Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 365 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: pát 16.11.2018 12:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
mior píše:
Bežne takéto otlačenie naprávam horúcou parou:
http://rcmodely.cevaro.sk/index.php?id= ... ch-modelov

Dá sa to aj horúcim vzduchom, ale parou je to lepšie: je menšia šanca na vznik "krokodílej kože".


Presne tak, ako som už písal treba to nahriať. Dá sa to aj v kúpeli s horúcou vodou. Ale to je problém, lebo by trup musel odstrojiť (elektro výbavu)

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 9:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Ten Solius skutočne dosť máva s timi krídlami. Dosť sa pri troche akro. prehíbajú. Neriešili ste to niekto? Ako by sa to dalo spevniť? Komplikuje to obdĺžnikový prierez výstuh v krídlach. Keby to bola trubka nieje problém tam vsunúť ešte jednu.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 10:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
neviem aky to ma prierez vnutorní ale i to by šlo poriešiť

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 10:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
ingwarr píše:
neviem aky to ma prierez vnutorní ale i to by šlo poriešiť


Tak poraď ako?


Přílohy:
Multiplex+Solius.jpg
Multiplex+Solius.jpg
[ 23.82 KiB | Zobrazeno 2264 krát ]

20160131_155516.jpg
20160131_155516.jpg
[ 44.26 KiB | Zobrazeno 2258 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 11:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
bol som vtom že to je vcelku ako ma easyglider, tam ide vsunut 8 mm rurka do stvrhraneho nosnika, tak tu neviem ako, ked sa do seba vsúvaju :roll:

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 11:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Neptal bych se jak to zpevnit, ale jako první bych se ptal, zda to někomu někdy ruplo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 12:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
zdzd píše:
Neptal bych se jak to zpevnit, ale jako první bych se ptal, zda to někomu někdy ruplo...


Terazky písal že sa mu to za letu rosypalo, ale aká bola skutočná príčina neviem. Možno tam zabudol dať ten istiací kolík. Ale je fakt, že sa krídla dosť prehíbajú. Tak sa pýtam či to niekto neriešil a nespevňoval to. Nieje moc vhodné, keď sa za letu mení tak moc vzopätie krídla a to sa snažím ho moc nepreťažovať. Keď to už rupne, alebo sa to za letu rozpojí, rozobere bude už neskoro.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 13:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Tomu se to rozpojilo. To řeší silnější stahovací gumka a klavně kontrola, zda kolík oka neroztahuje už při základním nasazení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 10:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
juraj.jurej píše:

Terazky písal že sa mu to za letu rosypalo, ale aká bola skutočná príčina neviem. Možno tam zabudol dať ten istiací kolík. Ale je fakt, že sa krídla dosť prehíbajú. Tak sa pýtam či to niekto neriešil a nespevňoval to. Nieje moc vhodné, keď sa za letu mení tak moc vzopätie krídla a to sa snažím ho moc nepreťažovať. Keď to už rupne, alebo sa to za letu rozpojí, rozobere bude už neskoro.

Ťažko povedať, prečo mu to ruplo...... Pokaziť samôže všetko......
Za letu mi to neako extra nemáva krídlami.... Krídla pokope držia zámky v protiľahlom krídle, kde je nosník zasunutý.... Tam mi to drží pevne....
Nosník je tuhý - tam je to OK. Konce krídel - posledných 30 cm je bez nosníka - tam to pri večšej rýchlosti môže kmitať....
Pri vetre do 10 m/s sa krídla nehnú. Pri večšej rýchlosti to už začne krídlo trochu vo vetre kmitať .... Ale Solius nieje kompozit....
Výkruty, premety - to robí bez problémov.... ale snažím sa to lietať normálne.... neškubem za páky...
Sadám na lúke... veľká tráva a občas neaký kameň..... Tam sa občas krídla rozpoja... ale na to tie delené vidličky s gumičkou sú... inak by povolilo niečo iné
Za letu to nikdy nepovolilo..
Příloha:
IMG_20181119_102327.jpg
IMG_20181119_102327.jpg
[ 57.55 KiB | Zobrazeno 2125 krát ]


Takto vyzerá nosník na Soliusovi.
Nosník je obdlžnikového prierezu tuším 8*10mm. Je vyztužený neakým plastom... Dvnútra ťažko dostaneš neaku rozumnú výztuhu.... ale ako som pízal - tam kde je nosník, je krídlo tuhé....
Pre zaujímavosť - takto vypadá nosník u Funray-a ... prierez je rovnaký - len plastu je viac....
Příloha:
IMG_20181119_102346.jpg
IMG_20181119_102346.jpg
[ 35.49 KiB | Zobrazeno 2125 krát ]


No a takto vypadajú krídla pre porovnanie.....
Příloha:
IMG_20181119_101609.jpg
IMG_20181119_101609.jpg
[ 30.04 KiB | Zobrazeno 2125 krát ]


_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: sob 24.11.2018 22:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 230
Bydliště: Zlaté Hory
Solia mám asi 3 roky. Používám ho jako univerzální větroň, snad na všechno. Nic jsem na něm netunil, prostě ho polepil podle návodu, jak byl v krabici. Motor tam mám z HK nějakou SK3 3548 KV už nevím. Nalítané má mraky v termice, na kopcích ( bydlím v Jeseníkách a tady nám fučí snad pořád) a vozím ho i na dovolenou. Ložiska v motoru už mají taky dost, když stoupám na motoru, tak má zvuk jak TDI od WV. A nemám sebemenší problém s fluterem nebo nějakým kroucením. Tak nejlepší je nevymýšlet kraviny, hledat problémy kde nejsou a prostě jít lítat.

_________________
bylo Pluto,Admirál,Mars II,T9X, Toro...MX-20Hott,FuncubXL,Solius,Twinstar,L-13Blaník 2700mm,Samurai


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: sob 24.11.2018 23:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Chtěl bych se Vás zeptat, jestli je přechod z EasyGlidera na Soliuse snadný. Přemýšlím o změně a mám obavu, aby nebyl Solius pro mě ďábel v oblacích :-) Lítám spíš profesorsky, ne žádné divočiny.

Děkuji za názory


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: ned 25.11.2018 9:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.9.2008
Příspěvky: 608
Mal som Easy Glidera a neskonale som ho miloval.
Potom som ho predal a kúpil Herona, čo je model o málilinko viac ako Solius: mnohé diely, rozmery a riešenia sú rovnaké.

Lietam rovnako ako ty, teda profesorsky.
Heron mi to v pohode umožňuje a nijako ma nenúti, aby som lietal inak - divočejšie, rýchlejšie ...
Ale ak chcem, a občas také chvíľky mám, tak mi dovolí čokoľvek si zmyslím.

Tvrdím, že letové vlastnosti a možnosti tohto modelu vysoko prevyšujú moje "profesorské" pilotné schopnosti.
A myslím, že Solius je na tom rovnako.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: ned 25.11.2018 11:16 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.4.2010
Příspěvky: 72
Chtěl bych se Vás zeptat, jestli je přechod z EasyGlidera na Soliuse snadný. Přemýšlím o změně a mám obavu, aby nebyl Solius pro mě ďábel v oblacích :-) Lítám spíš profesorsky, ne žádné divočiny.

Děkuji za názory

Solia ti můžu jen doporučit. Já začínal na hodné A200 (Scorpio =Sky Clinber).Pak jsem dostal Solia. Můj první pocit byl,že je troch více citlivý na řízení což je asi normální oproti mým předešlým tz. začátečnickým letadlům a asi to bylo také nervozitou . Po pár letech jsem si na měj zvykl a je fakt super.Takže běž do toho a držím palce.

_________________
pkysely@centrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: ned 25.11.2018 12:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 230
Bydliště: Zlaté Hory
To PETRONELA : litá asi jako lepší V2 s křídýlkama. Teda, když chceš. V termice s ním není problém se udržet 1~2 hod, pak mne už bolí za krkem. A litá skoro sám.

_________________
bylo Pluto,Admirál,Mars II,T9X, Toro...MX-20Hott,FuncubXL,Solius,Twinstar,L-13Blaník 2700mm,Samurai


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: ned 25.11.2018 16:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Ahoj, děkuji všem za odpověď! Buď to bude tedy Solius nebo Heron, myslím, že vyjdou cca na stejno. Na moje oči potřebuju do výšin už něco většího :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 365 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz