Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 453 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 20:40 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Lark píše:
Nic ti nevnucuju, jen si myslím, že s malým kompaktem, třeba TZ-70, se dá zahrát podstatně víc muziky, než s jakýmkoli mobilem.


Koukal jsem na fotky a videa - nic moc, určitě výhoda proti mobilu je 30x optické přiblížení - o tom žádná .
Tady je názor jednoho kupce .

"Panasonic Lumix DMC-TZ70 je velmi zajímavý fotoaparát. Jeho velkou předností je přehledné ovládání, přítomnost hledáčku a vynikající 30 násobný ultrazoom. Bohužel problémem fotoaparátu je malá světelnost, díky čemuž jsou fotky tmavší a ve srovnání s fotografiemi pořízenými staršími fotoaparáty je horší kvalita fotek znát. Rovněž mobily s kvalitnějším fotoaparátem (a často i nižší cenou) fotí lépe. Nicméně tohle není problém jen tohoto fotoaparátu - fotoaparáty s kvalitnějším fotografováním je potřeba hledat ještě v o něco vyšší cenové hladině. V této cenové kategorii jsou pořízené fotografie srovnatelné s ostatními přístroji."

mám mobil Xiaomi za 4 tisíce a videa mám lepší a fotky porovnatelné, možná nepatrně horší . Ještě s ním neumím v manuálním režimu , tak snad časem je vylepším . Rozhodně by mne nenapadlo ke svému mobilu pořizovat takovýto foťák . To by bylo z bláta do louže . No a když si chci něco přiblížit, tak tam holt dojdu :lol: .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 20:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
Kluci já fak nevim, možná jsemcca před tím pul rokem blbě koukal, koukněte na nabídky kapesních fotáku, já se fakt bál jít do něčeho pod 1Ok, že by to umělo něco zázračně lepšího, než mobil a že by vubec v dnešní době fotících mobilu měl někdo záměr tunit nějaké fotáky za pár korun. věřím, že kapesní foták za 15/25k mobil dostane--minimálně v nějaké recenzi kde budou řešit ruzné detaily.

ale koupit foták třeba za 3K vedle fotáku v mobilu, no já fakt nevim---já se bál, že bych spíš jen vyhodil peníze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 21:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Už jsem sem ten odkaz dával a myslím si, že Sony HX60 za cca 6 tis.Kč žádný mobil zatím nepřekoná.
Přečtěte si recenzi: https://www.fotoguru.cz/sony-hx60-recenze/

Ale nevím , zda to do dvou, tří let nebude jinak. :roll:
Každopádně ten zoom asi do mobilu nenacpou.

I když tahle potvora to už umí docela slušně :roll: https://www.fotoguru.cz/huawei-p20-pro-recenze/


Naposledy upravil jag42 dne úte 11.09.2018 21:07, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 21:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
Lark píše:
No tak za 1500 stovek to budou asi vyhozený peníze.

no a kolik si myslíš, že by už stačilo zaplatit za foták do kapsy, aby byl lepší, než mobil.

ted jde ale i o to, jaký mobil, já si třeba na muziku musel od syna pujčovat iphona, někdo má názor, že iphon je zbytečný přepych snobu, já na telefonování iphona taky nutně nepotřebuji, ale na muziku je android systém naprosto nepoužitelný bez ohledu na cenu telefonu díky latenci--zpoždění--tady jasně vidím, že mezi androidem, nebo iphonem je opravdu rozdíl---androidácké hudební aplikace--bicí--klávesy jsou naprosto nepoužitelné--opožděná reakce třeba na tuknutí do bubnu--není to o ceně fotáku, je to o tom, že android je pomalý--prostě starý ifon umí, nový samsung ne--zbytečný se hádat, není problém, kdo má android, muže si nějakou aplikaci--bicí--klávesy stáhnout a vymýšlet, proč mu jde ton až chvíli za uderem--iphon i starý fakt v pohodě a v reálném čase---tady fakt vidím ten smysl---jooo, to je fakt lepší--teda pokud to k životu potřebuješ.

sorry, že jsem odbočil od focení---tady si umím opravdu na ten rozdíl--jedno a druhé opravdu sáhnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 21:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
jio píše:
Ad "Srovnávat mobil s kvalitním foťákem je nesmysl." - to ale nikdo nedělá.
Srovnat mobil s fotoaparátem co se týká operativnosti, o to tady jde. Mobil je obvykle vždy po ruce, kvalitní foťák je často v batohu nebo ve skříni. ;-)


Já jsem ale nepsal, že to tady někdo uváděl....
Setkávám se s takovými argumenty často, zejména někde na akci, kdy mě majitel nejnovějšího mobilu chce přesvědčit, že je daleko chytřejší než ti hloupí fotografové, co nosí objemné zrcadlovky a zbytečné objektivy.
Jeho perfektní a hlavně značkový mobil to umí daleko líp.
Na to nemá smysl odpovídat.

A o operativnosti mobilu jsem psal, to nejsme v rozporu.

Takže zkráceně -
1) mobil kdykoliv a s odpovídající kvalitou. Díky "sklům" nelze očekávat vysokou kvalitu. Ale momentka je dostupná skoro kdykoliv. A běžné fotky za vhodných světelných podmínek nejsou problém
2) Kompakt pro běžné chvilky, kdy už přece jen chceš běžnou kvalitu, kterou můžeš nejen bez problémů ukázat na displeji ntb, ale taky ji lze upravit a ořezat tak, aby z ní něco zbylo. Tím myslím třeba i možnost mechanického (ne digitálního) zoomu.
3) Při vysokých nárocích pak už foťák odpovídající kvality.
Už vícekrát jsem byl rád, že mám alespoň mobil. A taky mě nejednou mrzelo, že u sebe nemám zrcadlovku.

Nikomu svůj názor nevnucuji, ale za ty roky to tak vidím a stojím si za tím ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 22:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
jag42 píše:
Už jsem sem ten odkaz dával a myslím si, že Sony HX60 za cca 6 tis.Kč žádný mobil zatím nepřekoná.


To uz radsej priplatit par korun a kupit HX80, ktora pre bezneho pouzivatela niekde uplne inde, vdaka hladaciku a vyklopnemu displeju, je to uz tiez starsi model a cena uz padla.

Inak je to ale krasny priklad nahanania cisiel na ukor kvality. Sony robi aj nieco co sa vola RX-100 co je prakticky taky isty kompakt rozmerovo a ergonomicky ale pre ludi co chcu kvalitku a vedia ho ocenit. To ze nema 30x zoom ale iba 3x znamena ze ze samotny objektiv ma daleko lepsiu svetelnost, a plus ten mensi rozsah ktory sa neda urobit nad velkym cipom dovoli plosne 5x vecsi cip co posunie ten fotak niekde uuuuplne inde ... a to potom zistis ze pri kvalite obrazu (bezproblemove priclonenie na lepsiu kresbu, kratsi cas na bezproblemove fotenie z ruky a dobre fungujucu stabilizaciu) nemas problem robit vyrez (digitalne zvecsit) obraz takze ti nevadi ze ten zoom je len 3x :- )) ... a to nepocitam ze tie ultrazoomy nejde pouzivat na konci zoomu a pri otvorenom objektive aby to nebolo rozmazane.

A presne o toto iste ide pri porovnani toho 1/2.3 kompaktu s mobilom bez zoomu - takze ta kvalita mobilu nemusi byt zakonite nizka, len proste nemas zoom. Navyse maly cip ma vo vysledku velku hlbku ostrosti, takze sice nebudes robit triky s rozostrenim pozadia, ale sa z toho sypu v principe pekne ostre obrazky same od seba :- )) co je pre amatera chodiaceho cvakaca vyhoda. To plati aj pre to porovnanie RX-100 a HX60/80/90.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 22:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
třeba blbý nápad, ale nedá mi to--uměli by jste sem dát nějaké fotky z nějakého toho formátem kapesního fotoaparátu ?

já se rozhodně nepasuji na nějakého fotografa co fakt umí, proto jsem už i právě letos vyměknul a snažím se vystačit si jen s mobilem a na to, co mám chut si vyfotit mi ten mobil opravdu přijde vcelku v poho a to nemám žádný zázrak.

Příloha:
20180724_154946.jpg
20180724_154946.jpg
[ 80.56 KiB | Zobrazeno 1487 krát ]



Příloha:
20180606_155826_ToneMapping.jpg
20180606_155826_ToneMapping.jpg
[ 155.66 KiB | Zobrazeno 1487 krát ]



Příloha:
20180708_143706.jpg
20180708_143706.jpg
[ 77.79 KiB | Zobrazeno 1487 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 12.09.2018 2:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Je těžké radit nějaký konkrétní foťák, ale nejblíž jsou mi názory Steve, i když mé nároky končí ultrazoomem. Kvalit zrcadlovky už opravdu nevyužiju a jako současnou střední třídu si představuju kompakty kolem 10 tisíc, kde je ta úroveň hodně podobná.
Jako pohotovostní mi opravdu stačí ten mobil a jestli přehrává dobře, nebo špatně muziku, je mě osobně naprosto fuk. Mobil mám hlavně na telefonování, případně pohotovostní mapu, případně ještě nějaké užitečné apky. Ta laťka se bude samozřejmě podle konkrétních požadavků posouvat a je na každém co od foťáku, nebo i mobilu požaduje.
Pepine, dávat sem nějaké fotky pro posouzení kvality, nemá žádný význam, protože se automaticky zmenší. Není ale problém si ke konkrétním přístrojům najít recenze, kde jsou i ukázkové fotky v plném rozlišení. Jsou i recenze porovnávající přímo dva, nebo i víc srovnatelných foťáků v podobné cenové hladině, což ti může ulehčit volbu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 12.09.2018 4:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Mobil tak pro běžné momentky, krajinky (pokud si ale ještě budu chtít s fotkou hrát, tak stejně vezmu zrcadlo), kompakt tam, kde si chci alespoň trochu pohrát s kompozicí, máznout pozadí, no a pro běžného leteckého modeláře zrcadlo, protože ty modely jsou zatraceně malé a rychlé.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 12.09.2018 6:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Už som si zajednal od kolegu SONY W810 /ak sa dobre pamätám na typ/.
Na MTB musím mať mobil poriadne upevnený, okrem toho mi ide na ňom na pozadí GPS tracker a mapy.cz. Okrem toho to chce pred každým cvaknutím mať nepoužitú vreckovku a pretrieť šošovku. Neverím, že vy máte zvonka šošovky na mobiloch vždy čisté.
Toto hodím do kapsy bez obalu, podľa potreby zastavím, cvak a valím ďalej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 12.09.2018 10:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Hmm, zrovna tenhle by asi bez problémů předčil i standardní mobil, ale píšeš že chceš samostatný do kapsy. Je to vyloženě Low-endový foťáček a nechápu přínos 20Mpx čipu. Jinak pokud jde o tu čistotu objektivu, tak s tím nemám na mobilu žádný problém, a to na něm mám jenom "silikonový záda". Nemívám ale v kapse žádný humus a pokud už se nějaké smítko vyskytne, stačí jen ofouknout, maximálně tričko. Ten W810 má lamelovou krytku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 12.09.2018 10:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
20 Mpx čip neriešim, keď nedali 5 ale 20, ich problém. Keď "odkurtujem" ten mobil z držiaku, tak na čočke je vždy prach. Tento foťák strčím do kapsy a hotovo. Podobný /casio exilim/ som mal niekoľko rokov k plnej spokojnosti. Má ho kolega, ktorý si ide kúpiť niečo s WIFI, tak tento by som odkúpil, nakoľko sme ho asi 2 roky späť spolu na nete vyberali podľa recenzií...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 12.09.2018 21:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
foto z RX100 len tak "odpasu" na vrchole sú ľudia volným okom ledva vidieť, dám výrez toho vrcholu ešte


Přílohy:
Poznámka: original ma 4,73MB
DSC01017.JPG
DSC01017.JPG
[ 95.72 KiB | Zobrazeno 1331 krát ]

Poznámka: tu je výrez
DSC01017a.jpg
DSC01017a.jpg
[ 125.52 KiB | Zobrazeno 1328 krát ]


_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 12.09.2018 21:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
BoŠ píše:
Mobil tak pro běžné momentky, krajinky (pokud si ale ještě budu chtít s fotkou hrát, tak stejně vezmu zrcadlo), kompakt tam, kde si chci alespoň trochu pohrát s kompozicí, máznout pozadí, no a pro běžného leteckého modeláře zrcadlo, protože ty modely jsou zatraceně malé a rychlé.


Tak to se shodneme - jen to umíš napsat méně slovy ;-)

Zrovna dnes jsme byli na kolibě kousek od Ružomberoku a fakt jsem byl moc a moc rád, že jsem si vzal zrcadlovku ;-)
Ideální počasí, kdy fotí cokoliv, snad i Dirkon (starší vědí ;-) ).
Ale fotky ze stínu lesa a pod. prostě mobil už rozumně nedá ;-)
Nádherná krajina - kdo ví, jestli se tam ještě někdy dostanu - a právě na to mám kvalitní vercajk.
Fakt by mě dost mrzelo, kdybych to měl jen na mobilu (i když určitě taky v přijatelné kvalitě pro běžné pochlubení - bylo hezky).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 12.09.2018 22:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
ingwarr píše:
foto z RX100 len tak "odpasu" na vrchole sú ľudia volným okom ledva vidieť, dám výrez toho vrcholu ešte


Díky, uplně mi ale není jasný, o jakou RX100 jde

https://www.google.cz/search?q=RX100&oq ... e&ie=UTF-8

ono co jsem já u sebe ale zjistil, nikdy jsem nepotřeboval z nějaké fotky pouze malý výřez, jasně, pokud mám v rohu fotky třeba něčí nohu, tak ten snímek oříznu, ale nikdy jsem nepotřeboval--třeba když vyfotím z kopce celou vesnici, oříznout tu fotku pak pouze na hodiny na náměstí.

Je mi jasný, že se tak dá poměřit co fotí kvalitněji a co špatně a taky se ty výřezy uvádějí v recenzích---vyfotí třeba strom, oříznou ho na jeden listek na větvi a na tom lístku pak řeší aberaci .

V reálu si ale nemyslím, že třeba kámoš, co fotí zvířata v přírodě, určitě nevyfotí celý rybník, na fotce pak doma po zvětšení hledá jestli tam zrovna nekouká nějaká žába a pokud ano, tak ji ořízne a vytiskne do kalendáře.

ta čistota snímku--testy ořezu a té aberace , chápu, že když někdo tiskne velkoformátově--třeba na výstavy, plakáty, prezentace na velikých televizích, smysl to jasně má, ale na prohlížení na notasu, tabletu, případně na tisk fotek 10/15---já tam ten rozdíl prostě nevidim.

Nesnažím se něco zesměšnovat, nebo schazovat, kdybych chodil fotit třeba dopravní letadla na letiště, nejspíš si neprdnu ani se zrcadlovkou se základním setovým zoomem třeba 28/80 už vubec ne s mobilem, ale třeba i když né v takové kvalitě, ale už by to šlo---za slunečného dne právě s nějakým kapesním kompaktem---jako právě třeba ten Sony RX 100---to ale netuším, jestli to opravdu s kompaktem už od cca 10k jde---případně s kompaktem za 10K ještě ne, ale s kompaktem za 20K už ano, nebo to nejde ani s jedním, ale na velikém výřezu znalec najde rozdílnou kvalitu mezi kompaktem za 10/20K.

opravdu se nesnažím o nějaké zesměšnování.

automet tady zminoval jako problém zaprášenou čočku mobilu, naposled jsem s příklepovkou vrtal díry pro světla včera--mobil bud v kapse, nebo na okně na parapetu--který byl po tom vrtání do stropu zaprášený--takže asi možn i ta čočka mobilu, dnes jsem čekal na náplavce na kámoše, než dorazí s koloběžkou, tak jsem si zkrátil čekání focením, čočku jsem nečistil ani nepamatuju, ale nemám pocit, že by byl na té fotce vidět nějaký prach a špína----třeba to ale jen nevidím.

Příloha:
20180912_120358.jpg
20180912_120358.jpg
[ 94.42 KiB | Zobrazeno 1306 krát ]




tady jsem jen oříznul stín ve spodním pravém rohu.
Příloha:
20180912_120358.jpg
20180912_120358.jpg
[ 98.94 KiB | Zobrazeno 1301 krát ]



Ono v podstatě jediné základní co mi vadí a chybí při focení s mobilem je málovýkonný blesk--když bych si rád něco za denního světla v popředí a ve stínu potřeboval nasvítit , to mobilem opravdu nejde--netuším, jestli bleskem na malém kompaktu bych si zásadně polepšil.

Druhé, co mi na mobilu chybí je možnost rozzostřit pozadí, pokud fotím portrét--obličej--opět ale netuším, jestli to vubec nějaký malý kompakt --malé sklo umí.

Foták i s pevnými objektivy mám--když vím, že chci fotit něco, na co mobil nestačí, ale malý kompakt bych sebou uměl tahat na výlety pořád , ale tahat vedle mobilu kompakt jen kuli možnosti čistějšího výřezu pro mé použití smysl nemá.


Naposledy upravil pepin dne stř 12.09.2018 22:45, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 453 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 31  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz