Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 453 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 17:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Lark píše:
Automet ale píše, že má mobil v držáku a nechce se mu ho pokaždé vyndavat. Nehledě na to, že i komfort ovládání je u toho malého kompaktu podstatně příjemnější a se spoustou možností. Focení a skládání panoramat přímo v mobilu je určitě snadné a pohotové, ale jde i o to, jak ten mobil zachází s přeostřováním a expozicí, a není vždy možné dosáhnout dobrých výsledků. U foťáku se obojí dá zamknout a následné složení v počítači má sofistikovanější možnosti. Samozřejmě to dá ale víc práce.
to automet: Zkus se podívat na nějaké kompakty Panasonic z řady TZ-xxx s objektivy Leica.
https://www.panasonic.com/cz/consumer/fotoaparaty-a-videokamery/digitalni-fotoaparaty-lumix.html


já se kapesnímu fotáku nebráním, jen se opravdu obávám, že za rozumný peníz --třeba do 5k ten výsledný efekt kvalitativně lepší fotky bude potřeba oproti mobilu poměřovat v nějaké laboratoři, bo běžný koukatel na tu fotku ten rozdíl z mobilu nebo z kapesního fotáku fakt nepozná.

jasně, automet píše--opruz vyndat mobil z držáku--ve výsledku to bude rychlejší než vylovit foták z batohu, počkat než naběhne--vyfotit--uložit pak opět do batohu.

něco podobného ted řeším ohledně kompasu--chytrý hodinky--než to oddatluji v menu, tisíckrát rychlejší bude obyč kompas, který navíc nebudu muset pruběžně nabijet, aby ten sever ukázal

co se týče focení ve špatných světelných podmínkách,dře to většinou s ultrazoomem

fakt to bude super a v pohodě s kapesním fotákem za třeba 5K?

sám jsi psal--ultrazoom panasonic FZ 28 na akční focení modýlku, nebo za šera žádný zázrak--kolik teda bude muset stát kapesní foták, aby to zázrak byl?---joo, jasně že se dá koupit i pidi foták za 25k, já si ale opravdu nejsem jistý, jestli je vubec bez ohledu na cenu možné z pidi skla dostat nějaký zázrak opravdu oproti velkému sklu--pochopím cenu zlatých hodinek--jako že jsou zlatý, že mi moje levnější stříbrný ujedou oproti těm zlatým za rok o vteřinu mi uplně duležitý nepřijde.

nerejpu, rád bych našel sám duvod, koupit si malý kapesní foták, ale mít jistotu, že to opravdu má oproti mobilu nějaký smysl.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 19:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nic ti nevnucuju, jen si myslím, že s malým kompaktem, třeba TZ-70, se dá zahrát podstatně víc muziky, než s jakýmkoli mobilem. Ale je o tisícovku přes tvůj limit. Je to mrňous, který nemusíš lovit v batohu, ale pouze z kapsy. :D
Pokud jde o ten FZ-28, tak jsem ho vyměnil za FZ-82, který je dnes už k mání za 7500,- takže taky žádná raketa a proti FZ-28 ohromný skok dopředu a dostatečně rychlý i pro akční fotky. Už je to ale macík.
Pokud jde o ten kompas, tak když pořád preferuješ mobil, proč si do něj nestáhneš apku. Nemusíš nic dlouho proklikávat a spustíš ho na jedno kliknutí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 19:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2018
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha
Akorát musí v tom mobilu být kompas (HW). Všechny ho určitě nemají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 19:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
pepin píše:
...nerejpu, rád bych našel sám duvod, koupit si malý kapesní foták, ale mít jistotu, že to opravdu má oproti mobilu nějaký smysl.

Z môjho pohľadu na fotenie na výlete/ na bicykli s foťákom namiesto mobilu môžu byť len dva dôvody: buď potrebuješ optický zoom, alebo na fotenie niekde vnútri ( v jaskyni/ v hospode ) xenónový blesk.
Inak fotenie vonku dobre zvláda hociaký aspoň priemerný mobil...
Ja nosím so sebou starú WX080 práve kôli vyššie uvedenému: hodne často potrebujem do firmy čosi pofotiť vnútri a vtedy je xenónový blesk k nezaplateniu.
BTW, keby si nejaký malý kompakt chcel vyberať, tak je dobré, aby nemal vyskakovací blesk, ale priamo na tele. Je to o jednu vec, čo sa môže pokaziť, menej :roll:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 19:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jó, to jsem zapoměl podotknout, ale dnes už ho mají i levnější mobily (mám Samsung A3 2016).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 19:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
ddano007 píše:
Z môjho pohľadu na fotenie na výlete/ na bicykli s foťákom namiesto mobilu môžu byť len dva dôvody: buď potrebuješ optický zoom, alebo na fotenie niekde vnútri ( v jaskyni/ v hospode ) xenónový blesk.


alebo si kupis naozajstny fotak ktory ten blesk na take fotenie nepotrebuje ... len ten potom nestoji 100E :- ))

a pokial ma naozaj dobry fotak v mobile si na tom rovnako a mozno to stoji o kus menej


Přílohy:
RX_02999.JPG
RX_02999.JPG
[ 48.31 KiB | Zobrazeno 1203 krát ]

RX_03004.JPG
RX_03004.JPG
[ 83.07 KiB | Zobrazeno 1203 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 19:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Lark píše:
Pokud jde o ten kompas, tak když pořád preferuješ mobil, proč si do něj nestáhneš apku. Nemusíš nic dlouho proklikávat a spustíš ho na jedno kliknutí.


kompas do mobilu stažený mám,samo, že mi to přišlo prvotně jako nejideálnější řešení, ale jak mám na řidítkách u mobilu i bluetooth reprák--magnet repráku, navíc v kolech elektromotor, on se ten kompas ve fotáku přemagnetizuje--zblbne a pokud ho chci použít, musím nejdřív projít opětovně tou načítací procedurou--mimo dosahu jak blutooth repráku, tak i dosahu magnetu elektropohonu---oni prý na elektrokola ani moc dobře nefungují bezdrátové cyklo tachometry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 19:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Mám dojem, že žádný mobil s pidičipem a mrňavým objektivem se nemůže kresbou rovnat slušným kompaktům v ceně do 10K.
Pepine s tím kompasem máš holt smůlu, ale ani klasický ti nemůže poblíž toho el.kola ukazovat správně. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 20:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
Lark píše:
Mám dojem, že žádný mobil s pidičipem a mrňavým objektivem se nemůže kresbou rovnat slušným kompaktům v ceně do 10K.


aby si nebol prekvapeny :- ))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 20:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
igorb píše:
...alebo si kupis naozajstny fotak ktory ten blesk na take fotenie nepotrebuje ...


Daj typ na foťák za rozumnú cenu, ktorý môžeš nosiť vo vrecku... lebo tak znelo zadanie :wink:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 20:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Lark píše:
Mám dojem, že žádný mobil s pidičipem a mrňavým objektivem se nemůže kresbou rovnat slušným kompaktům v ceně do 10K.
Pepine s tím kompasem máš holt smůlu, ale ani klasický ti nemůže poblíž toho el.kola ukazovat správně. :D

právě proto se už smiřuji s tím, že kompas bude na popruhu od batohu--mám tři koloběžky, ale jeden batoh, fakt nikdy nezapomenu ten batoh--proto kompas na batoh, kde nehrozí, že zapomenu na batoh, nebo buidu řešit ovlivnování kompasu bud reprákem, nebo elektromotorem.

pokoukávám i po hodinkách s kompasem, to jsem ale už zjistil, že občas vyrazím na cestu a i když jsem začal po mraky letech zase vozit hodinky--někdy zjistím, že jsem je doma prostě zapoměl :lol:

batoh fakt ne, takže pokud bude kompas na batohu, asi to bude nejvíc v poho, jak neřešit---mám sebou vubec kompas :lol:

jen mi prdí, že obyč kompas není tak in--jako že by mi udělal takovou radost z koupě, jako kdybych koupil chytrý hodinky s kompasem---tak ale v podstatě vnímám i tu koupi nějakého obyč kapesního fotáku--vubec nejde o tu fotku, jde jen o tu radost z té nové hračky---dalšího krámu co nic zásadně pozitivního ale ve výsledku nepřinese.

já ale nepíšu jak to je, já píšu, že se bojím, že koupím jen něco, bo idiotu co něco koupí je plný svět.

kdybych věděl, jaký malý foták a že má opravdu smysl oproti mobilui v ceně nad 1Ok , tak do toho asi jdu--ale pokud bude stát tak 1500kč, jinak na to fakt asi peču a raději koupím lepší mobil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 20:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2018
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha
Zajímavá filozofie. Inu, každej jsme nějakej :D .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 20:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
ddano007 píše:

Daj typ na foťák za rozumnú cenu, ktorý môžeš nosiť vo vrecku... lebo tak znelo zadanie :wink:


To je o com hovorim, vsetko setrenie v konecnom dosledku sposobi ze vec v urcitom momente zacne byt na prd ... takze v tomto pripade, pokial mas naozaj dobry fotak v mobile, tak ta nemusi trapit ze nema blesk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 20:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
karval píše:
Zajímavá filozofie. Inu, každej jsme nějakej :D .



joo, jak člověk stárne, někdy zjistí, že mraky věcí potřebuje koupit jen proto, že má ted momentálně potřebu utrácet--něčím si udělat radost--je to v podstatě i v tomto vláknu-.-ta není to o focení--jako o kompozici a jejich základech, je to jen o tom--chci blejsknout hovno na cestě, ale aby nemělo aberaci při protisvětle--vyberte foták, který to umí, bo já to nevidím .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 20:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
No tak za 1500 stovek to budou asi vyhozený peníze. Jinak s těma hodinkama si nejsem jistý, jestli na tom nebudeš naprosto stejně jako s tím mobilem. :lol:
S tím focením ho... na cestě si opravdu vyystačíš s tím mobilem a bude to luxus. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 453 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz