Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 08.09.2018 17:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
guchar píše:
@automet S touto značkou mám tu samou zkušenost. Koupil jsem jen jednou - a stačilo.
Bylo to jen několik 100 mAh (heli - hračka). Nabíjena dle návodu. Po cca 3. cyklu, se tak nafoukla,
že se nedala zasunout do držáku na helině. Šla do slané vody. R. I. P. baterce i značce.


Ja som ju mal v sete ASW28 RTF, už to svedčí o tom, že je to sračka.
Mne sa nenafúkla, ani nezahorela, ale strašne bola mäkká, akurát na vyhodenie a nie na pohon modelu.
RAY nikdy viac, ani motor, ani batéria ani nič od tejto značky.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 08.09.2018 20:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
mozna trochu off topic, ale krome kourovych cidel jsem doma osadil i hlasic CO. Osobne mam vsude praskovy pristroj kvuli univerzalnosti, abych nemusel vzpominat (nebo manzelka,rodice) ktery pristroj nesmim strikat na elektriku. Pokud zacne horet v patre a dojde hasicak z patra, tak dobehnu dolu a chci pokracovat v haseni aniz bych premyslel, zda mam v ruce vhodny hasicak (ve stresu pri pozaru toho asi moc nevymyslim). Proste mi prislo idealni mit blbuvzdorne reseni.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.09.2018 1:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Dotaz: Existuje autonomní kombinovaný hlásič CO + PLYN ? (Zemní plyn 20°C cca 0.78kg/m3)
CO(1,234 kg/m3) jen nepatrně těžší než vzduch(1,2759) (na rozdíl od CO2(1,951)) .
Kde by mělo být čidlo hlásiče CO ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.09.2018 6:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Jardátor píše:
Pro Aviatika -psal jsem to už v tomto vlákně....vybouchla a začali mi hořet nenabíjená,nenafouklá ,uskladněná lipolka Ray 2200 mAh,3-článek,stáří cca 3 měsíce,neměla za sebou ani snad 20 cyklů....tak si myslím,že to není zrovna ten nejlevnější čínský šmejd...špatně jsem se díval,nebylo to tady ale v tématu"zahoření lipo"...


Je to předražený čínský šmejd. Pelikánova "privátní značka" tak jako Foxy. Je to měsíc, co jsem rychle potřeboval li-pol 3čl. a nechal jsem se ukecat prodavačem v Jinu a koupil Foxy s tím, že údajně šla kvalita výrazně nahoru a jedná se o novou generaci baterií. V každém případě je změna vidět už minimálně opticky, přestali tam dokonce bastlit diodový měřák. Po špatných zkušenostech s Ray i Foxy ve starých verzích uvidím jak dopadne ta "nová"... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.09.2018 6:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
guchar píše:
Dotaz: Existuje autonomní kombinovaný hlásič CO + PLYN ? (Zemní plyn 20°C cca 0.78kg/m3)
CO(1,234 kg/m3) jen nepatrně těžší než vzduch(1,2759) (na rozdíl od CO2(1,951)) .
Kde by mělo být čidlo hlásiče CO ?


https://www.zabezpecovaci-zarizeni.cz/p ... 5Bw2858%5D

Umístění čidla máš v popisu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.09.2018 6:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Jardátor píše:
pokud vlastníš rodinný dům,určitě k němu bude i nějaký dvorek nebo zahrada,nebude lepší skladovat baterie mimo dům?
Ano, dvorek mám a mimo dům chci vystěhovat malý kanystr s benzínem, propanbutanovou lahev, pixlu s acetonem. Jsou to věci, které mohou být na mrazu. Baterky i s nabíjením půjdou do sklepa. Sklep je prázný, když to chytne, nic to nezapálí.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.09.2018 7:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Preboha, neblbnite!!!!!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.09.2018 7:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
jozefbb píše:
Preboha, neblbnite!!!!!

Už jsi někdy viděl požár ? Nebo, co konkrétně považuješ za přehnané?

Osobně nemám radost z barev a redidel, které mam ve sklepě, ale pokud je někdo natolik důsledný a obezretny, ze umí skladovat horlaviny oddelene, tak se chová zodpovědně a neni důvod z to kritizovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.09.2018 9:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2018
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha
Ale pousmát se nad tím snad člověk může. Ještě bych kolem těch plechovek vybudoval vodní příkop :wink: .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.09.2018 9:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
Ono jedna věc je skladovat barvy, benzín a jiné hořlaviny ve sklepě a druhá věc, skladovat je v dílně, kde se pracuje. Pro vznik požáru jsou potřeba tři věci, hořlavinu, kyslík a iniciátor (jiskra, plamen a podobně). V dílně bývá iniciátorů požehnaně. Radši se zamyslet, než pousmát a vyhořet.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.09.2018 10:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
karval píše:
Ale pousmát se nad tím snad člověk může.
Jasně že může. :wink: Některé zkušenosti jsou těžko přenosné. Já se v názoru na věci kolem ohně v domě posunul až když jsem viděl fotku od kamaráda a obdržel emotivní popis, jak to potom probíhá a jak to jde rychle, když Ti na stole hoří baterka. Mám největší baterku 3S 3700 mAh a letadla s motory v řádu desítek watů. Myslel jsem si, že nebezpečné to je až když někdo má doma kilowatové pohony. A pak vidíš vyhořelý byt a víš, že to bylo od malé baterky 1S. A dát dvě pixly s ředidlem a jeden kanystr s benzínem mimo dům mě nic nestojí.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.09.2018 10:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@aviatik666 - Kombinovaný detektor CO a výbušných plynů. Dík.
Pokud aspoň jeden detektor není "na drátě", pak mi to nedává smysl.
Ono asi vedení mezi čidlem a vyhodnocovací jednotkou musí být krátké.
Pokud jsem na nová hledání něco zahlédl tak z I. do II. šlo nanejvýš napájecí napětí.
Takže k plynovému kotli asi bateriové CO o země, a zemní plyn u stropu.Plyn možná na 230 V.
- Co nevím, je po jaké cenové kategorii sáhnout, jsou od několika set po několik tisíc.
- ? LPG + zem. plyn + svítiplyn KÖNIG SAS-GD100, 220 - 240 V/AC,4W, Čidlo: Žhavá smyčka
Detektor LPG, zemního plynu a svítiplynu KÖNIG SAS-GD10
- Pokud by něco ve vedlejší místnosti mělo hlídat "trezor" LiPol asi kombinovaný PH s termistorem.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.09.2018 10:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2018
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha
Čidlo na hořlavé plyny je vždycky napájené ze sítě (nebo nepřímo z ústředny), má totiž velkou spotřebu a na baterky vydrží jen pár hodin.
Ty dva bezdrátově spojené senzory jsou sice hezké, ale neodpovídají legislativě ani logice. Autonomní senzor musí akusticky signalizovat v místě zakouření nebo úniku plynu, aby se mohl uživatel správně orientovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.09.2018 12:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
guchar píše:
@aviatik666 - Kombinovaný detektor CO a výbušných plynů. Dík.
Pokud aspoň jeden detektor není "na drátě", pak mi to nedává smysl.
Ono asi vedení mezi čidlem a vyhodnocovací jednotkou musí být krátké.
Pokud jsem na nová hledání něco zahlédl tak z I. do II. šlo nanejvýš napájecí napětí.
Takže k plynovému kotli asi bateriové CO o země, a zemní plyn u stropu.Plyn možná na 230 V.
- Co nevím, je po jaké cenové kategorii sáhnout, jsou od několika set po několik tisíc.
- ? LPG + zem. plyn + svítiplyn KÖNIG SAS-GD100, 220 - 240 V/AC,4W, Čidlo: Žhavá smyčka
Detektor LPG, zemního plynu a svítiplynu KÖNIG SAS-GD10
- Pokud by něco ve vedlejší místnosti mělo hlídat "trezor" LiPol asi kombinovaný PH s termistorem.


Nejsem odborník na zabezpečovací systémy a je mi u hnědky, jestli to dává smysl, nebo ne. Osobně nic takového nepotřebuji, topení v domě mám elektrické a jediné, co jsem potřeboval, tak minimální protipožární ochranu. Pokud bych to ale potřeboval, tak se obrátím na odborníky z oboru a nebudu to řešit na modelářském fóru, házet do placu vygooglené rady, kde se to mimo jiné "gůglisty" a rádoby odborníky na všechno přímo hemží. Takže asi tak... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.09.2018 12:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
guchar píše:
@aviatik666 - Kombinovaný detektor CO a výbušných plynů. Dík.
Pokud aspoň jeden detektor není "na drátě", pak mi to nedává smysl.
Ono asi vedení mezi čidlem a vyhodnocovací jednotkou musí být krátké.
Pokud jsem na nová hledání něco zahlédl tak z I. do II. šlo nanejvýš napájecí napětí.
Takže k plynovému kotli asi bateriové CO o země, a zemní plyn u stropu.Plyn možná na 230 V.
- Co nevím, je po jaké cenové kategorii sáhnout, jsou od několika set po několik tisíc.
- ? LPG + zem. plyn + svítiplyn KÖNIG SAS-GD100, 220 - 240 V/AC,4W, Čidlo: Žhavá smyčka
Detektor LPG, zemního plynu a svítiplynu KÖNIG SAS-GD10
- Pokud by něco ve vedlejší místnosti mělo hlídat "trezor" LiPol asi kombinovaný PH s termistorem.



Hele mohl bych ti EPS vyprávět,ale má to cenu ?
Zkus zapojit třeba strýčka Google , ale když nevíš co máš hledat tak míchaš víš co.,
http://www.jto.cz/technicke.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz