Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Moje první letadlo
PříspěvekNapsal: úte 26.06.2018 7:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
U letadel je minimálka potvora. Jak jsem si pořídil tu malou Cessnu, tak druhý let to samé. Malá výška, minimálka, vývrtka a tráva... Trochu pocuchaný čumák naštěstí spravil vteřiňák a lepípáska na místě.

Kdybych neměl naučenou teorii a nalítáno na simu desítky až stovky hodin s tím, že tyhle situace jsem řešil a předcházel jim, neřeknu. Prostě jsem nemyslel...

Pravda tomu samokřídlu ta minimálka nějak nevadí, ale to není úplně klasické letadlo. Samokřídlo má svou hmotnost obrovskou plochu křídla.

Prostě s klasickým letadlem nelítejte moc pomalu a v zatáčkách je dobré přidat plynu.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje první letadlo
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2018 11:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.11.2018
Příspěvky: 1
Ahoj zdravím všechny,
Mám na vás dotaz ohledně mého prvního letadla. Pár týdnů studuju co a jak a je toho celkem dost. Rozhodl jsem se pro tuto variantu:

letadlo elektrotrener v této variantě

https://eshop.reichard.cz/elektrotrener-ac.html

a rc soupravu Optic 6 s přijímačem

https://eshop.reichard.cz/rc-soupravy/p ... ode-1.html
Chtěl bych vědět jestli je to na začátek v pohodě s tím, že další pokračovací model se mi líbí easy glider. Bude pak případně použitelná rc souprava pro glidera? Pokud byste byli tak hodní a poradili třeba jinou variantu rc soupravy do max 3500,- i s přijímačem, byl bych rád. Na sestavení i zalet bych pak měl modeláře, který by mi pomohl. Jinak se mi líbí elektrovětroně a lítat budu jen rekreačně se synkem. Díky za případné rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje první letadlo
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2018 12:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Easy glidera mám,je to hodné éro,pokud ho necháš tak jak je,vysílačka ti zatím stačit bude.Ale až budeš třeba časem lepšího větroně,6 kanál.vysílačka ti stačit nebude.Pokud ti se záletem pomůže zkušenější,ten elektrotrenér je taky dobrý výběr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje první letadlo
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2018 13:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
jurmes píše:
....letadlo elektrotrener v této variantě
https://eshop.reichard.cz/elektrotrener-ac.html ...
Určitě dobrá volba, ušatý éro tě vždycky podrží. EG mám taky a taky dobrá volba ale to zatím asi neřeš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje první letadlo
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2018 15:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Mám tu zrovna volnou soupravu Turnigy 9X V2 + 6ch přijímač. Teda neumí to telemetrii. Ve vysílačce je 3S LiPo - musí se nabíjet něčím, co to umí.
Je prakticky nová a je v ní OpenTx - vytažený konektor na programování přes programátor atmelů a PC.
Vcelku slušná vysílačka s výhodami OpenTx (viz zde na fóru nebo na požádání se tu klidně budu rozplývat :) )
Nějakou záruku bych dal, chtěl bych, řekněme 1800 Kč?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz