Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: LS Model a HobbyKing
PříspěvekNapsal: stř 09.10.2013 10:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
ano ale to je to o čem mluvím, to přelaminuješ na sklo přímo, ne přez dýhu

a k nosníku, ty házedla taky všechny mají rovingové pásnice (ale tam je zcela jiné zatížení - radikálně větší)

ale i 1,5m dýhy od LS mají rovingy

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Model a HobbyKing
PříspěvekNapsal: stř 09.10.2013 10:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Mám pocit ,že absolutne ignorujete princíp sendvičove skořepiny.

Je evidentní ,že celoplošný potah přebíra funkci pásnic nosníku a jádro funkci stojiny.

Pokud je sendvič navržený (spočítaný) tak, že zatížení nepeřekročí maximální pevnostní parametry použitých materiálu ( tlak u horního potahu a jádra + tah u spodního potahu ) pak snad není co řešit.

Jediné co je potřeba pořešit je rozvedení osamělých sil do nosného potahu .

Pozn. Jakékoli výztuhy pod ,nebo nad potahem , můžou sloužit ke zvýšení jeho tvarové stability a lokálknimu zvýšení pevnosti v místě výřezů pro serva ,nebo v místě upevňovacích prvků .
Postupným ubíraním výztuží ke konci křídla vzniká sendvič konstantní pevnosti po rozpětí.

Pokud se v takovém křídle použije nosník , je otázkou, kolik % zatížení vzhledm k potahu má přenést, tj jak bude mohutný a těžký, aby to celkově vycházelo rozumně co do výsledné hmotnosti výrobku.


A prosím neplést si nosník se stojinou,což je pouze prvek pro zabezpeční tvarové stability křídla tj. urdžuje pásnice ( potahy) v definované poloze.
Z uvedeného pak vychází , ze hlediska přenosu tahu a tlaku, je technicky a technologicky správně provedené přelaminování , na tupo zlepeného tuhého potahu v mistě max Mo zcela vyhovující.
Takto provedený spoj bezproblémově zvládne ohyb i kroucení,přičemž vzájemnou výškovou polohu potahů v místě spoje musí mj. zabezpečit právě stojina(jádro) .

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Model a HobbyKing
PříspěvekNapsal: sob 30.06.2018 8:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Tak jsem dnes u kaficka koukal na ma oblibena poletadlaA v LS modelu asi,,bouchly saze,,nebo co!? Zda se mi to nebo tam pribylo modelu. Ja mam dva Vektora Xxl a Vertexe elektro. Myslel jsem, ze mam dost, ale polystyren nove potazeny sklem a az pak dyhou, dalsi pasnice v kridlech, prodlouzene trupy, nova kridla, nove profily... Predsazene vyskovky.Celkem pekne inovace. Nemluve o samokridlech kompaktech. Jsem prekvapeny, jdu studovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Model a HobbyKing
PříspěvekNapsal: sob 30.06.2018 9:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
http://lsmodel.cz/index.php?page=model&model=optima-XXL
Tato Optimka je moc pekna nelita ji nekdo? Zda se ze je i ma svah i do termiky. Prijemneho rozpeti padla by mi do serie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Model a HobbyKing
PříspěvekNapsal: pát 06.07.2018 18:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.3.2013
Příspěvky: 41
Bydliště: Most
............. ááááááá néééébóóóóó: https://f3x.mypage.cz/menu/optima-extreme-composit
Viděl jsem ji v letu - je to maso.
M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Model a HobbyKing
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018 11:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Zpět k tomu původnímu dotazu... Modely jsou opravdu polské Arthobby, s LSmodel to nesouvisí.
Co jsem se díval, tak spolupráce asi naopak spíš skončila, dřív toho měli v HK více, nyní již má většina status "discontinued".

K vlastnímu Arthobby a té debatě o kvalitě - ty modely jsou velmi slušné, v reálu jsem jich viděl více. Pojetí je malinko jiné než u Leoše Svobody, Leoš má víc promakané závěsy křidélek (u Arthobby na pásce), modely dělá asi pevnější atd., bral bych to jako bonus pro rekreační piloty. Na druhé straně bych si ale dovolil tvrdit, že modely od ArtHobby vycházejí vesměs lehčí a o něco výkonnější pro termické létání. A jelikož v posledních verzích se podle popisu začínají i ta křidélka dělat podobně jako u LS (ale to jsem ještě v ruce neměl), tak to není špatná volba, u termických modelů bych dokonce možná Poláky malinko preferoval. Zase na druhé straně nemají v nabídce nic jako je u Leoše Optima a její variace, tedy klasický "warmliner", tam jsou ze hry, u svahovek by se sice něco našlo, ale tam se mi Futurka od Leoše líbí o dost více atd... Prostě každý má něco do sebe :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Model a HobbyKing
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018 12:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
tomashr píše:
Zpět k tomu původnímu dotazu... Modely jsou opravdu polské Arthobby, s LSmodel to nesouvisí.
Co jsem se díval, tak spolupráce asi naopak spíš skončila, dřív toho měli v HK více, nyní již má většina status "discontinued".

K vlastnímu Arthobby a té debatě o kvalitě - ty modely jsou velmi slušné, v reálu jsem jich viděl více. Pojetí je malinko jiné než u Leoše Svobody, Leoš má víc promakané závěsy křidélek (u Arthobby na pásce), modely dělá asi pevnější atd., bral bych to jako bonus pro rekreační piloty. Na druhé straně bych si ale dovolil tvrdit, že modely od ArtHobby vycházejí vesměs lehčí a o něco výkonnější pro termické létání. A jelikož v posledních verzích se podle popisu začínají i ta křidélka dělat podobně jako u LS (ale to jsem ještě v ruce neměl), tak to není špatná volba, u termických modelů bych dokonce možná Poláky malinko preferoval. Zase na druhé straně nemají v nabídce nic jako je u Leoše Optima a její variace, tedy klasický "warmliner", tam jsou ze hry, u svahovek by se sice něco našlo, ale tam se mi Futurka od Leoše líbí o dost více atd... Prostě každý má něco do sebe :-)

Trochu upřesním, jedno letadlo od Arthobby mám - stopalcovku Orion. Křidélka už opravdu nejsou na pásce, ale na strhávačce pod dýhovým potahem. Větší pevnost taky můžu potvrdit. Výhodou je velice prostorná gondola. Co se týká váhy, tak u mne teda neplatí, že vychází o něco lehčí :-). Předělával jsem ocasky z motýla na klasiku a pak jsem musel vpředu brutálně dovažovat, takže můj Orion je taková cihlička, kterou používám, když trochu víc fouká (třeba nedávno na RCEV v Poříčí se hodil).

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Model a HobbyKing
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018 12:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Kope - to máš ale to, co jsem psal, tedy to novější provedení, ta strhávačka není u ArtHobby moc dlouho.
Mají to napsané na webu - u modelů, kde už to je, je viditelná poznámka ve stylu "internal aileron mount"...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Model a HobbyKing
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018 13:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Já to nerozporuju :-). Spíš jsem chtěl potvrdit, že to tak opravdu je.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Rosta2 a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz