Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1399 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 94  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 26.07.2018 20:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
a jak jsi měl nastavené hodnoty v menu STYLE ?


Přílohy:
2.jpg
2.jpg
[ 178.87 KiB | Zobrazeno 1536 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 26.07.2018 21:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
landscape :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 07.08.2018 19:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
někde jsem tu už zmiňoval mizernou funkcionalitu vyhýbání překážkám u mavicu pro (to když mi poprvé vletěl do větví a skončilo to ulomenou nožíčkou). Někdo reagoval, že za to mohla absence listí na stromech. No udělal jsem cíleně další pokus - pokusil jsem se o udělat záběry v lese na lesní cestě pomocí funkce track me (při nastavení nejmenší možné rychlosti) a za dobrého počasí-viditelnosti. Mavic měl sledovat mou přítelkyni, která šla pěšky po cestě. Já šel za mavicem a kontroloval jeho let. Mavic měl nasazené chrániče vrtulí, což bylo jeho štěstí, protože jeho chování v lese se ukázalo jako nepředvídatelné. Celkem se snažil vyhybat listím porostlým větvím, jen občas škrtnul vrtulí o listí. Ale kmeny stromů bohužel buď neviděl vůbec nebo se jim vyhybal nedostatečně (tak že do stromu narazil krytem vrtule). Navíc celé manévrování bylo dost chaotické, mavic razantně zastavoval i když před sebou neměl překážku a stejně razantně se zase rozlétával dopředu. Často ztrácel přítelkyni a musel jsem jí opětovně zarámečkovat. V režimu track me taky ne moc poslušně reaguje na zásahy do řízení, takže jsem mnoha střetům nemohl zabránit ani ručně. Nakonec to mavic napálil do stromu tak, že se na něj setrvačností připlácnul a následně sebou švihnul o zem... Opět to odnesla ta samá přední noha. Berte to jako varování a nepokoušejte se s mavicem lítat v lese a hlavně se nespoléhejte na pofidérní vyhýbání překážkám. :D
Docela by mě zajímalo jak je na tom mavic air.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 9:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
Zajímavé a poučné především neochota poslouchat v režimu track. Z tvého popisu, se ale nedá posoudit v jaké pozici, se překážky vůči mavicovi nacházely.
Předpokládám, že když narazil do kmenu stromu, tak neletěl za přítelkyní čelem, ale letěl vůči ní bokem a i bokem narazil do stromu. Mě osobně senzory jednou zachránili od čelního střetu s olistěnou větví, kterou jsem v telefonu přehlídnul. Jinak si svého mavica hýčkám a spoléhám spíše na sebe než na senzory. Ty pomáhají jen při hrozbě čelní srážky. I ty spodní senzory nejsou 100% např. vodní hladina, ale na to je upozorňováno i v návodu.

Jinak já stále studuji a řeším možnosti nastavení v aplikaci DJI Go4. Našel jsem celkem solidní popis jednotlivých funkcí na stránkách https://store.dji.com/guides/dji-go-4-manual/8/?utm_source=socialmedia&utm_medium=forum&utm_campaign=forumusers&utm_term=forum&utm_content=forum , stránky jsou sice v EN, ale i překladač prohlížeče Chrome je celkem obstojně přeloží.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 9:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno
Našel jsem ten manuál k GO4 i ke stažení, tak jsem ho dal do souborů zde:
https://www.facebook.com/download/previ ... 3164585257

_________________
Accipiter Badius II, Piper Cub J-3, FunCub, Gama2100, FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 9:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
ale kdeš epoxi, samozřejmě že letěl čelem dopředu :-D pokoušet se o test senzorů při letu zboku je nesmysl, když tam žádné nejsou...
Let probíhal tak, že vepředu jako provní šla přítelkyně, za ní asi s odstupem 5m letěl mavic cca 3m vysoko a za nim jsem šel já s vysílačkou v ruce a prstama na knyplech snažíc se o korigování letu když si to mavic mířil do větví nebo stromů. Pro případný zájemce to mám samozřejmě na videu, ale nechci to nikam věšet na web, tak jedině osobně. I na videu je krásně vidět, jak mavic vesele míří jak do listí, tak do kmenů stromů, které měli v průměru 30-40cm a byly nádherně vidět, v lese fakt bylo světla dost. Ty senzory vepředu jsou jenom vizuální a úspěšnost zabránění kolizi bych viděl tak na 30%... A to se bavíme o minimální rychlosti 2-5kmh... Letět mavic rychleji, tak je na maděru...
Jinak senzory naopak "fungujou" až moc při nízkým letu. Dělal jsem nějaké záběry nad vodou (jezera) a při letu v cca 1m výšky rychlostí kolem 20-30kmh se často stávalo, že mavic samovolně hystericky zabrzdil (a zkazil celý záběr).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 18:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
nevlad tvůj odkaz nefunguje, můžeš to nějak zprovoznit ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 18:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno
epox píše:
nevlad tvůj odkaz nefunguje, můžeš to nějak zprovoznit ?

Aha, asi to nejde ze souborů ve skupině na FB stáhnout. nevadí, dal jsem to na uloz.cz
https://uloz.to/!KuK1KCrEOunF/dji-go-4-manual-eng-pdf

_________________
Accipiter Badius II, Piper Cub J-3, FunCub, Gama2100, FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 19:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
Odkaz ok, stáhnuto. Škoda jen, že to není v češtině. Tak já jsem to nechal strojově přeložit
https://uloz.to/!n4cgkb53v2QT/dij-go-4-cz-prirucka-doc


Naposledy upravil epox dne stř 08.08.2018 19:41, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 19:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno
epox píše:
Odkaz ok, stáhnuto. Škoda jen, že to není v češtině.

No bohužel česky asi zatím není. Našel jsem to na nějakém DJI foru, tak aspoň tohle :D

_________________
Accipiter Badius II, Piper Cub J-3, FunCub, Gama2100, FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Filtry na Mavic Air
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 21:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2018
Příspěvky: 28
Už nějakou dobu létám s airem, jen s uv filtrem, ale dneska mi kdosi ukazoval fotky s filtry a je tam docela velký rozdíl ve fotkách i videu. Nedá se někde načíst jaké filtry si koupit, co má smysl a co ne, případně, co doporučujete. Jestli se to řešilo tak dejte prosím odkaz, nic jsem nenašel.
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filtry na Mavic Air
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 22:15 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Pořídil jsem toto:
https://www.telink.eu/cs/nejnovejsi-pol ... 21798.html
Stručně a zjednodušeně:
Polarizační filtry vylepšují barevnost fotek i videí.
Neutrální šedé umožňují prodloužení expozičních časů při natáčení videí(i foto) a zvýšení fps (frame per sec) u videí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 23:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2018
Příspěvky: 28
to co máš jsou polarizační a zároveň šedé ?
ještě jsem našel druhou sadu a tam jsou pouze šedé, ale to asi nemá cenu, jak jsem pochopil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 23:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2018
Příspěvky: 28
a ještě k této ochraně kamery, má to smysl ?

https://www.stavebnice4u.cz/mavic-air-l ... gKZ4PD_BwE


a taky bych potřeboval nějaký držák na 10 palcový tablet, do standardních úchytů to nejde, nevíte o něčem levnějším a funkčním ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 8:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
ohledně ND filtrů (tady nazývány šedé) - vyzkoušel jsem to, ale podle mě se to hodí jenom na fotky. U videí sem zaznamenal jen zhoršenou kvalitu (ztmavnutí obrazu). U fotek to smysl má, prodloužením času expozice se fotka líp "vybarví". CPL filtr (polazirák) naopak smysl má, specielně třeba u moře z toho můžou být hezký záběry. Ale je třeba ho nasadit správně (polarizace funguje jen při správným natočení filtru).

Ohledně stínítka kamery - má to nepatrný smysl, stejně jako kšilt na čepici. Nicméně na ebaji stojí kolem 60kč s poštovným ;-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1399 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 94  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz