Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Retro RC řízení
PříspěvekNapsal: čtv 12.07.2018 23:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
Příloha:
HMS NORFOLK 016.JPG
HMS NORFOLK 016.JPG
[ 99.49 KiB | Zobrazeno 2012 krát ]

Příloha:
HMS NORFOLK 005.JPG
HMS NORFOLK 005.JPG
[ 102.56 KiB | Zobrazeno 2012 krát ]

Příloha:
HMS NORFOLK 011.JPG
HMS NORFOLK 011.JPG
[ 118.71 KiB | Zobrazeno 2012 krát ]

Příloha:
HMS NORFOLK 019.JPG
HMS NORFOLK 019.JPG
[ 107.77 KiB | Zobrazeno 2012 krát ]

Přátelé, nevíme, co si koupit za rádio, aby to mělo všechny možné vychytávky.... Ale i takováhle maketa lodi HMS Norfolk se dala řídit jednokanálem cvak-cvak. Tato lod je 165 cm dlouhá, dva motory ze stíračů vozu Wartburg, pamětníci jistě pamatují. Ale ta rohatka na řízení kormidla, to mě teda dostalo. Motory se zapnuly na břehu a už to jen jelo.... A to bylo radosti, když se to podařilo dostat zpátky ke břehu :lol:

Tak to jen takové nakouknutí do minulosti :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Retro RC řízení po druhé
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 6:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
rakos píše:
Přátelé, nevíme, co si koupit za rádio, aby to mělo všechny možné vychytávky....
Je to pravda - a přitom bylo tak užitečné ty dosud neexistující věci vymýšlet. A jestli se nad jejich schopnostmi a úrovní dnes někdo ušklíbne? Není velké hrdinství něco hotového koupit...

Jestliže dnes létáme výš a vidíme dál, je to proto, že stojíme na ramenou těch, kteří tu byli před námi.

A kdo to řekl? Sám velký Albert Einstein.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retro RC řízení
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 6:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
rakos píše:
[attachment=0] Ale ta rohatka na řízení kormidla, to mě teda dostalo. Motory se zapnuly na břehu a už to jen jelo.... A to bylo radosti, když se to podařilo dostat zpátky ke břehu :lol:


Rohatka je v pohodě , tu jsem normálně používal :D .
Řídilo se to naprosto v pohodě a ke břehu problém nebyl . Ale to nadšení z toho že vše fungovalo bylo nějaký větší :D .
První spalovák jsem startoval 3 odpoledne a úžasnej pocit když se rozběhnul (doma v kuchyni ) .A máma mi suše sdělila, že to nebyl nejlepší nápad a příště ať si to vezmu ven :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retro RC řízení
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 8:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
... no právě, a o tom to je... ta radost, když se pohnula serva amatersky postavené soupravy (konstrukce p.Svíčky byly bezkonkurenční) ...

radost, když se po několika týdnech podařilo sehnat mf trafa... dnes stačí zajít do kšeftu, anebo si to rovnou nechat poslat...

snad je to tak dneska dobře - kdo ví :?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retro RC řízení
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 9:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Nejaké MF trafíčka by som mal mať ešte doma. Hlavne 7x7mm boli veľmi úzky profil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retro RC řízení
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 9:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Mám plán na upoutaný model Zlín 526 AS. Pro má konstruktér vymyslel zatahování podvozku, na což použil pružinový mechanismus z nějakého autíčka na klíček a je to přes rohatku. A to nehovořím o dalších mechanismech na ovládání plynu se. Dnes už téměř nepředstavitelné. Mimochodem, zajímavá je i konstrukce křídla a jeho potah. Aby autor imitoval plech na křídle, použil kreslící čtvrtky. Model je to nádherný a přímo si říká o přeškolení na RC.
Holt, tenkrát se ještě modelářilo a modelář musel ovládat devět řemesel.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retro RC řízení
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 10:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
Příloha:
Zadní věž.JPG
Zadní věž.JPG
[ 120.28 KiB | Zobrazeno 1863 krát ]

Příloha:
Pohon otáčení věží.JPG
Pohon otáčení věží.JPG
[ 119.98 KiB | Zobrazeno 1863 krát ]

Příloha:
Vnitřek lodi 004.JPG
Vnitřek lodi 004.JPG
[ 159.37 KiB | Zobrazeno 1863 krát ]

Příloha:
Lod dělo 004.JPG
Lod dělo 004.JPG
[ 105.37 KiB | Zobrazeno 1863 krát ]



Tak ještě trochu nostalgie. Toto je z lodi Deutschland, kterou jsem nabízel, stavěná před cca 40-ti lety. Ta mechanika střelby z děla, to je kousek strojařiny, pod hlavněmi je systém vačky, která spouští natažené pružiny úderníků a tím jednotlivé rány. Pohon opět poplatný době... :)
Věže také otočné vč. náměru - ale pohon motory Igla, které už byly po smrti...

Stejně mi to připadá jako příjemnější práce, než si koupit plastovou stavebnici lodě, jen osadit nějaké Speedy a servo a je to hotové :(


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retro RC řízení
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 11:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
rakos píše:
...Stejně mi to připadá jako příjemnější práce, než si koupit plastovou stavebnici lodě, jen osadit nějaké Speedy a servo a je to hotové :(

No vidíš, já se snažím kluky na kroužku naučit pracovat s materiálem, ne jen skládat "Lego" z krabice. Nedělám to jen, aby uměli takto postavit éro, ale aby s materiálem uměli pracovat obecně. Dnes je skoro všechno ARF, ARC, BNP, RTF apod. a vlastní tvorba prakticky nikde.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retro RC řízení
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 13:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3152
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
DAF píše:
No vidíš, já se snažím kluky na kroužku naučit pracovat s materiálem, ne jen skládat "Lego" z krabice. Nedělám to jen, aby uměli takto postavit éro, ale aby s materiálem uměli pracovat obecně. Dnes je skoro všechno ARF, ARC, BNP, RTF apod. a vlastní tvorba prakticky nikde.


Toto je záslužná práca, lebo tá dnešná mládež nevie ani kladivo či pílku do ruky chytiť.

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retro RC řízení
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 17:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3152
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Jeden spôsob, ako sme my získavali mf trafká je v tomto retro článku:
http://rcmodely.cevaro.sk/index.php?id= ... timi-rokmi

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retro RC řízení
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 21:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Prosím, nekažte retro vzpomínání žvýkáním kůží ... :roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retro RC řízení
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 22:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
jyrry píše:
Prosím, nekažte retro vzpomínání žvýkáním kůží ... :roll:


ale ono to opravdu je jen a pouze o tom......ja kdyz jsem chtel panenku tak ji muj tatik prez zimu vyrezaval u kamen zkusu dreva

kdyby bylo po mem zvejkam kuzi hubou a lidi zerou to ze je to opravdu kvalitni vysledny vyrobek....takze asi takm...mlidi nejsou debilni mraky z nich jim doslo ze doba je konzumni a ze i mliko mimo lednici vydrzi vic nez jeden den
[color=#BF0000]

[/col
.muj tatik mi nevyrezaval panenku.na soustruhu mi udelal vlacek.... s vagonkama byl suprovej.ale byla to jina doba


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retro RC řízení
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 22:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Zivim se dnes jako hodinovy manzel a moje zkusenosti jsou takove ze nejvetsi pruser je neco opravovat a dodelavat u nekoho kdo je sikovny jen na to ted nema cas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retro RC řízení
PříspěvekNapsal: sob 14.07.2018 12:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Já bych se chtěl kolegy rakose zeptat na tu třetí fotku "vnitřek lodi". Pletu si to nebo je to opravdu náhon lodního šroubu pleteným ocelovým lankem ála "kardan pro chudé"? Pokud ano, tak po kolika hodinách provozu se lanko muselo vyměnit? Sám provozuju ve starším až retro vrtulníku s Vario mechanikou náhon vrtulky 2mm ocelovou strunou uloženou v trubičce s teflonovým pouzdrem a je to na dvou místech mírně prohnuté a funguje to spolehlivě - tohle s pleteným lankem mě fakt praštilo do očí! Třeba se pletu a na fotce je zobrazeno něco jiného...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retro RC řízení
PříspěvekNapsal: sob 14.07.2018 13:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
Příloha:
Deutschland 1.jpg
Deutschland 1.jpg
[ 75.61 KiB | Zobrazeno 1547 krát ]

to martin z - ano, je to skutečně náhon na dvě lodní hřídele, v té "podpěře" je kuličkové ložisko, aby to běželo hladce, i když opravdový ohyb je hned za výstupem z převodovky. V tom ložisku je to jak se mi zdá vytěsněno nějakou bužírkou, šlo o to asi jen, aby to bylo podepřené a bez zbytečného tření. Jinak ta loď byla dělána někdy před mnoha lety, řekl bych aspoň 40-ceti (i když tam vidím ten regulátor od fi BEL, a kormidlo už má servo, to asi byl pokus o inovaci.) Ale pochybuji, že to mělo naběháno nějak moc motohodin. Prostě takováto maketa není na rybník, max. na nějaké exhibice občas. Sám ji mám (rep. měl jsem) asi tři roky a celou dobu jen tak ve vytrině. Jen jsem ji vyndal a připravil na prodej, tak jsem stihl ulomit jednu hlaveň, takže manipulace s takovýmhle skoro dvoumetrovým drobečkem opravu není moc dobrá. :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz