Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 51  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 06.07.2018 20:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.1.2018
Příspěvky: 14
Tohle už snad půjde. Tohle je video z původního odkazu. Whoop a deska Beecore V2.
https://www.youtube.com/watch?v=KUe6Her2NmE


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 06.07.2018 21:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
To je primo tvoje video? Moc hezkej let, pekna prace! To video s babyhawkem me nerikejte ze neni zrychleny, to mi hlava nebere fakt super, ale tohle bych ja nezvladl. Prave sem se vratil z venku, po odlitani 250ky sem jeste vylitaval qx95ku, od te doby co pouzivam nanotechy 750mAh a motory od racestaru ty cerveny tak pohoda a krasne sem si zalital na fotbalovym hristi, uz jen ty vrtule aby nelitali do pryc. Obrovskej rozdil je kdyz sundam chrany z vrtuli, to pak je parada i venku na vetsim prostoru, jen kdybych si vlasni blbosti nepraskl v ruce ram :-( Pipak mam nastavenej a docela pekne si tim napeti ohlidam, je dobry copterku podrzet nebo ukotvit ke stolu, dat ji karate a sledovat voltmetrem pokles napeti a podle toho pak nastavit kdy ma zacit pipat, pod 3.4 uz pipam ale jeste letim, na 3.2 se ozve dalsi signal ale to uz pri velke zatezi a pomale pristavam, mam ted problem zmerit cas ale 3-4 minuty to byly urcite.

Shrnul bych to asi takhle, kolem 2tis se da sehnat nebo postavit na stridaky docela prcek, ale bude to 1s, pak uz sme cenove jinde a i velikostne, v podstate o tridu vys ale 2s baterie. Je na kazdym kdo co preferuje.

AndyRC je dost znamej, hlavne jeho uvodni vetou to by me vzdycky jeblo, ma opravdu hodne videi o snad vsech moznych dronech. Jo a co je to ten facebook?


Naposledy upravil Fofan dne pát 06.07.2018 21:24, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 06.07.2018 21:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Koblovák píše:
Tohle už snad půjde. Tohle je video z původního odkazu. Whoop a deska Beecore V2.
https://www.youtube.com/watch?v=KUe6Her2NmE

Tak presne tohle mam v planu :D takove letani po doma pekne na pohodku...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 06.07.2018 21:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.1.2018
Příspěvky: 14
Ne, tohle video není moje. Já bohužel tak dobrý pilot nejsem :( :oops: . Jenom mám doma stejnou potvůrku a chtěl jsem ukázat co v dobrých rukou dokáže :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 06.07.2018 21:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Koblovák, Fofan: ano, pokud mají motory víc kv, než origo, popřípadě víc, než starší typ whoopa, tak se z baterky dá dostat víc. Ale pořád je to kartáč a to já už nechci a 1S už taky ne...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 06.07.2018 22:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Ja taky nechcu uz kartac a proto URUAV UR65, ale to je bohuzel 1s...


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

A tady je nejake 2s, ale to uz je moc brko na doma :D


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 06.07.2018 22:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.1.2018
Příspěvky: 14
https://www.youtube.com/watch?v=Z8doCYPqN54&app=desktop.
Mně se líbí tohle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: sob 07.07.2018 5:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Letí dost dobře (ten poslední odkaz), ale 1S, velké baterka a stejně ji to ždímá na 3V...
To už se mi hodně líbí ten Delrin 2S, využívá 2 levné články, které lítám po jednom v E010C, tak bych je využil, navíc fakt dost dobrá hmotnost a navrch to OSD, které bohužel třeba Babyhawk nemá, ale nejsem si jistý, jestli nemá možnost sledovat napětí přes telemetrii (na Taranisu). Ale nevím, jestli se mi to nezdálo, měl jsem pocit, že jsem v jednom videu něco okolo toho viděl... Pokud bych chtěl něco rychle vzít na dovču, tak na čínu už je pozdě, musel bych vzít něco tady (třeba Babyhawka), ale opravdu to nechci uspěchat. To už radši vyberu v klidu. Pokud by ten Delrin 2S byl i na ven, tak je to taky možný adept. Zas ale nevím, jestli ty baterky na to nejsou malé. Mám do E010C 200mAh a jestli to není málo. V Babyhawku jsou 2x tak velké (kolem 2S 400 mAh). No nic, sice je brzo, ale jedu s rodinkou na výlet, tak padám. Těším se na další tipy na mikro stroje. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: sob 07.07.2018 16:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Nedalo mi to a listoval jsem teď v historii na YT, u kterého prcka jsem viděl tu telemetrii. A spletl jsem se, nebylo to u Babyhawka, ale u E010S Pro.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018 6:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Telemetrii s Taranisem umí dneska už každý prcek, pokud má normální F3/F4 betaflight desku a jako přijímač nedáš XM, ale nový R-XSR...
Bavím se tedy o situaci, kdy si to stavíš sám anebo je to alespoň dodáno bez RXu, u typu s integrovaným přijímačem to jít nemusí anebo to bude "jak u blbejch", kdy vestavěný RX vynecháš a dáš jiný :-(

A jinak obecně k této diskusi - podle mě je opravdu nutno zapomenout na "univerzálního prcka", chce to coptery dva. Jako ryzí "bytový indoor" je ideální TinyWhoop, dnes asi už v brushless, naopak na ven je lepší něco 80-100mm se střídáky a na 2s či dokonce 3s.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018 7:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Marek_Km píše:
musel bych vzít něco tady (třeba Babyhawka), ale opravdu to nechci uspěchat.


Babyhawka jsem kdysi zkoumal i jsem s půjčeným létal. Když vezmu variantu https://www.horejsi.cz/Pages/DetailProd ... cislo=3229 , tak je kladem standardní jednotka (mimochodem tady telemetrii Taranis s R-XSR zrovna prakticky jistě rozchodíš), slušné osazení pro létání "jak to přijde" atd.
Naopak jako drobný zápor vnímám absenci OSD (pokud se ale rozchodí telemetrie, tak to není extrémní problém) a hlavně má výkonnostní limity. Jde o to, že pokud budeš létat v režimu "z krabice", tak budeš spokojený a jsem přesvědčen, že hodně lidem to postačí víceméně trvale. Ovšem pokud bys to začal honit víc "na krev", tak je jednak rám méně tuhý, což někdy působí jello obrazu, použití 2s je maximum (motory přitom 3s snesou a pak je to divoch, ale regly ne) atd.
Obecně to ale není špatná volba, cena kolem 2500 při koupi v ČR s rychlým doručením není nijak přehnaná, k tomu pár dvoučlánků, což je cenová relace (opět míněno v ČR od 150 korun, za 200 už vyloženě dobrý).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018 13:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
S frsky teprve zacinam a tak jsem prave pokukoval co pouzit nejlepe na drony a koukam to R-XSR by se dalo pouzit i na 250ku? A nebo mam spis na velkeho dat neco jineho? Poslape to na Q X7 co jsem kupoval v cesku tusim LBT EU? Da se tam libovolne prehrat FW?

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018 14:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
R-XSR je i na 250v pohode

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 10.07.2018 17:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
tomashr píše:
...A jinak obecně k této diskusi - podle mě je opravdu nutno zapomenout na "univerzálního prcka", chce to coptery dva. Jako ryzí "bytový indoor" je ideální TinyWhoop, dnes asi už v brushless, naopak na ven je lepší něco 80-100mm se střídáky a na 2s či dokonce 3s.

Plně chápu, že univerzální je vždy kompromis a to není ideální že. Uvidím, vezmu něco na 2S a pokud mi přestane vyhovovat domácí ploužení s E010C, tak možná něco stříďákového přibude.
Na 2S byl (možná pořád je) favoritem Babyhawk, jeho mínusem je absence OSD (jak jsi psal, možno vyřešit telemetrií přes R-XSR), plusem snímatelné chrániče. Docela s podivem je strašně malé kV motorů, podobné stroje na 2S mívají i dvojnásobek. Možná výhodou při použití na 3S, ale to jsi zase psal, že slabé regly... Měl jsem vyhlídnutou kopii od Frsky. Před pár dny skladem, teď už ne, ale stejně nemá telemetrický přijímač no. Stejně už na to s výběrem nespěchám.
Malinký přehled pár mikro strojů: http://quadspex.com/best-brushless-whoo ... iny-whoop/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 11.07.2018 7:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Podle mne je Babyhawk poměrně jednoznačně cílen spíš na příjemné rekreační létání než na nějaké superdivočiny. Tomu odpovídá i kV, které jinak létám spíš u 3s než u 2s - zas ale reálně stačí docela dobře.
Z mého pohledu je největší problém v tom, že regly špatně snášejí 3s (platilo v době, kdy jsem zkoumal, nějaká "tichá inovace" je samozřejmě možná). Podle všeho je problém v napěťovém dimenzování součástek, o proudovou zátěž ani tak moc nejde.
Kdyby uměly spolehlivě 3s, tak si člověk zablbne s dvoučlánky a při požadavku na další růst prostě přejde na 3s, bohužel se to ale jeví jako dost rizikové (ta nejdivočejší videa s Babyhawkem jsou vesměs právě s 3s, kdy se riziko neřeší).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 51  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz