodlal a abych zamezil rychlým pádům na čenich tak jsem odpojil křidélka (zafixoval izolepou)a výškovku trochu potlačil nahoru a těžiště cca 9cm za náběžku ......dnes to byl snad nejrychlejší pád co jsem kdy zažil.Myslel jsem že ještě využiji slušný protivítr ale jak jsem ho hodil tak jsem ani nestačil sáhnout na knipl a byl na držce jako bych měl naplno potlačenou výškovku dolů.Už jsem si říkal že ho rozšlapu ale on vždy praskne za křídlem a dobře se slepí takže jsem ho opět slepil a chci mu dát ještě šanci,napadá mě že bych zkusil křidélka potlačit trochu dolů,to by mělo snad ten rychlý oblouk k zemi zpomalit ......no nevím,napadá vás kde může být ta ukrutná hrubka při stavbě??
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těžiště Edge XL od RC Factory
PříspěvekNapsal: pát 05.04.2019 15:40 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.7.2009
Příspěvky: 58
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem
Zdravím Vás a přidávám svou zkušenost s tímto parádním modelem. Po tom, co vyšel v oranžové barvě tak jsem jej prostě musel mít :-)
Výrobce upravil těžiště v návodu na 265mm od přední hrany. Moje zkušenost je pro co nejvíce neutrální chování 250mm což odpovídá tomu jak tu někteří píšete, že jej máte více vzadu oproti původním doporučením 235mm. Také mám regulátor a baterii úplně u motoru. Letovka 600g včetně bat. je zcela nedosažitelná. Při extrémní snaze bude mít 600g bez bat. Můj má 620g bez bat. Tedy + 122g s 3S LiHV Revolectrix 1500mA 70C a jsem něco málo přes 740g. Výbavu mám komplet setovou.
Zvážil jsem jednotlivé části Edgeho XL před stavbou: samotné díly EPP mají 220g, uhlíky včetně podvozku 58g, sklotextit, dřevěné díly a kolečka, šroubky, matičky, MpJet a další drobnosti 54g, motor komplet s unášečem a šrouby 125g, regl 53g, serva 66g, vrtule 14g + přijímač tedy komplet těsně pod 600g. Dříve tam býval regulátor T-Motor 40A nyní Mantis 45A (funguje naprosto bez problému). Také by mne zajímalo co se změnilo proti tomu, co postavil TomášC...
Dost jsem se potrápil s tím, že když model létal dobře v normální poloze i na zádech tak ve střemhlavém letu na volnoběh přecházel pozvolna do vodorovného letu (tedy nebylo to špatným vyosením motoru). Nakonec jsem musel přizvednout obě křidélka tak, aby jejich odtoková hrana byla souběžně s vrchní hranou mohutné páteře. Dal jsem si záležet, abych to měl hezky souměrné jako je na obrázku s označením polohy těžiště... kdybych to nechal před slepením páteře a křídel hezky naplacato tak to bylo asi ok.
Takto létá až překvapivě obratně na svou váhu a řekl bych, že tím předčil mé očekávání ;-)

_________________
RCF: EdgeXL, Extra1m, Fokker, Laser, Slick atd
PA: KMX; F3P: Supertrino Mk2 Glavak 16"1S
DS-16


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz