Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Multiplex Funracer
PříspěvekNapsal: stř 22.08.2018 19:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.8.2011
Příspěvky: 27
Dobrý večer, zajímaly by mě zkušenosti ostatních majitelů Funraceru ohledně startů. Na všech videích ho člověk hodí a on letí. Ten můj hodím a letí ale k zemi. Je pravda, že s pokračujícími starty se mi daří ten oblouk prodlužovat, ale vadí mi spotřeba vrtulí a taky to, že se jaksi stále nekoná ten let. Taky by mě zajímalo, jak máte uloženou baterii ve Funraceru? Díky. Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funracer
PříspěvekNapsal: stř 22.08.2018 19:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Drze se zeptám, kolikátý to je model a kolik máš odlétáno. Viděl jsem nějaká videa, dokonce to hází obráceně. Nebude to jednoduchý model na řízení.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funracer
PříspěvekNapsal: stř 22.08.2018 20:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.8.2011
Příspěvky: 27
Beta -> Funcub -> Dogfighter, pak pár let pauza, teď Shark a pak ten Funracer. Vše Multiplex. Kolega mi dneska říkal, že v nějakém časopise viděl o Funraceru článek a že tam psali o větší spotřebě vrtulí, než ho člověk naučí startovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funracer
PříspěvekNapsal: stř 22.08.2018 20:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Pokud už jsi lítal Dogfightera,tak Funracera by jsi měl zvládnout v pohodě.Mám DF taky,ale dal jsem na něj raději sklopku a je to v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funracer
PříspěvekNapsal: stř 22.08.2018 21:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Bude "slabý" pohon. Jaký máš motor, kolik kV, jakou vrtuli, jakou baterku?

Příklad správného pohonu pro takové éro: (Úprava: viz dole Edit)
Baterka 3s 2200mAh, motor velikosti 2436, 2450kV, 6x5,5". Rychlost téměř 200 km/hod, ochotně zrychluje, baterky moc nežere (ale po rasantním letu jsou trochu teplé).

Dost zásadní je volba vrtule. Takovýto Jet musí při plném plynu zabrat, že by ti to urvalo ruku a strhlo čepici. Na pár metrech zrychlí na max. rychlost. Rozhodně nepadá dolů, prosedne se po odhodu jenom o pár decimetrů a jen na chvilku. Je tam jediný problém, že těsně po startu (od momentu vrtule a od šroubovice proudu od vrtule) se krátce nakloní na stranu (v případě obyč. vrtule,tedy tažné namontované jako tlačné je to doleva, pokud máš tlačnou vrtuli, tak doprava), ale není to nic extrémního, prostě po startu zatočí poněkud na stranu. To se dá předvídat a kompenzovat kniplem. Za letu už je to jako podle pravítka.
Správně zvolenou vrtuli poznáš podle toho, že letadlo létá rychle a ochotně zrychluje, po letu by mohl být motor trochu teplý - ne horký a ne ledový.

Edit: Jé, promiň, myslel jsem že se jedná o FunJet. Přehlídl jsem se, takže ty čísla a povídání o tlačné vrtuli neplatí. Ale i tak, nebudu to už mazat - myslím že bude slabý pohon. Tedy řeš správnou veliost vrtule, případně baterku a motor.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funracer
PříspěvekNapsal: čtv 23.08.2018 5:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.8.2011
Příspěvky: 27
Motorem a vrtulí to asi nebude, neboť mám ten kit, co prodává Multiplex, ve kterém už je i motor, vrtule, regulátor atd. Ale ok, zakoupím další vrtuli a zkusím start s větším plynem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funracer
PříspěvekNapsal: čtv 23.08.2018 6:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
pavelb11 píše:
... zkusím start s větším plynem.

8O
Tys to nehazel s plnym plynem?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funracer
PříspěvekNapsal: čtv 23.08.2018 7:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
pavelb11 píše:
...a zkusím start s větším plynem.

A s autem se rozjíždíš na volnoběh? I do kopce?
Jak už zde někdo psal, zkus tam sklopku a při startu ten plyn opravdu přidej, a hodně, nejlépe na doraz. Psal jsi, že jsi viděl nějaká videa, tam startovali na plný plyn, nebo to házeli jako větráka? Podle toho, co jsem viděl já, tak na plný plyn.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funracer
PříspěvekNapsal: čtv 23.08.2018 10:27 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.4.2012
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha
Dogfightera startuju tak na 2/3 - 3/4 plynu, pěkně odletí. Na plný plyn se už dost přetáčí. Tohle bude podobné. Bez plynu určitě ne.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funracer
PříspěvekNapsal: čtv 23.08.2018 10:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.8.2011
Příspěvky: 27
V návodu psali o půl plynu, tak jsem to zkoušel tak, ale tak koupím vrtule a zkusím větší plyn. Doufám, že to naučím startovat dříve, než ohnu osu motoru. Z videí moc není poznat, s jak velkým plynem jejich aktéři toho Funracera startují. Do kopce se v autě rozjíždím za pomocí postupného přidávání plynu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funracer
PříspěvekNapsal: čtv 23.08.2018 11:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Autu obvykle neprokluzuji kola. Auto bez rychlosti nikam nespadne. Ten primer neni dobry.
Dost plynu a taky s tim poradne mrsknout, bez rychlosti to stejne nezabere.
Hazim 1.1m 1.5kg dolnoplosnika a rozhodne ho do vzduchu jen nepokladam.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funracer
PříspěvekNapsal: čtv 23.08.2018 16:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
To máš sice pravdu, ale bez přidání plynu se do kopce nerozjedeš, ani nevzletíš, ani z roviny. A je v podstatě jedno, jestli se ti při rozjezdu protočí kola, bez přidání plynu se tak nikdy nestane.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funracer
PříspěvekNapsal: čtv 23.08.2018 20:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
ja mam samokridlo ktere ma 1,4m a vazi 1,5 kg a chce to si treba nastavit vzletovy mod.....ja to tak mam ze kdyz startuju tak mam udelany mix na vyskovku a nejakej dvoupolohovej spinac co je po ruce......takze kdyz to hodim tak ero porad prudce stoupa a pak jen precvaknu cudlik a srovna se do roviny.....je to super protoze z tlacne vrtule chvili trva nez proudici vzduch zabere na kridylka.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funracer
PříspěvekNapsal: čtv 23.08.2018 22:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
To není dobré...

Výchylka je natvrdo a spínač moc malý, navíc mimo knipl.

Mám XENO, celkem rychlé samokřídlo, které potřebuje slušný vrh.

Levou přidám rozumně plyn a chytím knipl výškovky. Pravou chytnu samokřídlo za levou náběžku u konce křídla a vrhnu to alá bumerang. To se ne vždy ideálně podaří, ale výškovkou to můžu rovnou a adekvátně korigovat. Během necelé vteřiny mám pravou na křidélkách, dorovnám pokud je třeba a letím.

S přepínačem by to nebylo tak operativní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Funracer
PříspěvekNapsal: sob 25.08.2018 6:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.12.2008
Příspěvky: 214
Bydliště: České Budějovice
Já jsem pomáhal při zalétání v roli vrhače. Start na 3/4 plynu a pořádný rozběh, hodit mírně nahoru, prosedl se poměrně dost, motor ze setu má výkonu spoustu. Scénář popisovány v RC revue se nekonal :lol: . Nechat si éro hodit od kolegů a bude to OK. Na přistání má dost vysokou rychlost, ale na posečené ploše je to OK. Tak hodně přistání :wink: Franta

_________________
FPV QUAD FAUST,T-REX 600 DOMINATOR,T-REX 500,F3A Supra Fly 10cm,Mistral,Funfly6,5 ,Viper 3D elektro.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz