Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2018 17:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
To jo, ale to jsou spíš takový svěrky, ne? Klasickej malej svěráček s kovadlinkou, ten se asi v potřebný kvalitě sehnat nedá. Leda ty Yorky. Mám doma naštěstí jeden malej ruskej, je to uplný klenot. Kdyby se nějak rozbil, už bych takovej těžko sehnal. Ale on dost vydrží, ohybal sem v něm lecos a čelisti se neuštíply. Škoda, že nemám obrázek, fotit se mi ho teď nechce.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2018 17:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ty Yorky z výroby taky nejsou zase takový zázrak. Dokud jsem ještě dělal v nářaďovně, tak jsem si do něj udělal nové, čelisti, nové pero a vymezil vůli na šroubu. Zůstal mi jen ten malý se svěrkou na stůl (asi 70mm), který jsem taky upravoval, u něj jsem musel kluzné plochy podlepit planžetou, protože má jinou konstrukci. Dodnes slouží. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2018 20:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Ale já nemyslím svěráky na sloupovou vrtačku. A nemyslím přesný na desetiny, jen prostě aby to nebyly kopita, které když dotahnete, tak jsou čelisti k sobě křížem apod. Takový jsem koupil kdysy v hadexu a hnus. Měl jsem doma kdysy takový malý asi york po tatíkovi, ale svou blbostí mi praskl. Velká škoda. Měl i svorku na stůl. Už ho tady někdo dával.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2018 21:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Spousta z nás sice psala o jiném svěráčku než si myslel, ale podle mě, tyhle levné a přesné svěráky se dost blbě hledají a proto si myslím, že ten přehled tady pomůže spoustě dalším.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: pát 09.11.2018 15:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Jo takhle, tak to potom ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: pát 09.11.2018 17:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Ale ke tvému dotazu. Nevím kde ho koupit a přez 20 let používám tohle:
Nic lepšího jsem nikde zatím nepotkal, jinak bych ho měl doma.

Příloha:
IMG_0495.jpg
IMG_0495.jpg
[ 108.43 KiB | Zobrazeno 1256 krát ]


_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: pát 09.11.2018 17:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Přesně tenhle mám taky, a když se mi ho podařilo zlomit, tak jsem si po svaření trochu vyladil vůle a udělal nové čelisti (asi tak před 40 lety). :lol:

Edit: Podobné se ale pořád dělají, jen mi ta svěrka připadá míň masivní: http://www.york.cz/stolni-sveraky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: sob 10.11.2018 8:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Ano, to je on. Ten jsem měl, ale jednou jsem moc utáhnul a prasknul, škoda ho.
Nový se dá koupit? Wau, tak zkusím někde poshánět, děkuji. I když ta otočná základna se mi moc nelíbí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: sob 10.11.2018 9:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jestli má být i malý svěrák co k čemu při většině "silových" prací (stačí pilování kovu nebo i tvrdší překližky), vyhnul bych se tomu masomlejnkovému upnutí na stůl a šel do poctivých čtyř šroubů...
A ano, poctivý strojařský výrobek něco stojí. Bau-kšefty nikdy více.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: sob 10.11.2018 11:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Obávám se, že to by na kuchyňském stole neprošlo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: sob 10.11.2018 11:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Mě naopak ta svěrka naprosto vyhovuje, protože když ho nepotřebuji, tak ho sundám a mám ho za zády na zemi, takže nepřekáží, a když potřebuji, je během chvilky k dispozici, a taky na nejvhodnějším místě. Tu opěrku na svěrce podkládám bukovou lištou, abych si nemordoval desku stolu a je naprosto v pohodě. Řezal jsem v něm i 3/4" vodovodní trubky, včetně řezání závitu závitnicí, i když jsem musel mít trubku šikmo nahoru, abych se vešel se závitnicí nad desku stolu. Ta točna se taky někdy hodí, ale mám obavu, že ta pevnost proti tomu starému, bude menší. Příležitostné šroubování na 4 šrouby mi moc pohotové nepřipadá. Záleží ale na tom jaké kdo má možnosti svého pracoviště.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: sob 10.11.2018 20:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Lark píše:
Příležitostné šroubování na 4 šrouby mi moc pohotové nepřipadá. Záleží ale na tom jaké kdo má možnosti svého pracoviště.


já měl v paneláku 4 šroubový menší svěrák přišroubovaný na kusu lamino desky a ten kus lamino desky s tím svěrákem pak ke stolu šrouboval--přitahoval truhlářskou svěrkou--pokud to nestačilo jednou z jedné strany, přitahoval jsem druhou truhlářskou i z druhé strany--většinou mi ale stačilo jen ten 4 šroubový svěrák přišroubovaný na kusu té lamino desky jen položit na stul a řezat, aniž bych ho vubec musel nějak k desce stolu šroubovat těmi truhlářskými svěrkami---ty jsem používal opravdu pouze na problémovější řezání--spíš nad rámec, co jsem potřeboval uříznout ohledně modelařiny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: ned 11.11.2018 8:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
V garáži mám klasiku co dával jyrry na 4 šrouby, čelisti 80mm. Plánuji větší. Ale doma mám takovou maličkou dílničku ve skříni co kdysi vyráběl tatík. Kutím tam spíše jen drobnější věci, elektroniku. No a občas je potřeba něco říznout, obrousit, pilovat, vrtat apod. Tím pádem to mám jako Lark a svěráček dávám na stůl jen když potřebuji.


Naposledy upravil varok dne ned 14.06.2020 15:36, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: ned 11.11.2018 13:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No... na drobné kutění mám taky něco...
Příloha:
20181111_135111.jpg
20181111_135111.jpg
[ 97.37 KiB | Zobrazeno 928 krát ]


Ale mě pořád mate to "přesný" v nadpisu... o přesnosti mám asi jiné představy a ty splňují až ty strojní svěráky...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: ned 11.11.2018 15:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Autor měl nejspíš na mysli, aby čelisti byly paralelní i stejně vysoké a vedení bez vůlí, aby se nevyvracely při dotažení, a aby nebyla extrémní vůle ve šroubu a jeho uložení. I pro ruční práci může být svěrák přesný, což většina (spíš všechny) z těch svěráků v nabídkách nesplňuje. Proto jsem si i ten malý York ještě doladil. Ne každý ale má možnost takových úprav. Když upínáš nějaké drobné věci, třeba na okraji čelistí, tak pokud má ten svěrák vůle, tak ti ten kus bude držet jen za hranu, protože se čelisti vyvrátí a nebudou souběžné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz