Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Piasecki H-21 Shawnee / Workhorse
PříspěvekNapsal: sob 28.07.2018 13:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
O pár příspěvků vejš jsme tohle už zmiňovali, já měl na mysli originální řízení, ale to byla spíš legrace.

_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Piasecki H-21 Shawnee / Workhorse
PříspěvekNapsal: sob 28.07.2018 15:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
HALÍŘ píše:

Tento kousek je moc hezký. Ale má taky cykliku. Musím souhlasit, postavit jde všechno. Jde jenom o to, kolik peněz a času to bude stát. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piasecki H-21 Shawnee / Workhorse
PříspěvekNapsal: sob 28.07.2018 18:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Masečín Praha západ
Dnes je vše o penězích, ale jsou tací co to prostě dokážou udělat. A myslím ,že tady je dost šikovnejch lidí mezi letadýlkáři a i helináři. A ty si zaslouží obdiv. Myslím ,že dnes je člověk omezen časem. Ale za mojí osobu fakt smekám co dokážete vyrobit.David

_________________
Chybama se člověk učí .
Chase 360, logo 700xxtreme , logo 600sx. Vbar Control


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piasecki H-21 Shawnee / Workhorse
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2018 7:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
No....z tohohle nemůže přeci nic normálního vzniknout :x .


Přílohy:
011.JPG
011.JPG
[ 65.65 KiB | Zobrazeno 1747 krát ]

003.JPG
003.JPG
[ 73.36 KiB | Zobrazeno 1747 krát ]

002.JPG
002.JPG
[ 76.04 KiB | Zobrazeno 1747 krát ]


_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piasecki H-21 Shawnee / Workhorse
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2018 10:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Nenormalni stavitel bude tezko stavet "normalni" model. Od tebe bych nikdy neocekaval ze se pustis treba do Lamy nebo Airwolfa :mrgreen: :mrgreen:

Nikdy jsem to nedelal a asi se do neceho podobneho nikdy nepustim, ale....
Vim ze postup co jsi zvolil se bezne dela, ale neslo by podelne a pricne nosniky/prepazky rovnou vymyslet tak, aby uz v teto fazi byly preklizkove a ve finale tam zustaly ? Neusetrilo by to praci ?

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piasecki H-21 Shawnee / Workhorse
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2018 12:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Ten trup Shawnee vypadá jako když se nechtěně šlápne na rovný a pak si řekneš : "ale co, poletí to i takhle, nic předělávat nebudu" :-).

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piasecki H-21 Shawnee / Workhorse
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2018 13:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Tomáši,
to mi trošku připomíná film Cimrman ležcí, spící, jak Cimrmanovi Eifel ukazoval model rozhledny, která měla dole ty nohy svislý a Cimrman je roztáhl do současný podoby :)

Michaeli,
k tý stavbě - jednou jsem tu už dřív v jiným vláknu, kde taky šlo o výrobu trupu olaminováním pozitivního kopyta z PS, doporučoval to kopyto olaminovat, aspoň nahrubo vytmelit a na to teprve po naseparování laminovat skořepinu trupu. Je to zdánlivě pracnější, musíš 2x laminovat pro získání jednoho trupu (finální trup se pak samozřejmě musí laminovat po půlkách a nebo najednou a na kopytu pak skořepinu rozříznout, aby šlo kopyto vyndat a půlky potom slepit), ale výhody myslím převažují.
- získáš lehčí skořepinu s lepším povrchem
- budeš muset podstatně míň brousit, tmelit a zas brousit povrch finální skořepiny
- získáš určitý stupeň opravitelnosti, protože kopyto ti neporušený zůstane a v případě nějaký rány si na něm snadno nalaminuješ nabořenou část trupu a můžeš ji tak vyměnit.

A ještě mně napadá, že tu přední část trupu bych řešil vyříznutím odporovým drátem v celý její dýlce a dobrušoval bych jen kde by to bylo nutný a nakonec bych na takhle udělaný díl doplnil nástavbu pod rotorem atd. a dobrousil. Řezání je v případě částí, kde povrch je ohnutý jen ve 2D, určitě přesnější, než broušení (o množství hnusných PS pilin ani nemluvě :) )
Řešil bych tak i tu zadní část, kterou bych rozdělil na několik částí (na 3 nebo na 4), který by měly povrch opět ve 2D, takže při pohledu shora by to celý bylo odstupňovaný a dobroušení by bylo mnohem snazší.

Ať se dílo daří!
P.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piasecki H-21 Shawnee / Workhorse
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2018 14:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
Petře, děkuji ti za kompliment. Ten nápad s kostrou je velmi zajímavej, nicméně já už to mam takhle rozdělaný, takže je pozdě. Ty přepážky by už navíc asi měly počítat s mechanikou a ta je zatím ve hvězdách.

I tobě Pavle díky za velmi zajímavý podněty. Na to řezání drátem po částech je už asi taky pozdě, bylo by to ale určitě alespoň trochu víc elegantnější. To, abych kopyto nejdřív olaminoval, je zajímavý, to bych měl možnost ještě udělat- uvidím. Tentokrát jsem stavbu opravdu pojal na úplném protipólu naší Mi-8.
V cíli ale musim bejt spokojenej, v nejhoršim máme velkou popelnici, ikdyž polystyren se tam prej dávat nesmí :lol: .

_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piasecki H-21 Shawnee / Workhorse
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2018 14:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
To řezání drátem bys ještě stihl, ale musel bys to, co máš, rozřezat v místě těch profilů, co máš mezi blokama a z nějakýho tvrdýho papíru udělat ty samý tavry, jako mají ty profily. Je ale otázka, co je víc práce - takhle to předělat a nebo brousit to, co už máš.
P.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piasecki H-21 Shawnee / Workhorse
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2018 16:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Mě Pavel123 vždy ochotně, velice nad rámec toho na co jsem se zeptal (i v soukromé konverzaci) nasměroval hlavně co se týká laminování správným směrem.Když jsem patlal první nepapírový trup nevěděl jsem vůbec nic ani o laminování,jen jsem to prostě chtěl zkusit.Vlastně to ani původně neměl být trup z laminátu(hughes 550). Na tom posledním (MI-2) už jsem myslím šel tou relativně nejlepší cestou. Právě to olaminované kopito.Prošel jsem si předtím i tím vydlabáváním a odleptáváním a tohle je prostě ůplně jiný level(kvalita,čistota povrchu uvnitř a další práce které na to navazují). A to hlavní co mě zaujalo- podle toho olaminovaného kopita se dají vytvořit jakékoli přepážky,výztuhy zkrátka co je potřeba, prostým okopírováním (ať už jakýmkoli stylem) ve velmi dobré kvalitě. Bez této pomůcky při zničení kopita je to daleko pracnější.Po odleptání polystyrenu z trupu sokola mi zbyl kroutící se, na mnoha místech poškozený tvar. Udržet ho v nějaké rovině a tvořit výztuhy byl prostě opruz a pokus omyl. Takže taky doporučuju kopito olaminovat,zachovat. I kdyby ne na druhý kus,tak na pomoc při stavbě.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piasecki H-21 Shawnee / Workhorse
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2018 17:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
Díky kolegové za podněty, kterejch si vážím. Rozřezávat to už nebudu, nějak to utrápím, mám v plánu si pomoct místama odporovým drátem a pokusím se to dobrousit. Tu druhou věc rozhodně důkladně zvážím. Uvidím, jak budu vůbec spokojenej s tvarem. Teď budu mít času na modely asi míň, tak se uvidí, co z toho vlastně bude, či nebude.

_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piasecki H-21 Shawnee / Workhorse
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2018 18:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
Relax píše:
Ten trup Shawnee vypadá jako když se nechtěně šlápne na rovný a pak si řekneš : "ale co, poletí to i takhle, nic předělávat nebudu" :-).



Tomáši, to je vtipný a taky mě to připomíná tu věc s Eiffelovkou. Ten Piasecki z boku vypadá mohutně po celý dýlce, ale ta zadní část je spíš velká ploutev. Každopádně je to originalita sama. Ještě poctivá pístová mašina.

_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piasecki H-21 Shawnee / Workhorse
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2018 20:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Michael Gulyj píše:
Díky kolegové za podněty, kterejch si vážím. Rozřezávat to už nebudu, nějak to utrápím, mám v plánu si pomoct místama odporovým drátem a pokusím se to dobrousit. Tu druhou věc rozhodně důkladně zvážím. Uvidím, jak budu vůbec spokojenej s tvarem. Teď budu mít času na modely asi míň, tak se uvidí, co z toho vlastně bude, či nebude.


Michaeli, s tím časem nezoufej, dobrá zpráva je, že to jde s minimem času :) já mám na starý kolena malou dcerku, teď půjde do školy, takže modelařím většinou tak od devíti večer nebo později. Prostě přestaneš v noci spát a ono to půjde :mrgreen:

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piasecki H-21 Shawnee / Workhorse
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2018 21:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Michael Gulyj píše:
No....z tohohle nemůže přeci nic normálního vzniknout :x .

Jak je to veliký? Koukám, že to zabírá na dýlku 4 kuchyňský skříňky. Ty mají vetšinou 60 cm.
To je ten trup má opravdu skoro 2,5 metrů? 8O


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piasecki H-21 Shawnee / Workhorse
PříspěvekNapsal: sob 11.08.2018 7:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
Ten botník jsem kdysi dělal podle rozměru výklenku do kterýho zapadá, takže ty rozměry nejsou standardní :? .
Trup má rovný 2 metry, měřítko 1/8.

Pavle díky za povzbuzení :roll: .

_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz