Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: vzkříšení V2ky
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 6:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
lubostom,
trochu to u mne vyvolává nostalgii, Lipo za 0,30Kčs, Eskymo za kačku, pivo 12°za 3,-Kčs, A1 větroň MONA ale buďme rádi, že je to za námi. Bolševik nás držel pěkně zkrátka a podle toho to také vypadalo. Já bych osobně nic takového nekřísil, ale jak zaznělo v Černých baronech, "dle vkusu každého soudruha"... :lol:
Tím tě samozřejmě nenazývám soudruhem. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: vzkříšení V2ky
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 7:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
DAF píše:
Bobíku.cz, nekaž radost. Obdélníkové křídlo má své výhody, třeba jednodušší stavba, maximální nosná plocha z daného rozpětí a hloubky. A že to udělal takhle, prosím. Příště to třeba udělá jinak.


Ale já nemám v úmyslu mu kazit radost. Zakladatel vlákna se ptal, jak se nám jeho dílo líbí. A mi se prostě nelíbí. Nic víc, nic míň. Kdyby se neptal, tak bych tohle vlákno ignoroval.

Já to fakt vidím tak, že to je paskvil. Kdyby řekl, že z nostalgie oživuje V2, dal tam řekněme novou elektroniku, připravil si gumicuk nebo špagát, tak uznám, že to je hezká nostalgie. Ale takhle? Mi to připadá, jako kdyby někdo oživil auto z 30-tých let, ale dal tam moderní motor, který chytá na první dobrou, posilovač řízení a palubovku s klimou a navigací. Takové auto nebude nic. Nebude už to veterán a nebude to ani moderní auto. A úplně stejně je to dle mého názoru s tímto letadlem.

Ale to se samozřejmě nevylučuje s tím, že si tvůrce s modelem užije spoustu zábavy a já mu to velice přeji. Myslím, že proto to vlastně všichni děláme.

Ale když se někdo zeptá, jak se mi něco líbí, tak snad mám právo vyjádřit i negativní názor ne? Nebo se tady mohou vkládat jen příspěvky, které nekazí radost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vzkříšení V2ky
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 12:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Tak pokud si chce někdo pohrát s nálezem z půdy, tak jeho věc, není co kritizovat. Pravdou ale je, že daný model je dost podprůměrný i na zvyklosti doby předrevoluční, třeba známý Admirál je estetikou dost jinde...
A co je tedy fakt megahnus (a to je možná nové) je ten pylon - samotný pylon mi nevadí, ale proboha to provedení je fakt ostudné! Dal by se udělat daleko menší a s menším čelním průřezem, to i na 1,5ccm spalovák jsem měl v dané době elegantnější a u elektroverze to jde udělat ještě lépe - tohle fakt tahle blbě vypadat nemuselo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vzkříšení V2ky
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 13:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Trochu přeháníš. Je to sice o něco větší než je třeba, ale že by to byl megahnus?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vzkříšení V2ky
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 13:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9140
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Viděl jsem už horší výtvory, tenhle zas tak strašný není. A mnoho těch horších bylo vydáváno za téměř dokonalé. Navíc je reinkarnaci, určitě tam bude vidět hlodání zubů času (zcela určitě ten zub nebyl sám). Co se vzhledu týká, tak je to typická Vé dvojka. Modely Lion, Štír, Admirál, případně další, byly z jiného soudku, proto vypadaly jinak, designově lépe. Tohle byla dost velká účelovka, jako mnoho jiných.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: vzkříšení V2ky
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 17:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
jio píše:
Trochu přeháníš. Je to sice o něco větší než je třeba, ale že by to byl megahnus?


No a jak bys to chtěl ještě hůř - tak dvaapůlnásobná tloušťka než je třeba, asi k maximalizaci odporu, k tomu nesmyslně přebujelé díly kolem motoru? Například vše nahoře nad motorem lze z fleku uříznout - prostě nesmysl... Moc nepřeháním, ten pylon opravdu beru jako úlet :(

Vlastní model je v normě, vidím to podobně jako DAF - určitě to není žádná špička ani pro tehdejší dobu, ale existovaly i daleko horší. Trochu bych ale nesouhlasil s tím, že Admirál byl z jiného soudku a proto vypadal lépe - Admirál byl vyloženě soutěžní RCV1, později s plovoucí výškovkou RCV2 a jiné soutěžní RCV2 vypadaly podobně (třeba Metaxa či dodnes populární prapůvodní Limit). Čistě obdélníkové křídlo zas tak obvyklé pro RCV2 nebylo, udělat si aspoň na ucha žebra "rašplovou interpolací" bylo běžné...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vzkříšení V2ky
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 17:04 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 9.1.2018
Příspěvky: 73
Bydliště: Sadská
Ok díky za názory ,ja se polepším :D :D
další kus tedy dostane motor do špičky
a ještě fotka viníka mého návratu


Přílohy:
3.jpg
3.jpg
[ 84.53 KiB | Zobrazeno 1464 krát ]

4.jpg
4.jpg
[ 51.09 KiB | Zobrazeno 1464 krát ]

1.jpg
1.jpg
[ 64.44 KiB | Zobrazeno 1464 krát ]

2.jpg
2.jpg
[ 43.79 KiB | Zobrazeno 1463 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vzkříšení V2ky
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 17:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Já bych tomu pylon klidně dal - v minulosti to byl standard a k podobnému "retru" to sedí.
Udělej to ale jinak než první - dej ho na dráty křídla (mezi středová žebra), překližka stačí 3mm, nožička nahoru tenčí. Regl nějaký malý, kabely napájení od něj táhnou po hraně "nohy pylonu" a před spojovacími dráty dovnitř (nebo možná až před křídlem, to by se muselo vidět).
Prostě nechat retro pojetí, ale trochu kultivovat :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vzkříšení V2ky
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 17:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 9.1.2018
Příspěvky: 73
Bydliště: Sadská
namaluj to,stačí rukou pls.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vzkříšení V2ky
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 18:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
lubostom píše:
další kus tedy dostane motor do špičky

Do špice nie, bude to vyzerať na "historikovi" hrozne. Urob to ako píše Tomáš medzi krídla. Ak budeš chcieť motroňa tak tam dáš pilon ak budeš chcieť lietať vetroňa, tak pilon necháš v šuplíku.
A hlavne sa nedaj odradiť blbými komentármi. Ber ich s rezervou. Hnusné modely nie sú tie spred 30tich rokov, ale tie dnešné s ktorými lietame napríklad ja s Tomášom. Ja F3F on F5J... ,ale sú s potrebným výkonom na súťažné lietanie a tak za ten hnus dávame majland :mrgreen:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: vzkříšení V2ky
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 19:03 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 9.1.2018
Příspěvky: 73
Bydliště: Sadská
Ahoj,já se nedám odradit a za Tomášuv názor jserm rád a musím
uznat ,že má pravdu.Kdyby to někdo takhle udělal se starou motorkou
,budu taky kritizovat :D :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vzkříšení V2ky
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 19:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9140
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Tak zrovna volnou tvorbu srovnávat s renovací motorky není zrovna nejsprávnější. Ta, na rozdíl od tvého modelu původně nějak vypadalo, prostě z výroby, ale o to nejde. Koukni třeba na RC Album, pomocí filtrů si vybereš nějaké vhodné větroně s pylonem a ten příští už bude lepší. Většina z nás bude mít někde v koutě nějaký starý model, ke kterému ho váží vzpomínky a který by chtěl znovu poslat do vzduchu. Když si vzpomenu, jak vypadaly některé mé výtvory z dob dnes již dávných, styděl bych se to někde ukazovat (byly trochu neotesané), ale létalo to a v té době to bylo pro mě to hlavní.
P.S. Když někdy kouknu třeba na Aukro mezi motorky, jímá mě vztek nad některými domácími výtvory, spíše paskvily, které se někdo nestydí prodávat, navíc mnohdy za nekřesťanské peníze, že to je "top přestavba". Design hnus, dílenské zpracování úrovně učně prvního ročníku dřevorubeckého učiliště, posazenému k šicímu stroji.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: vzkříšení V2ky
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 22:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2010
Příspěvky: 1891
Kdysi jsem měl něco podobného. Jmenovalo se to myslím Asterix a bylo to na motor 1,5 - 2 ccm na pylonu mezi křídly. Označené to bylo jako V2 PM. Za mne jako retro z půdy, dobrý. Jen ten pylon to trochu kazí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vzkříšení V2ky
PříspěvekNapsal: sob 27.10.2018 7:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9140
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ještě mě napadlo, zkus kouknout k vekovi1 na rajče. Najdeš tam např model Čejka, který má upravený pro motor na pylonu, ale i v čumáku. Má tam také album, kde dokumentuje výrobu pylonu pro model Vosa - https://veka1.rajce.idnes.cz/Vosa_2010- ... romotoru./. Ber to jako inspiraci, ne dogma, že to jinak nejde. Osobně si také dělám úpravy stavby. Nikdy nemám model dogmaticky podle plánu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: vzkříšení V2ky
PříspěvekNapsal: sob 27.10.2018 8:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Standa Stuchlý píše:
Kdysi jsem měl něco podobného. Jmenovalo se to myslím Asterix a bylo to na motor 1,5 - 2 ccm na pylonu mezi křídly. Označené to bylo jako V2 PM. Za mne jako retro z půdy, dobrý. Jen ten pylon to trochu kazí.


Asterix byl hlavně "obraz doby" se snahou o minimalizaci spotřeby balsy, takže měl například nesmyslný trup za "žbrdlinek" (smrkové lišty), vepředu potažený překližkou. Mimochodem to byla stavebnice Igra.
Létal ale dobře a křídlo naopak fungovalo až nadprůměrně dobře, když jsem ho později postavil trochu moderněji (trup už z balsy a trochu zmenšený na novější výbavu), tak z toho najednou vznikla docela výkonná dvoumetrovka, za kterou bych se nestyděl ani dnes (trup a ocasky pořád mám, křídlo jsem bohužel vlastní hloupostí zničil) .

Ale rýpnu si - i Asterix měl žebra uší mírně interpolovaná, čistý obdélník to taky nebyl...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz