Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vrtule a motor pro hydroglizer
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2018 17:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.6.2018
Příspěvky: 6
Chci postavit záchrannou loď, kterou jsem kdysi viděl na internetu. Jedná se o loď, která dokáže odtlačit jinou
porouchanou loď na vodě. Jsou to dva plováky překryté polystyrenovou deskou a celé olaminované. Rozměr cca 50x40 cm předpokládaná váha do 1,5 kg. Pohon dvěma střídavými motory nad vodou jako u letadla směr řízen otáčkami jednotlivých motorů bez kormidla. Vrtule tažné. Bude stačit tato sestava :
motor -RAY G2 C3530
vrtule- doporučená 3S-10x5
já ale potřebuji aby vrtule byla co nejmenší z důvodu šířky lodě. Také bych použil raději třílisté vrtule. Potřebuji
poradit do jaké nejmenší vrtule mohu jít aby byla nějaká účinnost a zda tento motor stačí když uvážím loď cca 1,5kg a může tlačit loď třeba 10kg. Těžko odhadnout jakou sílu k tomu potřebuje. Také zda je lepší dát motor s menšími otáčkami na volt a třeba větší stoupání vrtule. Proto toto dávám do fora pro rc letadla. Děkuji za
odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule a motor
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2018 19:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
jen mě zajima kolik utahne hydroglizer...
trilist 9/6 asi kilo tahu
maš doma silomer nebo vahu zatlac v bazenu na necky a uvidis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule a motor
PříspěvekNapsal: čtv 04.10.2018 5:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Což o to, tenhle druh pohonu by desetikilovou loď utlačit mohl. Problém vidím jinde, takto koncipována loď pojede jen a pouze dopředu. A co když budeš potřebovat odcouvat, abys tlačenou loď nějak přestavil, jinak uchopil, prostě abys s tím soulodím mohl manévrovat. Můžeš i sám s takovou lodí někam najet a nebudeš moct vyjet zpátky.

P.S. tvůrce texťáku ví mnohem líp, co jsem chtěl napsat a proto mě neustále opravuje, občas si toho nevšimnu, pak z toho vzniknou bláboly.

_________________
Hitec Aurora 9X


Naposledy upravil DAF dne čtv 04.10.2018 8:28, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule a motor pro hydroglizer
PříspěvekNapsal: čtv 04.10.2018 8:08 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Protáhl jsem to ecalcem... https://www.ecalc.ch/motorcalc.php
RAY tam není, ale ePover 2217-1050 je asi použitelný.¨

Pro 10x5 a 3S vychází statický tah 978g. Pro tří-list 9x5 tah 943g a pro 5 list 8x5 920g.

Pokud to má být záchranné loď, tak to musí umět couvat, ale klíčový je tvar trupu, aby se dala loď dobře tlačit. A to nemluvím o tom, že je na to na rybníku špatně prostorově vidět.
Jako záchranné plavidlo se mi nejvíce osvědčilo odvezení vlasce. Uchycení na loď / hydroplán a přitažení navijákem jako rybku.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule a motor pro hydroglizer
PříspěvekNapsal: čtv 04.10.2018 19:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.6.2018
Příspěvky: 6
Při obousměrném regulátoru by loď měla couvat. Jasně že tlačit 10kg je nadnesené. jedná se hlavně o co nejmenší průměr vrtule z důvodu šířky trupu a měli ještě nějakou účinnost . Dvě vrtule vedle sebe př. průměr 20 cm tak by šíře trupu byla min. 45cm. Motory jsou na www.topmodelcz.cz. Jinak budu hledat na internetu to video. Mám však teď míň času protože chystám chatu a zahradu na zimu. Jinak díky za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule a motor pro hydroglizer
PříspěvekNapsal: čtv 04.10.2018 20:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
No aby byly vrtule s nejmenším možným průměrem, musel bys dát tří- nebo dokonce čtyřlistou vrtulí. Nebo je varianta, kdy vrtule budou mít opravdu nejmenší možný průměr, musel bys tu loď otočit vzhůru nohama, tedy dolů vrtulema a dát je pod čáru ponoru.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule a motor pro hydroglizer
PříspěvekNapsal: čtv 04.10.2018 20:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Mrkni na téma airboat/vznášedlo - závody (nebo jakej blbej název jsem tomu dal :mrgreen: )
radši než dva motory bych dal dozadu dvě směrovky, u tohoto účelu doporučuju dát motor doprostřed. S pohonem ti až tak neporadim, ale to co tam máš snad musí stačit....

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule a motor pro hydroglizer
PříspěvekNapsal: pát 05.10.2018 17:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Já bych dal jeden motor s vrtulí s hodně listy. Tak jsem to viděl na skutečném hydroglizeru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule a motor pro hydroglizer
PříspěvekNapsal: pát 05.10.2018 17:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.6.2018
Příspěvky: 6
Dám tam asi to jak jsem psal. Vrtule nad vodou jsou z důvodu aby se do nich nic nezamotalo také se budou motory lépe chladit S jedním motorem jsem také uvažoval, ale nevím jak by se to chovalo při couvání. Tady je odkaz na video. Z něj ale neodhadnu vrtule.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Kdyby to nešlo otevřít t ak na YouTube James Dedrick a je to loď s těma vidlema


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz